Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik fa a legjobb kitámasztani a ház hátulját? fórum

Melyik fa a legjobb kitámasztani a ház hátulját? (tudásbázis kérdés)

1 2
6. hamyka (válaszként erre: 4. - Hamyka)
2013. márc. 22. 09:10

és a másik dolog:


hiába fizetném havi 20 ezer ft-al a fundamentát, ugye akkor olyan 2-3 millió ft lenne a megtakarításom, ehhez már kell munkáltatói, ha jól emlékszem nekem azt mondták hogy 5-6 száz ezerig nem kell munkáltatói, ha végig tudnám csinálni a fundamentát akkor olyan 310 ezer ft lenne aszem a megtakarításom, de lehet addigra kimegy a fal, én azon a véleményen vagyok hogy msot megtámasztani míg megvan a fal, remélem értesz, mindenképpen fogok a gondnokommal konzultálni hogy az önkormányzat tud-e adni fát amit tudok használni ha nem tudnak adni akkor valahonnan venni, és nem értem az itteni önkormányzat logikáját, nem értem hogy miért nem tudnak pénzt adni a megcsináltatásra és utánna meg egyeznénk valahogy, anno adtak a házra 200 ezret, de ez már rég volt, sajnos az öreg házakkal mindég van valami :(


persze az lenne a megoldás ha az önkormányzat megcsinálná de sajnos, azt a választ kaptuk hogy nincs rá keret, persze a gondnokom továbbra is harcol velük, most azt akarja elérni hogy megtámasztani, kérdés adnak-e fát ingyen, én amit mondtam az is 1 lehetőség, bánom hogy mikor voltak kinn megnézni a házat nem kérdeztem meg hogy mennyi fa kellene megtámasztani a házhátulját végig, csak a konyha felőli részen rossz a helyzet, további rész még jó szerencsére, meg hát a tető is szar, de a tető megen más tészta mint a fal... na remélem értesz engem...


És mondtuk a gondnokomnak hogy a házat semmi szín alatt nem adjuk, nem nem, még akkorsem ha ránk dől!! nem megyünk otthonba, csődbe megy az otthon cseszhessük az egészet!!


szal továbbra is harcolunk az önkormányzattal, én amit mondtam tényleg csak az én ötletem, állandóan ugrál az agyam hogy s mint lenne jó, hogy jó legyen a családnak, sajnos az emberekből ki veszett már az hogy előre gondolkodni, belőlem nem veszett ki az hogy előre gondolkodni!!


Mindenféleképp nyúzva lesz az önkormányzat hogy valamit csináljanak, mert ha esetleg lakhatatlanná mínősítenék a házat akkor adniuk kellene új házat de kétlem hogy adnának kényszer lakást, a kényszer lakásból meg akkor tenne ki mikor akar, innen nem tesz ki senki mert saját ház igaz hogy majdnem 200 éves.......


köszi a sok segítséget üdv


ui: az eszembe se jutott hogy én támasszam alá, tuti rosszul támasztanám alá

5. kisj
2013. márc. 22. 09:08

Nem a falat kell megtámasztani,hanem a födémet és a tetőt kell aládúcolni.

Miből épültek a falak?

Hamyka, mindenképpen hívjál szakembert!!!

4. hamyka (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 22. 08:51

Bocsánat ha nem voltam egyértelmű, próbálok még összeszedetebben fogalmazni :


Saját lakásról van szó, én és anyu lakunk benne és sajnos nincs a háznak alapja, és elkezdett kimenni, kívűlről annyira nem látszódik, de én nagyon meg vagyok ilyedve hogy elkezdett kimenni a házhátulja, jobb oldalt a saroktól kicsit lefele fűggőlegesen 2-3 cm már kijött a fal, és az is baj hogy nincs a háznak alapja


köszi ha próbálsz segíteni, persze gondoltam hogy nem 2 ft a munkadíj és az sem mind1 hogy van megtámasztva, a gondnokommal fogok konzultálni hogy ha nagyon muszály akkor veszek ki pénzt a fundamentámról, mert nekem van megtakarításom, 3200 ft-al fizetem jelenleg és a múltkor voltam benn a fundamentánál valami ügyben és aszem javasolták hogy fizesem kicsit többel mert elötte 2200 ft-al fizettem a fundát, és akkor mondták hogy hatvan valahány ezer van rajta, ez nem tudom mikor volt, hatvan ezrem tuti hogy van rajta, meg anyunak ott az Allianszos pénze csak nem tudom hogy még az apehnak kell-e neki fizetnie azon a ötezer valahányszáz ft-on kívűl, nem értek hozzá, a fundamentánál rákérdeztem hogy hitelt vehetek-e fel és kérdezték hogy mi a jövedelmem és mondtam hogy nem dolgozom, leszázalékolt vagyok, és így nem vehetek fel hitelt sajnos, csak abból tudok gazdálkodni amit havonta befizetgetek+ az állami támogatás amit kapok rá


remélem így már érthetőbb vagyok

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 22. 08:40
Visszaolvastam, túl zordnak hangzik, nem ez volt a szándékom vele. Ha nem saját lakás próbáld a tulajdonost rávenni, hogy csináltassa meg, mert ez nem könnyű munka, a fa nagyon drága és a munkadíj sem 2 ft :S
2013. márc. 22. 08:32
Ezt nem értem, hogy gondolod, hogy ezt így valaki megtudja mondani. Hívj szakembert, mert statikailag sem mindegy hogyan hol támasztják alá és meg a falat.
2013. márc. 22. 08:25

Sziasztok!!


Engem az érdekelne hogy melyik fa a legjobb ??


Nem tüzelésre kell, megszeretném támasztani a házhátulját mivel sajnos elkezdett kimenni a házhátulja, még megvan a házhátulja, és érdekel hogy melyik fával érdemes foglalkozni, milyen gerendát vagy micsodát érdemes megvenni, kitől érdemes venni és mennyibe kerül...


azt sem tudom hogy mennyibe kerülne a fa...


Gondnokommal fogok beszélni hogy ezt valahogy oldjuk meg, az önkormányzattól voltak megnézni, én azon a véleményen vagyok hogy most kellene megtámasztani jó erősen ha jobban elkezdene kimenni, persze a megoldás az lenne hogy megcsináltatni de annyi pénzt nem tudok elővenni sajnos :(


hogy mennyit tudnék összeszedni? hát olyan száz ezret biztosan összetudunk szedni úgy hogy a jövedelmünket nem érinti,


aki tud segíteni szóljon


írjatok és üdv: Hamyka


ui: hogy mekkora a házhátulja azt nem tudom sajnos

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook