Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire működhet így? fórum

Mennyire működhet így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:54
A megfelelő embernek nem leszel az. Annak aki azt bizonygatja hogy menő dolog a drogozás annak igen.
15. SadieXx (válaszként erre: 14. - Érdekes73)
2020. nov. 1. 22:52
Velem is van. Unalmas vagyok... :(
14. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:50
Nem veled van a gond...
13. SadieXx (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2020. nov. 1. 22:49
Pontosan erre az attitűdre mondja ő, hogy az emberek java semmit sem tud a megfelelő adagolás pozitív hatásairól. Én magam egyébként hiszek abban, hogy mindenféle pszichoaktív szer nélkül jól lehet magunkat érezni, ki lehet kapcsolni, ki lehet hozni magamból a legtöbbet, de persze ezzel nem vagyunk mind így. Kérdés, hogy ki mennyire tolerálja a nézeteltéréseket, és hogy ez mennyire fontos egy kapcsolatban.
12. _Berry_ (válaszként erre: 8. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:48
Szerintem inkább az ilyen magyarázkodás a szánalmas, ill. az, hogy valakinek szerekre van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát. A drogban semmi pozitív nincs, még ha porszem adagot fogyaszt is valaki. És ha így magyarázkodik, akkor honnan tudod, hogy 2 buli között is nem fogyaszt-e valamit?
2020. nov. 1. 22:46
A haverja után egyébként elővigyázatos vagyok. Ő bepiálva/betépve olyanokat vágott a fejemhez, amik elég rosszul estek, és Henriket még nem láttam olyan állapotában, szóval lehet, hogy vérig sértene. Próbálok kicsit függetlenedi, mert elég lelkis vagyok...
10. SadieXx (válaszként erre: 9. - _Berry_)
2020. nov. 1. 22:45

Komoly kapcsolatot szeretnék, ahogy ő is.

Persze ugyanúgy fennáll esetében, hogy nem fogja tolerálni az én “prüdériám”.

9. _Berry_ (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:44
Kérdés, hogy milyen kapcsolatot szeretnél. Azért a drog elég kemény téma, nem az az eset, amikor egy nő utálja a focit, de elfogadja, hogy a párja szeret meccsre járni.
8. SadieXx (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2020. nov. 1. 22:43
Ő egyébként pont azt bizonygatja, hogy a megfelelő használat mennyire pozitívan hat az egyénre, és hogy szánalmas, milyen negatívan vélekedik a világ az alkalmi szerhasználókról. Engem is leszólt már, hogy nem tudhatok sokat (max a lecsúszott függőkről), mivel semmi közöm ahhoz a világhoz... nem hibáztatom. Tényleg nincs sok. :)
7. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:39
Addig jó amíg nem vagy fogyasztó szerintem. Bőven elég a hatást másokon látni.
6. SadieXx (válaszként erre: 5. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:35
Bocsánat a helyesírási hibákért javítanék: miután vele beszéltem, úgy érzem, hogy semmit sem tudok a szerekről.
5. SadieXx (válaszként erre: 3. - Érdekes73)
2020. nov. 1. 22:34
Miután veled beszéltem, úgy érzem, hogy alig tudok valamit a szelekről, és nem is szeretnék érték ítéletet mondani, noha még mindig zavar, mert a droghasználat az én szememben mindig a zombisággal egyenlő, pedig ez nyilván nem igaz. Ráadásul ez nem a mindennapjai része, úgyhogy nem zavar. Leginkább az idegesít, hogy nem tudok részt venni ebben vele, és félek, hogy kimaradok valamiből.
4. SadieXx (válaszként erre: 2. - Érdekes73)
2020. nov. 1. 22:32
Én is ettől félek. Bár ő azt mondta, hogy nem erőltette rá soha senkire a cucc kipróbálását... nem is tűnik erőszakos típus nak, sőt, de talán idővel zavarhatja. Bár ez minden kapcsolat elején egy fennálló kétség.
3. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Érdekes73)
2020. nov. 1. 22:19
Mármint a drogozáson kívül mert az szerintem nem tolerálható semmilyen szinten. Keress inkább olyat aki nem él ilyenekkel.
2. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2020. nov. 1. 22:17
Nem a te stílusod egyszerűen csak mások vagytok. Ha meg akar változtatni mert nem tud elfogadni ilyennek akkor lesz gond szerintem.
2020. nov. 1. 22:06

Megismerkedtem egy férfival, aki 9 évvel idősebb nálam. Nem mindennapian indult a kapcsolatunk: eleinte a haverjával dumáltunk, ám ő nem vetette meg a szerhasználatot és a féktelen bulikat, és egy ilyen este alkalmával minősíthetetlen hangnemben beszélt velem. Henrik (nevezzük csak így) jelezte, hogy ezt azért nem kéne, és így kezdtünk el beszélgetni - eleinte online, ugyanis Bécsben él.


Őszinte leszek, eleinte nagyon elutasító voltam, direkt éreztettem vele, hogy nem érhet fel hozzám, pedig alapvetően nem tett semmit - egyszerűen zavart a tudat, hogy olykor-olykor ő is szívogat. Nem csak füvet, hanem azoknál sokkal keményebbeket is, nekem pedig feláll a szőr a hátamon, ha valaki ilyet művel, de nem vallotta magát függőnek. Ő háromhavonta egyszer, ha csap ilyen görbe estét, és hiszi, hogy ez jót tesz neki, s bár még mindig zavar (főleg, hogy a méretes haveri köre is hasonló), találkoztunk.


A találka viszont jobban alakult, mint vártam. Sokkal jobban. Együtt töltöttünk három napot, nagyokat beszélgettünk, és abszolút egy pozitív jelenség volt, én is teljesen felengedtem a társaságában. Kölcsönösen kedveljük egymást, azóta is beszélünk mindennap, és hamarosan ismét találkozunk, amit alig várok.

De. És itt jön a de.


Vajon meddig tolerálható az a sok különbség? Neki rengeteg barátja van, nekem csak egy. Én alig járok el valahová -mert nincs kivel-, ő viszont legtöbbször pezseg. Ő alkalmi szerhasználó, én még sört sem iszom. Én keresztény vagyok, ő pogány. És van egy olyan félelmem, hogy unalmasnak talál az ő életviteléhez képest, és ettől láthatóan elborul a kedvem, amit nem győzök takargatni. Sokszor szembesültem már kirekesztéssel azért, mert nem iszom -és nem szívok semmit-, és most nem szeretném ezt. Mégis van bennem egy kisebbségi komplexus, hogy nem leszek elég izgalmas, elég jó, hogy valószínűleg tiszavirág életű lesz a dolog... pedig nem olyan pasi, nem voltak komolytalan kapcsolatai, és sok közös van bennünk. Ám mégis félek, hogy az én “szer ellenességem” és az ő támogatása éket fog verni közénk, mert nem tudom vele felvenni a versenyt. Nem tudok vele eljárni füvezni vagy MDMA-zni néhanapján, még inni sem, és nem tudok nagy társasági életről beszámolni sem, mert egyszerűen nincs. Most, hogy munkám sincs, szinte teljesen beszűkült az életem, és még nyomorultabbul érzem magam.


Szerintetek? Jogos a félelmem, vagy koncentráljak arra, ami közös vonás? Ő ködösen azt mondta, nem feltétlenül attól leszek unalmas, hogy nem szoktam drogozni, de nyilván más programokat kellene velem szerveznie, mint a barátaival. És ez talán elüt az ő stílusától.

Az én hibám?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook