Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? fórum

Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
71. globus (válaszként erre: 68. - Redlady5)
2021. máj. 16. 13:32

Mi huszonévesen házasodtunk és mindent együtt szereztünk. Kinyögtük a lakást, együtt gyűjtöttünk gyerekére is. Hitel már az övé, örüljön, hogy besegítettünk.

Aztán megyünk tovább, ugyanúgy.

70. Channa* (válaszként erre: 66. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 13:18

Értem én, de akkor sem;)


És pont azért nem, mert legtöbben egyik módszer sem képesek alkalmazni.


Mint írtam volt olyan nem is egy fórum a hoxán, ahol azon ugrált a lány, hogy ő kevesebbet keres, kevesebbet eszik és még is elvárja a társa, hogy a felét fizesse a kajának....

2021. máj. 16. 13:11
A külön kassza nekem is merev, érzéketlen, távolságtartó valaminek tűnik. Az én értékrendemben nincs helye egy házasságban. Nagyon barátságban sem nemhogy egy házasságban, mondom ezt úgy, hogy nálunk én keresem a több pénzt, de volt mikor a férjem.
68. Redlady5 (válaszként erre: 66. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 13:10
az persze más, de én a fiatalokról beszélek, akik huszonévesen házasodnak, gyereket vállalnak, stb..
67. Redlady5 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. máj. 16. 13:09
Hát van ilyen, biztosan van, ahol ez működik is, pl. kollégáméknál is. A részleteket nem firtattam, de azt tudom, hogy külön kassza van és házassági szerződés. Nekem ez kicsit olyan mindig, hogy a két fél nem biztos abban, hogy együtt fogja leélni az életét. Ez persze manapság nem ok nélküli óvatosság, mégis valahol kiábrándító, hogy a templomban úgy esküszünk holtomiglant, hogy közben minden le van papírozva, mi lesz, ha külön megyünk. A kollégám is a neje házában él de megtartotta a lakását, mi van ha...
66. 45a9b376ee (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. máj. 16. 13:07

a külön kassza szerintem úgy van,hogy:


mi, mikor összekerültünk, már mindkettőnknek működött egymástól függetlenül is előtte az élete.

természetes, hogy van mindened, ami kell az élethez.

s mikor mi összekerültünk, nem változtatunk semmin sem.

fel sem merült ez bennünk.

soha nem volt egy pici vitánk sem a pénz miatt.

kialakult, hogy ki az, aki ezt vagy azt veszi.

2021. máj. 16. 12:55

Én bár nem értek egyet a külön kasszával, mármint inkább úgy mondom, hogy mi nem ezt alkalmazzuk, de értem, amit Timi írt.


Nem, nem engedélyt ad neki, hanem nincs probléma abból, hogy a férje által vásárolt TV-t ő ő is nézi, mert ez nem téma, hanem a férje vett TV-t és közösen használják, ahogy amit Timi vesz, azt is, én nem vagdossák egymás fejéhez, hogy ezt én vettem, az meg te.


És valljuk be, sok helyen még a csokiparányon is összevesznek, mert az ő vette magának, az ő pénzén és ő még jobban is szereti;)

64. Channa* (válaszként erre: 57. - Timycat)
2021. máj. 16. 12:50

Hát persze, hogy gáz lenne, de ugye olvastunk itt a hoxán elképesztő dolgokat;)


Amikor valaki nem drága holmiknál, de kikérte a véleményt, hogy miért kell neki felesben fizetnie a bevásárlás, amikor ő kevesebbet keres, kevesebbet eszik és olcsóbbat is.


Természetesen azt is tudom, hogy nem minden külön kassza működik így....

63. Bless the child (válaszként erre: 45. - Timycat)
2021. máj. 16. 12:16
Bocs, de nekem ez tisztára úgy jön le, hogy egy fedél alatt él 2 ismerős
62. 8d00a82c06 (válaszként erre: 61. - Semleges)
2021. máj. 16. 12:06
Igen, ez nekem is fura, már azért is mert nálunk a ház az enyém.
61. semleges (válaszként erre: 57. - Timycat)
2021. máj. 16. 11:50

Ez nekem nagyon fura és számomra idegen. Olyan kimért és számitónak tűnik. De mindenki maga tudja.

Mi az, hogy megengedi és engedély nélkül nézheted a tv-t?

60. globus (válaszként erre: 58. - Timycat)
2021. máj. 16. 11:50

Kolléganőm akkor váltott külön kasszára, elege lett, amikor férje minden pénzt amerikai autókra és azok alkatrészeire költötte. Talán így tennék, de hála az égnek, hasonló mentalitásúak vagyunk igények, költési szokások terén.

Lényeg a működő kompromisszum, ha kipróbálnak valamit, és nem jó, újítani bármikor lehet, csak nem megsértődve, hanem megbeszélés után.

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 11:37

Minden jön magától majd.


Talán az igazi szerelem az, amikor azt mondja az ember minden közös, hiszen vele szeretném leélni az életem, a kezábe teszem az életem.

A realitás meg mást diktál.Mindig igyekeztem úgy élni, ha bármi történik egyedül is megálljak a lábamon, el tudjam látni a gyerekeimet is.

Nekem szükségem volt az éjszakai külön alvásra is, hogy olvashasssak, tévézhessek, akkor amikor nekem jó.

Én nem bámulom mások telefonját, a gyerekemét sem. Hol akkor a bizalom?

De, ahány ház annyi szokás.

Én úgy vagyok nyugodtabb, hogy saját lakásom van, saját megtakarítással. Remélem az életben sosem leszek senkinek kiszolgáltatva semmilyen téren.

58. timycat (válaszként erre: 56. - Globus)
2021. máj. 16. 11:35
Igen, ez a külön kassza. Nincs közös, nem kell megbeszélni.
57. timycat (válaszként erre: 43. - Channa*)
2021. máj. 16. 11:34

Ez gáz. Nekem a szemem sem rebben, hogy a férjem 8500 forintos tusfürdőt szeret, nekem meg bőven jó a 2000 forintos is, ahogy a deo is neki a 2500 forintos kell, nekem jó a 700 forintos is.

Simán megveszem neki a drágábbat, nem számoltatom el. Ennyire azért nem tartunk külön kasszát.

Ha rajtam múlna nem lenne tv-nk, ehhez képest férjem több millióért vásárolt tv-ket a házba, ha akarom nézhetem. Engedély nélkül!

Sőt a ház is az övé és a számlákat is ő fizeti, de ettől még alhatok a házban és feltehetem a saját pénzen vett telefonomat itthon is töltőre.


Míg pályakezdő voltam, vagy gyerekkel itthon akkor költöttem a legtöbb pénzt és soha nem szólt bele, hogy drágám ez a táska 100ért nem drága picit pedig ő vette. Akkor "közös" kassza volt, nekem csórónak az optimális megoldás volt.

De most már én is tűrhetően keresek, ha már ő nem fog tudni keresni, akkor majd kipótolom és akkor is meg fogja kapni a drága dolgokat, szerintem ez így fair.

Megjöttek a nyugdíjas papírjai 130ezer lesz a nyugdíja 😂 egy téli hónapban a rezsink több. De egyszer se fog megremegni a kezem, hogy a férjemnek a 8500 forintos tusfürdőt vegyem meg a saját pénzemből vagy jó lesz neki az olcsóbb is, ahogy a nyaralásra is be fogom fizetni. (amúgy az idei nyaralást is én fizettem, férjem majd hozza a költőpénzt).

56. globus (válaszként erre: 45. - Timycat)
2021. máj. 16. 11:17

Azért nem ez a jellemző átlagpárokra, hogy "csak úgy" vesznek lakást, autót, hanem a hétköznapi bevásárlásokról írtam. Közösből ezt biztosan nem tenné egyikünk sem, előzetes megegyezés nélkül.

Két dologról beszélünk.

55. bnedora (válaszként erre: 52. - Channa*)
2021. máj. 16. 11:16

Mi már nem vagyunk fiatalok (46 év házasság), legtöbbször együtt megyünk vásárolni, de ő sem figyeli meg, hogy miből mit szoktam venni.

Mi együtt dolgoztunk, együtt jöttünk haza, természetes volt, hogy együtt vásároltunk. Nekem nincs jogsim, így ez is közre játszik abban, hogy főleg a nagy bevásárlásokat együtt oldjuk meg. Mivel eléggé kiesünk a központtól, így 1-2 hétre vásárolunk, amit jó ha kocsival oldunk meg. Főleg most még indokolt is ebben a pandémia időszakban. Van a közelben kis bolt, zöldséges, de nincs szép, friss árú, ráadásul sokkal drágább, mint ha a piacon vennénk meg. Nekünk természetes az, hogy együtt vásárolunk. Ráadásul neki van bankkártyája, nekem nincs.

2021. máj. 16. 11:08
Közös kassza, jelszavakat tudjuk, de nem nézegetjük egymás üzeneteit, telefonját. Bizony kell én idő és privát szféra.
53. jooeva
2021. máj. 16. 11:05

22 éve közös a kassza, nincs titok....nincs tabu. Nem számoltatjuk el egymást, se anyagiak terén, se azzal, hogy ki hol van (amit egyébként kérdés nélkül megmondunk egymásnak). Van hobbink, külön-külön...párom nem annyira társasági ember, de én igénylem a koncerteket, a kocsmázást a csajokkal és megyek is!

Feltétlen bizalom a titok.

Belát a fb-omba, akár ide is, nem írok olyat, nem levelezek olyat, amit ő ne tudna.

Ja és munkahelyünk is közös, de ott sem vagyunk nonstop együtt.

52. Channa* (válaszként erre: 50. - Bnedora)
2021. máj. 16. 11:01

Na igen!

Hülye példa, de a tampon és betét vásárlástól teljesen ki tud akadni:DDD


Vagy a mosószer: én univerzális persil mosóport szoktam venni és egy bizonyos fajta silán öblítőt+egy bizonyos fajta persil folyékony mosószert az allergiáim miatt, de neki pl. tök mindegy, hogy milyen az öblítő (kék a flakon és kész, azt nem nézi, hogy mi van még ráírva), így inkább nem bízom rá. Nem, nem rosszat vesz, csak pl. nem biztos, hogy eszébe jut, hogy a lenor mosószertől vagy lenor öblítőtöl tetőtől-talpig kiütéses lesz, csak attól, hogy kiveszem a gépből a ruhát, ha meg fel is veszem, akkor jöhet az antihisztamin...

51. Channa* (válaszként erre: 48. - Timycat)
2021. máj. 16. 10:55

Ő is tudja, hogy mit szeretek, de még sem;)

Illetve, az étkezésünk is teljesen más, így ezzel is mellé lő sokszor. Pl. ha csak egy felvágottat nézünk már akkor is. Egy felvágottat tud eltalálni, az a pick téliszalámi, de pl. sonkába teljesen más ízlésünk van.


Említhetném azt is, hogy a ő az um. férfias kajákat részesíti előnybe, így remekül bevásárol azokhoz, de egy könnyű ételhez már nem igazán.


Persze, lista alapján megveszi, és felhív ha..., de van amit én is szeretek látni, és van ami akkor jut eszembe, ha épp meglátom.

Ezért megyünk együtt hétvégén.


Cipekedés: utálom a bolti kocsit, kosarat, és banyatankom sincs, így ha én csinálnám egyedül a nagyobb bevásárlást pl. egy hétvégére, akkor bizony oda kellene cipelnem a kocsihoz, ami nem gond, mert elbírom, de ha már ott van a férjem, akkor ezt ő teszi;)

50. bnedora (válaszként erre: 46. - Timycat)
2021. máj. 16. 10:54
Vagy nem. A férjem sok mindent megtud venni, de van olyan, amit nem.
49. 8d00a82c06 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2021. máj. 16. 10:46

Mert van jogsid és van autód.

Csak a férjemnek van jogsija és autója. Ha egyedül vásárolok bizony centiket nyúlnak a karjaim mire hazaérek.

48. timycat (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. máj. 16. 10:44

Tudom mit szeret és ő is hogy én mit. Benéz a hűtőbe, spájzba ami hiányzik azt megveszi. Vagy én. Bár leginkább ő vásárol.

A cipekedést nem is értem. Sosem cipekedek.

47. 8d00a82c06 (válaszként erre: 41. - Globus)
2021. máj. 16. 10:43
Az enyém nem téved el. A kezébe nyomok egy listát, de lépten nyomon telefonál. 🤣
46. timycat (válaszként erre: 42. - Bnedora)
2021. máj. 16. 10:41
Számomra ezek nem érvek. Mindketten teljes értékűen be tudunk vásárolni.
45. timycat (válaszként erre: 39. - Globus)
2021. máj. 16. 10:39

Miért ne használhatná pl a lábtörlőt csak mert nem ő vette? Tényleg nem értem. Ezek filléres vickek-vackok.

De mi a külön vásárlást magas szintre fejlesztettük. Ő megkérdezésem nélkül vesz autót, ahogy én a "háta mögött" lakást. Mindenkinek a saját pénzéből van, azt csinál vele amit akar.

44. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 10:36
Nekünk nagy szükségünk van rá. Külön kasszán vagyunk, és különvagyonunk van, van házassági szerződésünk is. Nem szoktunk egymásnál turkálni, sem a másik holmijában, sem telefonjában, sem számítógépében, nem tudjuk egymás jelszavait. Szerintem ez így az egészséges. Külön baráti körünk van, és gyakran járunk el egymás nélkül, egy egy napos, vagy hosszabb programra is. Ja és külön hálószobánk van, ugyanis a férjem elviselhetetlenül horkol, ha együtt alszunk például nyaraláson, én nem nagyon hunyom le a szemem. Ha nem lenne külön hálónk, már biztosan elváltunk volna.
43. Channa* (válaszként erre: 39. - Globus)
2021. máj. 16. 10:36

Nekem is elképzelhetetlen.


Igaz, nálunk azért fizetésben is vannak jócskán különbségek, és ez esetben mindig én vegyem a drága dolgokat, mert nekem telik rá, neki meg nem?

42. bnedora (válaszként erre: 37. - Timycat)
2021. máj. 16. 10:34

Utolsó mondatodra válaszolva, több minden szól mellette.

1. Egyik fizet, másik tudja mit kell megvenni.

2. Több minden vásárlásánál megoszlik a cipekedés.

3. Az egyik fél sofőrként is jelen van.

4. Így szokták meg.

5. Együtt voltak valahol, így összekötik a vásárlással az időt.

Stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook