Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik óvodát válasszam? fórum

Melyik óvodát válasszam? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
40. nayloon (válaszként erre: 37. - Ditke62)
2007. jan. 23. 18:13
én úgy vagyok vele, hogy a te jogod oviba járatni, a gyermeked, így nem utasíthatnak el , csak akkor ha sok a gyerek, de ezért mert gyesen vagy otthon, ezért nem utasíthatnak el!!
39. nayloon (válaszként erre: 38. - Rencsilany)
2007. jan. 23. 18:12
Nagyon szívesen segítek ha, tudok!! Nos, nálunk ilyen még nem volt, fellebbezés, nos ehhez nem tudok hozzászólni, de megérdeklődöm a főnökömet!!
38. rencsilany (válaszként erre: 36. - Nayloon)
2007. jan. 22. 22:03

Aranyos vagy hogy szurkolsz nekem,meg hogy felvennéd.Nos ez egyházi óvoda.Pontosa nem tudom mekkora a jelentkezés.

De abban az egyben reménykedek,hogy mivel egyházi ovi nem minden kerületben van,igy mérlegelik ezt is.Ja és még egy:mi előzetes óvodai jelentkezésben vettünk részt.Azt mondták,hogy január végén van értesítés.

Abban biztos vagyok,hogy valahová fel kell venniük,mert nyáron 5 éves lesz!De nagyon szeretném ezt az ovit.

Tudsz nekem valamit irni arról,hogy fellebbezés?Akkor kötelesek felvenni a gyerkőcöt?

Van ismerősöm,akit elutasitottak,fellebbezett és felvették a lurkót.Ennek mi értelme?

Nagyon köszi a sok segitségedet!!!:)

2007. jan. 22. 21:48

Lányok!


Ez az elutasítás dolog engem is érdekelne. Nekem novemberben lesznek 3 évesek az ikrek, vinném is őket oviba, de nem megyek vissza dolgozni, mivel ikrekre 6 évig jár a gyes, maradok itthon. Akkor mondhatják, hogy nem veszik fel őket??

Én abba az oviba szeretném iratni, ahová területileg tartozunk, de állítólag nagy a túljelentkezés így sok gyereket elutasítanak. Minket is el lehet??

Köszi a választ!


Ditke

36. nayloon (válaszként erre: 32. - Rencsilany)
2007. jan. 22. 18:33

Rencsi!!

5 évesen muszáj felvenniük, ez tuti, nos, a nem körzeti oviról, hát aztat szokták először felvenni aki a körzetbe tartozik, de ha nincs telve a létszámuk akkor meg van a felvétel.


Hány gyerek jár ebbe az oviba, hogy elutasítanak??????

Nálunk ezt meg sem tehetnék!!!!

remélem felveszika gyermeked! Szurkolok!!! Én felvenném!!! :)

35. nayloon (válaszként erre: 34. - Mreich)
2007. jan. 22. 18:31

Szia!!!

Kérdésedre a válasz, április elején van az óvodai beiratás, akkor kell oviban iratnod a kisfiadat!

nos, nyáron nem nagyon szoktak az ovikban beszoktatóst járatni, mert kevés a gyerek , összevont csoportban vannak, váltogatják egymást az óvónők, biztosan nem a saját csoportjában lenne, nem a saját óvónőivel, nem a saját társaival és ez nem éppen jó, meg az óvódák 5 hétre bezárnak nyáron takarítási szünetre, így ez sem szerencsés, mire megszokná az ovit bezárnak!


Én ajánlanám az ovit szeptembertől,de ha nem megoldható, akkor kénytelen leszel nyáron vinni, de ez már a vezető döntése, hogy beveszi - e, nos én azt ajánlanám, ha tudod melyik óvodába viszed, beszélj a vezetőóvónővel, és próbáljatok megegyezni.

Jelezz ha valamit tudtál intézni!

Puszi Nelly

34. mreich
2007. jan. 22. 15:10

Sziasztok!

A kisfiam júniusban lesz hároméves. Szeretném oviba adni, mert visszamegyek dolgozni. Csak szeptembertől járhat vagy nyáron is lehet kezdeni? Nem igazán vagyok jártas a témában. Minden oviban a környéken azt mondták, majd csak májusban kell jelentkezni. Ha tudtok segíteni, kérlek írjatok, mit javasolnátok! köszönöm

2007. jan. 20. 14:32
Azt mondták január végén szólnak,olyan hosszú ez a január!!!!:)Én meg olyan kiváncsi is vagyok,meg aggódom is.
2007. jan. 20. 14:31

Köszi a válazsaidat!Azért félek attól,hogy elutasitják a lányomat,mert itthon vagyok a kicsivel.(tesó indokkal)A sogórnőm kisfiát is elutasitották,hogy otthon van a kedves anyuka a hugival,az ovi pedig túl zsúfolt.Ez volt az indok.

De akkor megnyugodtam,hogy 5 évesen kötelező felvenni.


Akkor is kötelesek felvenni,ha nem a körzeti oviba jelentkeztünk?

2007. jan. 20. 00:15
Manapság az oviban nem nagyon mondják , hogy nincs hely. Sok az óvoda bezárás, így mindenki akit lehet felvesz!!
2007. jan. 20. 00:14
nos, lányok, 5 éves kortól kötelező óvodába járni, ha olvasatom szerint hamarosan kezdi a gyerkőc az ovit, akor valószínű középsős lesz, biztosan, mert a közösséget meg kell szoknia, és egy - két dolgot be kell hozni, amit anya otthon nem tud adni. de még van két éve ha akar járni, jövőre nagy csoport, ha úgy érzitek és iskolaérett viheted suliba, akkor már mehet, de tarthatod vissza is mert még nem lesz iskola köteles,nos, nem baj ha 7 évesen kezd. Hátránya nem lesz belőle!!!
2007. jan. 19. 11:50

:):)Örülök,hogy megvilágosodtál!Már kezdtem aggódni,hogy elveszítettem a fogalmazási készségem:)

Igen,mindenképpen megyek nyilt napokra,nagyon készülök rá!

2007. jan. 18. 21:29

:)pedig nem tudom ettől jobban elmagyarázni...:)

Csak attól félek,hogy azt fogják mondani,hogy kevés a hely,kistestvér van otthon,elutasitjuk.

Ezért érdekel annyira az utolsó év.Mert akkor kötelező őt felvenni,nem élhetnek ezzel a kifogással:)

2007. jan. 18. 14:03

Én úgy gondoltam,hogy most a lánykámat középsőbe tenném be.Pontosan amiatt, amit Te is irtál,hogy nem köti le az ismétlés.No meg szerepett játszik nálam az is,hogy nagycsoportban van egy társaság.De ők mennek suliba tovább,igy egy újabb társaságba kell beilleszkednie.

Ez persze lehet,hogy hülyeség,de hát egy szülő mindiga legjobbat szeretné a gyerekeinek:)

És pontosan ezért érdekelne,hogy az ovikban mit néznek utolsó évnek.

Ja és hiába tennének nekem javaslatot az iskolára,ha érett lenne rá,nagy valószinűséggel nem vinném.Olyan kevés ideig lehet gyerek,úgy gondolom azon az egy éven már úgy sem múlik.Tanulni pedig fog még rengeteget.:)

26. Ditke62 (válaszként erre: 18. - Nayloon)
2007. jan. 17. 23:28

Szia Nelly!


Köszi a választ!

Azt hiszem én félek elengedni őket, úgy hozzám nőttek :)) Lehet, hogy ők fogják könnyebben venni :) Cak az egyikük olyan kis minden lében kanál, talpraesett, őt nem is féltem, de a másik olyan anya-szoknyájába-bújós, mindentől és mindenkitől fél :( Ritkán bízom másra őket, de mindig mondják, hogy ha elmegyek, Pepe jól elvan, Cseni meg folyton rohangál az ajtóhoz, keres, sír utánam. Ezért gondolom, hogy az ovi is nehéz dolog lesz neki. Ráadásul néhány házra van tőlünk, még a végén hazaszökik ...

Köszi a biztatást, remélem addig még sokat nőnek, okosodnak.. :)

Ugye oviban nincs súlyahtár mint iskolában?? Csak mert a talpraesettem ugyan novembreben volt két éves de még nincs 10 kilo....

Azért remélem felveszik :))


Ditke

25. rencsilany (válaszként erre: 27. - Juniperus)
2007. jan. 17. 19:51

Aranyos vagy.A lánykám június 12.-ei.Tehát év vesztes ezt tudom.

De én arra volnék kiváncsi,hogy az oviban mit tekintenek utolsó évnek.A mostanit(mint ha nem lenne év vesztes vagy mivel év vesztes a következő évet.

Lehet,hogy nem érthetően tettem fel a kérdésemet előzőleg:)

2007. jan. 17. 17:12

És még egy kérdés:az én lányom most lesz nyáron 5 éves.Vagyis ősztől nagycsoportos.

Őt most kötelező fel venni?

Mivel év vesztes nem tudom,hogy mit néznek utolsó évnek.A mostanit vagy a következőt?

2007. jan. 17. 14:31

Köszi a válaszokat.:)

Én anno nem jártam oviba,mert anyukám otthon volt a tesómmal.De ez szerintem nem volt jó.Nehezen szoktam be az iskolába.:(

22. nayloon (válaszként erre: 21. - 1b4072842b)
2007. jan. 16. 19:18

ez olyan szakmai zsargon, ha például, van több problémás gyermneked a csoportban, aki leköt egy embert, akkor már a figyelem is szükül, a többi felé.

Vagy, nekem volt olyan csoportom, akik, nagyon jó eszü csoport volt, sok tehetséges gyerekem volt, de volt olyan is akik nem igazán voltak jó képességük, de viszont zenei téren szárnyaltak, az előző csoport meg nem volt fogékony rá.



szakmai körökben szokták ezt óvónők emlegetni!!!!

minden évfolyam más, mostanság nagyon sok a magatartás problémás gyerek, pár évvel ezelőtt ilyen nem volt.

21. 1b4072842b (válaszként erre: 20. - Nayloon)
2007. jan. 16. 19:14

"...ha nem jó a gyerek anyag, akkor nagyon el lehet szúrni..."

Mi az, hogy nem jó a gyerek anyag??? Ez elég furcsa kifejezés!

20. nayloon (válaszként erre: 15. - Rencsilany)
2007. jan. 16. 19:04

jó kérdés, ezt már én is feltettem magamnak!

vegyes vagy nem

én 8 évig sima csoportban dolgoztam, és most belecsöppentem a vegyesbe,

hát van előnye és hátrány mindegyiknek, de csoportösszetételtől függ, ha nem jó a gyerek anyag, akkor nagyon el lehet szúrni, mert valamelyik korosztály, általában a kisebbek hátrányba kerülnek, mert ugye többet kell foglalkozni a naggyal, ugye ő suliba megy, és az ovinéni lélek jelenléte és rátermettsége a fő szempont, ha nem tud megfelelőképpen három felé szakadni, valaki megsínyli ezt.

a sima csoport azonos korosztály, jobban lehet haladni, több idő van dolgokra.

a vegyes csoportnál inkább előny, hogy a gyerekek jobban rákényszerülnek az önállóságra, segítő készebbek, egymással.

én jobbnak tartom a hagyományost, de a vegyes csoportban is úgy érzem hogy helytállok

19. nayloon (válaszként erre: 14. - Rencsilany)
2007. jan. 16. 19:00

Rencsi!!

Nálunk a szülő eldöntheti hogy melyik csoportba irassa a gyereket, persze ez vegyes csoportoknál lehetséges.Homogén csoportnál csak egy indul mindig, ott nincs választás. valahogy után kéne kérdezned az ovinéniknek, a vezetővel kell ezt megbeszélni, hogy lehetséges- e.

Rá kell kérdezned, hogy te választhatsz - e.

18. nayloon (válaszként erre: 17. - Ditke62)
2007. jan. 16. 18:57

Szia!!!

nos,pont most nekem is volt egy ikerpárom november elején, akik jött beszoktatni.A törvény írja elő, hogy óvodába csak 3 évet betöltött gyermek járhat, tehát ebben igazuk van, hogy szeptembertől nem kezdhettek a csoporttal. deeeeeeeee simén beszoknak télig a gyerekek, az én ikreim nov 10. én voltak 3 évesek, akkor jöttek, és egy hét a beszoktatás nálunk, simán beszoktak, aranyosak voltak, és nem okozott problémát, a szünetig nagyon sokat ügyesedtek, és most januártól sincs probléma!!!

nálunk folyamatosan jönnek a kicsik, valaki majd februárban, ill, egy márciusban, na a májusi gyereket már én sem engedem, mert hosszú a nyári szünet!!!!!!

szerintem simán mehettek november közepétől, szerintem ez óvónői lustaság, nem köll nekik a bonyodalom.

nos, összeszokott csoport: a gyerekk szívesen látják az új gyerekeket, segítik őket, ők már tudják mi a szokás, nem okoz törést újabb gyerek, de ez is óvónő és szoktatás kérdése.

NEM LESZNEK KÍVÜLÁLLÓAK

szerintem elkezdhetitek az ovit, nyugodtan most, nem tilthatnak ki, te szeretnéd, és viszed őket, igénylik már a gyerekek a közösséget, minél előbb annál jobb, lehet hogy később nehezebben szoknak be

nyugodtan bízd rájuk az ismerkedést, először biztos, kötődnek egymáshoz, de tapasztalataim szerint nyitnak az ikrek a társak felé, más gyerek is szemlélődik először, pozitív élményeik lesznek, és társaikkal is szívesen lesznek, nem csak egymással.

ezen ne aggódj, de biztosítsd őket arról, hogy ez jó dolog, hogy más gyerekekkel barátkoznak!

nem gond ha ebéd után haza viszed őket, az érdemi játék, munka , kezdeményezések délelőtt folynak, ha megteheted vidd haza őket. Mi kértük néha hogy aludjon ott a gyerek, mert kellett a délutáni gyerek létszám, de ez nem kötelező. te döntésed.

Remélem , hogy tudtam segíteni, ha bármi kérdésed még lenne, csak nyugodtan írj.

pUszi Nelly

17. Ditke62 (válaszként erre: 9. - Nayloon)
2007. jan. 16. 15:32

És mint óvónő mi a véleményed két kérdésemről:

nekem ikerim vanank, novemberiek, így szeptemberben nem kezhetünk a csoporttal. Azt mondták, hogy mire beszoknának már itt a téli szünet, úgyhogy azt javasolták, hogy januárban kezdjenek. Kicsit tartok tőle, hogy nehéz lesz beszokni félidőnél egy már összeszokott csoportba. Nem lesznek nagyon különállók? Mivel egymást ismerik, nem lesznek rákényszerítve, hogy ismerkedjenek :(

Mivel itthon maradok utána is, nem lenne jobb ősszel, már majdnem 4 évesen ovit kezdeniük? Vagy az már nagyon késő, hiányozna nekik?

A másik kérdés is ebből fakad. Én úgy terveztem, hogy ebéd után hazahoznám őket, nem maradnának egész napra. Ez jó szerinted, vagy szintén nem szerencsés?

16. Ditke62 (válaszként erre: 9. - Nayloon)
2007. jan. 16. 15:29

És mint óvónő mi a véleményed két kérdésemről:

nekem ikerim vanank, novemberiek, így szeptemberben nem kezhetünk a csoporttal. Azt mondták, hogy mire beszoknának már itt a téli szünet, úgyhogy azt javasolták, hogy januárban kezdjenek. Kicsit tartok tőle, hogy nehéz lesz beszokni félidőnél egy már összeszokott csoportba. Nem lesznek nagyon különállók? Mivel egymást ismerik, nem lesznek rákényszerítve, hogy ismerkedjenek :(

Mivel itthon maradok utána is, nem lenen jobb ősszel, már majdnem 4 évesen ovit kezdeniük? Vagy az már nagyon késő, hiányozna nekik?

A másik kérdés is ebből fakad. Én úgy terveztem, hogy ebéd után hazahoznám őket, nem maradnának egész napra. Ez jó szerinted, vagy szintén nem szerencsés?

2007. jan. 16. 14:55

Mi a véleményed,mint ovónőnek a vegyes csoportról?

Melyik a jobb?Hagyományos vagy vegyes?

2007. jan. 16. 14:54
Lehet,hogy hülyén hangzik,de nem ismerem igazán az ot dolgozókat.Az hogyan működik,hogy én választok ovónőt?És ha az éppen nem azt a csoportot vezeti?
2007. jan. 15. 17:57

igazán inkább ovinénit kéne választanod, én biztos azt fogok ha gyermekem lesz

ismerem a kollégáimat, és szívesen rábíznám egy - kettőre, de van olyan akire nagyon nem

2007. jan. 15. 17:56
a túlzsúfolt ovi sem gáz, ha olyan az ovinéni, aki nagyon nagy hivatástudattal rendelkezik
2007. jan. 15. 17:56
a túlzsúfolt ovi sem gáz, ha olyan az ovinéni, aki nagyon nagy hivatástudattal rendelkezik
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook