Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mert mindenki rohan... fórum

Mert mindenki rohan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mert mindenki rohan...

2012. aug. 15. 17:05
Nagyon szomorú és el gondolkodtató amit írtál!Azt hiszem kihalt az emberekből a jó érzés,azért megyünk el némán a földön fekvő ,ájult ember mellett,úgy mintha nem is látnánk.A napokba egy régi kedves volt kolléganőmmel futottam össze egy üzletben ahol eladó.Mesélt ezt-azt,majd mondta hogy ki van idegileg a magánélete romokban,és el ájúlt az utcán fényes nappal, kb.20-percig feküdt a földön,senki sem ment oda hozzá!!Pedig egy kis városban lakik,és sokan ismerik a boltból ,jól szituált ötvenes hölgy,(nem iszákos,)és mégis hagyták a földön...sírt..borzasztó volt látni ,és színte érezni hogy fél ,fél hogy mi lesz ha megint rosszul lesz és újra átlépik..mert kit érdekel a másik ember baja,élete...ez a világ ,mi emberek sajnos nagyon rosszak lettünk..mi és ki tudná felnyitni a szemünket??...
2012. júl. 12. 14:41

Annyira szomorú... :(

Mintha én lettem volna a helyedben... csak mi vesszük észre az ilyesmit??! És a többi ember??????????! Fel sem tűnne nekik??! :(


Vagy... mintha az én mamám lett volna... A szívem szakad meg, ha tőle hallok hasonlót. :(

Undorító.

Tudom.

Tapasztalom.

De én akkor se vagyok olyan gyenge és olyan beteg, mint az, akire jobban oda kellene figyelni... :(

:(

Jó, hogy megírtad ezt a cikket.

:*

24. 051809cc90 (válaszként erre: 23. - Pirosbegre)
2012. júl. 11. 23:18
Ez az orvos az osztályvezető főorvos....
23. pirosbegre (válaszként erre: 1. - 051809cc90)
2012. júl. 11. 00:25

Ezt a dokit már rég le kellett volna passzolnod. Abban a kórházban csak ő az egyedüli aki ezzel a területtel foglalkozik? Egyedül az a kórház van? Mi is jártunk Onkológiára, nem bp-en. Egy onkológusnál a szakértelmen kívül az empátia is fontos. A tiédben nincs meg. Én otthagynám az biztos.

De alapvetően igen, szomorú hogy nem segítünk egymásnak, mert mindenki siet, rohan. Főleg a háziorvosnál a nyugdíjasok. Akinek nem inge....

22. rbéla
2012. júl. 10. 16:18
Hát igen, és ez még a jövőben tovább romlani fog.Egészségügyre nincs pénz, lassan már semmire sem.Akinek nincs pénze annak annyi, az felfordulhat.az ingyenes orvosi ellátás már csak mese.Aki beteg az menjen magánrendelésre jó pénzért,ha meg akar gyógyulni.
2012. júl. 10. 09:18
Katasztrofális a magyar egészségügy, főleg az orvosok empátiája és türelme. Kéne szűrni, hogy ki lehet egészségügyi dolgozó, esküszöm, olyan emberekből lesz orvos, hogy szégyen.
2012. júl. 9. 19:24
:(:(:( sajnos ez van...
19. b3edc666c5 (válaszként erre: 18. - 298b15dfdd)
2012. júl. 8. 23:41
Szomorú,de lényegretörően fogalmaztál.
2012. júl. 8. 07:17
Az a szomorú,hogy egyszerű munkadarabnak tekintenek,"amit",ha nem túl költség,és időigényes,akkor megjavítanak,ellenkező esetben,leselejteznek...:(
2012. júl. 7. 20:34
És a háziorvosunk is egy nulla...tehát ez nem hely függő.:)
16. 051809cc90 (válaszként erre: 13. - Norci10)
2012. júl. 7. 20:33
Falun nincs kórház, én falun lakom.Sajnos ilyen világot élünk....elkesirtő nagyon...Köszönöm a hozzászólásokat.Szép estét mindenkinek!Napsugár...
2012. júl. 7. 19:11

Szomorúan olvastam újra a cikkedet:(

Tényleg elkeserítő, ahogy sokszor a beteggel bánnak...

CSAK BETEGEK NE LEGYÜNK!!!

2012. júl. 7. 18:54

Szomorú, hogy ilyen irányba megy a világ. Persze ma is vannak segítőkész emberek, de ez nem vigasz annak a néninek, , kinek szüksége lett volna egy kis támogatásra és nem kapta meg.

Nem gondolnak arra az emberek, hogy ezt a nemtörődömséget vissza fogják kapni, mikor ők kerülnek nehéz helyzetbe. Mert ma én , holnap Te.

2012. júl. 7. 18:52
Többek közt ezért jobb falun lakni. Itt azért még nem így működnek a dolgok. Legalábbis közel sem ennyire...
2012. júl. 7. 17:07
Jaj, annyira elszomorít ez a történet. Az emberek már azt is elfelejtették, mi az illem, kihalt a szívekből az empátia. Mikor kismama voltam, sokszor jólesett volna, ha átadják a helyet a tömegközlekedési járművön. Soha nem vártam el, nem helyezkedtem, lökdöstem senkit. Kapaszkodjatok meg, a kb. 6 hónap alatt, míg jól láthatóan terhes voltam, összesen kétszer adták át a helyet, és ami még durvább, hogy az időskor felé haladók voltak ilyen kedvesek. A legtöbbször- mivel nem voltam valami gyors nagy pocival és nem is akartam szaladni a helyért- elém rohantak az ülőhelyért. Nem lettem pipa, csak rosszul esett, hogy majdnem átgázolt rajtam azért a nyamvadt ülőhelyért. Kismamaként ugye időközönként vérvételre kell menni, és a 20. hét után már nem kell kivárni a km hosszú sort, előre lehet menni. Ez jól láthatóan ki is van írva több helyen a rendelő előtt. Ennek ellenére egy pasas elkezdett velem ordítani, hogy mit képzelek, miért tolakodok. Ekkor voltam 8 hónapos terhes. Sajnos sok a rossz tapasztalat, de bizonyára mindenki átélt már így vagy úgy hasonlót. Nem tudom, miért lettünk ilyenek. De ez már tényleg általánossá vált ez a viselkedés. Most négy hónapos a kislányom. Gyakran elgondolkozom, mi lesz, mire felnő? Én mondjuk megtanítom majd az illemre ha addig élek is. Nagyon sajnálom a nénit, akiről írtál, megértem az elkeseredését. Szívtelenné vált a világ. :-( De hogy pont azok, akiknek pont hogy empatikusnak kéne lenniük?!?!
11. githaj
2012. júl. 7. 16:42
Igen, mindenki rohan és csak magával torodik. Tizennégy éve járok orvoshoz/még legalább tizennégyet szeretnék is/, sok mindent láttam, így tudom hogy senkit nem érdekel a másik. Mint írod a cikkben is, valóban nehéz az emberekkel még szóba elegyedni is. Volt olyan eset még a kórházban, hogy egy idos holgyet otthagytak a székeken fekve és nem érdekelte sem a novért sem az orvost mi lesz vele, vigye az ápoló. Csúnya világot élunk, 90 % a az embereknek nem torodik a másikkal.
10. gota
2012. júl. 7. 16:38
nem fogta... Bocsi
9. gota
2012. júl. 7. 16:38

És ez sajnos nem csak a kórházakban van így.

A múltkor segítettünk a gyerekkel leszállni a buszról egy vak bácsinak. Mindenki csak lökdösődött, senki nemfogta volna meg a kezét... A gyerek meg is kérdezte (5 éves lesz), hogy mások miért nem segítettek a bácsinak? És nem tudsz rá értelmeset mondani...

Amikor a metró elromlott és föltereltek minket a Deákon és a pótlóbuszra nem lehetett felférni, azt hiszitek, valaki felengedte a vak fiút? Épphogy le nem lökték a járdáról!!! Egy másik lánnyal együtt karoltunk bele, hogy le ne lökjék!

Elképesztő! És nem értem, hogy miért ilyenek az emberek?! Ettől jobb lesz nekik? Nem hiszem. Viszont azoknak, akiknek szükségük lenne a segítségre, sokkal rosszabb!!!

2012. júl. 7. 16:19

sajnos tényleg sok ilyen ember van

mondjuk nálunk, ahova én járok a neurológiára, ott nem ilyen rossz a helyzet, hála Istennek

épp eléggé megaláznak minket a kívülállók nap mint nap, és egy láthatatlan fonal összeköt minket, ösztönösen segítünk egymásnak, és az orvosok, nővérek is nagyon rendesek

2012. júl. 7. 15:52
Üdv a valóságban!
2012. júl. 7. 13:29
Sajna arra ebredunk, hogy sokszor mar arra sem ju ido, hogy eszrevegyuk ha a csalad tagot bantja vallami... Az orvosok... hat tisztelet a kivetel , de ... orvostol fugot az eletem , es ki is hasznalta.Ara volt ideje.Amikor odakerultem hogy szuljek mar enm volt ideje ram nezni
5. mafalda (válaszként erre: 3. - Annette)
2012. júl. 7. 13:29
Akiknek észre kellene venniük magukat,azok ezt nem olvassák.De ha olvasnák is sem biztos,hogy magukra vennék:)
2012. júl. 7. 13:29
:) Amikor először olvastam, már akkor nagyon tetszett!!!!
2012. júl. 7. 13:20
Örülök hogy ezt végre valaki leírta, már bennem is régóta érlelődik a dolog. Remélem néhányan észreveszik magukat ezután.
2012. júl. 7. 13:19

Sajnos itt tartunk.Az emberek 90%-a ilyen.Ez borzasztó! :(


Jobbulást Neked!

2012. júl. 7. 13:08
Egy szép reggel...
Indulás egy kórházba. ”Csak” beutalókért… Szokásos. Nekem már az. Elindulunk, szép reggel van…hűvös, jól eső idő, simogató napsütés, jó levegő…imádom! Jön velem Sógornőm is. Jó így. Nem szeretek egyedül menni. Beérünk a kórházba….

Ugrás a teljes írásra: Mert mindenki rohan...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook