Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi a vakbélgyulladás "lappangási ideje"? fórum

Mennyi a vakbélgyulladás "lappangási ideje"? (tudásbázis kérdés)


8. boszi1980 (válaszként erre: 2. - 1dd0e5152d)
2014. jún. 6. 14:04
Nekem egy kedd délután megfájdult a hasam,másnap hajnalban már ügyelet jött,és mentő vitt be. Este már mütöttek is perforált vakbél és hashártyagyulladással. Nagyon súlyos volt,és életem is veszélyben volt,pedig rögtön kórházba kerültem. Nem voltam lázas,semmi,csak a hasfájás volt,de szerencsére nagyon jó orvosok kezébe kerültem. Ennek már 5 hete,és csak egy nagyobb heg emlékeztet rá.
2014. jan. 29. 07:22

Szerintem a vakbélgyulladásnak nincs lappangási ideje. Valamivel nagyon keveritek! Pl. bárányhimlővel:)

Ha vakbélgyulladás gyanú van, akkor általában kórházba utalják a beteget és ott néhány napig megfigyelik, illetve megműtik, hogy a kockázatokat csökkentsék, mert ugye azt tudjuk, hogy a perforált vakbél már nagyon veszélyes, hiszen a perforálódástól a hasüregben minden gennyes, tályogos lesz. Gondolom Mimma így járt és ezért van sok problémája. A két tesómnak volt ilyen műtétje. A bátyámnak kis korától kezdve többször volt hasi görcse, de mindig csak azt mondták, hogy gyanú. Aztán 11 éves korábban fürdés után el kezdett hányni. Először azt hitték a szüleink, hogy csak lenyelhette a szappanos vizet és attól hány, de nem múlt így bevitték a kórházba és reggelre megműtötték. A húgomnak minden nélkül sima hasfájással jelentkezett. Neki is kb. 11 évesen.

Na, igen. A vakbél nem szokott nőni, főleg nem nő rá a májra:) Ziggi99, nem tudom mi volt a bajod. A vakbél nem növekszik, hanem elzáródik, majd kifakad a gyulladástól.

Mennyi butaságot össze tudtok hordani, hogy rémesebb képet adjatok a betegségetekről.


A rossz az szokott lenni, hogy vannak emberek, akiknek a fájdalomküszöbe magas, így nem megy orvoshoz rögtön. Na, az ilyenek vakbele szokott perforálódni, illetve azoké, akiknek az orvos nem tudta egyértelműen megállapítani a betegségét, mert nagyon nehéz rájönni, hogy vakbél okozza a problémát, mert a fájdalom kisugárzik.

2014. jan. 28. 20:27
...4 évig "szenvedtem" vele,2-3 havonta közepes fájdalom jelentkezett,a nőgyógyászaton kötöttem ki,persze ott semmi gond nem volt,vizsgálatnál nyomásra nem fájt,tökéletes vérképem volt még a műtét előtt is,gyomorröntgent kértem úgy derült ki,hogy nem vagyok szimuláns,többszöröse volt méretre és a májamra ránőtt,az átlagban 45 perces műtét 2,5 órásra sikeredett, csak magunkban bízhatunk, addig kell menni míg nem történik valami.
2014. jan. 28. 19:56

azért úgy ne járj, mint én... nekem a lappangási idő nagyon hosszú idő volt. Mivel ritkán lázasodok be és 96-ban még hányni sem tudtam, így megkérdőjelezte az egyik sebész a vakbélgyulladás tényét. Pedig az ultrahangot készítő főorvosnő szerint már aznap meg kellett volna műteni. Ehelyett 2 hétig jegelték - ha lett volna akkor olyan lehetőség - hűtő -, hogy jeget lehetett volna készíteni... nyomták belém a gyulladáscsökkentőt jó nagy fecskendővel, 2 hétig. Ez alatt az idő alatt ugyebár nem is ehettem, így kaptam az infúziót. De nem műtöttek meg. Azokat viszont igen, akik belázasodtak, hasi görcsökkel hozták be a kórházba. Kivették a jó vakbelüket, mert kiderült, hogy vesegörcs kínozta.

Két hét után hazaengedtek azzal, hogy ha lemegy a gyulladás menjek vissza, mert megműtenek. Aznap éjszaka éjfél után 1 órakor perforált a vakbelem iszonyatos fájdalom mellett. Másik kórház volt az ügyeletes, jött a mentő bevitt. egészen míg be nem kerültem a műtőbe vizsgálgattak, hogy nem méhenkívüli terhes vagyok-e, meg stb. 18órát állt a szétrohadt vakbélmaradvány a hasamban, a beleim között. Csoda, hogy életben maradtam, de micsoda ára van ennek??? azóta pokol az életem. Rengeteg betegség megtalált, hashártyagyulladás, hasnyálmirigy gyulladás és lettem autoimmunbeteg. Ami a szervezetem ellen fordult és pusztítja a tüdőmet, és más egyéb szervemet.

Ne hagyd magad! UH, esetleg hasi CT! és műtét! ha olyan a helyzet. Jobbulást!

4. 1dd0e5152d (válaszként erre: 3. - T *-*)
2014. jan. 28. 19:14
Köszönöm szépen a választ. :)
2014. jan. 28. 18:57

Szia!

Nekem 6 napig lappangott, a végére már nagyon fájt, befektettek kórházba.

Ahol 2 napig jegelték és a 3. napon megműtöttek!

Nagyon fájt, de nekem a bal oldalon és nem sok kellett, hogy perforáljon!

2014. jan. 28. 18:13
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy kb. mennyi idő alatt alakul ki a vakbél gyulladás? Péntek óta alhasi fájdalommal küzdök, voltunk ügyeleten, sebészeten. Kizárni nem tudták, ezért minden nap kell mennem jelenleg kontrollra... A tegnapi vérképemhez képest a maiban emelkedett fehérvérsejt található. Köszi
2014. jan. 28. 18:06
Vakbélgyulladás "lappangási ideje"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook