Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit aludjon a gyerek? fórum

Mennyit aludjon a gyerek? (beszélgetős fórum)


22. Bri* (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 16. 15:55

Először is még csak 5 hetes a gyerkőc, hogy várhatsz tőle bármiféla állandóságot. Soha nem szabad két gyereket hasonlítani, mert mindegyik gyerek más, más az alvásigénye, fejlődési menete stb. Pláne ne hasonlíts össze egy 5 hetes egy 11 hónapossal. 6 hetesen változnak először a babák.

Szerintem jó a gyereknek, ha sokat alszik, de csask annyit, amennyire igénye van. Szüksége van a foglalkozásra és az alvásra is, bár szerintem ilyen korban az alvásra még inkább. Egy ilyen korú gyereknek állandóságra és biztonságra van szükségre, nem változatosságra. Arra majd később.

Az én gyerkőcöm 20 hónapos, sokat alszik, mert azt igényli. Ha nem alszik eleget nyűgös. Nagyon okos gyerek, beszél, egyedül eszik, iszik. Tehát a sok alvás nem vetette vissza a fejlődésben. Sőt!

21. martinanyu (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2010. jún. 15. 22:50

"Aztán hogy mennyire a gyerek, és mennyire a szülő igénye, az is egy kérdés ugye...mert kényelmes lehet, az nem vitás ;)"


Milyen jó is, mikor egy másik anyuka kritizálásával (és esetlegesen félinformációkból leszűrt hamis következtetésekkel) érezzük magunkat szuperanyának, mer' ugye mi nem ilyenek vagyunk! ;)

20. Molyka
2010. jún. 15. 14:24
Ha valaki direkt altatja... :) A gyerek néma csöndben, sötétben előbb utóbb csak aludni tud. Szerintem.
19. szabina1984 (válaszként erre: 17. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 15. 12:28

Persze más az, ha valaki direkt altatja, meg más, ha a gyerek ígényli.

De ez esetben ha jól vettem ki, a gyerek ígényli.

2010. jún. 15. 12:20

sziasztok!

Szerintem sem lehet meghatározni, hogy mennyit kell aludnia egy gyereknek, mert annyira egyénfüggő... Az én lányom másfél éves, és nagyon-nagyon jó alvókája van. Éjjel általában végig alussza a 12 órát, nappal kb 3-4 órát... Nem altatom,látom rajta,mikor kezd el fáradni, megkérdezem mennyünk e aludni hozza az alvó babáit, és megyünk... nem hiszem, hgoy bármiről lemaradna, mert igaz, hgoy a nap nagyrészében alszik, de a többiben iszonyat aktív. hiába akarnám, hogy kevesebbet aludjon, Neki ez az igénye... Nagyon ritkán van, hogy felkeltjük alvásból, pl ha orvoshoz kell menni, de olyankór sokkal nyűgösebb, ellenben, ha igazodunk az alvásához nagyon kiegyensúlyozott kislány :).. egyékbént 5 hetesen nagyon rossz alvó volt, szóval ez még sokat fog változni. Volt hogy mi is napi 3at aludtunk

17. cbe267d9cf (válaszként erre: 13. - Martinanyu)
2010. jún. 15. 12:12
Szerintem arra gondoltak akik azt írták, hogy lemarad dolgokról, hogy majdnem egy évesen azért már inkább ébren tanul a gyerek, alvás közben csak integrálja amit tanult. De ha nincs sokat ébren, akkor pl. mozgásfejlődésben, beszédfejlődésben azért ez megmutatkozhat. Persze később biztos behozza. Csak azért szerintem más az, mikor egy picinek magától sok az alvásigénye, meg más az, mikor az anyuka mindig altatja. Az utóbbi esetben azért én is hajlamos lennék azt hinni, hogy ez az anyukának kényelmes. De nem szeretném, mert nem szeretnék megítélni senkit, millió más oka is lehet. De nekem pl. fura.
16. f2ee98befc (válaszként erre: 2. - Szemmelver)
2010. jún. 15. 12:11
teljes mértékben egyet értek veled.
15. szabina1984 (válaszként erre: 11. - Molyka)
2010. jún. 15. 12:08

Nem azt írtam, hgoy hagyd üvölteni a gyereket.

de csak azért, mert a sógornőd kislánya alszik 11 hósan, a tiéd meg nem 5 hetesen, nincs abban semmi rossz. Ha aludni akar, had aludjon, és nem hiszem, hogy ezmiatt lemaradna bármiről is. Minden gyermek más. Nem lesz ettől butább, csak mert alszik..

14. trapiti (válaszként erre: 13. - Martinanyu)
2010. jún. 15. 11:20

Hát... azért ha a nap 24 órájából 18-at alvással tölt, már nem sok mindenre van idő... És 1 évesről volt szó, aki már nem újszülött. Ingerek, élmények akkor érik, ha ébren van.

Aztán hogy mennyire a gyerek, és mennyire a szülő igénye, az is egy kérdés ugye...mert kényelmes lehet, az nem vitás ;)

13. martinanyu (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 15. 10:25

szia!

tényleg minden gyerek más, az én gyerekeim is eltérő igényűek.

a nagyobbnak elég kevés az alvásigénye, ez hamar megmutatkozott, viszont a kicsi szinte állandóan alszik, ahogy a sógornőd kislánya is.

ez így van rendjén, nem lehet egy uniformizált életmódot ráerőltetni a gyerekre.


azt sem értem, miért maradna le bármiről is egy gyerek, ha sokat alszik? neki ez az igénye, más gyereknek meg az ébrenlét és az azidő alatt megélt élmények, mások vagyunk, ez van. :)

2010. jún. 15. 07:03

A nagyobbik lányom mormota volt, állandóan aludt.

Örültem neki, mindenre volt időm mellette.

Aztán megszületett a kicsi, ő szinte alig aludt, és igényelte, hogy foglalkozzunk vele. Egy darabig próbáltam altatni, de feladtam.

Már nagyok, de az eltérő alvásigényük megmaradt.

11. Molyka (válaszként erre: 7. - Szabina1984)
2010. jún. 14. 23:02
nem alvás helyett, hanem amikor ébren van. Szép lenne ha nem foglalkoznék vele, csak hagynám hogy üvöltsön.
10. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 14. 21:29

Az én kisfiam is keveset aludt, nagyon kíváncsi volt. Hat hetes korától végigaludta az éjszakát, viszont nappal csak fél-háromnegyed órákat szundizott, igaz azt kb. 3-4 óránként. Ehhez képest a barátnőim ugyanennyi idős lányai másfél-két órákat húzták a lóbőrt.:) Az én fiam nagyon kíváncsi volt, folyton mindent nézegetett, tudni akart. Aztán mostanra beállt a napi egy alvásra, általában két-három órát alszik napközben,és az éjszakákat továbbra is szépen végigalussza. Szóval szerintem ne aggódj, én ahány ismerős kismamával beszélek, annyi féle volt a gyereke. Aztán valamikor egy éves kora körül a többségük magától átállt a napi egy alvásra.

Amit a 11 hónapos kislányról írsz, az szeritem sok. Én úgy gondolom, hogy ennyi idősen már nem kell napközben hat órát aludni (ha jól számoltam) plusz még éjszaka is 11et, én biztosan nem altatnám. Egyébként én is hasonlóan csináltam mint te. Szerintem az a fontos, hogy figyeld a kicsit, mert úgyis diktálni fog magától egy tempót, és ha ügyesen megfejted a jeleit, szinte magától kialakul a napirendje.

2010. jún. 14. 21:10

Az én kislányomnak is kevés az alvásigénye.

Már kicsinek is. Ha elaltattam,-nehezen - mert azt mondták fontos az alvás, akkor aludt, viszont éjjel 11-ig nem akart elaludni

Aztán feladtam a délutáni alvást. Este 1/2-9 től reggelig nyugodtan aludt.

Aztán az oviban volt baj. Kértem, ne altassák. De simizték a hátát és elaludt. Persze az este már nem akart, nem birt csak későn. Természetesen másnap fáradt volt, tehát ujra elaludt az oviba. Egy körforgás, ami se neki se nekünk nem volt jó.

Ma 9 éves. 1/2 10-kor elalszik, reggel 1/2 7-kor kel és nem fáradt. Hétvégén egy kicsit tovább van fenn, de reggel 7-8 között ébred.

A fiam is kb. ilyen volt, csak még kevesebbet aludt.

Nem minden gyerek egyforma.

És igaza van Trapitinek, sok mindenből kimarad..

8. trapiti (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 14. 20:48

Szerintem is sokféle "jó" megoldás létezik, bár azért ha egy 1 év körül gyerek ennyit alszik, sokmindenből kimarad...


Az én kislányom kb. úgy volt, ahogyan Te írod, nappal egyáltalán nem, vagy alig akart aludni, ez kb. 2 hónapos korától 1 éves koráig tartott. Az éjszakákat hamar végigaludta, de nappal ébren volt és én gyakorlatilag folyamatos foglalkozást igényelt. Ha szerencsém volt a babakocsiban séta közben aludt 15-20 percet. 1 ées kora körül, amikor már bőven járt és menetelt egész nap, vettem észre először hogy szülsége lenne napközbeni pihenésre, bevezettük a délutáni pihenőt, de akkor sem aludt el legtöbbször, viszont jól elvolt az ágyban lés pihenten kelt fel.

Amióta bölcsis, többször alszik ebéd után, de így is hetente 1-3 nap nem alszik csak pihenget az ágyban ill. ha itthon van mondókázik, verset mond, énekel, elszórakoztatja magát :)

Este legkésőbb 8-kor viszont percek alatt elalszik. Nekem nem volt furcsa, hogy picinek annyit ébren volt, de mások nagyon fucsállták...

2010. jún. 14. 20:37

Minden gyermek más és más. Valakinek több alvásra van szüksége, valakinek kevesebbre. De egy 5 hetes babának még nem igen van szüksége a foglalkozásra alvás helyett.

Ha a sógornőd kislánya pedig több alvást ígényel, úgy van rendjén, nincs abban semmi rosz. És az anya dönti el, mit, hogyan csinál a gyermekével. Én is altatom, nem látok benne semmi rosszat. Mi is 11 hósak vagyunk, igaz nem alszunk olyan sokat, de minden gyerek más. Ha fáradt, aludni kell. Ha nem volna az, nem is aludna..

6. Molyka (válaszként erre: 3. - Szemmelver)
2010. jún. 14. 20:22
Én is az vagyok. Az egyensúlyt talán megtalálom, ezzel nincs baj. Remélem.:)
5. tündér74 (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 14. 20:06
Ha a gyermeken a fáradság jelei mutatkoznak, én mindenképpen lefektetném. Egyik gyereknek kevesebb alvásra van szüksége, míg a másiknak többre.
2010. jún. 14. 20:04

Ahány gyerek, annyiféle viselkedésmód.

Szerintem egy gyerek megtalálja az egyensúlyt az ébrenlét és az alvás között, csak biztosítani kell neki a nyugodt környezetet, hogy aludhasson, ha szeretne. Fő a rendszeresség, a pontos menetrend, hogy mindíg ugyanabban az időben egyen, fürödjön, aludjon, stb. Mindezt úgy kialakítani, hogy a felnőtt is alkalmazkodjon a gyerek természetéhez.

Az lehet valamilyen jelzés is, ha túl sokat van ébren, hogy problémája van. Megbeszélném a védőnővel, orvossal.

3. szemmelver (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 14. 20:00
amúgy szerintem-gyógypedagógus vagyok- nem jóa sok alvás, de állandóan nem kell vel foglalkozni sem. alakíts ki neki egy napirendet,
2. szemmelver (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 14. 19:59

szerintem-két felnőtt gyerek anyjaként azt mondom, annyit aludjon amennyit jól esik neki!

semmiképp nem ébreszteném és nem is altatnám!

2010. jún. 14. 19:57

Sokan nagyon eltérően gondolkodnak e téren. Amikor megszületett a kisfiam, azt hittem, hogy fél éves koráig eszik-alszik-eszik-alszik. Ez kb. 2 hétig ment így, azóta egyre többet van ébren, nézelődik, van, hogy el van egyedül is, viszont sokszor igényli a vele való foglalkozást és a társaságot is. Holnap lesz 5 hetes.

Vannak, akik azt mondják, hogy egy ekkora gyereknek az a dolga, hogy egyen és aludjon, hiszen alvás közben tud fejlődni. Véleményem szerint attól fejlődik, ha foglalkozunk vele, nem?


Sógornőm 11 hónapos kislánya szinte többet alszik, mint az én 5 hetes fiam.

A kislány reggel 7-kor ébred, kicsit fent van, 9-kor elalszik, végig alussza a délelőttöt, felkel 11 felé, ebéd, alvás, majd 2-fél3 fele ébred, kicsit játszanak, majd megint alszik 5-7-ig, aztán ébred, fürdés vacsora és 8-tól reggelig szundizik.

Sógornőm altatja, mert akkor fejlődik. Én viszont direktbe nem altatom a gyereket, sokkal inkább modókázunk, tornázunk, (persze normál körülmények között:) ) csavargunk, ami még nem hosszú, inkább fél órás, órás elmeneteleket jelent.


Nektek erről mi a véleményetek? Altatni kell a gyereket hogy fejlődjön? Ti hogy csináljátok?

Jó az ha végig alussza az első 2 évét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook