Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyezetfűtés fórum

Mennyezetfűtés (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 14. 14:45

Üdv Mindenkinek!


Olvasgatván a hozzászólásokat, megosztanám Veletek szakmai tapasztalataimat, hátha segítek vele:)

A mostani piacon a legjobbnak , leghatékonyabbnak, és nem utolsó sorban legkisebb járulékos költségekkel járó rendszer a 6mm-es csövekből épülő rendszer( nevet nem írhatok hozzá, de privátban szívesen elmondom,hisz azt a modik sem láthatják:))

Én különben nem mondanám kiforratlan ezt az egészet,mi már több mint 3 éve telepítjük ezeket a rendszereket, kb. 50-60 házat feltudunk mutatni ebből , ami igen jó hatásfokkal dolgozik.

Elég sok féle kombinálási lehetőséget rejt magában ez a technológia, de csak mennyezetfűtést hidegburkolatos helyiségekben nem nagyon szoktuk alkalmazni, hozzá szoktunk temperáló padlófűtést ajánlani,amit az alacsony költségért, és hőmérsékletért a mennyezetfűtés visszatérőjét adjuk padló előremenőjének,így egy egyszerű kondenzációs kazán is két különböző hőmérsékletű kört tud mozgatni, keverőszelepek és egyéb drága holmi nélkül.

A mennyezetfűtés különben önmagában is elég ,de hőtechnikailag mindenképpen méretezni kell a házba bekerülő rendszert.

A falfűtéssel kapcsolatban csak annyi, hogy egy kb.15.000ft körüli hőfóliával meg lehet állapítani a helyét és máris lehet fúrni faragni, ha mégis sikerül eltalálni, egy nagyon pici vakolatbontással ami 12x2 cm-es sávot jelent, egy rendszertoldóval könnyedén javítható szakember nélkül is.


Láttam napkollektorral kapcsolatos hozzászólást is.

Ehhez is fűznék pár szót:

-nem olcsóbb a kollektor rendszer a mennyezethez képest hiszen napkollektorral nem lehet fűteni,

miért is mondom ezt, egy nagyon jó minőségű kollektor névleges teljesítménye kb 2400-3200kW/év, egy jó hőszigetelésű ház hőigénye minimum 6-8 kW/h, így kb.4-500 órára elég,ami 16-20 nap, ami egy fűtési szezont nem fed le:)

-Megemlíteném , hogy napfény igenis kell hozzá, a szórt fényből , borult időben 20-30 foknál nem ad le több hőt ,amiért a vezérlés, nem küldi fel a vizet, csak 10-15fokos pufferhőmérséklet esetén!

Bár jól hangzik , hogy még holdfénynél is hoz hőt- hoz, de mennyit? és a külső hőmérsékletről és a hőveszteségekről még nem beszéltem!


Elnézést a hosszú hozzászólásért, így elsőre,de muszáj voltam több éves munkatapasztalataimat megosztanom veletek a tisztánlátás kedvéért!


Üdv

2010. okt. 18. 20:15

Nem nem lesz exrta csak a szobák szintjét is meg kell emelni mert ha padlófűtést szeretnénk az 8-10 cm magass lenne,nem tudunk lejjebb menni.

A nagyszobában pedig nem akartuk felszedni a már lerakott parkettát

33. Basset (válaszként erre: 31. - C7767d161d)
2010. okt. 17. 15:39
miért lesz nehéz a kivitelezés? valami extra van?
32. Basset (válaszként erre: 30. - Puritan)
2010. okt. 17. 15:38

szia


még nem... 1 évbe telt lebontatni a házat, mocskosul el vagyunk maradva... :( úgy volt, hogy idén már tető alatt lesz a ház, de, mondom, épp hogy le van bontva... :(

azért a mennyezet-padlófűtéses dolgot még nem adtuk fel, de most egy kicsit jegeljük a témát - hogy stílszerű legyek...:)

2010. okt. 6. 20:08

sziasztok!

Én csak az étkezőbe és fürdőbe szeretnék padlófűtést.De nehéz lesz kivitelezni.lenne esetleg más megoldás is?olvasom hogy van mennyezeti meg fal fűtés.Nálunk kis gyerek is van ezért gondoltam hogy ez lenne nálunk a legjobb,ráadásul a férjem veséjére vigyázni kell,én allergiás vagyok a porra de nem érdekel,majd többször törlök fel.utálom a papucsot és a lánykám is,apáról nem is beszélve.Le akarnak róla beszélni,de most ahol élünk az a ház másik fele vagyis ugyan olyan ház csak az ellentéte(ikerház)Itt nincs padló fűtés és a konyha étkezőben a kő jég hideg a szobában pedig 25 fok van.Nyitott ajtónál ha leülök a földre dől be a hideg kintről.Úgye jól gondolom ha kint padlófűtés lesz akkor nem lesz ekkora fok különbség??

30. puritan (válaszként erre: 28. - Basset)
2010. okt. 6. 08:56

szia Basset!

megcsináltattátok azóta?

ha igen, használtátok már, hogy vált be?

2010. okt. 6. 08:34

Sziasztok!


Én infrapanelek telepítésével is foglalkozom.ha jól számol a szerelő beépítendő teljesítményt,akkor nagyon jó fűtést kaptok,meg lesztek elégedve...:-)

28. Basset (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. márc. 31. 11:47
Van, de nem akarunk padlót, sem falit, csak mennyezetit. Csak nem tudjuk, elég lesz-e. Ez a kérdés. :S
2010. márc. 31. 11:36
van kisgyerek nálatok? az is sokat jelent és akkor inkáb padló mert a kicsik mindig a földön vannak és olyan hamar felfáznak. nem kell azt 25 fokra felvenni.
26. pista55 (válaszként erre: 25. - Basset)
2010. márc. 30. 22:09

Miért nem jó a lapradiátor az ablak alá?

Ha végiggondoljuk, még mindig hatékonyabbnak tűnik mint a menyezetfűtés. Szerintem menyezetfűtésnél ventillátorral le kellene nyomatni a meleg levegőt. A légmozgást pedig nem mindenki szereti.

Én biztos nem csinálnék menyezetfűtést,

25. Basset
2010. márc. 30. 19:06

Hát igen... ez se mellékes szempont, hogy kinek mi a jó.

Kösz a pozitív infokat. :)

24. puritan (válaszként erre: 23. - Basset)
2010. márc. 30. 18:50
Hát...sajna az újdonságok ilyenek...de hát a tapasztalat is olyan, hogy a barátaink esküsznek a padlófűtésre, náluk 25 fok a minimum, de inkább 26, mi meg ki nem állhatjuk, ahogy izzad a talpunk és nekünk 20-21 fok elég általában, menekülünk haza tőlük, szerintük meg csak irigyek vagyunk :)
23. Basset (válaszként erre: 22. - Puritan)
2010. márc. 30. 18:38

:)

Kösz az üzit! Éppen ezen a fórumon keres a férjem... :) De sajnos itt is csak olyanok vannak nagyrészt, akik nem tapasztalatból írnak, hanem csak "utána néztek"...

22. puritan (válaszként erre: 21. - Basset)
2010. márc. 30. 18:36
Szóba került, de hat éve, mikor mi építettük a házunkat, akkor még kevesebbet lehetett róla tudni.
21. Basset (válaszként erre: 18. - Puritan)
2010. márc. 30. 18:32
Szerettél volna ilyet magadnak?
20. Basset (válaszként erre: 19. - 2656c806ea)
2010. márc. 30. 18:31

Hát, igen, csak szívás, ha mégsem jön be... :(((


Ezért próbálok olyan embereket keresni, akik láttak már ilyet... :)

19. 2656c806ea (válaszként erre: 17. - Basset)
2010. márc. 30. 18:23
jaja! na ugy látom,hogy tájékozodsz rendesen. amugy az a baj,hogy ahány embert -szakembert kérdezel mindenki mást fog mondani. ez elég fárasztó ugyanigy a neten is, ahogy mondod sok hülyeséget irnak.az mind marketing. nehéz dönteni mert sok jó megoldás van. igazán akkor tudjátok meg ha már benne laktok.
18. puritan (válaszként erre: 14. - Basset)
2010. márc. 30. 18:22
Írtam ide egy üzenetet, hogy igen, utánanéztem, mert érdekelt a falfűtés és a mennyezetfűtés (a padlófűtést egészségtelennek tartom), de valamiért nem jelent meg amit írtam...
17. Basset
2010. márc. 30. 18:18
a napkollektor felmelegíti a vizet vagy levegőt, a napelem pedig elektromos áramot generál. ehhez csak fény kell, az előzőhöz meleg is. vagy ilyesmi... én ezt olvastam. de nem biztos... sok butaságot olvastam már... :P :)
2010. márc. 30. 18:16
na jo a menyezet fűtésről viszont valóban keveset tudok pontosan amiatt amit te is irál,hogy még nagyon uj. hajrá! nyitottnak kell lenni :)
15. 2656c806ea (válaszként erre: 14. - Basset)
2010. márc. 30. 18:14
a napkollektorhoz tévhit,hogy nap kell :) csak fény kell neki. az meg ha 2 hétig nem süt ki a nap fény még van minden nap. igazából annyira nem érdekel a téma, meg utána se néztem csak rám ragadt,mert az egész családom tervező és kivitelezéssel foglalkozik, amióta az eszemet tudom ebben élek.
14. Basset (válaszként erre: 12. - Puritan)
2010. márc. 30. 18:06
Úgy látom, te rendesen utána néztél... Esetleg érdekelt a téma?
13. Basset (válaszként erre: 11. - 2656c806ea)
2010. márc. 30. 18:05

Nem hinném, hogy megáll a levegő... De akkor ennyi erővel falfűtésnél is felfelé száll... Sőt, cserépkályhánál is... Hát egyszer csak megtelik meleg levegővel az egész szoba... :)


A napkollektor önmagában nem ér semmit... amellé is kell valami... és mi van kéthetes fagyban, amikor ki se süt a nap? szerintem az magyarországon necces... :S vagy nemtom...


oké, megkérdeztem, nem az a gáz, hanem, hogy simán nem akar padlófűtést... pont... :)

12. puritan (válaszként erre: 11. - 2656c806ea)
2010. márc. 30. 18:04
Fogják érezni, kicsit nézz utána a technikának, akkor látni fogod, hogy nem csak simán be van csövezve a mennyezet.
11. 2656c806ea (válaszként erre: 9. - Basset)
2010. márc. 30. 17:56
a meleg levegő nem száll vissza a padlóra,hanem megáll a levegőben amiből ti nem fogtok érezni semmit. próbáld ki. állj fel egy székre. ha én építkeznék napkollektort tetetnék fel. kb annyiba kerül mint a fűtés rendszert kialakitani és ráadásul az engedélyeztetése is SOKKAL egyszerübb. a padlófűtésről meg csak annyit,hogy hogy érted azt hogy nem lesz egyfoma a burkolat ? és? a padlófűtést hideg és meleg burkolat alá egyaránt lehet tenni. nézzetek utána jobban.
10. Basset (válaszként erre: 5. - 2656c806ea)
2010. márc. 30. 17:39
Erre mi is gondoltunk, de elég drága...
2010. márc. 30. 17:39

Sziasztok!


Kösz a hozzászólásokat!

Házat építünk, és a férjemnek most nagyon ezen jár-kattog az agya. Padló fűtésben nem gondolkodik, mert... hát nem tudom, pontosan miért, talán mert nem lesz mindenhol egyforma a burkolat. A falfűtésben azért nem, mert akkor egy képet is rettegve teszünk ki a falra, nehogy kifúrjuk a csöveket.

Örülök, hogy írtatok róla jó dolgokat is...

Igen, a levegő felfelé száll, de abból indulunk ki, hogy a plafonnál nincs feljebb... akkor ugye csak lefelé jöhet... :)

És valóban elég gyerekcipőben jár, ezért gondoltam, hogy keresek olyan emberkéket, akiknek esetleg van és van saját tapasztalatuk róla... Ezek szerint tényleg jó ritka...

8. 2656c806ea (válaszként erre: 7. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 17:20
akkor ez kb 2,5 méter magas embernek jó :) ha meg fázik a lába álljon kézen. :)
7. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - Basset)
2010. márc. 30. 17:12

Hát nem tudom. Nekem van egy konvektorom, amit helyhiány miatt felszereltünk a falra. A konyhában. Úgy másfél méter magasra.

Ha felállok egy székre, igazán jó meleg van.:)De amúgy meg lehet fagyni. Viszont kihúztam egy drótot, fent, a mennyezet alatt, amin órák alatt megszáradnak a ruhák. Ott nagyon meleg van. A meleg levegő felfele száll.

2010. márc. 30. 16:04
ha bérház akkor padlófűés. gondolj bele. a meleg felfele száll.meg nagyon jó érzés ha meleg a padló.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook