Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van még valakinek a gyereke játssza, hogy álmos, és elalvásig kb egy órát forgolódik? Mit tehetnék, hogy szépen aludjon.. fórum

Van még valakinek a gyereke játssza, hogy álmos, és elalvásig kb egy órát forgolódik? Mit tehetnék, hogy szépen aludjon.. (tudásbázis kérdés)


22. dencsikné (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. júl. 13. 13:55

Köszi ezzel megnyugtattál mert én is attól félek, hogy talán az oviba nem fog másokat hagyni aludni ha hozzászokik hogy nem alszik.

Na mindegy egy próbát nekem is megér.

21. ében11 (válaszként erre: 20. - Dencsikné)
2009. júl. 13. 13:34
lehet hogy már nem álmos délben.az enyémmel is pont így volt délbe félóra egyóra könyörgés-aztán elhagytam,nem erőltettem neki.ha valami program volt, vagy nyüzsgősebb volt a délelőtt magától ájult el délben.de most nem nagyon alszik.viszont van hogy 4-5 óra körül elálmosodik-ha bealudna felkeltem max 1 óra után különben az éjszakának annyi és este küzdhetek vele.anyu mondja erőltessem a déli alvást mert mi lesz az oviban, de én ettől nem félek.hiszen akkor reggel hamarabb fogunk kelni mint most(7-fél 8),itthon nyugisabban vagyunk ketten most még. az oviba el fog fáradni ebéd után.akkor viszont meg fogja szokni ezt a ritmust, onnan tudom hogy ismerőseim mesélik-akinek oviba jár a gyerek hogy hétvégén is felkelnek korán,meg most a nyári szünetben is -teljesen megszokta a gyerekük az ovis ritmust.
2009. júl. 13. 13:22

Végig olvastam a hozzászólásokat, hátha tanulok belőle. Sára 2,5 éves de nekünk is 30-40 perc mire elalszik. Délbe 1/2 1 körül kezdem altatni és egy óra mire elalszik. Próbáltam hogy kijövök tőle de akkor neki áll sírni, mese nem érdekli úgyhogy azt kihagyjuk. Egész délután kint van az udvaron, ha nagy a meleg fürdik is, mégis este ugyanez van. Fél tíz körül kezdek altatni és van hogy csak tíz óra után alszik el. Addig forgolódás, kezem fogdosása ( nem mindegy hogy hogy, minden másodpercbe máshogy), tigrissel való játszás, (pedig sötét van). Ma is félóra könyörgés után 1 perc alatt aludt el.

Lehet, hogy én is kipróbálom, hogy délbe nem alszik hátha estére jobban elfárad és végig alussza az éjszakát.

2009. júl. 7. 22:19

az alvás nálunk nagyon változó.3éves a fiam.

első időben magától aludt el, betettem a kiságyba és beájult.

esténként fürcsi aztán tejcsi és aludt is.később kérte hogy maradjak a kiságy mellett és megfogta a kezem.az este minig úgy zajlik, hogy fürdés az inkább olyan lazítós, és már nem játszunk vele, persze lapozgat mesekönyvet, meg elteszi a játékait aludni,de nincs hangoskodás-és a fényeket is levesszük.kislámpa ég a szobájában.

a délutáni alvásról leszokott,este is sokat tudna fent maradni,de ezért csendesedünk mi is el, oltjuk le a lámpákat,hogy tudja lefevés ideje lesz.

mostanában fürdés után hagyom hogy bebújjon az ágyunkba,néha segít ágyazni is,a játékait is pakolgatja-aztán általában ő szól hogy álmos, menjünk a helyére,elköszön tőlünk.odafekszem mellé, és megfogja a kezem,kb.10 perc és alszik.

ha forgolódik, és nagyon nem alszik,olyankor kiengedem a szobájából és befekszik mellénk,ha ott akart maradni akkor mondtam neki hogy nem fog, mert a helyén fog aludni,és átkísértem.

mese nincs este, mert úgy vettem észre attól felébred.

most a nagy melegben ez változott.néha alszik délután, így este később alszik el.ami nálunk nem gond, mert az apjával általában csak este találkozik.

2009. júl. 7. 13:47
mi is fekszünk az ágyon, mesés könyvet nézegetünk..
17. Mandula71 (válaszként erre: 16. - 901c5389fe)
2009. júl. 7. 10:06
És mit csináltok a fürdés és az alvás között??? Mert nálunk ugye már a gyerek a fürdésből tudja, hogy utána megyünk aludni, akkor már nincs játék.
2009. júl. 6. 22:30
nekem keveset alszik a ksifiam.. általában 7-8 között ébred..devan hogy korábban is. mindennap fél 1- 1 körül pontosan ebéd után megyünk aludni. másfél max két órát alszik de ritkább a két óra..a másfelet mindig megalussza.. este fél 8- 8 körül fürdünk. nagyon szeret fürdeni olyan 10 percig szoktam hagyni hagy pocsoljon.. 9kor kezdödik az altatás ma egész hamar elaludt, 20 perc alatt...
15. Mandula71 (válaszként erre: 11. - 901c5389fe)
2009. júl. 6. 21:37
Én úgy gondolom, hogy a magától elalvást akkor érdemes megpróbálni, ha veled már könnyen elalszik. Addig, amíg egy órát forgolódik, szerintem felesleges. Legalábbis én egyelőre nem kísérletezek azzal, hogy egyedül aludjon el a fiam.
14. Mandula71 (válaszként erre: 10. - 901c5389fe)
2009. júl. 6. 21:35

Az én fiam mindössze egy hónappal fiatalabb akkor a tiednél:)

Norbi reggel 3/4 6-kor ébred. A déli alvás kb. 1/2 12-től van, de ma például már korábban láttam rajta, hogy álmos, úgyhogy már 3/4 11-kor aludt. Általában másfél-két órát alszik ilyenkor. Este 7-kor fürdés, így 1/2 8-kor ágyban van a tejeskávéjával. Miután megitta, a kezembe szokta nyomni a cumisüveget. Ha kéri, akkor ilyenkor még a kislámpát felkapcsoljuk és egy mesekönyvet megnézünk, aztán villanyoltás és max. nagyon halkan énekelek neki altatódalokat. Így 8 óra körül elalszik. Persze van, amikor nehezebben megy az elalvás, vagy többször felül, ilyenkor rászólok és visszafekszik. Az szerencsée sosem jutott eszébe még, hogy lemásszon az ágyról, vagy játszani kezdjen. Mondjuk az is előfordult már, hogy annyira fáradt volt, hogy épphogy megitta az esti italát, a cumisüveg kiesett a kezéből és már aludt is.

Ami még így most eszembe jutott, a fürdetés. Mennyivel előtte fürdeted? És mennyi ideig tart? Én azt vettem észre, hogy sokszor jobb, ha nem fürdetem, hanem lezuhanyoztatom, mert egy-egy hosszabb fürdéssel eléggé magához tér. Olyankor nehezebben alszik el.

2009. júl. 6. 20:56
na már most is itt log rajtam, hogy vigyem aludni, de ugyse aludna el.. hát énmár csak abba bizok, hogy ugyis változik és másképp lesz..:-))
12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - 901c5389fe)
2009. júl. 6. 14:36
Nálunk is megy a mese a nagyobb miatt, de a kicsi (hasonló korú, mint a manód) végigkuncogja a mesét. Bár ő napközben is alszik 2,5-3 órát, van, hogy többet is. Én amennyire csak lehet, kifárasztom őket, délután könnyebben is elalszik. Nekem az estivel van gondom...akár ég a villany, akár nem, teljesen mindegy neki.
2009. júl. 6. 14:31
este meg 9kor kezdödik az alvás és van hogy csak 10re alszik le addig meg csak forgolodik..de meg fogom probálni hogy magátol aludjon el hogy ne kelljen nekem ott feküdni mellette..bár lehet ehhez még pici.. mert kiabál ha kijövök mellöle..
2009. júl. 6. 14:29
19hós a kisfiam. napközben másfél órát alszik...hiába probálom meg hamarabb vinni aludni nem alszik el. énekelek neki alvás elött, délbe estemeg mesét olvasok mig issza a tápszert utánameg villanyoltás és csendben csucsulunk.. én is gondoltam hogy ameleg miatt nem tud ugy aludni.. éjjel is nyügösebb..
9. Mandula71 (válaszként erre: 6. - 901c5389fe)
2009. júl. 6. 00:00

Mennyi idős a kisfiad és este mikor alszik el? Napközben mennyit alszik?

Én a helyedben megpróbálnám egy kicsit hamarabb letenni aludni, délben is, nem kell megvárni, hogy a fáradságtól már essen-keljen, meg dörzsölje a szemét. Ha csak 1/4 vagy 1/2 órával hamarabb kezdenétek az alvást, lehet, hogy könnyebben menne. Szerintem pont azért forgolódik és azért alszik el nehezen, mert már túl fáradt, mire ágyba kerül.

AZért azt még leírhatnád, hogy pontosan hogyan zajlik nálatok az altatás? Esetleg nézegettek alvás előtt mesekönyvet, vagy énekelsz neki?

Amúgy meg simán lehet, hogy ez a nagy meleg is zavarja őt, kánikulában nehezebben megy az alvás is.

2009. júl. 5. 22:22
minden nap ugy alszik ha ott fexek mellette és ugy csinálok mint aki alszik..mikor megunom a viháncolást, akkor felveszem ölbe elringatom, két perc alatt elalszik.. hát érdekes..
7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - 901c5389fe)
2009. júl. 5. 15:11

Próbáltad már altatni? Vagy nem akarod hozzászoktatni?

Egy időben a nagyobbik lányom csak úgy aludt el, ha lefeküdtem mellé.

2009. júl. 5. 14:03

na itt vagyok..

nekem a kisfiam általába reggel 7kor ébred de nem is alussza végig azéjzakát kétszer mindig felébred.. délbe fél1-1 között megyünk aludni de álmos fáradt esik el dörzsöli a szemét mégis olyan nehezen alszik esl.. este is már sir nyávog fetreng a földön mikor megunom na mondom menjünk aludni akkor még egy jo félórta órát fetreng nem találja a helyét...ha valaki álmos miért nem tud szépen elaludni?? pedig biztos hogy álmos...

2009. júl. 4. 22:25
A nagyobbik lányom egy perc alatt kiüti magát. A kicsi 18,5 hónapos...na ő igazi ringlispír...a kiságyában nem alszik el, csak a mi ágyunkon, de ott elalvásig bejárja minden egyes cm2-ét. Pörög, forog (akár hálózsákban is)és amikor már azt hiszem, alszik és betenném az ágyába, hirtelen felül és beszélget. Akár másfél óráig is képes altatni magát. Sosem erőltettem egyiknél sem, hogy itt az idő, aludni kell.
2009. júl. 4. 22:14
Az én lányom 15 hónapos és ő sem alszik el azonnal és forgolódik a kiságy egyik végétől a másikba.Mikor hallom,hogy nyöszörög akkor simogatom a fejét ezt nagyon szereti,közben dűdolok neki és odaadom a hóemberét és vele elalszik.Addig simogatom mig félálomba nem kerül és akkor kijövök a szobából,ha netán megébred akkor visszamegyek és kezdem előlről amig elnem alszik.
2009. júl. 4. 22:11

én hagyom, hogy akkor feküdjön le amikor álmos.az első 1,5 évben vacsi után rögtön elaludt-de utánna kezdett változni,fönt tudott maradni(megvárta az apját munkából).ha regel korán kel fel akkor általában este hamarabb elalszik és mostanában az ebéd utánni alvást is kihagyja.

de a nagy melegben nem alszik el olyan hamar este.

mi nem mesélünk neki,nem játszunk vele este-de bebújhat a nagyágyba-beszélgetünk utánna átkisérjük a helyére, max.10 perc után elalszik.

ha az enyém forgolódik-akkor még nem álmos.

2009. júl. 4. 22:11
na holnap irok erröl most ki kell lépnem.. bocsi ha irna vki közbe, holnap mindenképp irnék erröl a témárol.. jo éjt mkinek..
2009. júl. 4. 22:05
Van még valakinek a gyereke ugy hogy játsza hogy álmos, és elalvásig kb egy órát forgolodik?mit tehetnék hogy szépen aludjon..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook