Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik nyelvet érdemes tanulni? fórum

Melyik nyelvet érdemes tanulni? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Melyik nyelvet érdemes tanulni?

25. NomNom (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2021. szept. 20. 21:34
Igen, csak itt a milyen nyelvet érdemes tanulni volt a kérdés. Nyilván ha megvan a célország akkor annak a nyelvét, de csak úgy random nem kezdenék el finnül vagy észtül tanulni mert nincs értelme.
24. trapiti (válaszként erre: 19. - NomNom)
2021. szept. 20. 20:46
Attól is függ azért mikyen terülezen akar valaki dolgozni... eü-ben pl. nem elég az angol, kell tudni a betegrkkel a saját anyanyelvükön beszélni. Gondolom legalábbis Finnországra is igaz, mert itt a norvég nélkül szóba sem állnak az emberrel az eü-ben.
2021. szept. 20. 20:44

Nálunk az adott hogy a gyerek tud magyarul, norvégul és angolul. Mellette a suliban franciát tanul, külön hobbiból pedig japánt. Ez így már elég jó.

Én több olyan nyelvet tanultam amit mostanában nem használok ( orosz, német, finn) de jó hogy tudok valamennyit belőlük. Az angol alap de önmagában már semmit nem ér. Nekem még a norvég jött hozzá, de ez nagyjából csak itt hasznos Norvégiában (ill. Dániában és Svédországban is elfogadják, el lehet vele boldogulni amíg megtanulja az ember a dánt/svédet). A férjem mérnök, ő sokat használja az oroszt is az angol mellett.

22. trapiti (válaszként erre: 19. - NomNom)
2021. szept. 20. 20:39
5 évig tanultam, imádtam. De aztán a lehetőségek Norvégiába hoztak így váltani kellett és megtanulni norvégul. Férjem pont mondta, ha a gyerek kirepül újrakezdi a finnt. Lehet hogy én is 😄
21. 92a40235c8 (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2021. szept. 8. 19:09
2021. szept. 8. 17:50

Azt hallottam, hogy a svéddel is érdemes foglalkozni.

Meg mondjuk egy multinál előny lehet, a cég anyanyelve.


Azt picit sajnálom, hogy a legtöbb nyelvtanfolyam már online van, persze ennek nagyon sok előnye is van.

19. NomNom (válaszként erre: 15. - Vikucka)
2021. szept. 8. 12:33

Finn ugyan így. Ha csak nem akar valaki ott élni és beintegrálódni, akkor felesleges.

Éppen azzal szenvedek. 😄

18. NomNom (válaszként erre: 15. - Vikucka)
2021. szept. 8. 12:31

Azért ha valakit külföldről felvesznek Észtországba dolgozni akkor tipikusan nincs szüksége az észt nyelvre. Voltam jó párszor és nem találkoztam olyannal aki ne beszélt volna angolul.:)

Tisztában vannak vele, hogy azt a nyelvet senki sem beszéLi. 😄

2021. szept. 6. 13:45
Hogy a kérdésre is válaszoljak: ma már annyian beszélik a nyugati világ nyelveit, lassan mindenki beszél angolul, franciául, németül, spanyolul... a világ egyre csak tágul, de még egyelőre kevesen beszélik a távol-keleti nyelveket. Japán, kínai, thai, vagy éppen arab, hasonló nyelvek.
2021. szept. 6. 11:49
Cím javítva. Köszönjük.
2021. szept. 6. 08:04

Észtet. Egyre többen jönnek Észtországba lakni.aki nem it szektorban dolgozik, vagy nem egy multi ceg irodajaban (ahol az angol a munkanyelv) akkor kell az észt nyelv.


Kb 2-3 ev alatt el lehet jutni közepszintre, de akkor az ember csak ezzel foglalkozik napi 1-2 ora szinten.


Az orosz is jo befektetes, esetleg a finn.


Angol , német pedig alap Magyarországon.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2021. szept. 6. 06:26

Egyetértek!

De keményen nekiállni megtanulni magyarul. Orbitális szarvashiba a címben, és senkinek nem tűnt fel??

2021. szept. 5. 14:37

Arról nem is beszélve, hogy a nyelvtanulás 1 teljesen különálló tanulási forma, ezáltal rengeteg jótékony hatása van sok-sok egyéb készség fejlesztésére is.


A diploma-nyelvvizsga nélkül témán mai napig elszörnyülködöm -bocsi azoktól, akik profitált ebből, de sztem gáz.

12. syria (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2021. szept. 5. 14:30

Szerintem bármelyiket. Persze vannak élethelyzetek, amikor célszerű egyik vagy másik nyelvet előnyben részesíteni. Hiszem: minél több nyelvet tud egy ember, annál többet ér.

Nyelvtanulás terén sajnos nagyon lusta vagyok. Nem bocsátom meg magamnak, hogy 8 évi oroszTANÍTÁS után szinte sehol nem vagyok azzal a végeredményben nem túl nehéz nyelvvel, szemben azzal, amit 4 évi intenzív angol tanulás mellett magamra szedtem. A német nyelvvel is kacérkodtam, de a der, die, das elrettentett. Pedig nem nagy was ist das, mert a főneveket eleve a névelőjével tanítják. Szerintem ezzel a 3 nyelvvel a világ nagyon sok táján boldogulni lehet. Ami még nagyon tetszik nekem, az az olasz. Szerintem magyar anyanyelvűnek nem sokkal nehezebb megtanulni, mint az angolt.

Amikor hajdanán, hivatalos kiküldetés keretében eljutottam Párizsba, fentem a fogamat, hogy milyen jó hasznát fogom venni az angol nyelvtudásomnak, de jól pofára estem. A franciák egyszerűen nem voltak hajlandók szóba állni velem. A velem együtt utazó két kollégám a német tudásukkal sokkal jobban boldogult. Hogy most mi a helyzet ezzel kapcsolatban azt nem tudom, de a jelenségnek akkor állítólag történelmi oka volt...

11. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2021. szept. 4. 22:44
Attól függ,mivel akarsz foglalkozni.
2021. szept. 4. 18:05

A spanyol nyevtana hasonlít a magyaréhoz, ezért a legkönyebb mgtanulni. Most én is ezt tanulom hogy fissen tartsam az agyamat. Már 2 spanyol slágert is megtanultam a jutyubról. :)

Szomszéd kislány most ment gimibe, első neki az angol, de a mellé választhatónak a spanyolt választotta. Egy több nyelven beszélő ismerős tanár javasolta neki, mondván, szerinte is ez a legkönnyebben megtanulható nyelv és szép is.

9. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2021. szept. 4. 18:02
Héberül megéri.
2021. szept. 4. 17:32

Mindig is angolos voltam, utána jött a német. Muszáj, itt élek, munkához, mindennapi élethez kell. Nekem ez egy "muss". Nem lett a szívem csücske, akcentusom van.

Az igazi szerelem: a török. A hobbim, amit nagyon szeretek.

Bakancslistás még a spanyol, nagyon szép nyelv, nem is olyan bonyolult, mint a német.

Sok sikert a nyelvtanuláshoz.

7. aileron44 (válaszként erre: 1. - Andilaci)
2021. szept. 4. 16:14
A címet elolvasva, előbb a magyart :D
2021. szept. 4. 13:02
Az orosz es az olasz is jo befektetes itthon sztem.
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Unom)
2021. szept. 4. 11:58
Haza beszéltem, leányzó ezeket beszéli. Az angol volt az első, a kínait angol nyelven tanulta. Spanyolt meg önszorgalomból
4. unom (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. szept. 4. 11:52

Egyetértek.

Hozzátenném, hogy ezek közül szerintem az angol a legkönnyebb.

2021. szept. 4. 11:48
Kínai, angol, spanyol.
2021. szept. 4. 11:34
Kínait
2021. szept. 4. 09:35
Arra a kérdésre, hogy a 21. század elején melyik nyelvet a legcélszerűbb tanulni, nem igazán lehet egyértelmű választ találni. Cikkemben megpróbáltam összefoglalni a saját véleményemet ezzel kapcsolatban.

Ugrás a teljes írásra: Melyik nyelvet érdemes tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook