Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik óvodát válasszam? fórum

Melyik óvodát válasszam? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2007. jan. 15. 17:55

Örülök,hogy van aki osztja a véleményemet!Jól esett,hogy együtt érző soskat is olvashattam:)

Még nem 100%,hogy felveszik a lányomat,majd január végén derül ki...én azért nagyon reménykedek...

Nem is tudom hová forduljak,ha nem veszik fel.

A lakóhelyünk közelében lévő ovi túlzsúfolt,oda nagyon nem szeretném...

9. nayloon (válaszként erre: 8. - Rencsilany)
2007. jan. 15. 17:06

Rencsi!!Köszönöm a soraidat!!!!!

Végre ezt egy szülő is észreveszui, hgogy sok a gyerek a csoportban , sőt még mennyire sok, nem hiába szabályozták min.20 -max.25 fő legyen csoportban, ez a törvény, deeeeee az önkorményzatok engedték meg , hogy több legyen, mert ugye versenyezzenek az óvodák a gyerekért, mert ha nem, akkor bezárjuk őket!!!

jó lenne , hogy ha az illetékesek is olvasnák ezeket a sorokat, de ők csak a pénzügyi sorokat ismerik, a gyereket , a gyerek nevelést nem!!!!


Sajnos, sok a gyerek, és a probléma, hogy egyre több a problémást, fejlesztést igénylő gyereke, akinek egy kicsivel több idő kellene, de sajnos nem megy!!!!


saját tapasztalatom, hogy kénytelenek vagyunk ennyi gyereket felvenni. én most váltottam munkahelyet, mert kevesebb volt agyerek, mint a férőhelye nem sokkal, 100 % kihasználtság helyett 85 %, nos már zárták a csoportot, és hamarosan zárják az óvodát is , és menesztve lettünk!!!!!

Minden óvoda felett ott az a bizonyos kard, nem baj ha 120% teljesít, egy vonalhúzásssssss, és vége, be van zárva!

Mi meg, dolgozunk 30 gyerekkel, megadunk mindent amit lehet nekik, és bírjuk, mert van munkánk!!!!

Örülök, hogy te már találtál megfelelő óvodát!!!

2007. jan. 15. 15:16

Sziasztok!

Jó olvasni ezeket a sorokat:)Jó,hogy vannak ma még olyan szülők,akik oda figyelnek arra,hogy gyerekük ne olyan oviba kerüljön,ahol esetleg negativ hatással vannak rá társai.

Mi is most kerültünk választás elé.Mivel engem kiskorom óta a hitre neveltek,úgy döntöttem,hogy egy katolikus óvodát választunk.Pontosan annak a céljából,hogy a gyerek ne csak el legyen,hanem foglalkozzanak vele lelkileg is.A mai világban ezt különösképpen fontosnak tartom.Tudom azt is,hogy nem elit ovi, és vannak olyan gyerekek,akik "ronthatják" a légkört,de ezek száma egy ilyen intézményben kevesebb,mint egy önkori oviban.

Továbbá az az érv is vezényelt,hogy az önkori ovikat összevonták,bezárták.Ennek eredményeképpen 30 gyerek is van egy csoportban.Kérdem én:azokkal hogyan lehet foglalkozni úgy,hogy mindenkinek jó legyen?(ezzel nem az óvonőt becsmérlem le!!)Csak szerintem a 30 gyerek az sok.

Erről mi a véleményetek?

7. nayloon (válaszként erre: 6. - Ditke62)
2007. jan. 14. 22:20

A menüsort is érdemes elolvasni, csak a változtatás jogát fenntartja a vállakozó, és általában heti 2 - 3 alkalommal más van írva!!!!

Inkább olyat kérdezz, hogy tartanak e a csoportban gyümölcsnapot, mennyire és hogyan figyelnek az egészséges életmód elemeire!!

ez csoporton belül is fontos szerepet kell kapjon!

2007. jan. 14. 21:59

És mik azok a kérdések amiket feltétlenül érdemes feltenni? Én pl. gondoltam arra, hogy kérek egy heti menüt, hogy lássam miket esznek a gyerekek: mennyi gyümölcsöt, mennyi főzeléket, van-e édesség...

Bennetek milyen kérdések merülnek fel?

2007. jan. 9. 19:01

nos, óvónőként ha ajánlhatok valami, feltétlen menjetek be az oviba amit kinéztetek, és figyeljetek, fontos az óvodai program is ,de azt nem mindenki tartja be, nem mindegy, hogy az óvónő mennyire azonosul ezekkel az elvekkel. Az óvónő is másképp viselkedik, ha a szülők ott vannak, kérdezzetek ismerős szülőket az óvónőről, de őt is megkérdezhetitek, hogy bizonyos dolgokról , hogy vélekedik.

Sajnos, saját tapasztalatom, hogy nem lehet megitélni az első találkozásról az óvónőt.

Én szakmai szemmel néztem a kolleginámat, a bemutatóű foglalkozásán, aztán egy hétköznap betévedtem, naaaaa jobb nem leírni, mit csinált!

Nos, ha közel van az ovi, látogassatok el többször arra, az udvaron is figyelhettek, vagy nyáron sétáljatok arra, esetleg menjetek be kicsit játszani, szoktatván a gyerekeket.


Ami fontos, óvónőt választani, ahogy később majd tanítónőt is!

2007. jan. 9. 18:50

Mindenképpen fontos, hogy ne a szóbeszédre , hanem az intézmény programjának megismerésére hagyatkozzunk. Ezt bármelyik óvodába kérésünkre rendelkezésünkre bocsájthatják.

ne csak intézményt, hanem óvónőt válasszunk magunknak,beszélgessünk a módszereiről, ismerjük meg a mentalitását és elveit. Szerintem első találkozás után megtudja a szülő itélni, hogy milyen a hozzáállása a gyerekekhez.

2006. júl. 5. 03:25
Fontos, hogy milyen ovi , ha van valasztasi lehetoseg. Nem mindegy, hogy beteszik oket a teve ele, vagy foglalkoznak veluk. Nem mindegy, hogy mindenkire eleg figyelem harul, vagy mindenki elvan maganak...stb.....nem mindegy , hogyan elik at a kozossegbe valo lepest, hisz ez kihat a kesobbiekre is. BAr lehet hogy tevedek!?
2006. júl. 1. 14:39
Nem mindegy szerintem se mert már az oviban sokat fejlödhet a gyermek.
2006. júl. 1. 14:03
1. rész
Míg nem is olyan régen a szülők a jó középiskolát tekintették a továbbtanulás és a majdani sikeres elhelyezkedés zálogának, addig manapság a közvélekedés szerint az sem mindegy, melyik általános iskolába, sőt óvodába (!) jár a gyermek.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook