Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan aki megúszta a szülést gátmetszés-repedés nélkül? fórum

Van olyan aki megúszta a szülést gátmetszés-repedés nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. jún. 23. 10:35
[link] gátvéder
2010. okt. 27. 14:54
Nagyváradon ismer valaki olyan dokit aki gátvédelemben is jártas. Nem mintha lecserélném az enyémet:D
2010. okt. 13. 11:59
Nekem volt gátmetszésem,itt szokás,még aki a 4iket szüli is.
112. f758a7200f (válaszként erre: 108. - Lauraaa)
2010. okt. 13. 11:58
Igen ez a szűkség dolog, szerintem mindenkinél más, az én dokim azt mondja, hogy vágás mellett sem biztos hogy valakinek sérülnek a gátizmok, inkább attól függ (és ezt szülés nélkül is), hogy egyébként az életben mennyire terheled ezeket az izmokat. Pl még nem szült nő is lehet tágabb mint egy szült, ha a nem szült nő dohányos, vagy sokat köhög, vagy szorulásos évekig, esetleg nagyon sokat sportol olyan sportokat amik eleve a gátat nem kímélik (futás, ugrálás, lovaglás) és ha emellett még a gátizomtornát is hanyagolja, vagy a hasán sok felesleg van, esetleg genetikailag is gyengébbek az izmai...akkor az már eleve rossz. na akkor már inkább szülök:DDDD
111. f758a7200f (válaszként erre: 110. - Orsibigyu)
2010. okt. 13. 11:53
Igen de pl én a gátmetszéses szülés után sokkal többet bírtam eleve, házimunkákat stb, más is számít, fáradtság stb. A gátvédelmes szülésem után viszont, bár a szülés könnyedén volt, más problémák miatt (időközben kialakult egy vérzékenység nálam, vagy a régi rosszabbodott) 3 héttel szülés után megint kórházba kerültem, mert bevérzés történt, magyarán a méh nem húzódott össze és így nem szorította el a pici ereket, mint normális, szóval 3 héttel a szülés után elöntött a vér szó szerint, és egyedül voltam otthon a picivel, mert a többiek elutaztak, attól féltem, hogy ha egyedül vezetek, esetleg elájulok stb. én ezt sokkal inkább tehetetlenségnek fogtam fel, a végén aztán sikerült rendbejönni, de látod, a gátvédelemnek semmi köze sem volt, mégis jobban rá voltam utalva a többiekre. Az első után meg egy héttel már tudtam tornázni stb, nagy sétákat, és mivel a vágást nem középen ejtették hanem sréen, jobban tudtam ülni mint más anyukák, lehet, hogy ezért gyógyult az is relative hamar
110. orsibigyu (válaszként erre: 107. - F758a7200f)
2010. okt. 13. 09:57
Köszi a tanácsokat és a bíztatást! Megfogadom. Amugy nem félek nagyon, csak miért ne csináljam olyan jól, hogy utána ne kelljen szenvedjek, hamar felépűljek és ne legyek kiszolgáltatva senkinek, pl anyós, anya.
109. orsibigyu (válaszként erre: 108. - Lauraaa)
2010. okt. 13. 09:51
Nagyvárad! Nálunk minden másképpen van! Sokan szűlnek, kevés a szülőszoba. Nem foglalkoznak az emberrel. De nem baj, így is megszületik!
108. Lauraaa (válaszként erre: 106. - Orsibigyu)
2010. okt. 13. 09:37
Fájt igen. Málna teát én is ittam a 36héttől naponta.a szülésznőm a szülésnél mandulaolajjal tágított,az kenegette oda és közben a kezével maszírozta ott lent körkörösen a hüvelyben.fájt,de szülés után törökülésben szoptattam,akkor már olyan vt mint régen:) sőt a férjem szerint sokkal szükebb vagyok 3gyerek után,mint az elött.Hol szülsz?
107. f758a7200f (válaszként erre: 106. - Orsibigyu)
2010. okt. 13. 08:56

Méhszájvizsgálat igen, kellemetlen, vagy fáj is, dokitól függ, de sok érzőideg van ott.


Ha nem akarnak kínlódni gátvédelemmel, akkor a helyedben csinálnék sok nyújtást, terpeszben guggolás egész mélyen, egy székbe kapaszkodva, popsi majdnem a földre ér, ezt kell kitartani eleinte fél percig, de próbálj fokozatosan eljutni 3 percig. Segít kinyitni a medencét. Másrészt amikor majd eljönnek a fájások, minél később menj a kórházba, ne rögtön, és sokat sétálj, ezzel is biztos jobban leszáll a baba. A szülés tulajdonképpen egy többnapos folyamat, amíg egyre lejjebb és lejjebb megy a baba, a szülőcsatornás rész igazából (első szülőknél) egy 24 órás folyamat ezalatt kinyílik a méhszáj és ez elég sokáig tart, plusz a baba helyezkedik, de a kinyílás tart a legtovább(szóval nem fogod az utcán "elpottyantani":DDD) és ha már nyitott méhszájjal mész, az már sokat segít. Azért ha megengedik inkább legyél állva (akkor is, ha ezt nem szeretik, mert ők jobban látnak mindent, ha a szülőágyon vagy)


Egyébként meg most lehet, hogy kicsit meg vagy ijedve, aztán a végén lesz egy nagyon szuper szülésed:D Hidd el, hogy ha picit vágni kell, azt ők látják nagyjából és combig nem fogsz egyáltalán felszakadni. Ne higgy a rémtörténeteknek, nekem volt gátvédelmes és gátmetszéses is, kis baba, és nagyobb baba, gyors és lassú gyógyulás, nincs az az óriási különbség ám, és hidd el, hogy mi nők erre képesek vagyunk, és utána visszatérsz mint előtte, ne higgy a rémtörténeteknek!:DDDDD

106. orsibigyu (válaszként erre: 105. - Lauraaa)
2010. okt. 12. 20:52

Nálunk nem nagyon kinlódnak a gátvédelemmel. A lényeg, hogy minnél gyorsabban túl legyenek rajta, mert kell a hely a következőnek. Mondta a doktornőm, hogy ilyesmire nem nagyon van lehetőség. Tehát csak magamra számíthatok. Hátha a málnatea megteszi a hatását.

Végülis már anak örülnék, ha nem szakadnák fel combig.

Még az érdekelne, hogy akik megúsztátok a vágást mikor a méhszájat vizsgálták nektek, fájt?

Mert nekem már az is fáj!

105. Lauraaa
2010. okt. 11. 09:29
Sziasztok! Én mindhárom szülésnél megúsztam a gátmetszést és a repedést is,addig kerestem szülésznőt míg megnem találtam a megfelelőt. pedig nem kis súlyú babák vtak(3650g,3950g,3750g.)A szülésnél ilyenkor neked is együtt kell müködni,hogy sikerüljön,nagyon nehéz visszatartani a babát mikor a szülésznő kéri.A korházba érdeklödj ki az a szülésznő akinél a legkevesebb gátmetszés van. minden korházban van ilyen szülésznő,csak meg kell találni:) sok sikert:)
104. mimmo33 (válaszként erre: 103. - Mimmo33)
2010. okt. 11. 08:24
Bébikének akartam írni:D
103. mimmo33 (válaszként erre: 96. - Mágika75)
2010. okt. 11. 08:23
dehogynem;)
102. b486c9cf7d (válaszként erre: 72. - Orsibigyu)
2010. okt. 10. 10:50

En is 35.

2,6-3kg korul kb. :)

101. f758a7200f (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2010. okt. 10. 09:26
Én Olaszországban szültem mindkettőt, de vannak olyan részek, ahol rosszabb ellátás van mint M.o-n, egyébként a jobb részeken meg ugyanolyan, de jobb semmiképp. Viszont nagyon emberségesek és anyaközpontúak, terhes nő, kismama nagy figyelmet élvez mindig, mert életet hordoz. Ezt átvehetnék keleteurópában is. Persze, tisztelet a kivételnek, mindenhol vannak jó és rossz emberek
100. orsibigyu (válaszként erre: 99. - F758a7200f)
2010. okt. 10. 05:11
Én Romániában élek, ahol köztudottan rosszabb az ellátás mint Mo-n. De nincsenek rossz tapasztalataim az orvosokkal. Akivel eddig összehozott a sors mind rendes volt.
99. f758a7200f (válaszként erre: 97. - B57d9432e5)
2010. okt. 8. 19:59

Te vagy az első akitől nem hallok rémeket a régi szülésekről:)))))


Igen, nálunk is mindkét orvosom visszautasította a hálapénzt erre a szülésznőnek csak virágot adtunk, de örült neki a másiknak meg virág helyett egy kis medált, és nálunk mindkét gyereknél apu vágta el a köldökzsinórt:)

98. f758a7200f (válaszként erre: 95. - B73e24f31f)
2010. okt. 8. 19:56
Te tudod...Lehet örökbe is fogadni, sok gyerek vár egy családra:)
97. b57d9432e5 (válaszként erre: 85. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 19:35

Ne félj a vágástól, nem fáj, sem akkor sem utána!

Amikor én szültem nagyon régen 30 éve, természetes dolog volt a gátvágás. A lányom aki most 30 éves 3 gyermeket szült, vágás, és repedés

nélkül. Természetesen tágult és szült, Se fogadott orvosa, se fogadott szülésznője nem volt, de mégis nagyon rendesek voltak hozzá. A vejemet még be is hivták amikor a baba megszületett, le tudta őket fényképezni! Nem kell mindenhez pénzt, csak emberség!!!!.

96. Mágika75 (válaszként erre: 95. - B73e24f31f)
2010. okt. 8. 18:25

:-))))

Nyugi!

A 9. hónap végén már eszedbe sem jut, hogy ÍGY akarsz (még) maradni. :-)))

2010. okt. 8. 18:11
Olvasgatlak titeket: NEM FOGOK SZÜLNI!!!!!!!! :) :S
94. Mágika75 (válaszként erre: 66. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 15:59

Ittam, a 36. héttől 1-2-3 naponta (amikor eszembe jutott) 1 csészét.

Van teás és homeós topik is.

2010. okt. 8. 15:52
A második szülésemnél nem vágtak, nem repedtem. Nem is kérdeztek, természetesnek vették. Ritka jó ügyeletes orvos és szülésznőm volt. Nem fizettem, pedig megérdemelték volna.
92. orsibigyu (válaszként erre: 90. - F758a7200f)
2010. okt. 8. 15:35
Azt előre megbeszélem vele, hogy császárt, csak ha nagyon muszály. Ha csak annyi a baj, hogy nem nyomom elég erősen akkor szóljon rám és minden erőmet összeszedem.
91. katus3 (válaszként erre: 89. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 15:31
Dehogynem! Csak sok neve van! Az a reszelt krumplis lisztes cucc,amit olajban kell kisütni! Viszont mennem kell,mert nem megy az írás,sütés és fiamra figyelés egyben.:-) majd még benézek! Sziasztok!
90. f758a7200f (válaszként erre: 85. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 15:30
Minden szülés más és más, legjobb ha a rémtörténeteket nem hallgatod, mert az nagyon lelombozza az embert, úgy kell nekiállnod, hogy megcsinálod és kész, elfutni úgysem lehet:DDD És a mi testünk erre van "berendezkedve" tehát legyél nagyon optimista, és ha jó a szülésznőd, és megértitek egymást akkor próbáld hallatni magad, hogyha valami kényelmetlen, de mindenképpen ajánlom a járkálást vagy ücsörgést minél tovább, mert a gravitáció csodákat művel (itt nem a ráncokra gondolok:DDD) Ha meg arra kerülne a sor, hogy muszály császározni, mert ezt sosem tudni előre, hallgass rájuk, ha a te, vagy a baba érdekében muszály...
89. orsibigyu (válaszként erre: 88. - Katus3)
2010. okt. 8. 15:23
Én nem tudom mi az a matutka.
88. katus3 (válaszként erre: 87. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 15:18
Nem jobban,mint a lányom. 15 hónapos koráig nagyon nyugis volt,amíg megfőztem,a hordozóban nézelődött,de akkor elindult.... és azóta nem áll meg,most lesz 3 éves,és éppen egy széken áll a mosogatónál,és a csapot nyitogatja. :-/ Most kezdem neki sütni a matutkát,azt kért.:-) Közben próbálok figyelni.:-)
87. orsibigyu (válaszként erre: 86. - Katus3)
2010. okt. 8. 15:16

A hasadban is aktív volt?

az enyém kis lusta!

86. katus3
2010. okt. 8. 15:15
Fiam hármat kitesz! Sosem gondoltam,hogy ilyen eleven lesz! Nem tudom,hogy honnan jön neki ez a sok hülyeség!:-) Teli tubus fogkrémet kinyomja a mosdóba amíg én vasalok, vagy az üveges szekrényt keni be vele, és még sorolhatnám....:-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook