Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bank kinek adhatja ki egy elhunyt régi számlakivonatait? fórum

Bank kinek adhatja ki egy elhunyt régi számlakivonatait? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. jún. 26. 08:56
Elég gusztustalan dolog azzal foglalkozni, hogy egy elhunyt személy mivel/kivel foglalkozott életében, kinek adott pénzt és mennyit.
67. prokoppeva (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 26. 08:45

De azt értsd meg, hogy ha az örökös / gyermek ír egy külön kérvényt, amit szerencsés esetben a bank elfogad és külön eljárási díj ellenében előkeresi a régi, 5 évnél idősebb adatokat az elhunyt fater számlamozgásairól - akkor se ér el ezzel semmit! Ki fog derülni, hogy még a fater életében volt pár pénzmozgás a fater számlájáról annak a bizonyos ismerősének a számlájára. Ennyi. Na és mit fog csinálni a gyermek? Odamegy hozzá és azt mondja: add vissza? A fater ismerőse pedig azt fogja mondani, hogy dehogy adom! Azt a pénzt a fater, amikor még élt, nekem adta. Az már az enyém. Erre mit fog mondani az ismerősöd érvnek? Hogy bizonyítsa be, hogy így történt? Nem köteles, erre nem kötelezi törvény.


Szóval ha az ismerősöd be fogja tudni bizonyítani nem kevés eljárási illeték árán, hogy az elhunyt fater haverjánál van a pénz - akkor se ér el ezzel az információval semmit! De legalább mínuszban lesz az eljárási illetékkel.

66. Amaunet (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 26. 05:25

Az ügyfélszolgálattól kaptál egy általános, megnyugtató választ.

Viszont egy ilyen megkeresés a bank jogi osztályára fut be, ahol el fogják utasítani.

Ha bemész az egykori számlavezető fiókba ott az ügyintézőnek nincs módja, sem joga, hogy évekre visszamenőleg keressen és kiadjon adatokat. Neki ezt az igényt szintén a jogi osztály felé kell továbbítania.


Az örökösöknek a számla egyenlegéhez van köze, a gyermeknek meg semmihez, hacsak nem örökös is egyben.

A halál után is megilletik a személyi jogok az embert.

Vagyis nem kutakodhat senki egy másik személy bankszámlája körül.


Csak bíróság, nyomozó hatóság megkeresésére fog megmozdulni a bank és évekre visszamenőleg kikeresni a bankszámlamozgásokat.

65. Garabonciás (válaszként erre: 64. - Magdimnika74)
2020. jún. 26. 00:25
Biztos maradt a rendszerbe vmi róluk, aztán most hirtelen előjött hogy váltás volt. Nem kell foglalkozni vele, csak hát nem a legjobb érzéssel bontja ki az ember az ilyen leveleket.
64. magdimnika74 (válaszként erre: 33. - Garabonciás)
2020. jún. 25. 23:15
Anyámnak is jött elszámolás a költségekről. 2005 ben halt meg,de előtte soha ,csak most az idén . Érdekes 🤔
2020. jún. 25. 22:36
Sororj
62. df1e1c376c (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:35

20 évet mondtál. Senki nem fogja megtalálni. És nem rossz hiszemuseg, hanem erős kihasználás, amit egy elhunytak akarnak bizonyítani ennyi időre.

A veszett fejsze el után sörök inkább rétest az ismerősnek, azzal többre mész.

61. df1e1c376c (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:32

Nekem semmi erdekeltsegem.

De ha ki kell pengetni az ügyvédet, és az eljárást, akkor pár szar ezer mínuszban kész "az ismerősöd".


Hajrá!

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Channa*)
2020. jún. 25. 21:56

Az lehet, de az már nem az én problémám.

Egy másik esetben, öröklésben érdekeltkent a hagyatékban szereplő számla kivonatait is átadták.

Nyilván nem ugyanaz a két szitu, és jó eséllyel maguk az eppen az ablaknál dolgozó kollégák se tudják mit lehet és mit nem. De az nem az ügyfél felelőssége.

59. Channa* (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 21:37

Gyereknek?

Ha nincs bármilyen kapcsolódó ügyfélként berögzítve a gyerek és kiadja, akkor egy csomó jogszabályt fog megsérteni az ügyintéző. De ő tudja, ha bevállalja.

58. Channa* (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. jún. 25. 21:35

Az egy dolog, ha kifizeti valaki, de konkrétan meg kell szüntetni.


Az is lehet, hogy csak szerepel a rendszerbe, kigyűjtötték az összes ügyfelet és mindenkit értesítettek bizonyos dolgokról....

57. Garabonciás (válaszként erre: 52. - Channa*)
2020. jún. 25. 21:27
De, mondom hogy anyám kifizette amit kellett. Aztán gondolom le is zárták, mert nem küldtek azóta se semmit. Számlakivonatot se. Hanem volt egy-két változás a bank életében (név változtatás, összeolvadás) pontosabban takarékszövetkezet, azóta megtalálnak ilyen dolgokkal. Legutóbb küldtek valami elszámolásfélét is, nem emlékszem már rá mi volt pontosan, valami változott a tarifákban. Ha lenne számlája csak tudnánk róla, valami számlakivonat csak jönne tőlük.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Df1e1c376c)
2020. jún. 25. 21:20

Sztem ügyvédként biztos nem itt kérdeztem volna :-D


Teljesen más miatt indul a per, sztem felesleges tovább boncolni (főleg rossz irányba :-D).

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Channa*)
2020. jún. 25. 21:18

Köszönöm a választ.


Felhivtam a banki ügyfélszolgálatot, ott azt mondták, hogy az örökösöknek és a gyereknek kiadják, külön kérvényt kell benyújtani hozzá és díja van.

54. df1e1c376c (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 20:22

Az elevelusi idő mennyi az ugyben? El még a max kiszabható kétszerese?

20 évre akar az ismerős perelni? Te vagy az ügyvéd? Vagy ki fogja a bebukott költségeket fizetni?

53. Channa* (válaszként erre: 38. - Garabonciás)
2020. jún. 25. 18:24
Nem, nem arra várnak, hanem arra, hogy megszüntesse valaki, pl. anyukád a hagyatéki végzés alapján.
52. Channa* (válaszként erre: 33. - Garabonciás)
2020. jún. 25. 18:23
Mert élő számlája volt, amin a költségek halmozódnak. Nem mentetek be megszüntetni?
51. Channa* (válaszként erre: 31. - Igazság hol vagy?)
2020. jún. 25. 18:22
Ez itt egy teljesen lényegtelen momentum.
2020. jún. 25. 18:21
Örökösöknek vagy hivatalos szervnek..pl.közjegyzőnek ,biróságnak stb.
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Channa*)
2020. jún. 25. 18:21
amíg élem=amíg élek
48. Channa* (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 18:20
Persze, köze van hozzá, de ha én pl. amíg élem odaadom egy vadidegennek az összes pénzem a számlámról, majd megszüntetem és meghalok, akkor a gyerekemnek lesz annyi esze, hogy ne pattogjon érte, mert tudja, hogy elköltöttem és kész. Egy számla kivonatból nem derül ki, hogy a számláról kivett 20 millával mit csinált az ügyfél, ha elutalta, akkor az kiderül, hogy hová, aztán lehet menni másik bankhoz és ott meg tudni a pénz további sorsát...
47. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 18:17
Egyébként miért nem keresi meg az elhunyt cuccai között a kivonatot?
46. Channa* (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. jún. 25. 18:16
PSD2 alapján 8 évig őrizgetjük.
45. Channa* (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. jún. 25. 18:15
Így!
44. Channa* (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 18:13
Nem számít. Persze, léteznek olyan banki ügyintézők, akiknek megesik a szíve pl. a gyereken, házastárson, stb., de ebben az esetben ügyintéző hiba lenne kiadni a kivonatot.
43. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 18:12

Én megírtam.

Banki dolgozó vagyok.


Bár nem fiókos, de ha hozzám bejönnél és elkérnéd valakinek a megszűnt számlájáról a kivonat, akkor nem adnám oda, mert nincs közöd hozzá.

Akiknek köze van: számla tulajdonos, számla tulajdonostárs, meghatalmazott, rendelkező. Ha valaki kedvezményezett, akkor a hagyatéki végzés alapján rendelkezhet azon számlák felett, amelyek a végzés alapján őt illetik, de egyéb eset nincs.

Egy megszűnt számla felett meg végképp nincs senkinek.

42. semleges (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2020. jún. 25. 17:54

Lehet, hogy az anyja.

Egyébként örökölni akkor lehet ha van mit.

Valóban mindenki arra költi a pénzét amire akarja. De én megértem, ku.rva szarul tud az esni ha a várt vagyon vagy pénz elúszik.

41. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 16:51

Ha egyértelmű kérdés lenne,egyértelmű válasz is lenne,

ez nem az,

40. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 16:28
... dehát te írtad h a gyereke érdeklődne , v érdeklődött tőled , v segítenél neki :( :(
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2020. jún. 25. 15:47
Komolyan egyre jobban szórakozok, most már "az apja" :-D Mondom én hogy itt mindenki fantáziálgat :-D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook