Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül egy 60 nm-es ház hőszigetelése 5 cm vastagon? fórum

Mennyibe kerül egy 60 nm-es ház hőszigetelése 5 cm vastagon? (tudásbázis kérdés)


17. missanonim (válaszként erre: 16. - Esztibaby1)
2010. nov. 25. 16:08
KÖszönöm szépen, aranyos vagy.
16. esztibaby1 (válaszként erre: 14. - Missanonim)
2010. nov. 25. 13:41

Kedves Missanonim!

Itt az oldalon találtam egy bannert "Óriási Rockwool kedvezmények" szöveggel, ha rákattintasz feljönnek az akciók és van amelyik termékhez ár is van. A termékeket még nem néztem meg, de lehet, h van közte olyan, ami nektek esetleg érdekes lehet.

15. pista55 (válaszként erre: 14. - Missanonim)
2010. nov. 1. 19:10
Bemész a boltba ahol lehet kapni és azonnal megmondják.:)))
2010. nov. 1. 18:30
A férjem nálunk is megtudja csinálni. De akkor mai áron anyagárral kompletten hogy tudunk számolni mondjuk 10 centis szigetelőanyaggal?
13. pista55 (válaszként erre: 12. - Zoltanhabetler)
2010. nov. 1. 18:24

Én is megcsináltam kőmüves nélkül is. Soha nem csináltam még ilyet, de a boltban elég részletesen elmondták hogyan kell csinálni.

A vakolatra nem volt színfelár, de sajnos a napos oldalon ki is fakult a szín.

2010. nov. 1. 14:10
Igazad van Pista55. A vőm kőműves én meg ezermester vagyok, ezért volt téves a kalkulációm.
11. pista55 (válaszként erre: 10. - Zoltanhabetler)
2010. nov. 1. 12:50

El lett ez azért nagyon kalkulálva.

Nagyon olcsón számoltál, nem tudom hol lehet ennyiért beszerezni mindent? Én ezelőtt 2 évvel csináltam, akkor volt az alap 1800 ft. Ebben nem volt benne az élzáró, dűbel, és még néhány apróság. Legyen 1800, de ezt meg is kell csinálni. A munkadíj kb. ugyanennyi. Tehát aki nem tudja maga megcsinálni, duplán számolhat.

2010. nov. 1. 12:38
Pista 55! Utána számoltam, az összeg az valóban el lett kalkulálva. Inkább ül a 200 ezer.
2010. nov. 1. 12:36

Pista 55! Melyik adat kétséges a Számodra?

A falfelület mérete, vagy az ár? Mert most már 1600-ért meg lehet venni az 1 négyzetre eső komplett anyagot, szín nélkül.van hirdetés bőven, lehet válogatni!

8. pista55 (válaszként erre: 7. - Zoltanhabetler)
2010. okt. 31. 20:29
Ezt kétlem.
2010. okt. 31. 17:51
A 60 nényzetméteres alap az kb. 130négyzetméteres falfelület.Most már 130-150ezer között meg lehet oldani az 5 cm-es szigeteléssel, fehér színnel számolva. Ha színes kell, akkor a szín még plusz valamennyi.
2010. okt. 31. 17:34

Sziasztok!

Attól, hogy a ház 60 m2-es,még nem tudni, hogy a szigetelendő falfelület hány m2, és az a lényeg ugyebár.

Anyósom 78 m2-es házán 100 m2 volt a felület, a mi 177 m-2esünknél 200.

Anyósom 100 m2-nyi felülete volt kompletten 10 cm-es hungarocellel, hálóval, vakolattal, színnel, tokkal-vonóval ,munkadíjjal 630 ezer ft.

5. gy-ancsa (válaszként erre: 3. - Zoltanhabetler)
2010. jún. 11. 07:40

Megmérted egy régi faablakon is, hogy milyen különbség mutatkozik? Csak mert nem tudunk mindannyian ilyen pontos műszerekkel dolgozni.


Kösz

4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Zoltanhabetler)
2010. máj. 26. 09:56
Köszi, hogy megírtad...mi már két éve vacillálunk ablakcserén. Én szívem szerint a faváltozatnál maradnék, de mindenki a műanyagot ajánlja, mert hogy olcsóbb, és ahogy írtad, nem kell festeni.
2010. máj. 21. 19:04
Igaz, hogy nem a falak szigeteléséhez tartozik, de szeretnék egy meglepő dolgot elmondani az úgynevezett hőszigetelt ablakokról.Amikor évekkel ezelőtt kívül-belül felújítottuk a megörökölt házunkat, hőszigetelt műanyag ablakokat szereltettünk. Akkor még nem volt gáztöltésü meg 3 rétegü, csak 2 rétegü / 2-szer 4 mm-es üveg/ egymástól 16mm-re.Ezt mondják 4-16-4-es üvegnek.Az első ősztől furcsálltam, hogy reggel mindig úszott az üveg a párától.Egyszer vásároltam egy kívülről tapadókoronggal az üvegre rögzíthető külsőhőmérőt.Az ablak szélén van egy hagyományos hőmérőm is.A hagyományos -6 fokot mért éppen, a digitális az üvegen +2,8 fokot.Gondoltam utána járok a dolognak, melyik csal.A munkahelyemről elkértem egy laserrel működő pontos hőmérő műszert. A -6 fokos külső hőmérséklet mellett kívülről az üvegre irányítva valóban +2,6 fokot mértem. Ahol pedig a redőny takarta az üveget, ott +5,6 ! fokot. A lakásban az üveg hőmérséklete 5 fokkal volt alacsonyabb mint a szobáé.Nos ennyit a hőszigetelt ablakról. Most már azt is tudom, hogy miért zajosabb a ház, az elmenő járművek zaja nagyon hangos, s ha valakik a ház előtt elmenve beszélgetnek, egy az egyben minden hallható, érthető. Csak annyi előnyöm van, hogy nem kell festeni, de sokkal több a hátránya. Én bizony visszasírom a régi faablakainkat !
2010. máj. 21. 18:41
Én is szigeteltem a padlást,mert 58-ban épült a ház és ez még úgynevezett stukatóros mennyezetü/két réteg deszka között salak, felülről lebetonozva, alulról nádpaplan és vakolat/. Fóliával leterítettem a padlást, arra ráterítettem 10 cm vastag Isolytpaplant/kőgyapot/ erre keresztirányban mégegyszer Isolyt.Végül újabb fólia.Ahol közlekedünk, oda deszkából készítettem "járdát". Nagyon sokat jelentett, melegebb a lakás.
1. szamóca41 (válaszként erre: 21. - Ginike)
2010. máj. 21. 08:43
Mi tavaly tél előtt csináltuk meg a padlás szigetelést.16 cm-es thermofloc nevű anyaggal.Az idén már érezhető volt a különbség,a gyertyaláng elv miatt.Ahol lehet ott össze kell ereszteni ahol pedig rések vannak oda be kell szórni ugyanezt az anyagot.Egy zsákból /tömörített papír valamivel keverve/kb. 5x-ös mennyiség lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook