Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik tejtermékből mennyit kellene enni, hogy fedezzük a napi fehérjeigényt? fórum

Melyik tejtermékből mennyit kellene enni, hogy fedezzük a napi fehérjeigényt? (tudásbázis kérdés)


14. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2008. nov. 15. 22:26
Hát, akkor engem a tojás fog megölni. Szomorú. :)
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 22:14

Szia, Erika!


"Szerintem az emberek 90%-a ezt három nap alatt letudja." - ettől még nem lesz egészséges:-)


A koleszterin- és telítettzsírsav-tartalma miatt nem ajánlanak többet.


OK, akkor semmi gond, de a gabonát (ha lehet, nem finomítottat, pl. teljes kiőrlésű lisztből készült ez-az, zabpehely stb.) is pusztítsad!;-)

12. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2008. nov. 15. 21:53

Eszek tojássárgát is, csak azért írtam a fehérjét,mert abból többet engednek, mint sárgából. Bár én valahogy soha nem tudtam elfogadni, miért csak maximum 3 tojást lehetne enni hetente. Szerintem az emberek 90%-a ezt három nap alatt letudja.

Pusztítom a zöldségeket is rendesen, abban nincs hiba.

11. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 14. 16:46
És persze nagyon szívesen:-)
10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 14. 16:45

Szia, Erika!


Azért fogadj meg egy baráti jótanácsot: ne vidd túlzásba a dolgot!;-)


Viccet félretéve: azért gondolom, gabonát, zöldséget, netán halat (az nem ártana!) is eszel. Meg zöldséget, gyümölcsöt, főzelékféléket. Mivel ezekben is van fehérje, és ez is hozzájárul a napi bevitelhez, kisebb-nagyobb mértékben.

1 db tojásfehérje 3 g fehérjét, 1 db tojássárgája 2,5 g fehérjét tartalmaz.

Tojássárgáját is ehetnél, ha egészséges vagy. Persze túl sok sárgáját nem biztos, hogy egészséges fogyasztani (a hivatalos ajánlás heti max. 3 db egészségeseknek, azt hiszem).


Ez így is van, de a számításokban nem kell figyelembe venni, ha a fehérje legalább fele állati forrásból származik. Ha valaki csak növényeket eszik, akkor sem számolgatnak, hanem akkor magasabbnak veszik a fehérjeszükségletet (csak növényi fehérjék esetén a napi szükséglet meghaladhatja az 1 g/ttkg-ot!).


Egyébiránt amiről írsz, az egyrészt következik abból, hogy a fehérjebontó enzimek nem tudnak minden egyes aminosavat (ezek összekapcsolódva alkotják a fehérjéket) kiszabadítani a fehérjéből az emésztés során (az adott fehérje emészthetősége, ez állati fehérjéknél 90-95 %-os, növényieknél durván 60-80 %, azt hiszem), ill. a fölszívódott aminosavak egy része egyből lebomlik (a májban főként), nem lesz "szabályosan" hasznosítható, vagyis nem lesz belőle fehérje (mondjuk, vérfehérje stb.) (ezt fejezi ki kb. a biológiai érték: az minél magasabb, annál kevesebb "vész kárba", annál hasznosíthatóbb a fehérje a szervezet számára; az állati eredetű fehérjék biológiai értéke magas, a növényieké általában alacsony).

9. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2008. nov. 14. 16:19

Szia Pirosalma!


Köszi a segítséget. A tejtermékeken kívül eszek még tojást is. (hűűha :)))

Esetleg tojásfehérjéből mennyit kellene pusztítanom, hogy a fele legalább meglegyen a napi adagnak?

Azt is hallottam, hogy az hogy mennyi egy táplálék fehérjetartalma még nem minden, mert nem tudja a szervezet minden felvenni.

2008. nov. 10. 17:43

Szia, Erika!


Nem helyes az egész napi fehérjebevitelt tejtermékekből fedezni, mást is kellene enned:-)


A napi fehérjeigényed ha egészséges vagy, nem szoptatsz, és nem végzel megerőltető fizikai munkát, ill. szénhidrátot is eszel rendesen, akkor kb. 50-55 g/nap.

A tejtermékek fehérjetartalma (100 g-ra, azaz 10 dekára, ill. folyadékok esetében egy deciliterre):


- tej, kefír, joghurt: 3 g

- sajtok: 20-30 g (a kevésbé zsírosaknak általában magasabb, mint a zsírosaknak)

- ömlesztett sajtok (olyan, ami kenhető vagy nagyon lágy): 6-12

- túró: zsírtartalomtól függően 10-13 g

- vaj: 0 g

7. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 10. 15:12
Ok, sok sikert!
6. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. nov. 10. 14:49
Azt teszem. Feltettem egy kérdést, hátha van aki ért hozzá és megtudja mondani, hogy adott esetben mennyi.
5. Sz.Csirke (válaszként erre: 4. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 10. 14:43

tobbet mint masok.

Kulonben sok mindentol fugg, sportolsz, szoptatsz stb. Ugyhogy neked kell utananezned.

2008. nov. 10. 14:27
kösz, sokat segítettél
2008. nov. 10. 14:10
A neten talasz tablazatokat es kalkulatorokat. A feherje tartalomrol is es az igenyrol is.
2008. nov. 10. 13:48
Egy átlag, 80 kg-os férfi, illetve 65 kg-os nőre gondolok.
2008. nov. 10. 13:47
Melyik tejtermékből mennyit kellene enni, hogy fedezzük a napi fehérjeigényt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook