Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi most a műszaki vizsga egy személyautóra? fórum

Mennyi most a műszaki vizsga egy személyautóra? (tudásbázis kérdés)

22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Coryne)
2013. ápr. 11. 20:49

Érdemben nem sok volt ez!

Azért majd ird le mi lett a megoldás.

21. Coryne (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2013. ápr. 11. 20:20
Oké, köszönöm!
20. Regin_a (válaszként erre: 19. - Coryne)
2013. ápr. 11. 20:18

Ha nem forgatja akkor semmi hang nincs, vagy sorozatban kattog/az öninditó behuzó mágnese/

Műszaki részletekbe ne menjünk bele


Szerintem semmi köze a szerviznek

Max, leesett egy vezeték, amir azt mondják iylen előfordúlhat, nem az ő hibájuk

Eredményesebb leszel, ha hívsz egy autóklubos szerelőt, pontosan elmondva a hiba tüneteit

19. Coryne
2013. ápr. 11. 19:33

Nem, hanem hogy két hete volt műszakiztatva az autó, és csak annyit használtam utána, míg hazahoztam. Műszakin még oké volt, pár km-rel később meg már nem indul a kocsi. Szerintem itt azért valami nem oké, ezért kérdezem, hogy ilyen esetben van-e valami garancia.

Szerintem nem forgatja az önindítót sem az aksi. Volt már olyan, amikor az aksi nagyon gyenge volt, még régebben, előző aksinál, de akkor nem ilyen hangja volt az egésznek, mint most.

2013. ápr. 11. 19:27

Miröl nem találsz infót, hogy miért nem indul az autód?

Szerviböl hazavitted, működött

Megnézed, olaj van-e benne amért fizettél és annyi

Ezer ok miatt nem indulhat.


Semmi köze, elméletileg, a szervizhez hogy nem indul.

Hibák igy jönnek elő.

Mosni fogják a kezüket


Azt el tudod dönteni, hogy forgatta-e az önindítót az akksi, vagy azt se?

17. Coryne
2013. ápr. 11. 18:23
Sziasztok! Nem tudom, tud-e ebben valaki segíteni, nem találok erről infót a neten... műszaki vizsga után van garancia?? Az történt, hogy 2 hete elvittem leműszakiztatni az autót, plusz olajcsere stb-t csináltattam, ha már úgyis ott volt az autó, majd hazahoztam. Utána nem jártam az autóval másfél hétig. Pár napja akartam volna indulni az autóval, de nem indult. Gondoltam aksi gond, rátettem töltőre az aksit. Nem volt fullra lemerülve. Azért töltöttem rajta, visszaszereltem az aksit, autó feltöltött aksival sem indul. Miután az autóval csak annyit jártam, míg hazahoztam, ilyen esetben követelhetek valami garanciális javítást a szervíztől? Ráadásul valószínűleg kiszállási stb pluszköltséget akarnak majd felszámolni gondolom, hiszen még csak sk be sem tudom vinni a szervízbe, ahol csinálták, hiszen nem indul a kocsi (holnap jönnek ki helyszínre megnézni). Sajnos ennél bővebben nem értek hozzá, mi lehet a probléma, de nem is ez a lényeg, csak nem értem, mit csináltak az addig jól működő kocsival, hogy hazahoztam, és utána másfél hétre rá kipurcant a garázsban. Szóval ebben az esetben kötelesek ingyen megnézni az autót, vagy ők moshatják kezeiket, hiszen a szervízben még indult a kocsi?? Köszönöm, ha tud ebben valaki segíteni.
2010. jan. 5. 09:27
20 ezer
15. Depike (válaszként erre: 13. - Eddit)
2010. jan. 5. 09:00
Most már így jártam :-(. Első kocsim, tapasztalat 0. Jövőre, meg utána már okosabb leszek, tudod, egy csecsemőnek minden vicc új :-)
14. eddit (válaszként erre: 12. - Manon)
2010. jan. 5. 08:59
Szívesen. Nekem is így van,hogy hamarabb jár le a zöld,mint a műszaki, de mivel most januártól már nem kell a zöld, ezért csak a műszaki dátuma számít.
13. eddit (válaszként erre: 11. - Depike)
2010. jan. 5. 08:58
úúúúúúúú, akkor továbbra is öngyilkosságnak tartom a szervízt:)
12. Manon (válaszként erre: 10. - Eddit)
2010. jan. 5. 08:58
értem köszi :)
11. Depike (válaszként erre: 8. - Eddit)
2010. jan. 5. 08:57
még ha új lenne...13 éves szegénykém, de karban van tartva :-)
10. eddit (válaszként erre: 7. - Manon)
2010. jan. 5. 08:56
Jövőre vidd akkor csak!
2010. jan. 5. 08:56
Mi novemberben vizsgáztattuk, akkor is közel 18 ezer volt.
8. eddit (válaszként erre: 6. - Depike)
2010. jan. 5. 08:55
Ja, ha új autó,az más :)
2010. jan. 5. 08:55
Sziasztok! Én is olvastam, hogy mennyi az annyi.. de érdekelne, hogy eddig a műszaki 2 évente volt a zöldkártya meg egy... mivan akkor ha nekem idén szeptemberben lejár a zöldem, de csak jövőre a műszakim???
6. Depike (válaszként erre: 5. - Eddit)
2010. jan. 5. 08:55
Nem én intéztem, apósom. Ő is ebbe a szervízbe hordja a kocsiját, eddig még nem panaszkodott..., neki ugyanígy műszakiztatták. Nemrég volt szervízben amúgy, ősszel vettem, úgyhogy remélem nem kell csináltatni rajta semmit, mert kiugrom a bőrömből megint egy rakás pénzt kifizetni. Az a baj, hogy én nem nagyon értek hozzá, így lehet, tényleg néha ráfizetek
5. eddit (válaszként erre: 3. - Depike)
2010. jan. 5. 08:53
Húúú, akkor téged kicsit levettek :P Szervizbe vitted? Ott kilopják a szemedet.....:/
2010. jan. 5. 08:52
mostmár egybe van a zöld kártyával és igy 15-20 közt van.
3. Depike (válaszként erre: 1. - Angesz)
2010. jan. 5. 08:49
szia! Nekem pont most van a kocsim műszakin (izgulok is, hogy ne találjanak semmit), úgy 25 ezer, hogy először egy próbaműszakit csinálnak, ha rendben van, akkor megkapom a papírokat, ha nem, akkor megcsinálják helyben a javítanivalót, ás újra vizsgáztatják. a 25 ezret csak egyszer kell kifizetnem, plusz a javítást, ha kell.
2010. jan. 5. 08:48

A jövőben nem függ a kocsi motorjának milyenségétől a műszaki felülvizsgálat díja, amely magában foglalja a környezetvédelmi felülvizsgálatot is - az erről szóló közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszteri rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg.

Januártól megszűnt a környezetvédelmi felülvizsgálat - zöld kártya -, valamint a műszaki vizsga elkülönülése. Egy december elejei közlekedési-, igazságügyi-, valamint a környezetvédelmi miniszteri rendelet integrálta a kettőt, így a díjának is egységesülnie kellett, ennek meghatározását végezte el december végén a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter.


Az első rendelet két kivételt tett az egységes vizsga alól. Az első szerint, ha a jármű tulajdonosa 30 napnál nem régebbi környezetvédelmi adatlapot visz a műszaki vizsgára, akkor a vizsgaállomás azt köteles elfogadni. A második esetben pedig az új kocsiknál sem kell elvégezni a környezetvédelmi felülvizsgálatot, ha a gyártó, vagy a vezérképviselet nyilatkozik a jármű környezetvédelmi osztályba sorolásáról.


A múlt év végéig a műszaki vizsga személykocsira 7.700, könnyű teherkocsira 8.500, míg teherautóra 11.800 forint volt. Az új integrált díjak az előbbi sorrendben: 16.290, 17.090, illetve 24.950 forint. Ha a kocsi új, vagy 30 napnál nem régebbi a zöld kártyája, akkor csak a műszaki vizsga díja - ugyan csak az előbbi sorrendben - 10.490, 11.290, illetve 14.590 forint.


Korábban a zöld kártya díja a motor típusától függött. Például egy kétütemű benzines kocsi környezetvédelmi felülvizsgálata 2.900, egy hagyományos négyüteműé 4.550, míg egy elektronikusan szabályozott befecskendezésű motoré 8.500 forint volt. Az integrált díjak tehát egy középarányos korábbi zöldkártya díjat foglalnak magukban.


Az új rendelet úgy szól, hogy a beszedett díj 20 százaléka illeti meg a vizsgaállomást, 80 százaléka pedig a közlekedési hatóságé.

2010. jan. 5. 08:45
segitsetek!menyi most a müszaki egy személyautóra azt mondták fel megy az ára eddig majdnem18 ezer volt most nem tudom aki tudja segitsen sürgös köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook