Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? fórum

Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
101. timycat (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2021. máj. 16. 18:28

Pedig nem, azt pláne nem lehet mondani hogy a mi házasságunkat csak a pénz tartja össze (a hitel se mert az meg nincs).

Mikor összejöttünk neki már volt egy kész élete nekem meg éppen alig valami, tanultam, majd jött a gyerek, a kezdőfizum vicc volt. Nyilván amije előttem volt ahhoz nekem semmi közöm.

Igaz egy lakást tőle kaptam, akkor még nem voltunk házasok, de a gyerek már megvolt, adta hogy ha bármi történik legyen.

Most már én is sacc/kb jól keresek, de ez idő volt és ekkor már hova vegyíted a vagyont? Minek? Kettőnknek párhuzamosan, egymástól függetlenül van annyink, mint egy átlag családnak. Nem vegyítjük a számláinkat se, pláne hogy neki magánszemély számlája nem is volt. Nemrég lett csak. A vállalkozói számláink vegyítéséhez pedig biztos "tapsolna" a NAV.


Nagyon racionálisan gondolkozunk mindketten, így két olyan ember akadt össze, akiknek ez az ideális. Nem jön köztünk szóba a pénz, mert nincs miért.


Láttam én már közös kasszás csoda válást, pedig közös megegyezéses volt de még a teafiltert is számba vették a vagyonleltárban, ahogy megosztották az étolajat is, hetekig nyúzták egymást csak a vagyon leltár miatt, pedig még egy nyamvadt ingatlan se volt benne, még a másik feljelentése is szóba jött. Hát kösz ez nem kell. Mi ha valamiért összemorranánk fél nap alatt meg tudjuk osztani fizikálisan a vagyont (kb ennyi idő kellene a kiköltözésemhez) és soha többet nem kellene egymáshoz szólnunk.

100. Redlady5 (válaszként erre: 79. - Simple)
2021. máj. 16. 17:43

Nálunk egy számla van, ahová megy a fizetésünk, onnan megy a rezsi, automatikus megtakarítások, stb. Emellett mindkettőnknek van hitelkártyája, azt használjuk költésre (nem ellenőrizgetjük, ki mit vesz), és amikor megkapjuk az elszámolást, visszautalom, így kamatot sosem fizetünk, viszont gyűlnek a százalékok a vásárlás után.

Készpénzt csak akkor használunk, ha nagyon muszáj (iskolai befizetések, feketéző-szürkéző vállalkozók, stb.).

99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - Simple)
2021. máj. 16. 16:59
Nálunk előfordul, hogy rokon kér valamit, vegyük meg, előre ad kpt hozzá. Azt így vesszük meg, mert könnyebb a visszajárót odaadni, mint utólag váltogatni. Aztán amíg együkünk pakol, a másikunk intézi a saját vásárlást. Persze attól lehet, hogy akiket láttál, tényleg így külön kasszáznak :)
98. dfc04c70e4 (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 16. 15:43

Pont valami hasonló akartam írni. :)

Még ha valóban egy párról is beszélünk, akkor is lehet olyan, hogy azért választották el az árukat középen azzal a kis rúddal, mert mondjuk megbízásból vásároltak valakinek. Szívességből én is szoktam így vásárolni másnak.

Bocs, tényleg nem a témához tartozik, csak van ilyen is.

97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 94. - Simple)
2021. máj. 16. 15:37

De ezt nem lehet így megállapítani, hogy egy pár, vagy netán ismerősök. Lehet csak közösen mentek vásárolni. Testvéremmel mikor még élt, sokat mentem együtt, nem toltunk 2 kocsit, de a szalagra már külön tettük.

Persze lehet neked van igazad.

96. Channa* (válaszként erre: 94. - Simple)
2021. máj. 16. 15:34

Én is szoktam ilyet csinálni a fiammal:DDDD


Sokszor vesz különleges dolgokat, ilyenkor mondom neki, hogy én ezt nem fizetem ki, így külön kerül a szalagra:DDDD

95. Channa* (válaszként erre: 93. - Simple)
2021. máj. 16. 15:32
Még az is lehet, hogy én a külön kasszát közösnek gondolom, csak azért, mert mindenki tudja, hogy a másiknak mennyi pénz van a számláján és még gazdálkodhat is vele:DDD
94. simple
2021. máj. 16. 15:01
Pont múltkor láttam olyat, hogy egy pár együtt vásárolt élelmiszerüzletben, és a végén amit a szalagra raktak középen elválasztották a rúddal, hogy külön fizessék. Na ez tényleg durva, kerekedett a szemem.
93. simple (válaszként erre: 86. - Channa*)
2021. máj. 16. 14:58
Szerintem ti ugyanazt csináljátok akkor, amit mi. Közösen megosztva rendezzük a dolgokat, de mindenkinek van saját pénze, és abból ad szükség szerint a közös dolgokra.
2021. máj. 16. 14:44

Férjem lényegesen többet keres nálam, ettől függetlenül kezdettől fogvA közös kasszán vagyunk. Nem volt még probléma belőle. Persze hogy én is szeretnék sokkal magasabb fizetést, de azt mondja ne foglalkozzak vele, viszonylag régivágású elvei vannak, szerinte ő a családfenntartó.

Meg kell hagyni, ha nekem is hasonló nagyságrendű fizetésem lenne, bátrabban költenék, de igy sincs okom panaszra

91. 45a9b376ee (válaszként erre: 89. - Channa*)
2021. máj. 16. 14:41

ugye, ugye...))


hát, valami van..))

90. 8d00a82c06 (válaszként erre: 87. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 14:39
Jó helyen! 🤣
89. Channa* (válaszként erre: 85. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 14:39

Fogalmam sincs. Nem tudtam hány éves vagy.

Gondolom a telken azért van valami, ahol laksz, ugye?;)

88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Simple)
2021. máj. 16. 14:39

Egy számlához két kártyát is lehet igényelni. Nekünk jó, mert együtt rakunk félre, lakást vettünk, felújításásra meg bútorokra, majd lassan babára fog elmenni a pénz. Könnyebb beosztani és tervezni nekünk, ha egybe látjuk, amink van. Olyan nincs, hogy kuncsorogni kell. Úgymond most kezdjük a közös életet, nem dolgozunk régen, hogy nagyobb vagyonunk legyen.

Meg családi minta alapján jó megoldásnak hat.

87. 45a9b376ee (válaszként erre: 81. - 8d00a82c06)
2021. máj. 16. 14:37

na jó, de hol van az a boríték???


ha nem kell kérni, akkor kiveszek belőle én is...))

86. Channa* (válaszként erre: 79. - Simple)
2021. máj. 16. 14:37

Hát a közös kassza nem arról szól, hogy valakinek leadjuk;)


Nálunk úgy van, hogy mindenkinek van számlája, ahová a bevétele érkezik.


Van a kötelezően kifizetendő, amit elutalunk bármelyik számláról, vásárlásra a férjem kártyáját használjuk, megtakarításra az enyémet, illetve a fiam a saját számláján spórolgat a jövőjére.


Egyébként lehetne egy számlánk is. Én azt jobban szeretem, csak a munkáltatóknak nem értem, hogy miért nem mindegy, hogy kinek a számlájára utalja a fizetést.

1 számlához lehetne több kártya és persze, csak 1 számla költségeit kellene fizetni.


Ha valaki megy valahová, akkor a saját kártyájával fizet.

85. 45a9b376ee (válaszként erre: 80. - Channa*)
2021. máj. 16. 14:35
szerinted vannak olyan átlag nyugdíjasok, akik hetven felé kezdenek el egymagukban építkezni?
84. 8d00a82c06 (válaszként erre: 83. - Simple)
2021. máj. 16. 14:32
Mert egy család vagyunk.
83. simple (válaszként erre: 81. - 8d00a82c06)
2021. máj. 16. 14:31
És miért jó az, hogy együtt van a pénz?
82. simple (válaszként erre: 61. - Semleges)
2021. máj. 16. 14:31
Szerintem ezt arra írta, hogy valaki említette, hogy ha vesz egy lábtörlőt akkor a másiknak át kell ugornia mert nem használhatja? És ezért írta Timi, hogy gond nélkül használhatják azt amit a másik vett. Nézheti a tévét amit a férje vett, a férje is ráléphet a lábtörlőre, és leülhet az asztalhoz amit viszont ő vett.
81. 8d00a82c06 (válaszként erre: 79. - Simple)
2021. máj. 16. 14:30

Közös kassza, de nincs kéregetés.

Egy borítékban van kettőnk pénze. Tudja hol van. Kiveszi. Kész. Nem kell kérni.

80. Channa* (válaszként erre: 76. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 14:29

Hát ha egyszer kell;)

Egyben lakunk. Egy kellett, hátha valakinek szüksége lesz, ha a fiamnak lesz tartós kapcsolata.

Autó meg kell kettő minimum, de jobb lenne, ha három lenne, bár én sokszor bicajjal járok dolgozni, illetve BKV-val, mert máshogy körülményesebb.


Szegény Hansi! Építkezz;) Vegyél konténer házat. Nagyon szépek tudnak lenni és könnyen, hamar meg van;)

79. simple
2021. máj. 16. 14:26
Nálunk tökéletesen működik a külön kassza. Viszont sosem számoltuk, meg vágtuk egymás fejéhez, hogy mikor ki mit vett meg, mit fizetett ki. Ha én veszem ki a csekket a postaládából én fizetem be, ha ő akkor ő. Ha vásárolni megyünk az fizet akinél éppen van pénz, és nincs gond abból ha ő mondjuk 20 ezerért pakol a kosárba én meg mondjuk 5 ezerért és én fizetek a végén. Teljesen random mennek ezek a dolgok, és sosem volt belőle probléma. Nekem inkább a közös kassza a furcsa. Az, hogy egy dolgozó embernek állandóan kérni kell, abból a pénzből amit ő vitt haza. Volt olyan alkalmazottunk, aki azért nem tartott a többiekkel sörözni, mert nem volt egy fillérje sem. Milliós fizetés mellett. Elmondta, hogy ő azonnal odaadja a pénzt a feleségének, és meg kell vele beszélnie előtte, meg kérnie kell tőle pénzt, hogy el tudjon menni sörözni. Mindannyian le voltunk döbbenve, szerintem ez nagyon bizarr.
2021. máj. 16. 14:26
Nekem nagyon hasznos működő és jól megélt külön kasszáról is olvasni, mert sajnos csak rossz példát ismertem eddig egy rokonnál. Úgyhogy köszönöm! És mindenki leírását jó olvasni!
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Globus)
2021. máj. 16. 14:24
;)
76. 45a9b376ee (válaszként erre: 72. - Channa*)
2021. máj. 16. 14:02

lakásokat, autókat???


hansi meg a telkén lakik???


szegény hansi bácsi...))

75. globus (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 13:59

Ez a legjobb hsz.

Bekaptuk a cumit! 🤣🤣🥰😜🤣

74. 45a9b376ee (válaszként erre: 68. - Redlady5)
2021. máj. 16. 13:52
Ok, értelek, de én csak egyszer házasodtam, csak arról tudok beszélni...))
73. globus (válaszként erre: 72. - Channa*)
2021. máj. 16. 13:37
Visszatérve az eredeti témára. Hogy a viharba ne lenne szükség privát szférára. Ha megvan a bizalom, spontán kialakul. Ha pedig féltékenykedik valamelyik fél, mondhatunk bármit.
72. Channa* (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. máj. 16. 13:34
Mi is közösen vettünk lakásokat, autókat, stb.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook