Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a kellemetlenebb: gátmetszés, vagy repedés? fórum

Melyik a kellemetlenebb: gátmetszés, vagy repedés? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 3. 15:43
Én 3 hónapja szültem. Hiába metszettek gátat, akkora volt a baba, hogy keresztirányba repedtem is. Szóval megvolt minden. Hogy melyik gyógyult hamarabb, nem tudom, de az biztos, hogy a vágás még 2 hónap után is meg volt duzzadva, a repedést meg nem is tudtam, merre lehet, nem éreztem. Viszont most 3 hónappal utána egyiknek sincs nyoma se.
2010. nov. 2. 13:24
Én az első gyermekemmel repedtem, ill. a doki ügyetlen volt és metszett, de a végbélnyílás felé repedtem is. A gátmetszés 1 hét alatt gyógyult. A repedés miatt még 3 hónap múlva is csak sántítva tudtam járni.Ülni meg alig tudtam. Ráadásul azt a sebet állandóan kezelned kell, mert különben el is fertőződhet. A másik gyermekemmel gátmetszés volt, szinte nem éreztem a sebet és 3 nap alatt gyógyult.
22. misz
2010. nov. 1. 18:15

A repedés mindenképpen rosszabb.

Egyrészt nem lehet irányítani és bizony a húgycsőtől a végbélig elég nagy a sérülhető terület. És ha valamelyiket eléri, akkor maradandó károsodást is okozhat. Persze ez csak elég ritkán fordul elő, de a pakliban benne van.

Másrészt sokkal tovább tart a varrás, mert egyenetlen roncsolódott sebszéleket kell összeillesztetni. Emiatt a heg is vastagabb és lassabban gyógyuló lehet.


A dokimmal és a szülésznőmmel úgy beszéltük mag, hogy próbáljuk a gátvédelmet és ha nem megy, akkor gátmetszés lesz, hogy ne repedjek.

Aztán az élet egész máshogy hozta a dolgokat, de ez már nem vág a témához.

21. bry083
2010. nov. 1. 14:27
Engem vágtak, de csak kicsit. Nem éreztem egyáltalán és a varrást sem este már ülni tudtam rajta, egy hét múlva nem is éreztem. A repedés még hangzásra is brrrrrrrrr....
2010. nov. 1. 14:11
Nekem is mindkettőben volt részem.metszésnél kb.2-2,5cm stoppoltak gyorsabban gyógyult a sebem mint a repedésnél(kb.1cm)amit nem varrtak össze.Sőt repedésnél nagyon csípett a vizeletem is.
2010. nov. 1. 14:06

Nekem gátmetszésem volt, azt nem éreztem.

De a varrás....horror. Akkora érzéstelenítőt kaptam, de mikor egyre beljebb öltött, az nagyon fájt. Mondtam is, hogy inkább szülök még kettőt, de ne varrjanak össze :))

De biztos jól csináta a doki, mert fél nap múlva reggel már simán (jó nem olyan simán)ültem rajta. Meg is lepődöt:)

2010. nov. 1. 13:58

Nekem mindkettőben volt részem..őszintén a metszés nem fájt,a repedésről pedig utólag tudtam..fájdalomcsillapító nélkül a doki másfélóráig stoppolt..

Szülés után pont 12 hétig szenvedtem vele,aztán hirtelen megszűnt a fájdalom..

17. b486c9cf7d (válaszként erre: 15. - Tigris1971)
2010. nov. 1. 12:43
Igen, felelmetes elore belegondolni, hogy a szovetekkel ott mi tortenik, de az adott helyzetben az pont mellekes.
2010. nov. 1. 12:41

Ha a gatmetszes annyira jo lenne, mas orszagokban is automatikusan vagnanak, de ez foleg kishazankban akkora protokoll.

Varrni biztos konyebb egy vagott gatat, a szoveteket osszeilleszteni, de nem biztos, hogy annyira megserulne a gat repedesnel, mint amekkorat vagnak.

En repedtem (allitolag nem nagyon, de eleg sokat dolgozott rajta utana az orvos), de mar aznap ulve szoptattam a fiam es nem okozott gondot a jarkalas, fajdalomcsillapitora se volt szuksegem.

Egyeni, kinek van metszesre szuksege, mashol is vagnak, ha szukseges.

Varratszedes nem volt, felszivodoval varrt termeszetesen.

15. Tigris1971 (válaszként erre: 14. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 1. 12:36
Szerencsés voltál,a metszést,vágást nem éreztem,a varratszedést igen.Szerintem túlmisztifikálják a metszést akiknek még nem volt,nagyobb bajunk is van akkor annál,hogy egyáltalán megérezzük.
14. bf5264a5b9 (válaszként erre: 12. - Tigris1971)
2010. nov. 1. 12:33
Nekem még az se volt, mert felszívódós cérnával csinálta :) Megegyeztünk, hogy a másodiknál ugyanott vág majd, így a heg is kevesebb lesz :)
2010. nov. 1. 12:31
Félreérthető voltam,a repedés a kellemetlenebb.
2010. nov. 1. 12:28
Szerintem a gátmetszés,mert irányított,a repedés szerintem nagyobb károkat csinál.Nekem kétszer volt,gond nélkül összeforrt,és abszolút nem érzékeny.Egyébként általában nem kérdezi meg a doki,hanem csinálja.Nem kell tőle félni,nem is érzed,max a varratszedést.
11. KIKY
2010. nov. 1. 12:28
Repedést csak akkor nem varrnak, ha minimális. Egyébként nehezebben varrható, mint a metszés, mert ugye egyenletlen szélű sebről van szó. Én is rettegtem a gátmetszéstől, de azzal szültem. Magát a vágást, varrást nem lehet érezni, csak utána rohadt kellemetlen vagy 2-3 napig, de ez is attól függ, hogy a doki hogyan varr. Én 4 nap után már simán ültem és nem éreztem semmit.
10. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2010. nov. 1. 12:26

Nekem gátmetszésem volt, úgy voltam vele, az mégiscsak úgymond egyenes, mint hogy össze-vissza repedjen.

Őszintén szólva annyira koncentráltam akkor, hogy hova nyomjak, hogy alig vettem észre a gátmetszést. Tényleg nem mondhatom, hogy fájt. Az összevarrás meg már tényleg semmi. Meg ott adtak érzéstelenítő szurit.

9. bf5264a5b9 (válaszként erre: 6. - Orsibigyu)
2010. nov. 1. 12:26
De... csak kérdés az, hogy hogy fog kinézni egy szanaszét repedt szabálytalan valami egy kicsi, egyenesen metszett vonalhoz képest, ha összeforr... meg kérdés az is, hogy mennyire és merre reped, hány öltés fog kelleni, mikor reped (a metszést fájás közben csinálják, úgyhogy én nem is éreztem).
2010. nov. 1. 12:25

Szerintem a repedés.

Pontosabban amikor varrják össze, a repedésnél többet "őtenek".

Gátmetszésnél, fájásközben vágott a doki nem is éreztem.

2010. nov. 1. 12:25

Nekem metszés volt. Lehet hogy ufó vagyok, de annyira nem volt kellemetlen, most meg úgyse látom :)


Hallottam már olyat, hogy repedt az egyik ismerős a 'gyengébb szöveteken' és a végbele bánta, egy ideig ki is kellett vezetni, míg helyre nem tudták rakni.


Szóval ha a kettő közül kell választani, akkor mindenképpen metszés :)

6. orsibigyu (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. nov. 1. 12:24
A repedést nem varják össze?:S
2010. nov. 1. 12:22
Két rossz közül a kevésbé rossz természetesen a gátmetszés, mert azt legalább próbálja az orvos összevarrni, és elfogadhatóan össze is forr. Ha meg reped, az meg már régen rossz...
4. orsibigyu (válaszként erre: 2. - C863b54f87)
2010. nov. 1. 12:22
Hát teljesen megértelek, én is! :)
2010. nov. 1. 12:21
Egyesek azt mondják, hogy a gátmetszés jobb mint a repedés, de olyat is hallottam, hogy jobb a repedés, mert a gyengébb szövetek repednek és nem olyan erős szöveteket vágnak át mint a gátmetszésnél. Tapasztalatokat kérek!
2. c863b54f87 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2010. nov. 1. 12:21
Szerintem a repedés...ezt hallom. Gondolom egyik sem lehet túl kellemes...én mindent meg fogok tenni azért, hogy csak tágítsanak és ne vágjanak.Nem akarok gátsebet:S:S.
2010. nov. 1. 12:20
Melyik a kellemetlenebb: gátmetszés, vagy repedés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook