Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik társasjátékot ajánlanád? fórum

Melyik társasjátékot ajánlanád? (beszélgetős fórum)


30. Szomi_37 (válaszként erre: 28. - Anka71)
2010. nov. 19. 19:02
Csatlakozom... A honfoglaló reggel, délben, este egyszóval mindenkor kedvenc, csakúgy a neten, mint otthon családi körben... :)
29. badonyimariaeva (válaszként erre: 27. - Tücsimücsi)
2010. nov. 18. 21:30

A világ legkedveltebb szójátéka, iskolás kortól 99 évesig!!

De lehet kapni junior változatot is kisebb gyermekek számára.

Nagyon jó, tapasztalatból tudom.

Nekem 11 éves az idősebb unokám, vele is szoktam játszani.

Igazi agyat megmozgató, nem lehet megunni.

28. Anka71
2010. nov. 18. 20:26
Nálunk a Honfoglaló és az Activity a kedvenc.
27. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Badonyimariaeva)
2010. nov. 18. 20:22

bővebben..?:)

hány éves kortól ajánlott?

2010. nov. 18. 20:13

Nekem a kedvencem a SCRABBLIE.

Imádom, sokszor játszunk vele!

2010. nov. 18. 19:10
Tudnátok még jó társasjátékokat ajánlani?
2009. aug. 30. 20:30

A kedvenceim:


Mouse trap - egérfogó társasjáték

Betűtorony

Jenga - leboruló fatorony

Activity

Ország, város, híres ember

Boggle - egymáshoz érő betűkből kell értelmes szavakat összeírni

Malac póker - 2 röfivel kell dobni, pontozós

Ne ébreszd fel a papát - társasjáték, én mindig úgy megijedek, amikor felébred :D

23. Indián lány (válaszként erre: 18. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 1. 08:43
Ez egy nagyon jó játék!Nem is tudtam,hogy még most is lehet kapni.Nekünk még megvan a gyerekkorunkból,és bár a tábla félig szakadt,és egykét bábu meg van rágva,azért nagyon jókat szoktunk vele játszani.
2009. ápr. 1. 00:43

Sziasztok. VAn egy 3,5 éves kisfiam, ovis. Már ismeri a betűket, és a szgépen írni is tud, de még nem olvas :)

Neki szeretnék vmi jó társast. Két kategória érdekel: készségfejlesztés és a mozgás.

Kinéztem pár játékot, ha vki ismeri szívesen venném a tanácsokat!

1.Billy a hód

2.Egerek és sajtvár

3.Banana esxpressz

4.Lepkefújó elefánt

5.Twister ugróiskola

6.Bukfencező majom

7.Scrabble junior


Előre is köszömöm a segítséget.

2009. márc. 2. 11:08

Catan telepesei: imádjuk, de csakis 10 éves kor felett élvezhető. Riziko ugyanez. Felnőtteknek mind a 2 szuper játék. Gyerek fejjel (és a mai napig) imádtam a hotelt, illetve a monopoly hazai változatát a megboldogult Capitalyt :), Activity örök nyerő, minden korosztálynak.

Amit nagyon tudok ajánlani még, az a Twister :) odavan érte az egész család. Házibulikon is elengedhetetlen kellék.

Egyébként meg kártyázzatok :) Nagy zsugás família voltunk mindig is, és gyerekkoromtól kezdve tanítgattak játszani. Kisgyereknek pl. a "szaroslaci" lehet, hogy ezt máshol máshogy írják, hazudós vagy a pirospapucs stb... nagyobbaknak UNO, poker, 66, römi stb...

2009. márc. 2. 10:55

lehet újra kapni a ki nevet a végén c. játékot,aranyis fa figurákkal.Igaz "csak" 4 személy játszhatja max.

Mi családunk nagyon szereti:)

2009. márc. 2. 09:04
A Honfoglalót! Ugyanolyan, mint a neten, de mégis jobb(szerintem), mert többen tudják játszani egyszerre.
18. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Toncsimimi)
2009. márc. 1. 22:09

Élve fogd el!


Legfeljebb nyolcan játszhatják, mert 8 bábu van.

Van egy nagy játékmező amiben 80 állatra lehet vadászni. A játék tartalmaz 80 kártyát, amin különböző állatok vannak, alul fel van tüntetve melyik kártya ( ill. állat ) mennyit ér. Lólépésben lehet haladni. A startkockákra és ahol már áll egy másik vadász nem lehet lépni. Továbbá nem lehet lépni veszélyes zónákra sem ( bozóttűz, sziklaomlás, szakadék, vulkán, stb). A játéknak akkor van vége, ha már minden kártya kiosztásra kerül vagyis minden állatot levadásztunk. A végén össze kell számolni kinek összesen mennyit érnek a lapjai, az a győztes akinek a legtöbb értékű ( és nem akinél a legtöbb ) kártyái vannak.

2009. febr. 28. 21:11
Activity-k is nagyon jók!
2009. febr. 28. 21:03

400 kérdés 400 felelet kvíz mix.


Legyen Ön is milliomos Junior.

2009. febr. 28. 21:03

Köszönöm az ötleteket!!!

A nagyobbik leányzóm 8 és fél éves, a kicsi még csak 3. Most jutottunk el oda, hogy jó lenne együtt játszani valamilyen társasjátékkal, persze a kicsi egyelőre még csak szemlélődő lenne... :)

Olyat keresünk, amit mi felnőttek is élveznénk!


Több is tetszik a leírtakból!

2009. febr. 28. 20:55

A Rizikó tényleg nagyon jó!


Én egyszer játszottam a Kereskedj Okosan!-nal az is nagyon jó!

2009. febr. 28. 20:53

Activity, riziko, honfoglaló, sudoku!!! imádjuk mindegyiket 9 éves gyermekkel. és mi is activity, még mindig a legtöbbet röhögünk rajta!!! alapjáték!! ha ismerősök játszák az is jó, de ismretleneket is összehoz.

egyébként mostanában gyermekem a parasztháborút is nagyon megszerette. tudjátok a sakktáblás!!!!logikai és ecccerű!!!

2009. febr. 28. 20:32
jah és az örök játék az az activity !!!
2009. febr. 28. 20:31

monopoli

az újban már bankkártya van ami sokkal jobb mint számolgatni a pénzt. a lényeg hogy legyenek telkeid házzal vagy szállodával és kaszáld be a pénzt a többiektől :D

10. Marjann (válaszként erre: 7. - 6f4d0d160f)
2009. febr. 28. 20:30

Catan kártyás nagyon jó, de mivel 2 személyes ezért nem családi játék:)

Viszont a Catan telepeseiből (táblás) van gyerek verzió is, biztos az is jó. Én a Cluedot is szeretem, érdemes lehet kipróbálni a gyerek változatot.

2 személyes ugyan de a Guess who nagyon bejön az unokaöcséimnek, most van olyan verzió, amihez 6féle tábla is van. (a magyar neve sajnos nem jut eszembe, az a lényege, hogy a gyerek kiválaszt egy figurát és a másiknak kérdeznie kell, pl hajszínt, szemszínt stb és kizárásos alapon kitalálni melyiket választotta a tesó)

2009. febr. 28. 20:27
A Catan nagyon jó játék, ezt én is ajánlom. Lehet bővíteni is.
2009. febr. 28. 20:27

Rizikó.


Stratégiai játék, 10 éves kortól ajánlott (szerintem nem is érdemes hamarabb elkezdeni.)

A lényeg hogy meghódítsd a világot, vagy elfoglalj területeket; a játéktábla egy világtérkép. Mi egyszerűen imádjuk!

7. 6f4d0d160f (válaszként erre: 5. - 2577cdcc12)
2009. febr. 28. 20:21
Catan! Na igen az amásik kártyás, nagyon jó!
6. 6f4d0d160f (válaszként erre: 4. - 6f4d0d160f)
2009. febr. 28. 20:20
katon kártyákból húzással sorrendben áll össze szépen a terep, a tábla. egymás után húztok és a mezőket ugy kell egymás mellé illeszteni, hogy illeszkedjem az ábra rajtuk. létezik vár, várrészletek, út, mező, és ezek épülgetnek a körök során, egyre nagyobbak vagy akár be is fejeződik, egyik nagyobb, másik kisebb. mindezért pontokat kapnak a játékosok, amit lelépnek egy számoló táblán. a végén az nyer aki a legtöbb pontot összesezdte (van kiegészítő is három féle, ami még izgibbé teszi, pl nekünk sárkányos van, jön a sárkány és tarol, stb)
2009. febr. 28. 20:20
Catan telepesei.
2009. febr. 28. 20:18
Carcassone!!! Mindjárt megyünk is a Cracassone partiba a barátokkal. Ők felnőttek, de azóta minden nap majdem ott vagyunk, függők lettek:D. Egyébként 7 éves értelmes, okos gyerek már tud vele játszani, kisebbeknek nem ajánlanám, mert egy logikai játék.
2009. febr. 28. 20:18

Szia!


Piramis: Ki nevet a végén alapon működik, de kicsit spékelve. Sztem inkább 5 éves kortól


Régen volt még a Hotel. Ezt nagyon szerettem, de nekem sajnos nem volt meg. Ha nagyobb lesz a fiam, szeretnék neki valami hasonlót.

2009. febr. 28. 20:18
Labirintus.Nagyon szeretjük,mert egyszerű,mégis elgondolkodtató.2,3,vagy 4 ember játszhatja,és többféle változatban is kapható.
2009. febr. 28. 20:14
Olyan társasjátékot keresek, amivel a család minden tagja együtt tudna játszani. A régiek közül a Gazdálkodj okosan-t és a Ki nevet a végén-t ismerem, elsősorban új játékokra lennék kiváncsi. Melyiket érdemes megvenni? Rövid játék leírásnak örülnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook