Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? fórum

Mennyire van szükség privát szférára egy házasságban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
11. Lávli* (válaszként erre: 8. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 08:35

Jellemző 😄

Mikor először kórházba kerültem, ott állt meglőve az ember, hogy most akkor hogyan indítsa be a mosógépet. Sose látta közelről a gombjait.

😃

10. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 08:35

Nekünk nagyon. De ahány ember, ahány kapcsolat annyi megoldás. Nektek kell kialakítani a nektek megfelelőt.


Külön kassza, nem ismerjük egymás jelszavait, soha nem piszkáljuk egymás telefonját, laptopját, egyéb kütyüjét csak kérésre.

Sosem nyúlna bele a táskámba, zsebembe. Én a zsebeit mosás előtt nézem csak át, egyébként nem.

A másik kocsija is tabu, ha elkérem, odaadja akkor megyek csak az övével.

Külön hálószobánk van, külön gardrób. Ha nyaralni megyünk ott is szívesen megyünk külön programokra egymás nélkül, vagyis leginkább én megyek ide-oda ő meg hever a szálláson. De az is előfordul hogy ő nem jön, pl barátnős hosszú hétvége.

2021. máj. 16. 08:33

Kell a privát szféra. Van énidőm mindenkinek. A kassza közös, nem is lehetne másképp a közös cégek miatt.

Tudjuk egymás jelszavait mindenhova, de nem piszkáljuk a dolgait.

8. 45a9b376ee (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2021. máj. 16. 08:32

a mosás sosem volt az én feladatom...

ehhez nem tudok hozzászólni.

de a bevásárlás a hentesen kívül csak az én dolgom volt.

most meg csak magamat kell ellátnom.

meg a blökit.

7. Lávli* (válaszként erre: 5. - 45a9b376ee)
2021. máj. 16. 08:27

Bizony!

Én a gyerekeim táskájába, zsebébe sem soha, így tanulták ők is tőlem.

Hamar megtanulták, hogy nem jó a zsebekben hagyni mosásra a papírzsepit 😄

Én szóltam ... 😄

2021. máj. 16. 08:25
Szüleimnél úgy láttam, hogy édesapámnak volt külön pénze. Nálunk minden közös a házasságkötés óta. Persze apró titkok vannak. Az én korosztályomnál szerintem legtöbb helyen így van. A mostani fiatalok már máskép élnek, sokan csak együtt, ami bizonytalan, így a külön kassza a mérvadó. Az élet változó!
5. 45a9b376ee (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2021. máj. 16. 08:24

tényleg, ezt elfelejtettem.

én még egy női táskába se nyúltam soha bele.

úgy tanítottak, hogy ott semmi keresnivalóm sincs..

És zsebbe kotorászás se volt sosem.

4. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 08:16

Ezt a leendőddel kell együtt kiforrasztani, úgy, hogy mindkettőtök igényei találkozzanak.

Hiába támaszkodsz arra, hogy 15 ember külön kasszán van a Hoxán, ha pont annak az egynek úgy nem jó, akivel le akarod együtt élni az életed.

Zseb, táska, mobil alap, hogy tabu.

A nem egyenes út pedig soha nem vezet jóra.

2021. máj. 16. 08:07

anyagilag mi mindig külön kasszán voltunk.

soha nem vettük fel a másik telefonját, fogalmunk sincs a másik jelszaváról sem.

nem tudtuk azt sem, hogy mennyi pénz van a másikunk számláján.

így ismerkedtünk meg, így is maradt.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 08:01

Mi közös kasszán vagyunk.

Semmilyen titkunk nincs egymás előtt, beleértve a jelszavakat is. Hiába tudjuk egymásért, nem kutakodunk.

Van én időm. Ha esetleg nincs itthon, nem számoltatom el, úgyis elmeséli majd.

2021. máj. 16. 07:49

Mit gondoltok, mi tesz jobbat egy házasságnak - ha a közös élet mellett mindenkét félnek vannak saját dolgai, akár titkai, részei a mindennapokban, amit nem oszt meg a másik féllel; vagy ha mindenbe beavatjuk a másikat, mindenki mindenről tud?

Jobb-e az egyik a másiknál, van-e olyan, ami mellett hosszabb és boldogabb lehet egy házasság, vagy éppen tönkreteszi azt?


Pl közös vagy külön kassza, hozzáférés a másik mindenféle netes fiókjához vagy az tabu, elmondasz-e mindent, még olyat is a társadnak, amiről hosszú együttlét után gondolod, hogy féltékennyé vagy bosszússá tenné, vagy éppen pont azért mondod el, mert szerinted a titkolózás vezet ilyenekhez... stb.

Nem konkrét problémával jöttem, de érdekelnek a tapasztalatok és meglátások - nálunk, családi élet alapításának elején ezek még kiforratlan dolgok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook