Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudom, hogy vakbélgyulladásom, vagy egyéb bajom van? Mik a tünetek? Hogy jegelik el? fórum

Honnan tudom, hogy vakbélgyulladásom, vagy egyéb bajom van? Mik a tünetek? Hogy jegelik el? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 24. 13:46

Nekem volt vagbélgyulladásom. Először a gyomrom fájt nagyon, utána a fájdalom kisugárzott a baloldalamra, egészen a hasam aljáig.

A jegelés azt jelenti, hogy egy zacskóban jeget tesznek arra a helyre.

Hányingerem is volt, a végén belázasodtam.

24. Jázminka (válaszként erre: 22. - Gerna)
2007. okt. 23. 21:47
Ez aranyos vicc,ezután én is így cselekszem! :)
23. gerna
2007. okt. 23. 19:20
kérdezi tőle
22. gerna (válaszként erre: 21. - Jázminka)
2007. okt. 23. 19:19

Na látod, ügyesen mégis elmentél a dokihoz :)



Van erről egy vicc: Hajnal 4-kor ballag Mari néni a falu főutcáján. Jön vele szemben valaki és kérdezi főle, hová megy hajnalok hajnalán. Mari néni válasza: "Azt mondták a tévében, hogy jobb MINÉL ELŐBB orvoshoz menni..."

2007. okt. 22. 14:40
Igen,kaptam cataflamot(ez gyulladást és fájdalmat is csillapít)-egyelőlre elég,ha mégsem,kapok antibiotikumot.Ez a vérképemtől függ majd.
20. gerna (válaszként erre: 19. - Jázminka)
2007. okt. 22. 13:36
Hú, ez nem múlik el magától, gyógyszert kaptál, vagy mit kell vele csinálni?
19. Jázminka (válaszként erre: 17. - Gerna)
2007. okt. 22. 11:59

Mostmár tudom.A császár alatt voltak komplikációk,sokat véreztem,így több helyen égetniük kellett+ leköttettem a petevezetőket,így sok heg és varrat van bennem,és úgy néz ki,hogy néhány varrat elpattant,és ott mivel elfolyósodnak dolgok,ez okozott komoly gyulladást és vakbélgyulladáshoz hasonló tüneteket.

Hála égnek " csak" ennyi.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását,tanácsait,tapasztalatait!

18. Jázminka (válaszként erre: 13. - Gerna)
2007. okt. 21. 14:12
Igen,ezért kérdeztem.Azóta jegelem,és sokkal jobban vagyok.Nem mondom,hogy jól,de húzom az időt.Holnap megyek dokihoz.Azthiszem.
17. gerna
2007. okt. 21. 09:25
Reméljük, azóta elment orvoshoz és legalább ő tudja.
2007. okt. 21. 08:53
Mit kellene jegelnie?! Azt se tudjuk, hogy mi baja.
2007. okt. 20. 17:26

Inkább jegeld,mint meleg párnát tegyél rá!

Nekem is jegelték a kórházban,mikor vakbéllel megműtöttek és begyúlladt rá két napra.

Majd egy hét múlva újraműtöttek,mert nem jól tisztították ki.Addig jegelni kellett,amig rá nem szánták magukat a második műtétre.

14. gpetra (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2007. okt. 20. 08:29
Igazuk van a többieknek. Menj el mindenképpen az orvoshoz, mert ezeket a tüneteket okozhatja epe- és veseprobléma is. Sajnos tapasztalat.
13. gerna
2007. okt. 20. 07:46
Gondolom, a kérdésben a "Hogy jegelik el...?" rész azért szerepel, mert otthon akarod meggyógyítani :(
12. LoLiNa
2007. okt. 20. 07:14
menj orvoshoz! mit veszthetsz? 300ft-ot és ha tényleg baj van, a vakbeledet. De akkormár inkább vegyék ki!
11. daroki (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2007. okt. 19. 21:06
Én azt hallottam,hogy azok a nők akik többször voltak terhesek,szültek hajlamosabbak az epekőre,epegörcsökre.Itt tényleg hasi UH adhatnak pontosabb diagnózist.És ezt magamnak is mondom,mert szülés után nekem is elég sűrűn fájt,görcsölt.És a mai napig vannak görcseim,csak nekem mindig van vmi kifogás,hogy ne menjek el a dokihoz!Tudom!Hülye vagyok!!!:)
10. gerna (válaszként erre: 9. - Jázminka)
2007. okt. 19. 20:35
Nincs kivétel??
2007. okt. 19. 19:48

Tudom,ez felháborító és felelőtlenség,de tényleg nem járok dokihoz-kivéve a fogorvost.

Be vagyok csinálva rendesen.

8. gerna (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2007. okt. 19. 17:51
És ha nem vakbélgyulladásod van, hanem bármi más? akkor nem is mész orvoshoz? mondjuk, ha 3 hete szültél, éppen más baj is lehet. Szerintem, inkább az orvos.
7. Füzike (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2007. okt. 19. 17:43

Vakbélgyulladáskor vagy jobb oldalt fáj alul, vagy a köldök körül és ritkább esetben a gyomorszájtájékán. Tényleg van hányinger, hányás, láz vagy hőemelkedés melette. Sajnos csak egy ultrahang tudja megmondani mi lehet az. Vakbélgyulladás vagy petefészek ciszta vagy vesekő vagy a szülés után keletkezett vérrög vagy...és számtalan variáció van. Interneten keresztül nem fogsz előbbre jutni, ehhez orvos kell.

Ugyhogy máris kereshetsz gyerekfelügyeletet,addig még nem ügyelettel kell bevinni.

6. 9778ca1817 (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2007. okt. 19. 17:06
Ha a vakbél perforálódik, akkor súlyos hasi gyulladás léphet fel, amiben simán bele is lehet halni. (akkor hova teszed a gyerekeidet?) sipirc az ovoshoz!!!
2007. okt. 19. 17:03
Az orvos elég kézenfekvő,csak a 3 hetes picit meg a két nagyobbat nem tudom hova tenni.Nyilván ha nagyon szükséges,megoldom.Egyelőlre tapasztalatokat szeretnék hallani.Nekem csak a jobb oldalam fáj napok óta,de nem hányok,lázam sics,csak néha még leülés és felállás is nehezen megy.Szurkáló fájdalom,olykor igen erősen,de van,hogy nem érzek semmit,csk nyomásra.Tettem rá melegítő párnát is már,de nem volt jobb egyáltalán.
2007. okt. 19. 16:59
Hanyingered,lazad es fejfajasod van.En is mar atestem rajta 14 evesen.
2007. okt. 19. 16:54
Szerintem menj el az orvoshoz !
2007. okt. 19. 16:50

A vakbélgyulladás mindenkinél más és más, legbiztosabban az orvos tudja megmondani, hogy az-e a bajod vagy valami más.


Neem egyértelműen vabélgyulladásom volt a követező tünetekkel: nagyon magas láz, hányás, nagyon rosszul voltam, amikor megérintetté a vakbelem környékét, akkor iszonyatosan fájt, alig bírtam megmozdulni, nadrágot nem bírtam felvenni.

2007. okt. 19. 16:47
Honnan tudom, hogyvakbélgyulladásom, vagy egyéb bajom van?Mik a tünetek? Hogy jegelik el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook