Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik fa a legjobb kitámasztani a ház hátulját? fórum

Melyik fa a legjobb kitámasztani a ház hátulját? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. Dodi44
2016. ápr. 13. 07:31
Akacfa
35. hamyka (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2013. ápr. 13. 18:40

mit fizetek?


kommunális adó,csatorna, állítólag csatornázni akarnak itt

34. Regin_a (válaszként erre: 33. - Hamyka)
2013. ápr. 6. 15:58

Mit fizetsz?


Azt irtad korábban, saját házatok van.

Ha így van , semmi köze a polginak hozzá

33. hamyka (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2013. ápr. 6. 14:55
a polgár mester felel a lakosért, nehogy már addig kelljen neki a lakos mig fizet aztán le van szarva nehogy már olyan legyen ő is mint a termék bemutató hogy addig vagy jó nekik mig fizetsz....
32. Regin_a (válaszként erre: 29. - Hamyka)
2013. ápr. 4. 19:43

nem is értem hogy az önkormányzat emberei miért nem nézik a házakat,"



Miért is várod ezt el?

Magánlakásokhoz, házakhoz semmi közük, nem az ő tulajdonuk

31. e32d76b828 (válaszként erre: 29. - Hamyka)
2013. ápr. 4. 17:05
oh dragam...nem eleg h a sajat vagyonod nem a tied hanem allambacsie?a vagyon kezelojekent meg fizetned kell mindenert?meg csak az kene h a sajatomnak hitt hazamban kontar koklerek megmondjak h mit-hogyan....ztan meg azovatossagrol....ha majres vagy biztositsd be magad 1000x miutan megkerdeztel 1 okosabb statikust h o hogyan csinalna...bocs ha megbantottalak de ez kigyott
30. pakung
2013. ápr. 4. 14:54

ja te vagy az a felhasznalo , aki nem bir dolgozni mert vékonyka , hát van egy hírem , aki segélyből él annak ez a sorsa.

és nem kellenek a kifogások ,, mert az mindig van .....

29. hamyka (válaszként erre: 28. - E32d76b828)
2013. ápr. 3. 15:12

nem akarlak megbántani, de házilag nagyon veszélyes az ilyet megcsinálni !!


nem is értem hogy az önkormányzat emberei miért nem nézik a házakat, elmenni minden lakoshoz na mi van veled stb, akkor jönnek csak ki ha már gond van, nem értem az egészet :(

28. e32d76b828 (válaszként erre: 27. - Hamyka)
2013. ápr. 2. 15:34
ok...mi a konyha alatti reszt ducoltuk ki illen modon mert a pinecet szerettem volna nagyobbra...nos kicsit mas ugyan a szitu de megsem...a kapcsolasokat a jo oreg acs-kapoccsal oldottuk meg de ha valaki tuti majres akkor menetesszarral helyettesitheto...ez mar nem csuszik ki meg veletlenul sem...ahogy astuk ala ugy tettuk a fakat jobb-baloldal 1 v forditva majd fel ketto mert joanyam kozben hasznalta a konyhat...nincs ebben semmi ordongosseg,amikor a pince boltive keszen lett,drugafakat folyamatosan visszaszedtuk majd eladtuk h kinek?no erre mar nem emlexem
27. hamyka (válaszként erre: 26. - E32d76b828)
2013. márc. 31. 20:49
hogy oldottad meg ? érdekel :) oszd meg velünk :)
2013. márc. 31. 11:53
sok zset elkernek az okos mesterek en ezert oldottam meg magamtol...de prsze adott mas lehetoseg is szerencsere
25. hamyka (válaszként erre: 24. - E32d76b828)
2013. márc. 31. 11:46
házilag biztos nem csinálom meg
24. e32d76b828 (válaszként erre: 23. - Hamyka)
2013. márc. 31. 11:43
konnyu dolgod van mert ahogy en is tettem...fatelep v hasznalt epitoanyag hirdetes...ertemesz ha tudsz ha nem elhozatod de!elotte nezd meg nehogy fogpiszkalokat kuldjenek -a keskenyebb atmero legyen min.15cm vagy tobb- ztan megoldod hazilag a neten talsz vazlatos leirast mit hogyan kell osszekapcsolnod...nem nagy ugy...soxikert:-P
23. hamyka (válaszként erre: 22. - E32d76b828)
2013. márc. 30. 23:22

köszi, megbízható céget tudsz akiben meglehet bízni és nem dolgoznak sokért ??


illetve amit linkeltem tudsz róluk valamit?


Előre is köszi :)

2013. márc. 30. 21:23
fenyo es drugafanak hivjak ha igaz
21. hamyka (válaszként erre: 19. - Hamyka)
2013. márc. 30. 19:15
senki nem tud semmit erről a cégről ??
20. hamyka (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2013. márc. 30. 01:57
én mindenképp az önkormányzattal akarom megcsináltatni úgy is kiharcolom !!
19. hamyka (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2013. márc. 30. 01:56

erre gondoltál? : GEOTERV KKT 2014. Csobánka, Ady u.69. Tel: 06-20-9764-581 E-mail: korosigeoterv@gmail.com


és honnan tudni hogy nem csaló banda ??

18. hamyka (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2013. márc. 29. 23:54
gondnokom intézte de nem jutott velük nagyon dűlöre vagy mi, remélem nem hagy cserben az önkormányzat, ha cserben hagynak minket keresztbe lenyelem a polgármestert!!!!
17. hamyka (válaszként erre: 14. - Kisj)
2013. márc. 29. 23:52

azért mentem be személyesen hogy hát ha segitenek valamit, és azt mondta akivel beszéltem hogy nincs az önkormányzatnak erre kerete, nem mondtam már neki hogy romáknak bezzeg építetetek fürdőszobát meg tudom is én micsodát ??


anyuval megbeszéltem hogy semmiképpen sem adjuk a házat !!


mondtam azt is az önkormányzatnál hogy saját lakásról van szól nincs rajta hitel hogy valamit találjunk ki ez így nem mehet tovább, persze megadtam a nevem, telefonszámom, és közölték hogy majd hívnak, felveszik a gondviselömmel a kapcsolatot, nem mondtam már nekik hogy vele se mennek sokra....


remélem találunk valami megoldást !!


sajnos az a baj hogy némelyik embernek pofára megcsinálják a házát és nem fizet semmit :( , velem meg megfizetetnék....

16. hamyka (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2013. márc. 29. 23:47
mi ez a honlap szerkesztés ?
15. Regin_a (válaszként erre: 14. - Kisj)
2013. márc. 22. 11:54

Még nem!

De amint a linkemen olvasható, látható, minden más csak pocsékolás lenne

Ha megindul egy alap nélküli vályogfal, akkor más falai is nekindulnak idővel

Bizonyára az ujjáépités talán több, de nem biztos és tartós egy életre

Betonoszlop és áthidalók, közé meg Ytong, akkor talán vékonyabb, úsztatott beton alap is megfelelő


Vízszigetelésre elég sok megoldás van, azt feltétlen meg kellene oldani


Persze én sem vagyok statikus vagy kőműves, csak tapasztaltam elég sokat

Nem is szaktanácsként írtam, csak tanácsként :)

14. kisj
2013. márc. 22. 10:25

"Majdnem olcsóbb lenne ujjáépiteni"

Ez azért nem így van.

Hamykánál még nem akkora a baj, hogy az egészet le kéne dózerolni.

2013. márc. 22. 10:13

Majdnem olcsóbb lenne ujjáépiteni, mert az legalább tartós

A mindenféle megtámasztás csak ideiglenes, mert a megtámasztás is csúszni fog, pláne ha látszatmunkát végeznek csak.

Az elmúlt hetekben körbevasaltunk egy pár m2-es kamrát, ami épitéskor nem volt rendesen bekötve a főfalba

Az se kis munka, hát akkor egy családiház.


Nézzd át ezt az oldalt és rémüldözz el az áraktol és a munkátol

Ilyen a végleges tökéletes megoldás


[link]

12. hamyka (válaszként erre: 11. - Kisj)
2013. márc. 22. 09:57

igen vályogból van a fal, a tető beázást lehet elfelejtettem megemlíteni a gondnokomnak, a házhátulját tudja hogy elkezdett kimenni, akkor még nem volt ennyire ki menve mint ahogy jelenleg áll, akkor még a kezdeti fázis volt, gondnokom állítólag rájuk írt, én nem tudom mi igaz abból hogy írt nekik mivel nem tudom le ellenőrizni, a tető beázás sem kellemes, de az hogy a ház egyik fala elkezdett kimenni az a legrosszabb, és tudod az a baj hogy itt sok az olyan ház ami leharcolt, kiöregedett, ugyan még áll de ha hirtelen ledől valami az bizony sok pénz sajnos, romák mindég kapnak mi magyarok pedig nem, persze nyuzza a gondnokom az önkormányzatot de mint mondtam nincs az önkormányzatnak arra pénze hogy megcsináltassa a házhátulját, most azért folyik a ház hogy legalább megtámasztani, remélem is hogy a gondnokom harcol velük, ha kiderülne az hogy mégsem harcol velük akkor nem állna meg elöttem....


Voltak már megnézni a házat, azt nem értem hogy miért nem a polgármester úr jön megnézni ?? miért az embereit küldi ki? mikor kint voltak én voltam itthon, mutogattam hogy itt is reped, ott is reped, látták hogy süllyed a ház, ennél többet én sem tudok megtenni ami nyomaszt engem :( szeretem ezt a házat és nem adom oda, csak akkor ha lelőnek :D


innen élve úgysem visznek el :)


aztán annyit mondtak hogy: 1 hét múlva jön a válasz,nem jött a válasz, mentem a gondnokomhoz hogy mi a válaszuk és mondta hogy nincs rá keretük ( elébb is ezt irtam)


remélem értesz engem, üdv

11. kisj
2013. márc. 22. 09:48

Gondolom vályogból van a fal és írtad, hogy ázik a tető is.

Ez a kettő együtt nem vicc, mert a vályog egyáltalán nem szereti a vizet.

Próbáljátok teljes erőbedobással nyúzni az önkormányzatot, hátha mégis tudnak segíteni.

10. hamyka (válaszként erre: 9. - Kisj)
2013. márc. 22. 09:32

Sajnos akit ismerek az is pénzé vállalná mert mindenki pénzből él, igért nekem a barátnője ajtót nem hozta na mind1


másik szakember azt mondta hogy félmillió ft lenne megcsináltatni ennyim nincs :(

9. kisj (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2013. márc. 22. 09:18

Nem pont egy méregdrága statikusi szakvéleményre gondoltam.

Hozzáértő kőműves ismerősöd csak van?

8. hamyka (válaszként erre: 5. - Kisj)
2013. márc. 22. 09:15
szakember meg brutál drága nekem, szal mindenképpen önkormányzat segítsége kell!!
7. hamyka (válaszként erre: 5. - Kisj)
2013. márc. 22. 09:14

a falat kellene megtámasztani szerintem de ezen nem fogunk összeveszni, sajnos errefele sok a rossz a ház :( ahol én lakom mind kiöregedett ház...


ahol rossz ott vályog van meg lehet van benne nád is pontosan nem tudom, a folyosó az pedig téglából készült


és mint mondtam arról van szó hogy az önkormányzat segítsen, írt rájuk a gondnokom mikor megyek hozzá és megkérdezem mindig ezt mondja: még nem jött válasz, és mint mondtam az már kiderült hogy nem tudnak adni rávalót..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook