Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik Bankot válasszam? Az OTP-től eljönnék!!! fórum

Melyik Bankot válasszam? Az OTP-től eljönnék!!! (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. aug. 8. 21:36

Hello!


Olvasgatom ezt a fórumot, valóban nem könnyű eligazodni ebben a banki világban. Nekem sikerült, s tudom is a helyes megoldást, ahol nem kell fizetni semmiért, mégis világszínvonalú kiszolgálásban részesülsz..


Egyébként a pénzügyi tanácsadó is csak a saját malmára hajtja a vizet, nem a tiédre..

Sok Axa-bankártyással találkoztam, aki tétlenül, tanácstalanul bolyongott, mert nem tudott tranzaktálni sehol..


Írj privit és leírom hosszabban, hogy hol lehet valóban ingyenesen számlát vezetni, ahol minden, amit csak el tudsz képzelni ingyenes. Még külföldön az első 2 készpénzfelvétel is...


A banki kiskapukat meg kell ismerni, csak így lehet okosan bankolni..! :)


Írjatok rám és az ingyenes bankolás mellett elárulom hogyan lehet könnyedén több 100 ezer ft-nak megfelelő pontot gyűjteni..! :)


Éljenek a banki kiskapuk! :)

2011. aug. 4. 11:30
Az axához mentem át.
2011. aug. 1. 08:13
Ma jön egy pénzügyi tanácsadó és váltok!
53. gyöngyi (válaszként erre: 49. - Cef708f4ed)
2011. júl. 29. 10:08
Az Axá-nál is lehet online intézni az ügyeidet? És a kártyájukat elfogadják mindenhol? Külföldön is?
52. cef708f4ed (válaszként erre: 70. - Globus)
2011. júl. 19. 11:03

Az otp-nél mindig fizeted a számlavezetési díjat, ha veszel fel kp-t. az sem teljesen ingyenes elösször levonják a kp. felvétel díját majd következő hónapban jóváírják vagy nem. Többször előfordult, hogy nem. Akinek nem érkezik jövedelem a számlájára több okból kifolyólak annak pénz kidobás. Az Axánál ha érkezik pénz ha nem ingyenes a számlavezetés, én kb. 7 éve vagyok náluk soha nem volt semmi gondom velük. biztonságosabb a netbankjuk is és ami fontos egyszerűbb. Aki sokat csalódott az előbb utóbb el fog menni. Sok panasz van azért mert megkülönbözteti az új lekötéseket és a régi lekötéseket. Akinek már egyszer le volt kötve náluk a pénzük kevesebb kamatra kötik vissza. Az Axánál nincs új vagy nem új mindenkinek látra szólóan lekötés nélkül kamatozik, az otp-nél ha felbontod lejárat előtt nincs rá semmi kamat ez szerinted korrekt? Aki eljön és talál jobbat nem fog vissza kuncsorogni elhiheted.

És a csoportosokért is fizetsz darabjáért, csak segítségként írtam. Sok embernek segítettem már. Ha bármilyen más kérdés érdekel nyugodtan írj, ha tudok válaszolok. Nézd meg a minden ami OTP fórumot is néha.

51. naomi1 (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2011. júl. 19. 10:58
nekem is OTP van es hasznalom az intenetes atutalast Euro valtassal es nekem eddig meg em volt problemam. En az Abn amro tol jotem el anno mert teljesen kizsakmanyoltak es hulyenek neztek. Mai napig kapok leveleket a szamla miatt amiben resztulaj voltam es nem tudtuk megszuntetni 2 even keresztul, ekkor feladtam-tuk. Csak arra menntek ki hgy huzzak az idot es kezelesi koltseget ezt azt hozza vagjanak. Akkor besokaltam es rahagytam az egeszet, mert egy ismerosom volt az ugyintezo utoljara aki serencsere felvilagositott hogy ugysem tudnak mit kezdei velem. Ekkor abba hagytam a fizetgetest es azota nem is lattak. :)))Az OTP nel beke van es nyugalom. Nem huznak le, es kenyelmesse tettek ezzel az internetes lehetoseggel.
50. cef708f4ed (válaszként erre: 71. - Edit,Éva52)
2011. júl. 19. 10:58
Az otp-nél mindig fizeted a számlavezetési díjat, ha veszel fel kp-t. az sem teljesen ingyenes elösször levonják a kp. felvétel díját majd következő hónapban jóváírják vagy nem. Többször előfordult, hogy nem. Akinek nem érkezik jövedelem a számlájára több okból kifolyólak annak pénz kidobás. Az Axánál ha érkezik pénz ha nem ingyenes a számlavezetés, én kb. 7 éve vagyok náluk soha nem volt semmi gondom velük. biztonságosabb a netbankjuk is és ami fontos egyszerűbb. Aki sokat csalódott az előbb utóbb el fog menni. Sok panasz van azért mert megkülönbözteti az új lekötéseket és a régi lekötéseket. Akinek már egyszer le volt kötve náluk a pénzük kevesebb kamatra kötik vissza. Az Axánál nincs új vagy nem új mindenkinek látra szólóan lekötés nélkül kamatozik, az otp-nél ha felbontod lejárat előtt nincs rá semmi kamat ez szerinted korrekt? Aki eljön és talál jobbat nem fog vissza kuncsorogni elhiheted.
49. cef708f4ed (válaszként erre: 62. - Globus)
2011. júl. 19. 10:40

Sokkal kedvezőbbek vannak már, szerintem az egyik legjobb az Axa. Díjmentes számlavezetés, utalás, lekötés nélkül kamatozik annyit mintha lekötöd az Otp-ben 3, 4 hónapra de ha kell előbb kamatveszteséged lesz. Mo. legnagyobb bankja, övék a legtöbb ügyfél, nincsenek rászorulva, hogy olcsóbbak legyenek. A kisebbek versengenek egymással, ezért kedvezőbb feltételeket kínálnak.


Vagy válts Alap számlacsomagra díjmentes a számlavezetés, egyszer ingyen tudsz felvenni készpénzt. Az Axának nincs saját ATM-je de bármelyiknél tudsz felvenni akár az Otp-nél is.

2011. júl. 15. 10:00

Na most már nekem is elgem van az otp-ből. Tudna segíteni valaki?

Havonta kb. 120 ezer jön a számléra és otthonról akarom az átutalásokat intézni.

47. gabor0630 (válaszként erre: 30. - Manomester)
2011. júl. 14. 21:12
Ennél a banknál az ügyintézőket semmibe sem becsülik. Hiába kedvelik az ügyfelek, és érti a dolgát, úgy beszélnek a főnökök, mint a kutyával. Sokan menekülnek más bankokba, ha tudnak.
46. e705905164 (válaszként erre: 41. - Panzerkampfwagen)
2011. máj. 31. 15:17
sehol sincsenek ezek a dolgok teljesen ingyen..vagy csak minimálisan olcsóbb..
2010. júl. 22. 07:02

Nem tudom, mennyire aktuális ez a válasz a kérdés feltevőjének, de hátha másoknak hasznos lesz.


Szerintem nem sokan mondhatják el, hogy pozitív véleményük van egy bankról, mindenhol csak a lehúzásról, meg egyebekről hallani. Én viszont a saját bankommal maximálisan elégedett vagyok, a neve: Magnet Közösségi Bank. Magyar bank, két évvel ezelőttig takarékszövetkezetként működött, de a tőkeemelés miatt bankként működnek tovább. (Ezeknek utánanéztem, mielőtt átmentem hozzájuk az OTP-től). Igazából én leginkább a betétszámlámat vezetek náluk, de az üzletpolitikájukra így is van rálátásom. (Plusz van egy ingyenes folyószámlám, amit még nem használok, de összevonom az összes többi banknál lévő bankos dolgaimat hozzájuk). Előnyei: tényleg ingyenes számlavezetés,- tavaly április óta egy fillér számlavezetési díjat nem fizettem, nincs is pénz rajta-, mivel viszonylag kevesen ismerik, ezért sosincs tömeg, gyorsan tudo d az ügyeidet intézni. Hátrányai: a webes szolgáltatásokban még le vannak kicsit maradva (igaz, tavaly nyár óta nem próbálkoztam netes funkciókkal), így sajnos egy csomó mindent személyesen kell intézni. Ez jó is, rossz is, hiszen biztos, hogy nem tudnak lenyúlni a "netbank-rablók" :D, viszont biztos, hogy komolyabb ügyet intézni be kell járni a bankba. Mondjuk mivel elég sok frekventált helyen nyílt fiókjuk, és nincsenek náluk tömegek, szerintem ez nem akkora gond. Fontos még: havonta egyszer egy millió forintig (!!) a készpénzfelvétel ingyenes.


A betéti funkcióikról (igazából engem ez győzött meg a leginkább): minden betétjük OBA által védett, úgyhogy nem himi-humi bank. Szerintem ez a legfontosabb, hogy az ember biztonságban tudja a pénzét. A másik legfontosabb: a piaci kamatokhoz képest mindig egy-két tized százalékkal többet adnak. Addig, amíg máshol mondjuk 6,5% a kamat, ők simán adtak 7-et. Talán emlékeztek a 2008-as mizériára, ahol a bankok arra mentek,hogy csak az újonnan elhelyezett összegekre adnak magas kamatot, a régi hűséges ügyfél meg kb. dögöljön meg. Náluk ez nincs, a kamatok mindig mindenkire egyformán érvényesek. (Én abban az időben találtam rájuk, mert régi ügyfélként nem akartam rosszabbul járni az akkori bankomban, így körülnéztem, hogy mi a pálya a bankoknál). Idén májusban pedig bevezették a közösségi bankolást (addig HBW néven futottak, idéntől Magnet a nevük), ami azt jelenti, hogy te szabályozhatod meg, hogy a betéti összegeddel milyen célt támogassanak. Minden banknál bevett szokás, hogy a betéted összegét kihelyezik hitelként valakinek, csak arról te nem tudsz. Ennél a banknál te rendelkezhetsz felette. Nekem ez nagyon szimpatikus. Ráadásul május környékén indítottak egy olyan programot, amelyben kiszámolták, hogy mekkora a haszna a banknak, ahhoz te mennyivel járultál hozzá (!!! - ilyen máshol hol van??) és annak az összegnek a tizedét különböző alapítványoknak felajánlhatod (olyan, mint az adó 1%-a). Ismétlem: a saját hasznukból adakozhatsz te, nem a saját pénzedből. Szóval - másfél év távlatából kijelenthetem - hogy az egyik legkorrektebb bank messze a magyar ugaron, mind kezelési költségek tekintetében, mind bankbetétek, bankbetétesek ügyeinek kezelésében, mind a közösségi életben való részvétel, mind a saját korrekt működésük tekintetében. Ha bármi negatívat tapasztalok, azonnal szólok. :)

44. adfa0d8bdb (válaszként erre: 41. - Panzerkampfwagen)
2010. márc. 31. 14:03
Óóóó... Utána fogok nézni!
43. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 42. - Annelly)
2010. márc. 31. 14:01

Hát bizony, ebben igazad van. Ha a lehetőséged megvan, a Citi 0-ás számlája mindet veri.

Az, hogy mennyit kell várni egy OTP-ben, inkább nem ragoznám...

2010. márc. 31. 13:55

Hello.

Alacsony használati költségekkel dolgozik az ERSTE, az AXA, az Allianz, a City és az MKB. Igaz nem mindent tudsz otthonról intézni, ez bankonként változó, hogy miért kell bemenni, de a fent említett intézetek egyikében sem kell várni még feleannyit sem, mint az OTP fiókjaiban. Azt is érdemes váltásnál megfigyelni, hogy a tranzakciók többsége melyik pénzitnézetet érinti (tehát melyik banknál van az akinek utalsz, vagy akitől az utalásokat kapod, ha sok ilyen van), mert bankon belül jóval olcsóbb.

41. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 40. - Adfa0d8bdb)
2010. márc. 31. 13:35

az attól függ mit csinálsz.

kártyadíjad tuti van, ez éves szinten 2-4000 huf,

sms darabonként 20-25+havi 150-400

utalások sincsenek szerintem ingyen.

kp felvétről meg ne is beszéljünk... Ha csak a közelébe mégy egy nem OTP-s ATM-nek, az rögtön 500 huf.

Szerintem add össze, meglepődsz majd...

2010. márc. 31. 13:28
Tényleg annyi? Bakker... sosem szoktam elemezni a kivonatomat...
39. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 38. - Adfa0d8bdb)
2010. márc. 31. 13:16
Havi 2000-3000 ért nem is tudom... :S
2010. márc. 31. 12:44
Nekem oké az OTP :)
2010. márc. 31. 10:31
Hát ha tudsz havi 150-et utalni vagy befizetni a számládra (nem kell ott tartani, csak a tranzakció történjen meg), akkor a Citi-től a TOP díjcsomag. Nincs havi, számlavezetési díj, kpfelvét BÁRHOL BÁRMENNYI ingyenes, és az össze létező fórumon megadott forintutalásod is. Effektíve, nincs semmilyen bankköltséged.
36. manomester (válaszként erre: 32. - 6c4fb2f974)
2010. jan. 30. 13:04
Szerintem a Raiffeisen nem 3 betűböl áll! ;)
35. szimba
2010. jan. 30. 11:54

A férjemnek a volksbanknál van a vállalkozói számlája. Havi két-három utalás történik rá (nem milliós tételek - sajnos :)), ő ezeket továbbítja a másik számlájára. Egyéb mozgás, művelet nem történik. Mindez havi 4-5 EZER forintba kerül...

Sajnos így is annyi az intéznivaló, hogy "lustaságból" (a vállalkozás miatt rengeteg macera lenne vele) nem váltunk.

34. szimba (válaszként erre: 7. - 6b959121ac)
2010. jan. 30. 11:49
Nekem minden egyes online utalás 190 Ft-ba kerül, még bankon belül is.
2010. jan. 30. 11:36
Én az Erste-hez mentem át már kb. 10 éve az OTP-től. Engem is totálisan kiakasztottak az OTP-nél. Ugyan nekem más problémám volt velük, de léptem. Nekem az Erste bevállt.
32. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 30. - Manomester)
2010. jan. 30. 11:29
Raiffeisen?:)
31. globus
2010. jan. 29. 23:16
Az OTP-nek a netbankos funkciója meglehetősen idegesítő, fiamnak van ilyenje, folyton elő kell halászni a tucatnyi cetlit, számlaszám, ilyen-olyan azonosító, megváltoztatni könnyen kezelhetőre nem lehet. Ersténél egyetlen 7 jegyű szám, amit nem magam választok, minden mást igen. Biztonságos, hiszen telefonos aktiváló kód érkezik, amit csak én ismerhetek.
2010. jan. 29. 22:56

Melyik az a bank, amelyik a legstabilabb?

Melyik az a bank, amelynek tudod a vezérigazgató nevét?

Melyik az a bank, amelyik az ország legtöbb pontján megtalálható?

Na azt kell választani!

3 betű.

29. globus (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2010. jan. 24. 23:46

Nekünk is Erste van, de azt nem szeretem a netbankban, hogy nem mindent lehet hazulról intézni. Lekötni, felbontani igen, de a kártyával kapcsolatos változtatásért be kell menni, valamint csakis a számláról lekötött betétekkel lehet operálni. Ha kombinált megtakarítást, azaz magasabb kamatút terveznék, szintén beballaghatok... :))

Legutóbb rejtélyes módon nem adott pénzt a saját automata, a banktól tíz méterre. Bementem, és kiderült, hogy bent drágábban kapom a pénzt, de kénytelen voltam elfogadni, mert sürgős volt.

2010. jan. 21. 09:44

Én az MKB-t ajánlom.

Az OTP-nél nem volt jó tapasztalatom pénzlekötés terén.

A Volksbank nem valami rugalmas.

A Raffaisen most nem valami stabil.


Mikor hitel ügyben jártuk a bankokat, a Győrben található összes bankban voltunk, s az MKB volt a nyerő szinte minden téren.

2010. jan. 21. 07:47
Alianz bankhoz mentem az otp-től nekem bevált
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook