Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi ideig kell meg őrizni a számlák levél részét? fórum

Mennyi ideig kell meg őrizni a számlák levél részét? (tudásbázis kérdés)

2008. szept. 27. 10:30
Jobb ha megőrzöd 5 évig a csekkekkel együtt. Tuti az kellhet, amit: "b@sszus, pár napja dobtam ki!"
2008. szept. 26. 14:14
Év elején annyi boritékot nyitok, ahány befizetés van, plusz egy vegyes boritékot. A befizetett csekket rátüzöm a levélre. A boriték hátlapjára mielőtt elrakom a csekket, ráírom a hónapot és az összeget.Bármit kell keresni a hátlapról tudom, hogy hol van. A boritékokat egy dobozban öt évig megőrzöm. Nem egyszer fordult elő, hogy kellett valamelyik, semmi perc megtalálni.
2008. szept. 26. 14:04
A csekkeket kell 5 évig megőrizni.Mindegyiket el kell tenni!
2008. szept. 26. 08:30
a csekkeket kell csak 5 évig megőrízni a leveleket nem kell.
2008. máj. 26. 22:16

Én csak a csekk igazoló szelvényét teszem el sok évig, a leveleket csak 1 évig tárolom. De pl a villanyt, ami általánydíjas, azt el sem teszem.


Kellene????

2008. ápr. 22. 07:11

Én sokáig örizgetem őket,föleg a csekkeket.Annak idején a 70-es években volt olyan,hogy könyvsorozatokat lehetett venni 6 hónapi részletre.

Több év múlva jött egy levél,hogy nem fizettem be,és tartozom.Előkerestem a csekkeket,és irtam nekik egy levelet,hogy amennyiben szeretnék látni a befizetett csekkeket,nagyon szivesen megmutatom.Azóta sem válaszoltak.Bepróbálkoznak mert nagyon sokan nem rakják el a csekkeket,és utólag ki emlékszik rá,hogy befizette-e.Jobb a békesség, inkább befizeti még egyszer.

2008. ápr. 18. 08:59
Bármely szolgáltató, ill. az adóhatóság is 5 évre visszamenőleg kérheti őket, amennyiben vitátok keletkezet. Viszont az 5 évet a tudomásra jutástól kell számítani. Tehát minimum 5 évig.
3. ancy
2008. ápr. 18. 08:58
5 évig.Nálam valahogy nem maradnak meg.Ki szoktam kérni ha valamelyik kell.
2008. ápr. 18. 08:55

Jobb ha évekig elrakod, mert a szolgáltatónál csak akkor tudsz reklamálni ha a levél részét is be tudod mutatni.

Ez 5 évet jelent.

Ez saját tapasztalat.

2008. ápr. 18. 08:53
Mennyi ideig kell meg őrizni a számlák levél részét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook