Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni fórum

Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
341. syria (válaszként erre: 337. - Unom)
2018. jún. 25. 10:20
Bunkó szomszéd ellen nem véd meg semmilyen palánk.
340. VersEmber (válaszként erre: 339. - Unom)
2018. jún. 24. 12:45

Igen.

Ez a nézőpont is érvényes.

339. unom (válaszként erre: 338. - VersEmber)
2018. jún. 24. 12:44

Pontosan.

Az lenne az önbizalomhiány, ha nem tenném meg, mert nem illik.

338. VersEmber (válaszként erre: 337. - Unom)
2018. jún. 24. 12:43

Nem mondtam, hogy probléma, ha zavar.

Ha meg van a lehetőséged elzárni magad, és így gondodlod, zárd el!

Ennyi.

337. unom (válaszként erre: 335. - VersEmber)
2018. jún. 24. 12:34

Miért lenne probléma, hogy zavar, hogy a szomszédom egy bunkó?

Na, ezek ellen kell a palánk.

336. syria (válaszként erre: 333. - Ildi992)
2018. jún. 24. 12:27

Szívemből szóltál. :) Megértetted a mondanivalóm lényegét. :)

S külön köszönöm, hogy nem rugóztál a palánkon. :D

335. VersEmber (válaszként erre: 334. - Apeeng)
2018. jún. 20. 21:56

"Az élet egy verseny..." - ha annak tekinted igen.

Az, hogy a szomszédasszonyod körbenéz a lakásodban és téged az zavar, hogy mit mond utána a közeli piacon rólad, akkor rendkívül külső önbizalom függő vagy. A belső önbizalmad csekély.

......

Az élet nem verseny, hanem megtapasztalás.

Az, hogy az adott pillanatban mit élek meg.

334. apeeng
2018. jún. 20. 13:47

Az élet egy verseny, amióta a homo habilis megjelent..vagy még előbb is..


Ma ez úgy működik, hogy ha áthívunk egy szomszédot akár csak kávézni, akkor az diszkréten körbenéz, mindent rögzít, persze tudat alatt...


Aztán másnap a piacon találkozik a másik szomszéddal, és csak úgy ömlik belőle a sok érdekesség.

-képzeld Jolánkám, tegnap végre behívott az új szomszéd egy kávéra.

-hát ne tudd meg, egy zsugori népség, se pogácsával, sem azzal a belga ropogós finomsággal nem kínáltak, pedig nagyon néztem a polcot amin tarják.

-no, mondom, körülnézek a wc-ben kisdologra...hát ott mi van...tíz négyzetméteresre saccoltam, van bidé, mosdó, asztalka, szék..két nagy ablak a klotyón?...ki hallott még ilyent?

-szóval vigyázz ezekkel.


ezt természetesen a másik szomszéd mesélte.

333. ildi992
2018. jún. 20. 13:30
Azt a címet is lehetett volna adni, emberi kapcsolatok hiánya. Sajnos sokunkkal így van szerintem. Már a szomszédok se beszélgetnek egymással, csak az udvarias köszönés maradt, azonkívül megkérdezik, mi fenét akarsz? Régebben a családok, a szomszédok, az utca összejöttek beszélgetni jól érezték magukat. Most? Munka, gyerek hallálfáradság. Milyen társadalomban élünk, ahol ennyire megszakadtak az emberi kapcsolatok? Ennek nem kell megfelelni, sőt változtatni kéne rajta, de hogyan? Mindenki rohan, munkától fáradt, vagy ha összejönnek is szerintem 99 %-rá az esélye hogy pár percen belül valakit elkezdenek szidni, és ez a beszélgetés.
332. syria (válaszként erre: 331. - PöttyösPanka)
2018. máj. 29. 11:08

Honnan is tudhattad volna? :D

Szokás mondani (s van benne igazság): nem minden az, aminek látszik. :)

331. PöttyösPanka (válaszként erre: 330. - Syria)
2018. máj. 28. 18:55
Azért ez így mindjárt más, de ezt nem tudtam.
330. syria (válaszként erre: 321. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 17:48
Tisztázzunk valamit. A cikknek nem a megjelent címet adtam, hanem azt, hogy „Miért ???”. A címet a gazda a megkérdezésem nélkül ragadta ki a 8. bekezdésből, rám ragasztva ezáltal azt, hogy mindenkiről ez a véleményem.
329. Marcsi_BD (válaszként erre: 326. - Anyucikóni)
2018. máj. 28. 09:02
Van aki így gondolja h csak kifogás h ne kelljen időben haza menni. Sajnos nem így van... Nálunk elég kevés a munka lehetőség. Miért ne érne annyit a munka? Pénzből élünk mindannyian és sajnos mai világban a pénz igen keveset ér... Meg szeretne adni mindent a gyerekeinek és hozzá teszem így sem élünk luxusban... Es ahogy Lovelyly is írta ettől függetlenül el tudjuk tartalmasan tölteni az időt legyen szó lefekvés előtt akár 1-2 óráról. De a 8 órás végzés azért nem minden napos. Általában fél 6 - 6 óra körül ér haza... Ezt az időt, időjárástól fűggően mindig kihasználjuk. És vasárnap sem fekszik egész nap, hanem együtt csinálunk mindig vmit. Mindent lehet csak akarni kell
328. globus (válaszként erre: 323. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 08:27
Nálunk akácfa csihatag van kert végében, szerencsére ha időben felfedezem, seperc alatt ki lehet kapálni.
2018. máj. 28. 07:55

Én azt gondolom, hogy a munka és a fáradtság nem mentség semmire.

12 óra munka után is lehet tartalmasan eltölteni legalább egy órát a másikkal (megkérdezni, hogy van, megbeszélni a napot, meginni együtt egy pohár bort, összebújva .. stb), meg délután négytől is lehet nézni a falat érdektelenül.

Dolgozni kell, az élet része, de sokszor sokan szeretik sajnálni és mártírként feltüntetni magukat. Mert dolgoznak :) Vagy mert ellátják a háztartást :)


Emellett nem rohan mindig mindenki. Szerencsére.

326. Anyucikóni (válaszként erre: 325. - Marcsi_BD)
2018. máj. 28. 07:43

Lehet, ez túlontúl általánosítás, de úgy érzem az a férfi, aki este 7 vagy 8 órára esik haza miközben családja van, az leginkább a saját döntése. Nem tudom elképzelni hogy bármilyen munka is érne annyit hogy a gyerekei legszebb éveiről lemaradjon. A munka inkább csak kifogás hogy be kelljen haza sietni.

Én legalábbis így gondolom. És hangsúlyozom, hogy nem azokra gondolok, akik pl egy multinal eladók penztatosok és a nyitvatartási idő szerint van a beosztasuk.

325. Marcsi_BD (válaszként erre: 324. - Böce)
2018. máj. 28. 06:18
Mi is sajnos benne vagyunk ebbe... Apuka reggel 6-ra megy dolgozni, az h mikor ér haza az mindig attól függ h mennyire messze mennek dolgozni, de ha helyben vannak na akkor olyan 5 óra fél 6. Persze helyben nem sokat dolgoznak. Múlt héten pont volt h este 8kor ért haza... A ház körüli teendőket próbálom meg oldani amit csak tudok. Mert persze hétfőtől - szombatig megy a meló...
324. Böce (válaszként erre: 318. - Syria)
2018. máj. 27. 09:18

A napi 12-14 óra nagyon sok, nem lehet csodálkozni, ha sietnek haza, ellátni a házimunkát meg s ház körüli teendőket, nevelni a gyerekeket, stb. És még aludni sem ártana pár órát.


Szóval szerintem igenis kevesebbet kellene dolgozni. Mert a törvényes 8 óra sosem 8 óra a "kedves" munksadók jóvoltából.


Zombit én még csak a tv-ben láttam, de elmennék felétek, megnézni egyet :-)

2018. máj. 27. 09:05
és mit csinálnék a szomszédommal.a kiskertem tele van a meggyfa csihatagjával,semmit nem tudok ültetni bele,csak gyomirtózom.az a hülye önkormányzat,erre odaültette a levendulákat kintre de nehogy permetezzük,öntözzük.a nyolcvan éves nő is.aztán kibújt a szög a zsákból.attól a vállalkozótól vették,gondolom jó áron,aki az árkot csinálja.csak az a baj,hogy a palánták vagy három hétig az önkormányzatnál sínylődtek,jó ha öt megered.én mondtam,hogy nem kérem,aki ültette,locsolja,kapálja.
322. ab61752c45 (válaszként erre: 316. - Syria)
2018. máj. 27. 08:52
akkor nekem aránylag szerencsém van a szomszédaimmal.a szederbokrom majdnem tönkrement,de tavaly a szomszédasszony megkóstolta az átnyúlót,milyen finom.az a hülye férje,meg ami átment hozzájuk,lepermetezte.a másik szomszédom még fiatalabb korában bikiniben kapált,erre átment a szembeni vénember,elmondta mindennek,csak tisztességes asszonynak nem.na ezért kéne a nagy kerítés,a sok hülye ellen.felőlem aztán a szomszédok bukfencet is vethetnek,engem nem érdekel.
321. PöttyösPanka (válaszként erre: 320. - Syria)
2018. máj. 27. 08:04

Eleve úgy kezdted, hogy "mindenki". Ez már önmagában általánosítás.


A napozás csak egy példa volt rá, hogy sokszor az ember olyat akar csinálni otthon, ami nem tartozik másra. Ezért érthető, ha nem akarja, hogy mások átlássanak. Vannak, akiknek közel sem a rohanástól lesz emberundoruk, hanem attól, hogy túl sok az olyan ember, aki azt lesi, mit csinál a másik, és ki is nyilvánitja róla a véleményét. Engem egyszer azért szólt meg a szomszéd, mert micsoda dolog, hogy a kert közepén fésülködöm. Egyrészről nem tudom, hogy miért ne tehetnék ilyet, másrészről miért kell neki elmagyaráznom, hogy felmásztam a meggyfára, és teli ment a hajam ilyen száraz darabokkal, amit nem akarnék a házban szétszórni. És ez csak egy eset, de semmi köze sincs a munkámhoz.


Ha nem hatásköröd, akkor mi a lényeg? Csak panaszkodunk, hogy milyen rossz a világ?

320. syria (válaszként erre: 319. - PöttyösPanka)
2018. máj. 27. 07:24

Nem veszem az összes embert hasonló személyiségnek, rosszul látod, ha így gondolod.


Tudom, hogy a világ nem körülöttem forog. Mindenkinek a meztelen napozás legyen a legnagyobb problémája.

:D


Hiába tervezném bárhogy megvalósítani a jobb munkakörülményeket, nem hatásköröm. Akiknek meg hatásköre és tesznek is használható javaslatokat, azokat toronymagasról...

319. PöttyösPanka (válaszként erre: 318. - Syria)
2018. máj. 26. 09:06

Nem az idősekre általánosítasz, hanem az összes embert veszed hasonló személyiségnek. Tényleg sokan csak azért nem állnak szóba a szomszédjukkal, mert introvertáltak, és egy könyvvel vagy filmmel ezerszer szívesebben töltik az idejüket, mint beszélgetéssel. Ők ilyenek és kész.


Rendben, hogy téged nem zavar, ha a szomszéd meztelenül napozik, de a világ nem körülötted forog. Az fel sem merül benned, hogy őt viszont zavarja, ha nézhetik közben?


Oké, akkor hogyan tervezed megvalósítani, hogy jobbak legyenek a munkakörülmények?

318. syria (válaszként erre: 317. - PöttyösPanka)
2018. máj. 26. 07:27

Nem általánosítok az idősekre vonatkozóan (se). Volt, van jó pár szomszédom, de semmi olyan jellemzőt nem mondhatok rájuk, ami miatt te is kerítést húznál.

Tőlem bárki napozhat meztelenül a portáján, engem tuti nem érdekel. Azért, mert egy évben pár napot ezzel tölt, még nem kellene körbebetonoznia magát, van más megoldás is.


Nem arról van szó, hogy kevesebbet kell dolgozni, hanem olyan körülmények között, hogy a munkába indulás és a hazaérkezés időtartama között (ami nem kevesek számára akár napi 12-14 óra is lehet) ne váljon sokakból kimerült / idegbajos / frusztrált / stresszes zombi.

317. PöttyösPanka (válaszként erre: 316. - Syria)
2018. máj. 25. 17:05

Mégis általánosítasz.


El lehet neki magyarázni mindent, csak egy idő után már nem akar az ember a saját portája minden történése nyomán magyarázkodni, hiszen az az ő kertje, és az öregasszony úgyis mindig talál valami kivetnivalót. Mi van azokkal, akik ruha nélkül szeretnek napozni a kertjükben?


Miben látod a megvalósítását egy olyan világnak, ahol kevesebbet kell dolgozni?

316. syria (válaszként erre: 315. - PöttyösPanka)
2018. máj. 25. 15:46

Nem mernék általánosítani.

Nekem is volt hasonló szomszédom. Szépen elmagyaráztam neki, hogy márpedig az általa kifogásolt hatalmas ribizlibokrot nem fogjuk kivágni, csak mert valamiért zavarja a 20 éve ott lévő növény. Az se zavart, hogy beleszólt, hogy az építkezés során a beépítésre váró téglákat miért oda pakoljuk, ahova. Az ilyesmi ellen nem fal kell, hanem megfelelő kommunikáció.


Egyszerűen olyan világot kellene teremteni, amelyben az embereknek nem kell a belüket kilógatva, utolsó zsigerükig úgy kifacsarva tenni a feladataikat, hogy egyenes következményként emberkerülővé válnak.

315. PöttyösPanka (válaszként erre: 312. - Syria)
2018. máj. 25. 07:14

Az idős nénik főleg azért szörnyednek el, hogy milyen a világ, mert nagyon ráérnek azt lesni, hogy mások mit csinálnak, és nagyon ráérnek erről ítélkezni. A férjem nagymamája folyton a szomszédokat figyelni, és minden mozdulatukra megjegyzést tesz: az a bokor nagyon rossz helyen van ott, azok a muskátlik el fognak száradni, az autójuk már egy hete nincs lemosva, stb. Ha ilyen szomszédom lenne, én is felhúznám a betonfalat.


Egyszerűen el kellene fogadni, hogy más emberek máshogy élnek, és nekik más a fontos. Nagyon sok introvertált ember létezik, akiket már ez végtelenül kifáraszt, hogy napközben a munkahelyükön sok emberrel kell interakcióba lépniük. Ezek után ha hazamennek, nem vágynak másra, minthogy másnap reggelig senki se szóljon hozzájuk. Nekik ez az igényük. De vannak olyanok is, akiknek munka után eszük ágában sincs hazamenni, mert igénylik a nyüzsgést, és inkább elmennek barátnőzni, jógázni, stb., hogy kifulladásig emberek közt legyenek. Mert ők ilyenek. Az embereket olyannak kell elfogadni, amilyenek, mert megváltoztatni úgysem tudjuk őket.

2018. máj. 25. 07:01
Akik pedig rosszindulatú megjegyzést tettek, azért mert ők is benne vannak ebben és sajnos nincs más választásuk... A mai világban a létfenntartásért nagyon sokat kell szenvedni, dolgozni, rohanni... Suliban is észre veszem a szülőkön h akinek jobban fizető munkája van az sokkal kiegyensúlyozottabb, kedvesebbek, "beszélgetősebbek, a gyermekével együtt, mint azok akik láthatólag szegényebbek... Meg értem azért őket is... Az én férjem Ács maszek brigádban épület asztalos, nagyon sokat dolgoznak hétfőtől szombatig, és napi szinten 10-12 órát (van h többet is) . Örülünk ha a vasárnapot együtt töltjük... Gyalog jár dolgozni mivel a szomszéd utcában van a cég telephelye. Ha végig sétál az utcán van h meg kérdezik mi újság, merre dolgoztak ma stb... Szívesen válaszol. Pedig aztán gondolhatod h a töke tele van már mindennel éhes, fáradt... De még is meg áll arra a pár percre vagy akár többször pár percre, mert van h többen szólítják le. Szombaton este pedig általában mindig mondja hívjuk el a tesóm, grillezünk, beszélgessünk, bográcsozzunk vagy vmit csináljunk... Bocsi h ennyit rizsázok csak ez úgy ki jött belőlem
313. Marcsi_BD (válaszként erre: 312. - Syria)
2018. máj. 25. 06:46
Hát igen igazad van abban h sajnos nem csak az idős nénik /bácsik szörnyednek már el, azért emeltem ki őket mert talán ők a legjobban. Ők akik megbélték az évtizedek alatt ezt a szörnyű változást... De ha vissza térek a mai világra. Az egyik szomszédom 1 olyan házaspár ahol két "gyerek" felnőtt emberek kirepültek már családjuk van, saját válalkozásuk amiben az alkalmazottak mellett ők is benne dolgoznak, hiába a sok pénz, gyönyörű nagy ház alig látni őket szó szerint látástól vakulásig dolgoznak. Ha itthon vannak sokat hallani őket veszekedni... Feszültek, idegesek és nem utolsó sorban fáradtak... A hátsó kert szomszédom 1 fiatal pár. Most kezdik építgetni a saját kis közös életük. A csajszi pár héttel ezelőtt nyírta a füvet én a gyerekekkel játszottam, mikor le állt próbáltam beszélgetni (mert a kishölgy éfolyam társam volt általános iskolába és most pedig lányom német tanár nénije) végülis kedves volt, próbált úgy tenni mintha ő is szeretne beszélgetni a szomszédokkal, fontos a kapcsolat tartás... Na néhány nap múlva rá jöttem h ez egyáltalán nincs így... Mikor kiment a kért végébe 1 ásóval és 1 jó nagy kosár élősövény "hajtással" (bocsánat nem tudom pontosan h nevezik) szépen a kerítés szélét jó szorosan be ültette vele, h majd ha meg nő 1 apró rés sem maradjon amin át lehet látni... 🤔😑😔
312. syria (válaszként erre: 311. - Marcsi_BD)
2018. máj. 24. 09:02

Köszönöm a hozzászólásod.

A baj ott kezdődik, hogy nem csak az idős nénik szörnyednek el, hogy milyen lett a világ, hanem nagyon sok fiatal is.


Akik nem (csupán) a világhálón élik az életüket, azok is bezárkóznak. Emiatt a meglátásomért ugrottak itt nekem jó néhányan, mondván... ; á, hagyom is, nem éri meg felidézni a rosszindulattól (vagy a cikk felületes olvasása, egysíkú értelmezése miatt) vezérelt véleményeket.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook