Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? fórum

Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
31. Vigyorex6 (válaszként erre: 30. - 318512f90e)
2009. szept. 7. 12:59
Hát...ahonnan én hoztam Spiky, ott van 12francia és egy angol, és az angol a főnök. Viszont nemrég jártunk ott és vettek egy pici angolt és született egy francia, akkor mindkettő 6hetes volt, amikor találkoztunk és a francia rendezte az angolt, pedig az angol sokkal nagyobb volt a termeténél fogva. Írtó vicces volt:))))))))
30. 318512f90e (válaszként erre: 29. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 12:48

végre valaki egyetért! köszi...:)))


megnéztem a képeid, hááát a tiéd sem nokedli...:)))) világi egy forma!! a zebrás képen mintha a sajátomat látnám nagyobb kiadásban. a kis genya alig várja, hogy felkeljek az ülőgarnitúráról (merthogy azaz övé!) és addig helyezkedik, amíg a párna a feje alá nem kerül:))


én is szeretnék egy francia bulldogot, csak az a baj, hogy kicsi a lakás, és nem tudom, hogy az enyém hogyan fogadna egy "betolakodót"....

29. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - 318512f90e)
2009. szept. 7. 12:43
Egyébként Nekem is ez a véleményem. Időközönként elkell vinni az olyan kutyákat kozmetikushoz, hogy rendberakják. Otthon is megkell fésülgetni, de nem arra valók, hogy naponta húzni-vonni...fésülni....szalag, miegymás, főleg ne nagyon gyerek csinálja, mert valljuk be ők kutyák és amúgy mi emberek sem szeretjük, ha macerálnak bennünket folyton. A gyerekek is útálják.
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Baobao)
2009. szept. 7. 12:40
Oké:)
27. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - 318512f90e)
2009. szept. 7. 12:40
Gyönyörű az angolod. Sokban hasonlít a viselkedése a franciáéra. Őket is lehet gyepálni.
26. baobao (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 12:36
Este teszek fel képet mindkettőről!
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Baobao)
2009. szept. 7. 12:35

Köszönöm:)

Látom a Tiédről nincs kép :(

Spiky szokott westikkel játszani, sok van a környékünkön.

24. sonci (válaszként erre: 5. - Audrey17)
2009. szept. 7. 12:34
Nekünk egy shi-chzu-nk van. Nagyon édes és nagyon kis okosak is. Ja és fontos tulajdonsága, hogy nem kártékony, nem rág szét semmit nagyon jól viselkedik.(ez fajtajellemző) Van egy csomó plüssállata és csak azokkal játszik. Lehet fésülni és ölltöztetni is mindenben együttműködik. Imádja ha babakocsiban tologatja a lányom. Ha akadod teszek fel róla képet is.
2009. szept. 7. 12:29
Nekünk havanese-ünk van. Nagyon gyerekbarát. De azt mondják, hogy a keverék kutyusok is azok nagyon.
2009. szept. 7. 12:28

én is bulldogot ajánlanék....


persze mindenki a saját kutyafajtáját ajánlja...és asszem ez természetes! sőőőt, tökéletes, mert legalább nem csalódott kutyájában.


viszont, ne haragudj, de egy kutya nem fésülésre és csinosítgatásra van....lehet a véleményemmel sokan nem értenek egyet, de abszolút nem vagyok híve, hogy majmot csináljanak egy kutyából.

21. baobao
2009. szept. 7. 12:26

Vigyorex,a kutyusod tündéri!:)

Nekem westie-m van!:)

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - 89b99f816e)
2009. szept. 7. 12:25
Igen, ők is kedves kutyák, bár mint a kicsi francit is, nem lehet fésülgetni, bár vmelyik hosszúszőrű öleb sem tűri. Ők is mind egyéniségek.
19. jucusmucus (válaszként erre: 18. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 12:23
Szia Vigyorex, igen, a múltkor félrenéztem az adatlapodon a kutyust, de tényleg kicsinek totál olyan, mint a mopsz :DDD
2009. szept. 7. 12:21
Attól is függ, hogy ingyen kutyust szeretnél, vagy inkább vásárolnál, és ha az utóbbi, akkor mennyit szánsz rá. Nekem pl.francia bulldogom van, kistermetű, rövidszőrű, nem kell kozmetikába vinni, és a gyerek rá is feküdhet, akkor sincs gond. Az enyém 5hónapos, meglehet élve nyúzni és elég sokat ismerek rajta kívül is, amelyikek felnőttek és ugyanígy viselkednek. Tényleg piciben érdemes gondolkodni, ha fárasztóbb is, mert a saját képedre tudod nevelni.
17. jucusmucus (válaszként erre: 11. - Ee3060870a)
2009. szept. 7. 12:21
Roti-pincsi keverék? Az nem semmi. Hogy hozták össze... :DDDD
2009. szept. 7. 12:21

Egyértelműen beagle! :)

Imádja az embereket, örökké játékos, és egy csepp agresszió nincs benne.

15. baobao
2009. szept. 7. 12:21
Westie
14. jucusmucus (válaszként erre: 5. - Audrey17)
2009. szept. 7. 12:20

Szia !

Régen a németjuhászunk játékból lelökte a lányom a lépcsőn, a spánielünk féltékenységből megharapta a kisfiam.

Úgy volt, nem is lesz kutyánk egy jó darabig. Aztán mivel nagyon hiányzott a kertes házba, mopszot vettünk. Nem bántuk meg, a család kedvence. Csak ajánlani tudom. Bohókás, sose bántaná se a gyerkőcöket, se a felnőttet. Ha elege van, fogja magát és félrevonul :DDD

2009. szept. 7. 12:19
Spicc, Yorki, Bolognese, Havanese
12. mrsa4
2009. szept. 7. 12:19

bichon bolognese

nekem az van 2 éve

ma 4 hetes a kislányom


nem hullik a szőre

nagyon gyerekbarát

nincs túltenyésztve

nem nő nagyra


én ezt ajánlom neked is

2009. szept. 7. 12:17
Szerintem a keverékek aranyosabbak, nem függ a fajtisztaságtól, mennyire okos!! Az én kicsikém roti-pincsi keverék, és nagyon jó lelkű, nálunk ő is családtag!! Foglalkozz vele sokat, és meghálálja a szeretetet!
10. vekvik
2009. szept. 7. 12:16
Havanese, Bolognese, Máltai nagyon barátságos kutyusok!!!
9. 6bdce19b3c (válaszként erre: 6. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 12:15
ahogy mondod..pincsik nagyon maguknak valók..abszolút nem szeretik ha macerálják őket:-))
2009. szept. 7. 12:14

szerintem nem lehet fajtát kiválasztani..ez az adott kutyustól is függ..


de nem kell feltétlen fajtatisztát választani..olyan édes keverékek vannak..lehet alapítványtól is örökbefogadni..én pl. a Lelenc Kutyamentők önkéntes csapatát erősítem szabadidőmben..nézz körül a honlapon:-)

2009. szept. 7. 12:13

szerintem bármelyiket.

anyuéknál palota pincsi van,a másik nagyszülőnél chiuhahhua volt.mindegyik imádta a gyereket.nevelés kérdése az egész

2009. szept. 7. 12:13
Szia! Nekem van egy 15 hónapos kislányom, és ő most fog palota pincsit kapni. Anyósoméknak van, és most fognak születni. Azt mondják hogy ez a fajta kutya nem szereti a gyerekeket, de az attól függ, mert ha kicsi korában megszokja a gyerekeket akkor késöbb sem szabad hogy gond legyen. Nálunk ez így is van :))
2009. szept. 7. 12:12
Lakásba valót,amit fésülni,csinosítgatni lehet.Fontos Lenne,hogy gyerekbarát legyen.
2009. szept. 7. 12:11
hát van néhány, tul picit szerintem ne, mégis milyet szeretnél, hosszu-rövid szőrű, virgonc, lusta???
2009. szept. 7. 12:11

mi a yorkit választottuk :))


de legyen tacsi, keverék, fajtiszta bármi .... a biztonság általában a nevelésben rejlik - érdemes kölyökkutyát választani, ami bár 1 év "kellemetlenséggel" jár, de legalább a saját szabályaid szerint nő fel és a gyerekkel együtt - jobb lesz a kapcsolatuk és alakíthatóbb egy kiskutya, mint egy már felnőtt és berögzött szokásokkal rendelkező :)

2009. szept. 7. 12:10
Kinti vagy benti kutyát szeretnétek?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook