Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? fórum

Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
121. H.Ancsi (válaszként erre: 119. - Pemete)
2009. szept. 9. 15:20
igen tudom, olvastam. ez most ugye másik szuka nem az amelyikkel elsőre nem ment?
120. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 117. - Pemete)
2009. szept. 9. 15:05

Sziasztok!

A pulinknak minden évben annyira berasztásodik a szőre, hogy ollóval képtelenség levágni.

Egy kábító injekció után (a kozmetikus védelmében) 0-s géppel nyírják meg. Szegénykém olyan szerencsétlenül néz ki, de 3 hónap alatt 10 cm-s bundában virít.:)

119. pemete
2009. szept. 9. 12:59

Hát én ehhez már nem értek:DD

A miénknek csak kis szőrei vannak mindenhol aztán kész. Ancsi képzeld most hétvégén megyünk megnézni az anyakutyát, hogy mi újság:)

118. H.Ancsi
2009. szept. 9. 12:41
a máltai szerintem jó választás lenne, egyáltalán nem hullik a szőre, én ugyan rendszeresen megnyirbálom, mert nincs időm a szőrével napi szinten bibelődni, viszont aljszőre egyáltalán nincs.
117. pemete
2009. szept. 9. 11:43

Hát azt nem tudhatom, de vannak sejtéseim...

Nekem amúgy annyira nem jönnek be a hosszúszőrű kuttyok, illetve tetszik, csak én nem tartanék.

116. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 115. - Pemete)
2009. szept. 9. 11:40
Akkor gondold el mit tesz ez a hosszúszőrűvel:)
115. pemete
2009. szept. 9. 11:30
Nekünk a Sefo rövidszőrű, de télen annyira meleg van a lakásban, hogy neki is rettenetesen hullik a szőre:S
2009. szept. 9. 10:28
Egyébként ha lehet mindenképp rövidszőrű legyen,semmiképp se legyen hosszú a szőre,mert ezzel nekünk is jobb lesz.Pl ha fűtött lakásban van nem dobálja úgy le a szőrét, és könnyebb tisztán tartani.
113. pemete (válaszként erre: 110. - E773b192c8)
2009. szept. 9. 09:44

Persze, nem mindenkinek való ilyen kutya:) Nem is mondom,hogy ilyen kutyát mindenkinek, mert aki tart tőle, vagy nem elég határozott annak a fejére nő, és a kutya lesz a főnök...

Visszatérve az eredeti témához, a szomszédunkban van egy shih-tzu kutyi, ő nagyon bírja a gyerekeket, és nem is olyan picike, hogy könnyen kárt tehessen benne a gyerek. Vele az az egy gondvan,hogy vagy mindig nyíratni kell, vagy ha meghagyják hosszúra aszőrét, akkor meg napi szinten órákat kell fésülgetni, hogy kinézzen valahogy. Legalábbis nekem a gazdája ezt mondta.

112. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 100. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 8. 22:17
Kezdettől fogva ezt írom.:)
111. e773b192c8 (válaszként erre: 109. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 8. 18:11
Ebben is igazad van mert nekem is ami volt roti, sokszor nem tudta hogy köztünk mekkora a súlykülönbség, mikor játszottunk. Vele jobban el lehetett játszani, mint mondjuk anyós pincsijével.
110. e773b192c8 (válaszként erre: 108. - Pemete)
2009. szept. 8. 18:08

Minden esetre azért én nem tartanék ilyen kutyát lehet ez nálam már berögzültség, meg a rossz tapasztalat a volt kutyusunkkal.

Örülök azért hogy neked ilyen jól nevelt szelid kutyáid vannak. Ha jobban belegondolok, akkor a szomszédom a legjobb élő példa hogy mennyire félre lehet ismerni az állatokat, igaz neki 2 boxerje van, de mint a kimacskák olyanok, úgy bújnak is a gazdihoz stb.

109. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 108. - Pemete)
2009. szept. 8. 14:40

Az tény hogy egy kutya nem attól harci mert pitbull pl...

Sőt általában pont az ilyen fajta kutyák azok akikről pont az ellenkezője igaz.

Lehet egy elsőre tök szelíd kutya is vad,ha úgy nevelték, és egy elsőre tök vérngző kutya jámbor,vagy teljesen odaadóan védelmező.

Nálunk a családban többféle kutya is előfordult.Én is egy őrző védő kutya mellett (is) nőttem fel.Így van tapasztalatom.

A harci ebbel jobban eljátszottam mint a kistermetű (kb tacskóméretű) társával..


Sokkal kiszámíthatatlanabb a kicsi méretű,mint egy hasonló korú de állítólag harci vagy őrző védő kutya.

108. pemete (válaszként erre: 107. - E773b192c8)
2009. szept. 8. 14:21

Megijedtem, mert ugrált fel a páromra, aki felkapta a gyereket, el akarta kapni a gyerek lábát. Hát nehogymár tétlenül nézzem, hogy széttépi a gyerekemet! Üvöltöttem vele, ahogy a torkomon kifért, meg jókat rásóztam a táskámmal. Inkább engem harapjon meg mint a gyereket. Aztán amíg felémfordult, addig a párom rárúgott egyet, én meg megint adtam közben a pofájára, és addigra ért oda a gazdi. De nagyon megijedtünk. Nem tudom mi lett volna, ha nem állunk a gyerek mellett éppen, hanem mondjuk 3 méterrel arrébb van...

Nekem ezek a tények, meg az, hogy a mi kutyánk anyja 3 gyerek mellett öregedett meg, vigyázott rájuk, és abba a házba a gyerekek nyugodtan járhatnak ki-be, soha eszébe sem jut rájukmordulni, csak a felnőtteket nem engedi be. Én ezt értem a vérmérséklet, meg gének alatt, hogy megnézzük milyenek a kiskutya szülei. Nem azt, hogy mire is használták egyes emberek a kutyáikat. Akiket egyébként szívesen meg is etetnék a saját kutyájukkal! Nem akarok én személyeskedni,csak nekem ez nagyon szívügyem, és mindig megpróbálom védeni, és megismertetni őket. Mert az emberek tényleg nem tudnak róluk szinte semmit, csak ilyen hülye sztereotípiák keringenek, hogy veszélyesek, vérengző vadállatok, pedig annyi érzés van bennük!

107. e773b192c8 (válaszként erre: 88. - Pemete)
2009. szept. 8. 13:17
Püfölted a fejét a rotinak??? Az érdekes megnéztem volna :DD Nekünk mint említettem rotink volt és tudom hogy a roti nem arról híres hogy megilyed, főleg nem egy gyönge nőtől, aki neki még ráadást idegen is.
2009. szept. 8. 13:11
Meg kell nézni hogy egy kutya hogy viszonyul a gyerekhez.Nem méret szerint kell kutyát választani.
105. a74de3d08a (válaszként erre: 102. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 8. 13:09
nincs vita, csak a véleményem mondtam el.
104. Vigyorex6 (válaszként erre: 100. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 8. 13:08
Igen, szerintem is így van! Én ezt már kifejtettem :))))
103. a74de3d08a (válaszként erre: 101. - Pemete)
2009. szept. 8. 13:08

a személyeskedést jobb volna ha hagynád, és nem osztanál ki mindenkit, aki másképp gondolkodik.

nem előítéleteim vannak, hanem információkra alapozott tények ezek.

sajnálom, ha nem tudod elfogadni.

amúgy pedig nem sokat érdekel, hogy mit gondolsz arról, hogy ismerem-e a kutyákat, vagy sem.

2009. szept. 8. 13:05

Egyébként komolyan vita van arról hogy egy harci eb harci -e vagy harcibb-e mint a nem harcibb társai?:P



Láttam én már tacskót is harci állásba, és harci kutyának kikiáltott kutyát hűségesebb társnak mint bármelyik németjuhász pl....

101. pemete (válaszként erre: 99. - A74de3d08a)
2009. szept. 8. 13:00

De persze odakaphat, csak nem ilyen hülyeségért, meg nem a gyereknek. Az a kutya amelyik a gyerekre morog, vagy csúnyán néz, vagy bármi, az nem jó kutya. Szerinted tartanék olyan kutyát ami veszélyes lehet a gyerekemre???

Egyébként meg ebből amiket leírtál igenis arra következtetek, hogy közöd sincs hozzájuk, mert ilyen előítéletekkel élsz!

2009. szept. 8. 12:57

Nem az a fontos hogy eredendően harci kutya -e vagy sem...

A neveltetés sokkal fontosabb.

Lehet egy harci kutya jámborabb és hűségesebb társa az embernek mint egy elsőre tenyérbemászó arcú kutya.



Ne itélj elsőre!!!

99. a74de3d08a (válaszként erre: 98. - Pemete)
2009. szept. 8. 12:54

jaaaj, hagyjuk már ezt a témát, bármelyik kutya odakaphat, vagy talán a te kutyád, illetve bullterrierek nem szoktak álmodni se????


nehogy már te ítéld meg, hogy én mennyit tudok a kutyákról....

98. pemete (válaszként erre: 96. - A74de3d08a)
2009. szept. 8. 12:46

Egy ilyen kuta nem kap oda!!! Látod, hogy nem is tudsz semmit róluk! Ezek NEM EMBEREVŐK!!! Kutyaviadalra használták, nem embervadászatra!

Akkora a fájdalomküszöbe, hogy fel se veszi ha a gyerek ráhuppan. Igen van vérvonal, meg vannak gének, azért vannak pl kitiltva a bullitenésztésből is az agresszív példányok, sőt Romániában is úgy tenyésztik a piteket, hogy amelyik agresszív, vagy nem szereti a gyerekeket azok nem tenyészthetők tovább. De látom, hog feleslegesen magyarázom a dolgot, nektek akik még nem is láttatok közelről igazi pit bullt ő a gonosz, a sátán kutyája és kész elhiszitek, amit a média szajkóz...

97. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 96. - A74de3d08a)
2009. szept. 8. 11:43

Ezért írtam, hogy a gazdié a felelősség.

Lakásban semmiféleképpen nem tartanék kutyát és macskát. Azok az állatok, amelyeknek a mozgásigénye a minimumra van korlátozva, egyébként is rosszabbul reagálnak minden helyzetre. Kinti kutyaként nem lenne vele bajom, ha kezdettől fogva összeszokna a gyerekekkel. Megjegyzem, felügyelet nélkül még kutya híjján sem hagyom egyedül a gyerekeket az udvaron.

96. a74de3d08a (válaszként erre: 95. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 8. 11:36

mindere lehet példát, illetve ellenpéldát hozni, nem is arról van szó.

mindenesetre ÉN nagy felelőtlenségnek tartom, ha kicsi gyerek mellett ilyen kutyát tart valaki.

gondolj csak bele, hogy mi van pl., mélyen alszik a kutya és a kisgyerek ráhuppan, vagy bármi, tök mindegy hogy történik, de odakap és fölsérti az ürő erét, mire észreveszik, már el is vérzett.....

nem játék dolog ez....

95. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 93. - A74de3d08a)
2009. szept. 8. 11:33

Persze, igazad van, nem mondom, hogy nem!

De írok két példát. A németjuhinkkal 10x többet foglalkoztunk, mint a pulival, mégis sokkal akaratosabb, önfejűbb, pedig állítólag ez az egyik legokosabb, nevelhetőbb kutyafajta. Amikor azt hittem, mi csinálunk rosszul valamit, elvittem az egyik kiképző ismerősömhöz, két hét után ő is feladta. Nem kezelhetetlen a kutya, csak makacsabb.

A szomszédunk pincsije pedig kész véreb. Kisebb, mint egy macska, de igazi kis vérszomjas fenevad. A saját gazdáit is megtámadja.

A kutyakozmetikusok tudnának mesélni. Sokszor hallom tőlük, hogy a kisebb kutyák veszélyesebbek.

Volt személyes tapasztalatom pitbullal, kifejezetten barátságos, és gyerek mellett tartják. Eddig soha bántotta a kisfiút, pedig a kaját kiszedi előle.

Ezért írtam, hogy olyan a kutya, amilyennek nevelik.

94. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 89. - Vigyorex6)
2009. szept. 8. 11:27

A mieink csak napi 4 órát vannak kenelben (40m2-en)mégis alig várják, hogy kijöhessenek. Pedig van külön füves részük, külön homokos a kaparáshoz, fogókötél, amin csimpaszkodnak, rágják, labdák, külön fedett rész.

A legtöbb fajtánál már a túltenyésztés is gondot okoz. Ezért lesz a legtöbb kutya ideggyenge. Volt egy fehér pulink jó pár éve...sajnos el kellett altatni, mert epilepsziaszerű (nem az) tüneteket produkált. Néha önveszélyes is volt, igaz senkit nem bántott. Amikor megvizsgálták, az állatorvos csak annyit mondott, hogy csapnivaló a genetikai vonala, ezért ilyen. Ettől fogva az összes pulim tanyáról származik, ahol a vérvonal és a jó tulajdonságok örökítése a lényeg, nem a pénz.

93. a74de3d08a (válaszként erre: 92. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 8. 11:25

vérvonal létezik, meg gének!

nem mondhatod, hogy nem.....

92. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 90. - A74de3d08a)
2009. szept. 8. 11:22

Kutyatrénert kellene megkérdezned erről a kérdésről.

Sokan elhiszik, amit az újságokban olvasnak, vagy tv-ben látnak. Senki nem gondol bele azonban, hogy a kutya magától nem lesz sem agresszív, sem harapós.

Alapvetően nincs rossz, vagy jó kutya, olyan lesz, amilyennek nevelik. És csakis a gazdája felelős érte, milyenné válik.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook