Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? fórum

Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
61. pemete (válaszként erre: 57. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 14:48
Az egyik ismerősünknek volt, egy fekete, meg egy fehér, imádtam őket. Iszonyat murisak voltak, és nagyon jó házőrzők is én úgy tudom! A spánielre visszatérve én nagyon bele voltam szeretve, mielőtt a Sefo lett volna, de lebeszéltek róla engem is. Akkor már útban volt a gyerek. Amióta pedig megvan ez a szeretetbomba, azóta én rajongója lettem a bull-típusú terriereknek. Ez egy szerelem!
60. H.Ancsi (válaszként erre: 55. - Pemete)
2009. szept. 7. 14:47

kövezzetek meg érte, de én kicsi gyerek mellé nem vennék egészen pici kutyát. 10 kg alattit semmiképpen.


szia Pemete, ne hagyd magad felbosszantani

59. Vigyorex6 (válaszként erre: 53. - Pemete)
2009. szept. 7. 14:44
Oppá! Evés! Ha eszik, akkor megkell simogatni közben anyukádnak is, Neked és a gyerekeknek is ha ott vagytok, de először a gyerkőc csak abban az esetben, ha Ti is ott vagytok. Ha ezt szokja meg, akkor ha eszik, akár a gyerek még a kajájábam is turkálhat :)
58. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 56. - Jucusmucus)
2009. szept. 7. 14:43

Még soha nem volt spánielünk, de nagyon aranyosak.:) Egy ideig nem is merek a gyerek miatt hozni.

Van két másik kutyánk, egy terrier keverék és egy roti-németjuhász keverék, ők napközben egy 40m2-es kenelben vannak, amíg a gyerekek az udvaron játszanak. Bennük nem bízom, nagyon sunyik. Elajándékozni viszont nem volt szívünk őket, így ez a megoldás bizonyult a legjobbnak.

57. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 55. - Pemete)
2009. szept. 7. 14:41
A miénk szürke maszkos...igazi ritkaság, és igazi kis ördög. Nagyon huncut!:)
56. jucusmucus (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 14:39
Igen, a spániel-dolog nekem is ismerős :(((( Mi nagyon megjártuk vele, azt mondta az állatorvos, ajándékozzuk el... Sajnáltuk nagyon, de muszáj volt.
55. pemete
2009. szept. 7. 14:37
Jaaj, úgy imádom a pulikat, olyan jófej kutyák!
54. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 44. - Audrey17)
2009. szept. 7. 14:36

A pulit bátran merem ajánlani. Igaz, nagy a mozgásigénye, de imádja a gyerekeket. A saját kutyám nem volt fiatal(4,5 éves), amikor megszületett az első lányom, de szinte mindent eltűr a csajoknak (most 7 éves). Pelenkázzák, tologatják a babakocsiban, kicsit élvezi is, főleg az etetős részét.

A spánielt viszont nem ajánlom. Több állatorvos ismerősöm kifejezetten kért, ha esetleg ilyen fajtájú kutyánk lenne, ajándékozzuk el, mert nagyon félti a helyét, és mindenáron meg is őrzi (akár kisbabával szemben is).

53. pemete
2009. szept. 7. 14:31
Jaj, azt akartam még, hogy gyerek mellé csak kölyök kutyát hozz el, mert annak még nincsenek rossz tapasztalatai, beidegződései. Figyeld meg, hogy amikor eszik, akkor egresszív-e, védi-e a kajáját. Ha igen, akkor keress olyat, amelyik nem mutat ilyen tulajdonságokat, mert sok problémától óvod meg magatokat.
52. pemete (válaszként erre: 45. - Kriszti71)
2009. szept. 7. 14:30

Nem fikáztam le, és nem balhéztam veled, csak leírtam a véleményemet. De mivel téged nem érdekel, ezért hanyagollak...

Nem tudom mit kell sértődősködni, meg nem is tudom ki mondta az én kutyámra, hogy nem való gyerek mellé. No, de mindegy. Véleményem azért lehet, és attól hogy téged nem érdekel még elmondhatom:)

Egyébként nekem is tetszik a yorki, ezek a normál méretűek, amik megnőnek 6-8 kilósra is akár. Csak szerintem nem annyira gyerekkompatibilis, de minden nevelés kérdése!

2009. szept. 7. 14:12
Tényleg nem egyszerű.Az lenne a legjobb ha menhelyi kutya lenne.Nagyon hálásak tudnak lenni.
2009. szept. 7. 14:04

nekem most máltaim és francia bulldogom van, mindkettő fajtát bátran ajánlom,

ha fajkutyát választasz, kérdezd a tenyésztőt, nézd meg a mamát, és én azt az elvet vallom,hogy a gyereknek is meg kell tanitani, hogy a kutyával hogyan kell bánni, amig kicsi vigyázni, hogy ne okozzon neki fájdalmat.

49. kriszti71 (válaszként erre: 47. - Jucusmucus)
2009. szept. 7. 14:00
Teljesen igazad van.Amúgy nem én kezdtem el balhézni..nekem nagyon sok kutyus tetszik,Audreynak nem is olyan egyszerű választani.
48. Vigyorex6 (válaszként erre: 44. - Audrey17)
2009. szept. 7. 13:57

A menhelyen tényleg vannak gyönyörű kutyik, picikék is és fajtatiszták is. Mindenki azt javasolja, amilyen neki van, én pl. nem vagyok annyira "lányos" kutya fan, de ha Te olyat szeretnél, akkor nyilván olyan lesz. Nem is annyira a fajta a lényeg, hanem a nevelés, a törődés, sok játék együtt és némi fegyelem, mint a gyereknél :))))

Olvastam, hogy tetszik a spicc. Én ismerek egyet;áldott jó lélek és egy törpespiccet, ő pedig úgy bújik, mint egy kismajom, ilyet még nem láttam, pedig az enyém sem semmi. Ha hozzámbújik és rámnéz, sírva tudnék fakadni. Ő is befogadott. Sokan félnek a menhelyi kutyák vadságától, de ezt látod rajta...Ők sokkal hálásabbak, mert tudják, hogy az élet nem csak jó lehet.

2009. szept. 7. 13:57

Hááááát.

Nekem az a véleményem, hogy amelyikünk szereti a kutyusát, úgyis azt a fajtát ajánlja.

Audrey úgyis olyan kutyust fog venni, amilyik megtetszik neki. Esetleg abban tudunk neki segíteni, hogy felsorolunk néhány kutyafajtát, és a saját kutyusunk tulajdonságait leírjuk.

De ezért nem kell balhézni.

A másik. Nekünk ugyebár mopszunk van. Lakásba való kutyus, de én úgy vagyok vele, majd akkor lesz a lakásban, ha más után már nem kell takarítanom :DDD Attól még ugyanúgy szeretjük, és télen sem fázik. Fantasztikus helye van a kazánházban, ahol hol az egyik, hol a másik kazán ad meleget....

2009. szept. 7. 13:56
Nekem tetszik a yorki.
45. kriszti71 (válaszként erre: 38. - Pemete)
2009. szept. 7. 13:47

Nem érdekel a véleményed,légyszi hanyagolj.

Én akkor is a yorkit ajánlom,de visszaolvastam,és nem csak én mondtam a yorkit.Felőlem azt tartasz amit akarsz,nem a te kérdésedre válaszoltam,és még jó hogy különbözőek vagyunk,ja és ha te akkora kutyabarát vagy,akkor nem fikázod le más kutyáját,ami másik fajta!!!!

2009. szept. 7. 13:44
Kicsit kiléptem a srácomért az oviba,csak most olvasom.Örülök a sok jó tanácsnak.Nekem is eszembe jutott a menhely.Igazság szerint a kutya a szüleimé lesz,viszont mivel havonta látogatom őket fontos,hogy a srácaimhoz kedves legyen.Akkor melyik is a legkevésbé morci kutya?Anyámnak tetszik a havanese,a máltai és a spitz,de azt nem vinnék neki.Már van vele rossz tapasztalatom.
43. pemete
2009. szept. 7. 13:39
Persze, teszek fel képet, ha lesznek. Majd a hét végén megyünk megnézni az anyakutyát, hogy mi van, most már elvileg látszódnia kell rajta, hogy lesz-e, vagy nem. Csinálok majd jó sok képet. Meg egyet úgyis elhozunk, arról még több fotó lesz. MEg biztos lesz róla nagyobb korából is, mert csak leinformálható helyre adom, ahol rá tudok nézni, hogy hogyan tartják.
42. pemete
2009. szept. 7. 13:37
Hát, a bulli vére miatt kicsit olyan idióta bohóc, tudod, mint a bullik általában. Szerintem a pitek engedelmesebbek, és könnyebben nevelhetők, pont azért mert nem ilyen kis dinkák. Ez is az ágyunkban alszik kb 10 percig, utána le szoktuk rúgni, mert elkezd fingani:S Ezért harci kuta, mert harci gázt ereget:DDD
41. Vigyorex6 (válaszként erre: 39. - Pemete)
2009. szept. 7. 13:36
Jah! Ha lesznek kisszutyikák és esetleg teszel fel fotókat, szólj légyszi :D
40. Vigyorex6 (válaszként erre: 39. - Pemete)
2009. szept. 7. 13:35
Aha...méretre nagyobb, de a feje bullterrier. A pit az erőteljesebb természetű, de ez neveléssel kontrolálható, a bullterrier a nyugodtabb, a barátnőmnek is volt és vmikor éjjel ahogy fordult, néha ráfeküdt, de semmi. Az egyik ismerősöm pedig minibullokat tenyészt. Valami jópofák. :)))))
39. pemete (válaszként erre: 37. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 13:29
Köszi, egyébként testalkatra inkább pit, mert olyan kis nyurga, kecses. Ha mindenigaz, nemsokára lesznek kiskutyák, nemrég voltunk csajozni:)
38. pemete (válaszként erre: 36. - Kriszti71)
2009. szept. 7. 13:28

Nem az enyém nem harapós képzeld!

Sőt, az itteni gyerekek nem győzik nyúzni. Egyébként had döntsem el én, hogy milyen kutyát tartok gyerek mellett, ez az egyik, a másik pedig, hogy ha ismernéd ezt a fajtát, akkor nem mondanál ilyet. LEgalább olvass el egy kutyás oldalt, hogy mit írnak ezekről a kutyákról! Kifejezetten ajánlják gyerek mellé, de mint azt már mondottam volt, nem való akárkinek akármilyen kutya. Miért természetes, hogy egy nagyobb testű kutyát kint tartasz? Az nem érdemli meg a szeretetet? Azt, hogy télen ne ázzon-fázzon, nem érdemli meg a simogatást, mert nagytestű??? Nem értem!

37. Vigyorex6 (válaszként erre: 35. - Pemete)
2009. szept. 7. 13:25
Nagyon jópofa a kutyid, inkább a bullterrier vonások vannak meg benne a külsejét tekintve, palackorr stb... :))) és a közös képek a gyerkőccel :D
36. kriszti71 (válaszként erre: 35. - Pemete)
2009. szept. 7. 13:22

Miért a tiéd nem harapós??gyönyörű gyerek mellé.

Egyébként a barátokat nem bántja rá kell szólni,és nem ülnek rá,mert nem a legkisebb extra mini változatot kell venni.

Jobb gyerek mellé a roti szerinted,amúgy nekünk az is volt csak az természetesen kint tartottuk!!!!

35. pemete (válaszként erre: 33. - Kriszti71)
2009. szept. 7. 13:18
Igen, nagyon szuper, hogy betámadja az idegeneket, ha esetleg feljönnek a gyerek barátai nagyon boldogan fognak távozni egy kutyaharapással... Plusz, ha esetleg ráfekszik a gyerek máris volt kutya, nincs kutya:p
34. pemete
2009. szept. 7. 13:16
Én inkább közepes termetű kutyát ajánlanék gyerek mellé, aki bírja, hogy a gyerekek nyúzzák. Mindenképp nézd meg a fajtaleírást mielőtt kiválasztasz egy kutyafajtát, hogy kinek ajánlják azt a fajta ebet, mert nem minden kutya való mindenkinek. De nagyon oda kell figyelni a gyerekek és a kutya viselkedésére is. A gyereknek nem szabad hagyni, hogy bántsa a kutyát, folyamatosan nyúzza, hiszen a kutya nem egy játékbaba, vagy plüssfigura. A kutyán pedig azt kell figyelni, hogy hogyan viszonyul a gyerekekhez, nem agresszív-e, nem morog-e, nem akarja-e megharapni a gyereket, egyáltalán örömmel veszi-e a gyerek közeledését. Én azt vallom, hogy gyerek mellől az agresszió első el kell adni a kutyát, vagy pedig nagyon keménen meg kell nevelni, hogy eszébe ne jusson a gyerekre még csak csúnyán ránézni sem! Nekünk egy pit, és bullterrier keverék kan kutyánk van aki 2,5 éves a kislányunk pedig 2 éves lesz nemsokára. Nagyon jól megvannak, imádják egymást, a kutyát nagyon megneveltük, meg alapból szerette a gyerekeket, de mindig figyeltem, hogy mit csinál ha közelít a gyerek, mit reagál, ha rámászik, stb. Mára véd és dacszövetéget kötöttek, vigyáznak egymásra, és megosztják a kajájukat is:)
2009. szept. 7. 13:16

Én a yorkit tudom ajánlani,mi nagyon imádjuk.

Az sem elhanyagolható szempont,hogy nem hullik a szőre.Szerintem nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz,az idegeneket megugatja sőt betámad,de ez van nem is azért vettük hogy másokat szeressen.

2009. szept. 7. 13:08
Nekünk is palotapincsink van,igaz ő pekingi és elég hosszú a szőre és hullik is sajnos,így sokat jár a kozmetikába,csak télen hagyjuk meg hosszúra,de ő soha nem bántotta a kisfiam,bár nevelés kérdése is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook