Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire működhet így? fórum

Mennyire működhet így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. tuskoledi (válaszként erre: 66. - SadieXx)
2020. nov. 5. 04:38

Akkor itt a vége. Azt gondolom, okafogyottá vált a kérdésed, max. leszűrted a kommentekből, hogy mindenki lebeszél téged arról a dologról, amiben te momentán jól elvagy.

Nem szeretnél komoly kapcsolatot, de foglalkoztat, hogy működhet-e ez így.

Ne légy biztos abban, hogy nem jön el számodra az együttélés, gyermek! Pusztán nem a megfelelő emberrel vagy.

75. SadieXx (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 5. 03:29
Meglatjuk, mi sul ki belole. Neha nagy az ellenszenvem azok irant is, akik csak alkalmankent hasznalnak szereket, maskor toleransabb vagyok. Jelenleg csak sodrodok az arral, nem gyakorol befolyast az eletemre az o nehai “ritualeja”. Nem is tervezem, hogy nyomast gyakoroljon, nehezen esek barki buvkorebe.
74. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - SadieXx)
2020. nov. 4. 23:07
Próbálsz másoknak megfelelni pedig önmagadnak kéne lenned.Halként akarsz majmok között fára mászni kb.
73. Lávli* (válaszként erre: 71. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 4. 10:50
Szerintem nagyot léptél, legyél büszke magadra 👍
72. liliom10 (válaszként erre: 66. - SadieXx)
2020. nov. 4. 10:33

Kedves Sadie ! Te egy komolyan gondolkodó, józan, rendes, de nagyon naív lány vagy ! Én soha, fiatalon sem ittam, nem dohányoztam, semmilyen káros szenvedélyem nem volt. Azt sem gondoltam, hogy ezen mások miatt változtatnom kéne. Annyi önbizalmam volt, hogy aki így nem fogad el, az elsétál és kész. Soha nem tettem kockára az egészségemet senki kedvéért. Ha csak azért fogadnak el, mert velük iszol, stb., akkor hagyd ott őket ! Vannak rendes, józan fiatalok, akik hozzád valók ! Igen, akár vallási alapú csoportokban is, ahogy itt valaki írta.

Ezt a drogos srácot addig hagyd el, még esetleg beleszeretsz annyira, hogy nehéz lesz szakítani vele ! Könyörgöm, ne drogos társaságban érezd jól magad, mert ott ragadhatsz, és egyszer csak kipróbáltatják Veled, majd rászoktatnak ! És igen, akaratod ellenére bármit tehetnek egy italba is, hiába próbálsz vigyázni ! Vigyázz magadra, légy nagyon erős, keress rendes társaságot, amilyen Te vagy !!!

71. Mézes-Krémes (válaszként erre: 70. - Lávli*)
2020. nov. 4. 10:07

Á, nekem a bagó volt ilyen. Nagyon elítéltem egyébként, és undorodtam is is tőle. Aztán a második fiúm dohányzott. 1,5 évig voltunk együtt. Mivel oda voltam érte, így azt gondoltam, hogy el tudom fogadni. Aztán telt-múlt az idő, és úgy gondoltam, hogy kipróbálom mit szeret ebben, kértem tőle. És időnként kaptam is 1-1 szálat. Jó érzés volt közösen egy ebéd után rágyújtani pl. mert úgy éreztem, hogy ez közelebb hoz hozzá. Aztán persze egyre több "csak egy szálat" szívtam el.


Végül az lett a vége hogy amikor elhagyott rohantam cigit venni a zsebpénzemből. Azóta se szabadulok a bagózástól. Több mint 1 éve sikerült elektromosra cserélni, de elakadtam ezen a ponton. :(

70. Lávli* (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 4. 09:53

Mindenki úgy kezdi, hogy nem lesz belőle rendszer. Ő lesz a kemény csávó/kemény csaj.

Aztán mégis lesz belőle rendszer.

A drog már csak ilyen.

69. Mézes-Krémes (válaszként erre: 66. - SadieXx)
2020. nov. 4. 09:48

Igen, a függő és az alkalmi használó között tényleg hatalmas a különbség ez igaz. Csak nekem ott hibádzik ez a sztori, hogy alkalmi használóként fel se merülne a kérdése annak, hogy problémás lesz veled más jellegű elfoglaltságok és programok után nézni. Hiszen csak alkalmakról van szó, nem rendszerről. :) Itt valamiért ez mégis kardinális kérdés.

Egyébként az összes függőségre jellemző hogy az ember tagadja, még saját maga előtt is, ameddig csak tudja.


Nem tudom, hogy milyen emberekkel veszed körbe magad, hogy úgy érzed kidob a társadalom amiért nem iszol. :) Számtalan ismerősöm és rokonom van akik egyáltalán nem isznak semmilyen alkoholt még eseményen sem, mert egyszerűen nem esik jól nekik. Köszönik jól vannak, és sem a család sem a társadalom nem dobta ki őket magukból. :D


Ha tudsz úgy vele lenni, hogy ennyire lazán veszed, és csak együtt szórakoztok, mert jó együtt lenni, akkor az tök oké is lehet. De ha fülig beleszerelmesedsz ebbe a pasiba valószínűleg bele fogsz csúszni az életvitelébe így vagy úgy. Ne haragudj hogy ezt mondom. De fiatal vagy, tényleg tök naív is. Csak nehogy az legyen a vége hogy a nagy szerelem hevében egyszercsak egészen másképpen lásd ezt a dolgot, és hozzányúlj. Azért, hogy ő elfogadjon, vagy azért, hogy ismerd azt amit ő szeret csinálni. És mondjuk lehet, hogy ő az a típus aki megáll valóban az alkalmi szerhasználatnál, de vannak, akik hamar legurulnak a lejtőn és a rabjai lesznek.


Komoly kapcsolatra nagyon ráérsz, de én a helyedben kalandoznék inkább azokkal akik nem drogoznak. Bocsi, de továbbra is ezt mondom.

68. SadieXx (válaszként erre: 67. - Érdekes73)
2020. nov. 4. 05:13
Nem járok felekezetbe.
67. Érdekes73 (válaszként erre: 66. - SadieXx)
2020. nov. 4. 00:13
Szerintem rossz helyen keresed a neked való társaságot. Írtad a vallásosságot. A felekezetben ahova jársz kéne ismerkedned velük kéne programoznod.Vannak kórusok, táborok is stb...Oda hozzád hasonló életvitelű emberek járnak.
66. SadieXx (válaszként erre: 65. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 3. 23:59

Nem tudom, hogy milyen programokat szerveznek még. Gondolom, elvannak, nem sűrűn találkoznak, mert mindenki máshol él. Nyilván nem a szívás az egyetlen elfoglaltságuk, mert megmondta, hogy nem függő, csak alkalmi használó, a kettő között pedig laikusként is nagy a különbség.


Én valamiért úgy érzem, kidob magából a társadalom, amiért nem iszok és hasonlók. Lehet, hogy ez csak a saját marhaságom, de így tapasztaltam, ehhez a társasághoz pedig bőven szűz lennék (még önmagában hozzá is, de ezt csak én mondom).


Nem arról van szó, hogy nem veszem figyelembe a véleményeket. Nagyon is, és a legtöbb dologban egyetértek Veletek. De még fiatal vagyok, élvezem, hogy eljárunk ide-oda, együtt vagyunk, stb. Nem gondolkozom gyerekvállaláson vagy együttélésen, mert az nem fog eljönni. Egyszerűen csak jól akarom érezni magam - amíg nem tukmálja rám, hogy szippantsak, meg nem előttem csinálja, addig nekem édesmindegy. Szeretnék komoly kapcsolatot, igen, ezt is mondtam, de ráérek még.

65. Mézes-Krémes (válaszként erre: 54. - SadieXx)
2020. nov. 3. 10:27

És mit tudsz, milyen programjai szoktak lenni még ennek a társaságnak? Mert ha nem csak ezt csinálják, akkor nem értem, hogy miért kell veled MÁSMILYEN programot szervezni. Ha nekik elve nem ez a napi rutin, akkor simán tudsz csatlakozni hozzájuk akkor, amikor nem történik ilyen, mert éppen nem duhajkodós program van. Vagy nem?


Én például időnként szoktam borozgatni, iszogatni. Ettől függetlenül nincsen a hátam mögött egy egész banda, akikkel erre alapozom a viszonyomat, hogy piálunk. Akikkel körülveszem magamat azokkal szoktunk időnként inni együtt is x havonta, de számtalan közös program van ahol az alkohol elő se kerül. Ha valakivel megismerkednék aki pl. teljesen antialkoholista és még csak meg sem tűri az iszogatást sem, akkor sem lenne ez téma. Hiszen nem a napi rutinom része, nem erre alapozom sem az életemet, sem az emberi kapcsolataimat. Ráadásul nem inni bort számomra nem megalkuvás, lemondás, hiszen nem vagyok a függője.


Ha ennél a pasinál ilyen kardinális kérdés hogy milyen programokat szervezzen veled azért, mert nem tolsz semmiféle drogot, akkor ez csakis arra utal, hogy számára ez a fő kikapcsolódás, amire az élete alapozva van. 31 évesen.

Írtál olyat is korábban, hogy félsz attól, hogy nem tudod a droggal felvenni a versenyt.


Mit gondolsz, van bárki is ezen a földön, aki fel tudja venni a versenyt a droggal egy függő esetében? Szerinted van jövője egy olyan viszonynak, ahol egyáltalán a gondolata is felmerül annak, hogy versenyt kell futnod bármilyen függőséggel szemben?

Hidd el hogy nem, és hidd el, hogy nem fogsz győztesen ebből kijönni!


Legjobb esetben is csak a legszebb éveid mennek rá hogy ezzel a pasassal vívj, és szenvedj mellette. Rosszabb esetben idő kérdése, hogy belecsússzál te is, mert "csak egyszer" kipróbálod hogy miket használ. Olyan óvatlanul tudsz rákapni... És nem is azért történik ez, mert esetleg szar ember lenne az a pasas. Lehet hogy alapvetően nem az, de hidd el, torz az értékítélete. Ez biztos.


Ezekre mit válaszolsz?

64. Mézes-Krémes (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2020. nov. 3. 10:17

Szerintem azért indított fórumot, mert a saját józan esze és ösztöne a lelke mélyén azért csak nem nyugszik. Őrlődik, mert a lelke mélyén nagyon is érzi azt amiket mi is írunk itt neki. Viszont baromira bejön neki mégis ez a pali, ezért talán abban is bízhatott, hogy valamiféle csoda példát hall itt esetleg.


De sajnos az élet nem ez. :( Olyan sajnos nincsen, hogy valaki a szerelemért lemond egy függőségéről. Meg olyan sem, hogy jön a szép lelkű lány, és megváltoztatja a másikat. Ezek kőkemény elhatározások, és harcok.

63. zsofi_876 (válaszként erre: 21. - SadieXx)
2020. nov. 3. 00:20

Örülök, ha nem vetted rossz néven!

Tényleg csak jószándékból írtam!

62. zsofi_876 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. nov. 3. 00:17

Köszönöm, örülök, ha így gondolod!

Volt sajnos hasonló történet a baráti körömben, annak rossz vége lett.

61. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. nov. 2. 19:31

A hideg szaladgált a hátamon, ahogy olvastam a történetet. Csúnya dolgok ezek... de mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja. Úgy gondolom, itt mi elmondtunk mindent, amit mondani lehet, amit mondani tudtunk.

Azért reménykedek abban, hogy az FI még elgondolkodik a dolgokon, és ha nem is rögtön szakít, de egy kicsit kritikusabban nézi a barátját. Bízom benne, hogy belátja, ez a kapcsolat az ő számára nem sok jót hoz, kár rá időt pazarolnia, így, vagy úgy, de ő fog nagyobb sebet kapni.

60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. nov. 2. 19:25

Úgy értem, fent még az ügyelet monitorján láttam, ahogy a férjem kihúzza a srácot az aknából.

De a lábam még lefelé is remegett.

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2020. nov. 2. 19:23

Én még attól is félek, hogy belesodródik.

Közel háromszor olyan idős vagyok, nekem ő hiába mondogatja, hogy nem, meg hogy majd ő más programot talál ki, míg a pasija kábszerezik.


Eszembe jut az a fiatal pár, akiket a metróban láttunk. A lány próbálta támogatni a fiút, de az lemászott a sínekhez. A lány ekkor eltűnt valahová, nem figyeltem, mert a férjem azonnal odament, lemászott hozzá és próbálta a peron felé támogatni.

Szerencsénkre késő este volt és ritkán járt a metró! Ahogy felfelé tartottam a peron-ügyelethez a mozgólépcsőn, láttam, ahogy remegnek a lábaim.

Fent az ügyeleten akkor fordították oda a kamerát, amikor előadtam, mi történik lent. Azt hiszem, szóltak az előző állomásnak, nem tudom, de végül férjem kihúzta valahogy a srácot és a falhoz támasztotta, ami mégis pár méternyire van a sínektől. Aztán jött két metró-rendőr és felkísérték.

Ez még valamikor 1990-ben volt, mások voltak a biztonsági berendezések, ma már jelezhetne az ember a peronról is vész esetén.


Itt is a lány tűnt józanabbnak. De nem bírt a fiúval, pedig nagyjából egy korúak lehettek.

58. Napsugár8 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2020. nov. 2. 19:07

Én is így gondolom. Szerintem abban reménykedett, lesz közöttünk, aki azt mondja neki, hogy lesz visszaút, amikor veszélyessé válik a helyzet. Csakhogy akkor már nem ő fogja irányítani az eseményeket. Nagyon-nagyon naív, és nagyon nagy a szeretet-éhség benne, hogy mindezek ellenére nem akar kilépni a kapcsolatból.

De senkinek sem húzhatjuk a fejét az asztal fölé, ha ő az asztal alatt érzi jól magát.

2020. nov. 2. 18:47

Szerintem a fórumindító úgyis azt csinál, amit akar, és egyre inkább úgy tűnik, hogy előre eldöntötte, hogy nem lép ki a kapcsolatból.

Nem értem, miért indtotta a fórumot, hiszen azt aligha várhatja tőlünk, hogy a kábszeres életvitelre buzdítsuk.

56. tuskoledi (válaszként erre: 54. - SadieXx)
2020. nov. 2. 18:01
Egy olyan kapcsolat, ahol a pali baráti körével nem tudsz azonosulni, szerintem halálra van ítélve. Ne pocsékold rá az éveidet! Szeretnél komoly kapcsolatot, "de nem tervezel így élni", meg "elvagytok". Akkor?
55. tuskoledi (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2020. nov. 2. 17:54
Amúgy meg az én lelkiismeretem tiszta, gondoljon ki mit akar😊
54. SadieXx (válaszként erre: 50. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 2. 15:43
Azt tudom, hogy a barati tarsasaga is el a szerekkel, es egyutt is szoktak csinalni - nyilvan nem csak ez a program, de velem masmilyen elfoglaltsagot kell keresni, mert se nem iszom, se nem fuvezek, se semmit, mig a duhajkodos estek a haverokra maradnak.
53. _Berry_ (válaszként erre: 36. - SadieXx)
2020. nov. 2. 15:36
Nem tervezed... ahogy mások is írták, ha már az egyik lábadat a lejtőre tervezed tenni, akkor onnan nagyon könnyű legurulni. Minél inkább belemész, később annál nehezebb lesz kimászni. Persze te tudod, mindenki a maga kárán tanul...
52. Guruljka (válaszként erre: 35. - SadieXx)
2020. nov. 2. 13:25
Láttam már pultost, aki nem volt semleges,és nem mondhatni, hogy a nő pártján állt volna.
51. andi6020 (válaszként erre: 45. - SadieXx)
2020. nov. 2. 12:11
Nem csak a belső hangod, de a józan ész is azt diktálja, hogy lépj ezen túl, keress mást!
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 46. - SadieXx)
2020. nov. 2. 12:05

Bocsi, miszlikre szedem az írásodat, ne haragudj érte, esküszöm csak a jó szándék vezérel! Tőled idézve:


Ő ködösen azt mondta, nem feltétlenül attól leszek unalmas, hogy nem szoktam drogozni, de nyilván más programokat kellene velem szerveznie, mint a barátaival. És ez talán elüt az ő stílusától.


Tényleg ezt mondta neked? Mert ebből a két mondatból nem a 3 havonkénti 1 alkalmas cuccozás tűnik ki, hanem az, hogy neki egy teljes baráti társasága van, ami erre a tevékenységre épül. Azt mondta, talán más programokat kéne szerveznie veled. Miért, nélküled minden programja csak olyan jellegű, amiben a cuccozás a lényeg? Nélküled nincsenek is "más jellegű" programjai, csak ez?


"Ami elüt az ő stílusától". Az ő stílusától ezek szerint csak a szívás nem üt el?


És ezeket ő mondta neked? Olvass szerintem a sorok között.

49. Mézes-Krémes (válaszként erre: 45. - SadieXx)
2020. nov. 2. 11:43
A belső hangod figyelmeztet, és itt is egyöntetű véleményeket kaptál. Pedig a hoxa híres a hajtépésről. 😀 Azért ezen érdemes elmerengeni, hogy mi lehet az oka, hogy itt minden egybevág mégis?
48. Amaunet (válaszként erre: 45. - SadieXx)
2020. nov. 2. 11:41

Jó ötlet!


Jól fogalmazol és írod le a gondolataidat. Talán még könyvet is írhatnál ebből a történetből.

Mondjuk a fiatal, tapasztalatlan lánykát a későbbiekben szállítónak használják, majd egy bulin beetetik és bedobják a közösbe.

47. Mézes-Krémes (válaszként erre: 42. - SadieXx)
2020. nov. 2. 11:32

Várj, ha jól értelmezem, akkor 3 napot voltatok effektíve együtt (fizikálisan), és ez amolyan távkapcsolat. Inkább plátói. Ha nem tervezel vele belemenni függő élettársi viszonyba, akkor mi a terv? Mi a jövőkép? Jó a szex, és kész? :)


Bizony, ha valaki 31 évesen még ott tart, hogy a drogos bulik a mozgatórugója az életének, akkor oda nem való gyerek. Mondjuk nagyon fiatal vagy, 22 évesen még bőven nem kell gyerekben gondolkodni, még élned kell. :) Én ismeretlenül is bízom benne, hogy nem az lesz ennek a sztorinak a vége hogy a legszebb éveidet elveszi egy cuccos figura akivel majd vívsz, ne adj isten még bele is húz az életvitelébe.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook