Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az angol (amiből felsőfokúm van) mellé melyik nyelvet célszerűbb/könnyebb tanulni a spanyol és olasz közül? fórum

Az angol (amiből felsőfokúm van) mellé melyik nyelvet célszerűbb/könnyebb tanulni a spanyol és olasz közül? (tudásbázis kérdés)

13. michelle.r (válaszként erre: 11. - Agi03)
2011. dec. 25. 23:34
Ha megteheted, legalább egy évig tanulj magántanárral, nagyon fontos a kiejtés és a franciák háklisak is rá ;)). Később egyedül is tanulhatsz, de jobban jársz, ha eleinte nem. És hallgass rengeteg hanganyagot, rádiót, vegyél dvd-ket, amin van francia nyelv és felirat is.
12. syria (válaszként erre: 8. - Agi03)
2011. dec. 25. 18:38

Szerintem az olasz menne könnyebben. (Legalábbis nekem.)

Aztán ha az megvan, jöhet a spanyol is. :)

11. Agi03 (válaszként erre: 10. - Juccmucc)
2011. dec. 24. 23:05

A franciát sem adtam fel erre az életre, hiszen nagyon tetszik. Hanem úgy gondoltam, "lentebb teszem azt a bizonyos lécet", és egy "könnyebb" nyelvet tanulok előtte. A francia után a spanyol és az olasz tetszik, azért is adtam meg ezeket választhatónak.


A nyelvtannal a franciában sem volt problémám. A legnagyobb bajom a kiejtéssel volt. Az viszont nagyon elvette a kedvem. Így amíg azt "kiheverem", szeretnék egy másik újlatin nyelvet tanulni.

2011. dec. 24. 22:55

Szerintem, ha az egyik megvan, gyorsan tanulható utána a másik. Tapasztalat. Én francia szakon végeztem, és igaz, hogy talán ez a legnehezebb kiejtésben, de a nyelvtana az összes újlatin nyelvnek ugyanaz, ugyanúgy a latin gyökerekből jön. A francia után/mellett tanultam a spanyolt, nekem az volt egyszerűbb, a kiejtése talán a három (fr, olasz, sp) közül ennek a legkönnyebb.


Szóval nyelvtan szempontból mindegy, kiejtésben nyert a spanyol, dallamban dettó. :) Nálam legalábbis. Igaz, már elkezdtem az olaszt is... :D Hiába... ha egyszer belekezd az ember!

Szerintem Te is így leszel velük, egyik megvan, és jön a másik. (zárójelben jegyzem meg, hogy a franciához csak egy picivel több kitartás kell, az sem olyan vészes. :)) Szóval bárhogy döntesz, hajrá! :)

2011. dec. 24. 22:31
Spanyooooool!!!:) Angol után viszonylag könnyű, nagyon sok szó hasonlít, és gyönyörű nyelv! És mint előttem is írták, hasznosabb is a Földön, hisz többen beszélik. Én spanyolul is beszélek, emiatt ajánlom:) Olaszokkal szemben annyi pozitív, hogy Magyarországnak több kereskedelmi kapcsolata van velük, mint a spanyolokkal. Tanulj spanyolul!:)
8. Agi03 (válaszként erre: 7. - Xido)
2011. dec. 24. 22:10

Nem, nem célom Kalifornia... :)


Magyarországon vagyok...ide tervezek.

7. xido
2011. dec. 24. 22:00
spanyol..olasz...szerintem ha egyik meglesz,hozza a másikat,de én az olaszra szavaznék,ha csak nem akarsz kaliforniába vándorolni:)
2011. dec. 24. 21:56
ragad,mint a vakolat:o)
2011. dec. 24. 21:55
én az olaszra voksolok!
2011. dec. 24. 21:54

hat ez eleg egyszeru dontesnek tunik celszeruseg szempontjabol.

A wiki szerint 358 millio ember anyanyelve a spanyol, es 62 millioe az olasz, a vilagon.

3. Agi03 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2011. dec. 24. 21:46
De a kettő közül egy kell, egyelőre. :)
2011. dec. 24. 21:44

sztem az olasz is és a spanyol is jó választás :o)

egyszrűbb,mint a francia , az tuti.

2011. dec. 24. 21:34

Angolból van felsőfokúm, fordítóként dolgozom. Szeretnék mellé megtanulni egy újlatin nyelvet: spanyolt vagy olaszt.


A francia kiesik esetemben, mert a kiejtésével vért izzadtam. A francia 'r' hangok és az orrhangok kifogtak rajtam, pedig a francia tetszik igazán. Mégsem az én utam.


Így maradt számomra a spanyol és olasz, mint választandó.


A fordítási szakterületeim: oktatás (pedagógia, pszichológia, informatika. Mellette még angolt tanítok.


Ilyen háttérrel melyik nyelvet célszerűbb/könnyebb tanulni?


Kiejtésre mindkettő könnyebb a franciánál?

Az igaz, hogy a spanyol és olasz kiejtés sokkal közelebb van a leíráshoz, mint a francia és az angol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook