Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Mennyibe kerül egy gyermek?" - van-e értelme a külön órának? fórum

"Mennyibe kerül egy gyermek?" - van-e értelme a külön órának? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 25. 20:23

Ráadásul túl vagyunk egy angol középfokon, meg nem tudnám mondani mennyibe került, hisz évek óta jár angolra. Csak a vizsgadíj 28000 Ft, ha jól emlékszem.

Idén nyáron szerezte meg a jogsit is, az 130.000 Ft.

2011. jan. 25. 20:12

Szerintem mindenképpen van értelme a különóráknak, ez egyénenként eltérő lehet, de a sportot csak ajánlani tudom (bizonyított, hogy a sportoló gyerekek jobban teljesítenek az iskolában is és ezt tapasztalatból is tudom)

Nálunk három gyerkőc van:

A nagy régen lovagolt heti egyszer, most heti kétszer fitnessre jár kedvezményesen: 1000.-/alk, töri, matek korrepetálás (készül az érettségire :D) 2500.-/alk., nyári tábor helyett már diákmunka, de eddig nyaranta min. 2 tábor: cserkész 8-10e/2hét, vízparti 25-30e/hét

A középső válogatott szertornász, minden nap edzés (kivéve vasárnap) 5000.-/hó + benzinpénz, mert hordani kell. Egész nyáron edzőtábor, ahol csak a kajáját kell kifizetnünk 5000.-/hét, év közben többször is van edzőtábor illetve külföldi versenyek, amit részben kell finanszírozni változó összeggel.

A kicsi jelenleg a suliban kézizik (ingyen :D), sulin kívül pedig úszik, ami 5200.-/hó. Nyári tábor 2x25-30e.

Ezen kívül a két nagynak már jelképes összegű zsebpénzt is adok, ami nálunk heti 1000.-Ft.

Tehát nem kevés.......de megérdemlik....:DDD

2011. jan. 25. 20:05
A kisfiam még csak 5 éves. Jár néptáncra, (az ovi szervezi, heti egy óra, havi 500), mazsorettre, (havi 2000), talajtornára (havi 2000), angolra (havi3400), és énektanárhoz (havi 5500). Most még ki tudjuk fizetni, de már itt a két öccse, ha ők is menni akarnak, akkor majd választani kell. Egyelőre nekünk nagyon jó, és megéri: A fiam hiperaktív, a rengeteg foglalkozás leköti, azóta sokkal kevesebb magatartási gondunk van. És hihetetlen fogékony mindenre.
2011. jan. 25. 20:05
Biztos van értelme a különóráknak, de ha nem teheted meg, akkor nagy teher! Nekem táncra jár a gyermekem, de mivel gyvt-sek vagyunk, nem kerül pénzbe. Angol óra az iskolában van és itthon hallgatunk CD-ket (netről sok mindent lehet szerezni). Mi nem tehetjük meg, hogy úszni, teniszezni járjon a gyerek, így itthon, amit lehet, foglalkozunk vele. Elképedek, hogy (itt is olvastam) csekkek tornyosulnak, kölcsönkérni járnak, de a gyerek jár különórákra, mert az ő gyereke is megérdemli. Persze, az enyém is megérdemelné, de ha nem tehetjük meg, akkor is meg lehet oldani, ha nagyon akarjuk.
2011. jan. 25. 20:04

angol 24.000 Ft/ 2 gyerek/hó

lovaglás 10.000 Ft/hó

néptánc 1000 Ft/hó

tábor 80.000 Ft, de csak az egyik gyerek megy


Ezeken kívül rengeteg kiadás van még, lehetetlen felsorolni. Hol ez kell, hol az.

2011. jan. 25. 19:56
Csak addig nyújtózkodj amíg a takaród ér ,és erre tanítsd gyermekedet is.
2011. jan. 25. 19:46

Ha a szükséges (ruházkodás, otthoni evés, rezsi) költségeken kívül kívánunk felnevelni egy gyereket, milyen plusz kiadásokkal kell számolnunk?

Azokra a költségekre gondolok, amiket nem "kötelező" kifizetni, de úgy érezzük, hogy a gyermekünk további boldogulása érdekében szükség van rá?

Leírom elsőnek a saját esetemet:

havi külön angol 15.000,-Ft (plusz egy évben egyszer a tankönyv és cd csomag kb. 20.000,-)

Tenisz: jelenleg heti egyszer 1000,-Ft, ez havi 4-5.000,-Ft (nyáron heti kettő alkalom), tehát 8-10.000,-Ft.

Eddig úszásra járt évekig (teniszre nem, idén váltottunk) az 1.000,-Ft/alkalom heti kétszer. Tehát havi 8.000-10.000,-Ft.

Tábor nyáron (napközis + "ottalvós") kb. 50.000,-/nyár.


Kíváncsi vagyok mások "számaira", illetve arra, hogy szerintetek van-e értelme külön órára járatni a gyereket?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook