Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méregtelenítésről mindent fórum

Méregtelenítésről mindent (beszélgetős fórum)


1 2
28. 0c97fbb607 (válaszként erre: 27. - Druida)
2007. ápr. 4. 23:14
Nagon klasszakat írsz,szok újdonságot is,pedig elég sokat olvasgattam a neten mielőtt belekezdtem.Irigylem azokat az embereket akik ilyen helyen böjtölhetnek.Nekem sajnos nem áll módomban elmenni táborba,mégha pénzünk lenne rá,akkor sem tudnának nélkülözni .Szóval,a böjthöz hozzátartozó pihenés,lazítás,az bizony kimaradt.Érdekes dolog volt még az is a 10 nap alatt,hogy egyfolyában főzhetnékem volt,bújtam a szakácskönyveket,és többször is 3 fogásos vacsorával állam elő.
27. druida (válaszként erre: 26. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 4. 23:03

Igen, érzékeltem hogy az önképzős böjtbajnokok közé tartozol. :)))))

A böjtben bármi folyékonyat fogyaszthatsz. A méz is az. Kanalazzad bátran, rendszeresen. Mi a klinikán alkalmazzuk kívül belül egyszerre a böjt-táborok alatt. Remekül javít a bőr állapotán. de az allergiára is jó. Megfelelően alkalmazva.

Sokaknál a vércukor szintjének leesésével jelez a szervezet, hogy hamarosan felborul a vér sav-bázis egyensúlya. (Ekkor borul más is, többek között némely hormon szintje.) Ezért kell eleinte képzett segítő a böjthöz, amiről már írtam. Ő idejében észreveszi ezeket a jeleket, nem kell hozzá műszer sem.

Nem túl könnyű rájönni, hogy miként lehet a több napos böjtöket a legkisebb kellemetlenségek nélkül megvalósítani. Sokan ezért is jönnek a böjt táborokba, mert ott van tanfolyam is erről. Nem mindegyikben, de általában minden másodikban.

Megtanulják a megnövekedett energiaszintet "befektetni" is (eddig 8 titkárnőből lett komoly vezető beosztású alkalmazott 100 milliós forgalmú vállalatoknál - és ez csak egy fajtája az energiafelhasználás lehetőségeinek), sokan a bőrük javítására használják fel, de egyre többen vannak, akik az öregedés lelassításához alkalmazzák.

A böjt idejét a Hold határozza meg. Ahhoz igazodva lehet böjtöt tartani. (Aki valamiért felvállalta vagy megszokta - neki is.) Máskor nem jó, több okból is. Csak ez az egy szabály van, a többi csak ajánlás. Leginkább a hatkonyságot és a célok elérésének biztonságát növeli.

A böjttel csak korlátozott mértékben lehet fogyni, némelyek híznak inkább tőle. Ezt csak víz fogyasztása mellett is képesek voltak produkálni. Nálunk megkötés sincs, mert úgy állítjuk össze a fogyókúrűzók számára az étrendet, hogy a kedvenc ételeit tesszük egy meglehetősen bonyolult rendszer (azt nem kell ismernie) szerint sorba. Ha valaki folyton a kedvenc ételeit eheti, akkor nem fogja feladni a kúrát.

Az általad írt érzést én egyfajta csömörnek írnám le. Akinek van hozzá füle, ő meghallja a teste jelzéseit, és sokan helyesen is értelmezik. Némely tanfolyamunkon azt tanítjuk meg, hogy mindig időben tudja intézni a saját dolgait. Mielőtt még a szervezete "beszól" neki. Aki nem maga akarja intézni ezeket a dolgokat, számára találtuk ki a táborokat. Ezek időpontja is igazodik a Holdhoz - de pl. a nők havi ciklusa is ezt teszi, de a tengerek ár-apály jelensége is. Persze nem csak a Holdhoz, mert a megfelelő pontosság eléréséhez még sok más módszert is bevetünk. Akár csak a kedvező időpont meghatározásához.

Persze meg lehet várni a "beszólást", de már sokan maradtak le emiatt nagy kajálásokról (esküvők, party-k, egyéb bulik).

26. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - Druida)
2007. ápr. 4. 08:33

Köszönöm a válaszod!

Én már olyan régóta böjtölgetek,amikor még azt sem tudtam ,hogy így hívják!:D)

Nekem valahogy mindíg jobban esett már fiatalabb lány koromban is az,ha egy nap nem ettem semmit,minthogy csipegettem volna.Tehát ,hogy új mondjam öreg böjtös vagyok már.

Ezt még a negyven napos előtt fogyóhold kezdetén indítottam,de nem csak úgy ukk-mukk-fukk.Minimum egy hónapig készültem rá,testben és főleg lélekben.Nagyon akartam,hogy sikerüljön,eddig a 3 napos volt a leghosszabb.Kb az 5.naptól,délután 4-5 körül rosszúl szoktam lenni,(nálam hétköznapokon valahogy úgy alakult,hogy ez a főétkezésem időpontja)Mivel a férjem cukorbeteg volt(Már meggyógyúlt),a van itthol vércukor mérő.

Egyszer mértem meg csak,akkor 1,2 volt,a rosszúllét alatt .Úgyhogy az 5. naptól a böjtöt kiegészítettem 5 órai,két teáskanálnyi mézzel.

Amit a lelki dolgokról írtál,az pedig nagyon igaz.

Valahogy úgy érzi közben az ember,hogy megnő a gondolatok ereje,az akarat, az önbizalom,és ,hogy bármire képes lenne.

Én nem tudok ilyen rendszeresen böjtölni,viszont.Nálam nincs olyan ,hogy meghatározom,hogy egy hónapban 4 szer böjtölök.Nem megy ,próbáltam.

Ezért nem ment a fogyókúra sem soha,mert az is szabályokra,megkötésekre épűl.

Akkor böjtölök ,ha szükségét érzem.Előtte jön egy megmagyarázhatatlan érzés,valami olyasmi minta a fejem búbjáig tele lennék étellel,és nem esik jól semmi,sem gyümölcs, sem a hús,sem édesség.

Na nálam ez az a pon,amikor érzem,hogy itt az idő!

25. druida (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 4. 01:57

Ezzel szerencséd volt, ha vezető/segítő nélkül csináltad, mert ilyen hosszú ideig tartónál komoly problémák is jelentkezhetnek. Valószínűleg beleeshettél a 40 napos időszakba, akkor ezeket könnyebb megcsinálni.

A citromos hideg víz az egyik fűtőanyaga az idegrendszernek. Itt nem feltétlenül csak az érzelmi idegrendszerre kel gondolni. Akkor szokott igény felmerülni ilyen italra, ha a gerinc melletti (a nyaki gerinc melletti is) idegi rendszereknek pontosabb ingerület-átvitelre van szükségük. Ezt már a '60-as években megfigyelték.

Remek dolog egy ilyen böjt. Ha az energetikai részét és annak irányítását is megismered, még pár/társkapcsolati dolgokat is rendbe tehetsz, vagy régóta eltervezett célokat is megvalósíthatsz. Akár anyagi természetűeket is. Egy ilyen hosszú böjt akár anyagi problémákra is megoldást adhat, ha jól csinálják. A böjtök amúgy ilyen "spártaiak". A rendesek. Mi most éppen 40 naposat csinálunk, de lesz még idén 7 napos is (ami igazából 9 napos), legalább 6-7 esetben. 3 napos pedig (az 5 napos valójában) havonta 4 alkalommal van. Nem csinálnánk ilyen sűrűn, ha nem esne jól és nem volna kellemes. Aki szenvedni akar, neki más módszert kell választania.

7 napnál hosszabb böjtöt egy évben egy alkalommal ajánlott megcsinálni. (Én egyszer 2 alkalommal csináltam 40 naposat. Le is állt az emésztésem. Kb. a szülés, a percenkéti hererúgás és az óránkénti erős epegörcs kínjait éltem át, amíg újraindult. Évek kellettek, amíg valahogy helyreállt.) Van néhány szabály, amit érdemes betartani ilyen esetben. A böjt ugyanis nem a kínlódásról vagy a szervezet kirablásáról szól, hanem a tisztulásról, a feleslegek lerakásáról és a szükséges dolgokkal történő feltöltődésről. Mindezt örömmel, sőt élvezettel.

2007. ápr. 2. 23:54

Druida!Nemrég csináltam egy 10 napos böjtöt életemben először.Csak teákat ittam,azt is csak úgy natúr se édesítő,se citrom.(csallán,aranyvesszőfű,mate,anti-adiposis)Meg citromos jeges vizet.(Ezt mai napig nem értem miért kívántam,holott végig fázam mint a vadászkutya)

Szeretném megkérdezni,hogy az ennyire "spártai"böjtről mi a véleményed.

Ja ,és még valamit,ha jó,ez a böjt is,akkor egy évben mennyiszer lehet végig csinálni,hogy ne ártson?

23. druida (válaszként erre: 22. - Pokocska)
2007. ápr. 2. 23:27

Szívesen. Van még. Az alaptanfolyam 40 óra. De a szakirányokkal el lehet molyolni 50-60 évet :))))

(Az itt leírtak az előadási vázlatból valók.)

22. pokocska (válaszként erre: 21. - Druida)
2007. ápr. 2. 14:26
Eeeez igen! Köszönöm szépen!
21. druida (válaszként erre: 20. - Pokocska)
2007. ápr. 2. 14:18

A gyümölcsnap akkor hatékony, ha egy fajta gyümölcsöt fogyasztasz egész nap. Ha kevered őket, akkor sokat kell hozzá tanulnod, mert elég jól ütik egymást néha. A zöldség-gyümölcs keverés pedig akár teljesen semleges hatású is lehet fogyás szempontjából. Egy fajta gyümölccsel vagy zöldséggel is lehet színes, sokfajta állagú és ízű ételeket létrehozni.

Ha egyszerre több dolgot is el akarsz érni a gyümölcsnappal, akkor érdemes időzíteni. Ez azt jelenti, hogy egyes napokon jobb hatást tudsz elérni, mint más napokon. Ha nagyon nagy pontosságot akarsz, akkor a gyümölcsfajtát is meg lehet határozni a megfelelő módszerekkel, hogy mikor mivel érdemes méregteleníteni. Böjt esetén mindig meg kell határozni és pontosan betartani a böjtös napokat, különben nehéz lesz böjtölni és gyorsan elmegy tőle a kedved. A Hold mondja meg a megfelelő időpontot a böjthöz.

Mind a méregtelenítésre, mind a böjtre érdemes felkészülni. Ha nem csak éregtelenedni, hanem pl. fogyni és bőrhibákat (pattanások, narancsbőr, terhességi csíkok, stb.) eltüntetni is akarsz így, akkor mindenképpen érdemes felkészülni rá. Ezt tanítjuk is a Szépségvarázs-táborban/tanfolyamon. Nem bonyolult a dolog, csak meglehetősen részletes. Két napon keresztül napi 12 órában adjuk át a felkészülés alapismereteit. Utána jön a használatba vétel.

A böjtnél sem mindegy, hogy mit iszol, mikor és hogyan. Már ha nem csak egy kellemes napot akarsz szerezni magadnak, hanem egyéb kellemes hatásokat is el akarsz érni. Pl. a levek kinyerésének módja sem mindegy. De az sem, hogy milyen minőségű alapanyagból nyered a levet. (A megfelelő alapanyagok felismerését is tanítjuk. Több tanfolyamunknak is anyaga.) Ezekről a böjt-topicban is írtam. Nem a tanfolyamokról, hanem a kinyerési alapszabályokról.

Ezenkívül az sem mindegy, hogy alap vagy tiszta napot tartasz. Az alap az ébredéstől elalvásig tart, a tiszta az előző nap naplementétől a teljes napot követő napon bekövetkező napkeltéig.

Amúgy egyszerűek az ismeretek, semmi bonyolult nincsen bennük. De sok minden apró dologra érdemes figyelni. Ráadásul mindekinél lehetnek eltérések. Ezeket a rendszer/módszer megengedi (semmi kötelező nincsen benne, csak javaslatok - a jól-léted érdekében), de eléggé egyéni változtatásokra van igény. Ezeket is alaposan átbeszéljük mindig. Kérdés nem maradhat megválaszolatlan.

20. pokocska (válaszként erre: 19. - Druida)
2007. ápr. 2. 13:37
rtem, tehát ha én heti egyszer szeretnék méregteleníteni, kicsit megtisztulni és elsősorban a fogyást elősegíteni, akkor erre az gyümölcsnap (almanap) is megfelel, vagy jobb a lénap (zöldség, gyümölcs)?
19. druida (válaszként erre: 18. - Pokocska)
2007. ápr. 2. 13:19

Nem. Az alma-nap tisztítókúra, a joghurt-nap mérgezőkúra. Hacsak nincs otthon tehened, amelyik tejet ad neked és tudod, hogy mi jön ki belőle. És az egész a tiéd, ami a tejben van.

A böjt az mindig csak folyadékkal valósítható meg. A hosszabb ideig tartó böjtöknél (10 nap felett) viszont gondoskodni kell a szervezet tápanyagokkal való ellátásáról. Ekkor lehet enni pl. egy marék savanyúkáposztát. Egész napra elosztva. Vagy egy céklát. Ez attól is függ, hogy fogyni akarsz, áttétes daganatos jelenségeid vannak (nincs jóindulatú meg rosszindulatú tumor - tumor van és kész), vagy éppen eleged van már az allergiából.

A böjt nem "a" módszer, hanem az egyik a sok közül. Ha valakinek ez fekszik jobban, akkor ezt csinálja. Ha a beöntéseket szereti (van olyan!), akkor azt. De mindenképpen valamilyen oldószert be kel vinni a szervezetbe. A legjobb a víz. Pl. ami a gyümölcsökben megtalálható. De nem a dobozos gyümölcslevekben, hanem a frissen nyertekben. Amiket negyed órán belül el kell fogyasztani. De ezeket már leírtam különféle topicokban ezen a portálon is.

Megfelelő minőségű szilárd táplálékkal (nem feltétlenül bio, hanem válogatott, nem nemesített - és még van néhány fontos paraméter) nagyon jó eredményt lehet elérni. Egészségbázisunkon a nagy pontossággal adott zellerkrém levessel is tudtunk sikereket elérni narancsbőr esetén, de volt már fogyás krumplis tésztával is. Mert méregteleníteni sok mindennel lehet. De böjtölni csak folyadékkal.

2007. ápr. 2. 12:39
Tehát böjtöt nem csak levekkel, hanem akár szilárd táplálékkal is lehet tartani? Az alma-nap vagy a joghurt-nap is böjtnek számít?
17. Mókica (válaszként erre: 16. - Druida)
2007. ápr. 2. 12:06
KÖSZÖNÖM!:D
16. druida (válaszként erre: 15. - Mókica)
2007. ápr. 1. 17:15

Amit leírtam, azok még csak a felületes tájékoztatás kategóriáját sem érik el maradéktalanul. Én az év 1/3-ában különféle böjtöket tartok sok éve, így elég sok személyes tapasztalatom van vele kapcsolatban.

A naturalapon található holdnaptár jobb. Az elég pontos és részletes. Ha nem akarok vacakolni a Hold percre pontos helyzetének/állapotának kiszámolásával mert nics szükség akkora pontosságra, akkor én is azt használom.

Amúgy tisztítókúrát, léböjtöt ezen a hét végén érdemes tartani. A Telihold még néhány nap.

Nem elsősorban a hatásossága a lényeg ezekn a napokon, hanem az hogy könnyebben megcsinálod. Kevésbé leszel éhes, mert egyes napokon a szervezeted nem ér rá éhesnek lenni. Mással van elfoglalva.

15. Mókica (válaszként erre: 14. - Druida)
2007. márc. 31. 12:47

húúúú nagyon szépen köszönöm az információkat:) Sokat segitettél:D

Millió puszó érte!!!

De mégegyszer elfogom majd olvasni mielőtt a böjtbe kezdek:)

Van egy Holdnaptár a naten az most a Teliholdat jelöli alkalmas ivónapnak,böjtnek...akkor ugye ha most akkor csinálom hatásosabb is lesz!

Köszönöm mégegyszer!:D

14. druida (válaszként erre: 13. - Mókica)
2007. márc. 30. 12:51

Nem gondolom, hogy egyféle italt kellene inni a böjt alatt. A böjt nem arról szól, hogy korlátozásokat vezess be a szevezeteddel szemben, csupán engedd meg neki, hogy kiürítse amit máskor nem tudott (és még nem lerakódott le benne stabilabban, mert akkor kiegészítő módszerek is szükségesek). Tehát ha szereted, akkor igyál írót és vizet (bár csak a házitejből készültet érdemes, mert az ipari termelés során készültben elég sok olyan anyag van, amely eredetileg nem tartozik oda), de ha a sört szereted vagy a ribizlilevet, akkor igyál azt. A mennyiséget sem érdemes meghatározni: igyál annyit, amennyi jól esik. Ne szomjazz és ne éhezz sohasem, éhség esetén igyál paradicsomlevet vagy ha nagyon tombol az éhség, akkor szopogass el néhány szem fagyasztott gyümölcsöt. Ez a gyümölcsösdi főleg több napos böjt esetén érvényes.

Persze a több napos böjtökre érdemes megfelelő tapasztalattal és hozzáértéssel bíró segítővel/vezetővel felkészülni. Ugyanis már 3 nap alatt eljut a szervezet abba az állapotba, amikor felborulhat a vér sav-bázis egyensúlya. Azt nem tudja korrigálni a test (a test sav-bázis egyensúlyának felborulását tudja) és akár kóma is lehet a vége. Nincs nagy trükk az egészben, de nem könnyű észrevenni az erre utaló jeleket, ehhez is kell a gyakorlat. 3-5 perc van ekkor a cselekvésre. Ez a böjt biológiai része.

A böjt alatt megismerkedhetsz a testedben folyó folyamatokal is. Ehhez megfelelően nyugodt környezet kell.

A böjt lelki-szellemi része egy más téma. Nagyszerű eredményeink vannak a pánikbetegségnek nevezett jelenségcsoport megszüntetésében pszichológiai "manőverekkel" és masszázsokkal. Ugyancsak megoldásokat lehet találni ekkor a személyi, kapcsolati (akár párkapcsolati) jelenségek hatékony és mindeki számára kedvező személyre szabott megoldásainak megtalálására is. De anorexia-bulimia témakörben is remek eredményeink vannak, az alakformálásban/testformálásban, bőrjelenségek (pattanások, narancsbőr) csökkentésében vagy megszüntetésében is remekül működik.

A minél hatékonyabb böjthöz érdemes figyelembe venni a Hold pillanatnyi helyzetét (a holdnaptárból ki lehet olvasni), mert némely napokon könnyebb és hatásosabb/hatékonyabb a böjt.

A gyümölcsöket, zöldségeket inkább préselni érdemes, mert a rostok nem sérülhetnek meg. Facsarás és centrifugálás során pedig megsérülnek. Az értelme ennek a rendkívül tiszta víz kinyerésében keresendő. A gyümölcsökben-zöldségekben található vizet a növény megszűri és elraktározza a szövetei között. A rostok kémiailag magukhoz kötik a szennyeződéseket, és fizikailag is kiszűrik a vízből. Így az igazán tiszta víz az, ami a rostok között található. Ezzel valóban át lehet mosni a szervezetet úgy, hogy más szennyezőt ne vigyél bele, és ez a víz megfelelő tisztaságú ahhoz, hogy akár kémiai kötéseket hozzon létre a szervezetedben lerakódott felesleges anyagokkal és úgy ürítse ki őket. Kémiailag telítetlen folyadéknak hívjuk, ami a szervezeten végigmenve telítődik. Mindazzal, amire a szervezetnek nincs szüksége.

Ha megsérted a rostokat, akkor az általuk kiszűrt anyagok is a szervezetedbe kerülhetnek. Ezek a növényvédőszer-maradékoktól kezdve bármilyen anyagok lehetnek. De csak a szervezet méregtelítettségét növelik.

Ha ilyen módon kinyert tisza vizet használsz, az a hatékonyságot nagyban növeli. Egyébként ez a magyarázata a bőr tisztulásának is. Ugyanis egyes növényekből kinyert vizet lemosásra használva nagyságrendekkel jobban tudja a bőr kiüríteni az ott lévő, külső és belső szennyező folyamatok során képződött mérgeket. Az erre használható gyümölcsök és zöldségek egyéniek, tehát nem lehet általános receptet adni. Az, hogy egy gyümölcs/zöldség ilyen hatással bír, az nem általános érvényű. Mert mindenkinél különböző mértékben érvényesül a hatás. Hogy kinél milyen mértékben érvényesül, az is teljesen egyéni. De ha már valamit tisztítunk és időt, figyelmet fordítunk erre, akkor érdemes jól csinálni.


Május végétől, júnuis elejétől szervezünk a böjtre alkalmas napokon 3-5 napos bentlakásos böjt-táborokat. Ott mindeki testi-lelki folyamataival egyenként foglalkozunk, annyi ideig, amennyit igényel. Ha kell, akkor egész nap, vagy akár napokon keresztül is. Folyamatos szakértői konzultációra lesz lehetőség, és persze a hatékony terápiás módszereket is bevetjük a jól-lét érdekében. (Pl. zeneterápia, tácterápia, vallásosok számára ima-terápia, masszázsok, fürdők, színterápia, illat-terápia, stb.) Mindez egyénre szabottan, diszkréten, a személyiséget békén hagyva. De nagy bulikat csapva :)))

Még sok minden van, amitől egy böjt jó és még jobb lehet, de ez egy egyszerű válasz kereteibe már terjedelmi okokból nem fér bele.

2007. márc. 30. 11:57

Duruida!:)


Én régebben böjtöltem iróval, napi 2 litert kell meginni egész napra elosztva és 2 liter vizet még mellé.

Van ennek értelme? szeretnék újra visszatérni a heti 1 böjtölésre. Csinálhatom ezt?


Meg most hallodtam egy másikat is, nekem van itthon gyümölcs,zöldség facsaróm, állitólag ez a legjobb a mérlegtelenitésre! Vizet és ilyen juice .-at inni...

Mi a véleményed eről? Előre is köszike!

Móki

2007. márc. 30. 08:03

sok folyadék,napi 2,5-3 liter, zöldség, gyümölcs, infraszauna, mozgás.


tejtermék nem jó, lelassítja a folyamatot.

11. druida
2007. márc. 27. 02:00

Sajnos az alapanyag nem jó. Innen már el tudod képzelni az eredményt.

Néhány mért adat az alapanyagról:

antibiotikum: 8 mg/l. Halálos dózis: 27 mg/l (persze fajtája válogatja, de ez az átlag, a jellemző adat).

hormonok: 17 mg/l Ártalmas dózis: gyerekeknél 2 mg/l, felnőtteknél 22 mg/l. (Ez az egyértelműen ártalmas dózis. A folyatos bevitelnél felhalmozódhatnak egyes hormonok, nem mindegyik ürül ki a vizelettel.)

növekedés-serkentők: 42 mg/l. Halálos dózis: nem meghatározható, mert mindegyiknél más. Egyiknél 5 mg/l, a másiknál 1000 mg/l felett van.

genny, gyulladás esetén létrejövő "folyadékok": 130 mg/l. Ártalmas dózis: egyéni immunvédelemtől függ.

Némi további infót találsz Szendi Gábornál is. Vagy a "Halál a konyhában" c. könyvben pontos adatokat.

De egyszerű próbát tehetsz te is. Altass meg egy liter zacskós/dobozos tejet azzal a módszerrel, amit nagyszüleink használtak. Az eredmény magáért beszél.

Tehát az alapanyag a joghurtok esetében nem a tej. Nem csak az.

Vagy nézz meg egy kefírgombát. Az ember számára fogyasztható élelmiszerek sosem voltak gusztustalanok. Pl. a gyümölcsök, zöldségek, magvak. A húsokról nem beszélek, mert azokat nem ismerem. (Nem vagyok sötétzöld, csak igyekszem a valóságot minél jobban átélni és életben maradni. Eddig még sikerült, és minden azt mutatja, hogy ez továbbra is sikerülni fog. De az említett könyv elolvasása után mindeki alaposan elgondolkozik. Sokan cselekszenek is.)

Amúgy van egy megfigyelés: Az ember az egyetlen állat, amely más állatok tejét megissza azután is, hogy kinőtt a csecsemőkorból.

Léteznek másféle tejek is, nem csak állati eredetűek. Nagyon könnyű hozzájutni a legfinomabbakhoz is. Itt a magtejekre gondolok. Bárki percek alatt elkészítheti otthon is őket.

10. 'szti (válaszként erre: 9. - Druida)
2007. márc. 22. 19:21
és mi van az activia és actimel joghurtokkal? azok is szemetek? mondjuk a natúr, nem az ízesített
9. druida (válaszként erre: 8. - 'szti)
2007. márc. 22. 19:13

Úgy, hogy a "gyári" joghurtoknak sem sok közük van az otthon készíthetőhöz. A régen otthon készülthöz pedig a néven kívül szinte semmi. Az ízesítőszerek szinte kivétel nélkül mesterséges vagy testidegen anyagokból álnak, olyanokból, amelyeket egyébként nem ennének meg az emberek. Nagy részük alapállapotában bőven kimeríti az undorkeltő kifejezés tartalmát.

A szervezet viszont nem véletlenül undorodik tőlük. Amennyiben a szervezetbe kerülnek, akkor annak állapotától függően nagyon durva válaszreakciókat válthatnak ki. Többeknél erős allergizáló hatásokat tapasztaltak, és ha az immunrendszer besokall, akkor kóma is lehet a vége. (1407 esetből 69-ben volt.) Van még több mérés/megfigyelés is ezzel kapcsolatban. Élelmiszeripari szakkiadványokban találhatók kiinduló adatok, és orvosi folyóiratokban (mindegyik idegen nyelvű - többnyire néme vagy angol - tehát európai) találhatók a megfigyelések/kutatások eredményei.

8. 'szti (válaszként erre: 5. - Druida)
2007. márc. 22. 18:43
hogy érted azt, hogy az ízesített joghurtok életveszélyesek?
7. druida (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. márc. 22. 18:38

Szívesen. Ez a mindennapi gyakorlat nálunk. itt, budapesten.

Szóval... bárhol meg lehet csinálni.

2007. márc. 14. 19:33
Köszönöm a jó tanácsokat.
5. druida (válaszként erre: 1. - Petrikek)
2007. márc. 7. 23:26

Több kérdés is van, amit a méregtelenítés előtt el érdemes dönteni. Pl. olyanok, hogy általános vagy célirányos (általában valamilyen betegség gyógyulásának elősegítésére, vagy bőrtisztítás, fogyás, stb.) méregtelenítést szeretnél végezni.

A böjt remek méregtelnítő módszer, de egyrészt többféle böjt van, másrészt elég nagy rombolást tudsz vele a szervezetedben véghezvinni, ha nincs megfelelő szakértelmed vagy gyakorlott vezetőd/tanácsadód. Mert nagyon jó hatású a böjt, de vannak a jól működő böjtnek is mellékhatásai. Elsősorban a "rügyezés". A pattanásos bőrt természetesen lehet kezelni, de az is odafigyelést igényel. Nemrégiben kezdtem el gyűjteni a tapasztalatokat egy magas fokon természetesnek mondható módszerrel. A tapasztalatok nagyszerűek. Meglehetősen sokoldalú anyag. És nagyon erősen, gyorsan hat. Böjtben különösen.

A böjt általában léböjtöt jelent. Az pedig annyit, hogy szilárd táplálékot nem viszel a testedbe. A leveket frissen kell készíteni, mert 10-15 perc után mindegyiknek elkezd megváltozni a szerkezete. A teának is! Tehát a meximum 15 perc alatt el is kell fogyasztani őket.

A méregtelenítő kúráknak is alapelemei az italok, de ott fogyasztasz szilárd táplálékot is. Kiválasztod a kedvenc zöldségeidet, gyümölcseidet, magvaidat és azokat fogyasztod. Egyes magokat nem tudsz megenni hőkezelés nélkül. Ekkor meg kell főznöd őket.

Ehhez a fajta méregtelenítéshez néhány jótanács:

* Csak azt fogyassz, amit szeretsz.

* A gyógynövényekből készült teákat próbáld ki főzve, forrázva, áztatva - (mindekinél egy kicsit másként hatnak, és elég nagy eltérések vannak).

* Ha éhes vagy - igyál. Ha újra éhes vagy, akkor egyél. (Az első éhség csak próbálkozás a szervezet részéről. A gyomrod kiürülését jelzi, de a szervezetednek nem hiányzik semmiféle tápanyag.)

* Csak annyit egyél, amitől elmúlik az éhséged.

* Egy nap csak egyfélét egyél. Inni bármit és bármennyit ihatsz.

* Tejtermékekkel nem nagyon lehet méregteleníteni. Esetleg néha egy kis kefír vagy joghurt elmegy. Az ízesített joghurtokat kerüld el. Életveszélyesek. Ha gyümölcsjoghurtot akarsz enni, akkor a natúr joghurtba tegyél fagyasztott gyümölcsöt, házi készítésű gyümölcslekvárt, vagy végső esetben (ha nagyon kívánod az édes ízt) befőttet.

* Igyekezz olyat enni, aminek ismered az "élettörténetét". Ismeretlen forrásból beszerzett zöldségek-gyümölcsök olyanok, mint a lottó. De a mezőgazdaság mai állását ismerve ez kevésbé fog bejönni.

* Nagy ívben kerülj minden minden élelmiszert, ami bármilyen fokon is feldolgozott. A "bio"-nak nevezetteket is. Egyre durvább adalékanyagokat használ az élelmiszeripar. Többet ártasz a feldolgozott élelmiszerekkel a szervezetednek, mintha nem méregtelenítenél.

* A gümölcsöket-zöldségeket néhány percig langyos vízben áztasd, majd körömkefével tisztítsd meg a héjukat. A déligyümölcsök héját így sem lehet megenni, de pl. az almáét már igen.

* Ha magokat akarsz enni, akkor nagyon alaposan rágd meg őket. (Egyesek szerint legalább 100-szor kell megrágni minden falatot. Igazuk lehet, mert tényleg működik.)

* Ha gabonát eszel (pl. rizsfélék), akkor főzd szét, amíg nyákossá nem válik.

* Ha nagyvárosban vagy különösen szennyezett területen élsz, akkor nagy dózisú vitaminokat is fogyassz. (Elvileg bármelyik jó, mert egy banda kezében van az összes gyártása - így a piac is.)


Még sokat tudnék írni, hiszen évek óta életmódszerűen ilyesmivel (is) foglalkozom.


A legfontosabbat a végére hagytam. A Holdnaptárakat nézd át! Megtalálod bennük a tisztítókúrák, böjtök kezdetének kedvező időpontját és időtaramát, a könnyen felszívódó tápanyagokat, a célba vehető szerveket és a kedvezően ható növényeket.

2007. márc. 5. 19:49
méregtelenitő
2007. márc. 5. 14:29
Javaslom, hogy iktass be infraszaunát, ha teheted. Én ilyenkor besegítek még egy SPA méregetenítő kúrával is. Nekem az nagyon bejött!!! Nagyon jókat tudtam tőle aludni, kipihenten ébredtem, könnyűnek éreztem magam. Még a narancsbőrőm is halványabb lett!! Ja és fogytam tőle. De ez az én tapasztalatom.
2. zoma
2007. márc. 5. 13:41
Az első nap jó erős fejfájásra számíthasz, főleg ha előtte rendszeresen kávéztál és sok szénhidrátot fogyasztottál. Ezért is érdemes előtte "ráhangoló" napokat végezni, amikor már kevesebbet és egészségesebb dolgokat eszel. Én nem bírtam csak gyógyteán és vizen, hanem frissen facsart gyümölcs és zöldséglevet is ittam napi 4-5x. Reggelre borzasztóan lepedékes az ember nyelve. Már évek óta nem csináltam, mert kisgyerekeim vannak, és sem terhesen sem szoptatás mellett nem lehet. Szerintem úgy a legjobb, ha néhány napra el tudsz vonulni, és nem idegesít semmi, sem gyerek sem munka, de ezt elég nehéz megszervezni. Olyankor az ember tényleg egy kicsit más tudatállapotba kerül, s jó ha csak magával kell foglalkoznia. Nekem nagyon szokatlan volt, hogy nem ehettem, még életembe nem kivántam úgy egy falat almát, mint akkor. Azért nézz utána könyvekben, mert veszélyes is lehet.
2007. febr. 9. 19:54

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy tavasz közeledtével életemben először elvégzek egy méregtelenítő kúrát. Mindenféle tapasztalat, javaslat, jótanács érdekelne. Ki az, aki már végigcsinált ilyet? Ki az aki, elkezdte, de feladta (és végül miért). Tényleg vannak-e látható jelei annak, amikor a szervezet elkezdi a méreganyagokat kiadni magából (pl.: kellemetlen szájszak, erős vizelet, pattanások stb.)?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook