Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellrák utáni helyreállító műtét.Van valakinek tapasztalata? fórum

Mellrák utáni helyreállító műtét.Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


18. Rozália (válaszként erre: 17. - Gizuzmo21)
2013. aug. 2. 05:22
Örömmel olvasom, hogy ennyire jól vagy:) Még nagyon sok, boldogságos évet kívánok!!
2013. júl. 9. 23:29

Sziasztok!

Nekem fél éve volt mindkét emlő eltávolítása rosszindulatú tumor miatt. A korrekciós műtétet fontolgatom, jó volt a lehetőségbe kapaszkodni míg lábadoztam, de most, hogy végre nincsenek fájdalmaim,dolgozom és lelkileg is egészen jól vagyok, lehet, hogy rá sem szánom magam. Érdekelne a véleményetek, és azoknak a sorstársaknak a véleménye akik már túl vannak az egészen.

16. Rozália (válaszként erre: 15. - Macsek68)
2013. márc. 22. 05:53
Én csak sok szerencsét szeretnék kívánni! Magam olyannyira féltem a műtéttől, hogy végül nem csináltattam meg:( Én 48 éves voltam (10 éve), amikor volt a műtétem.
2013. márc. 21. 16:29

Sziasztok,egy éve volt mell eltávolító műtétem,várom a helyre állító műtétet,ami a hasamból lesz.Nagyon félek a műtétól és hogy milyen lesz az eredmény.Mennyi idő a gyógyulás a műtétet követően??

Aki már túl van rajta,kérem írjon,sokat segítene!

íde írjatok feher.viragok@gmail.com

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta Marcsi

14. Rozália (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2012. ápr. 14. 07:30
És a hátán meglátszik az izom helye?
2012. ápr. 13. 11:16
Egy ismerösömnek azonnal korigálták. Akkor amikor eltávolitották a mellét inmplantátumon kapott és a hátábol huztak át neki is izmot ha jol tudom. Rá fél évre korigálták hozzá a másik mellét(felvarrták) Bimbót tetováltatni fogja. Nagyon szép lett az eredmény. Nyáron ha olyan ruhát vesz fel melltartó sem kell neki.
12. Rozália (válaszként erre: 11. - Laurine)
2012. ápr. 13. 09:38
Szerintem az onkológusának említse meg. Ő biztosan tudja, merre kell kezdeni.
11. laurine (válaszként erre: 8. - Ovics)
2011. nov. 23. 22:22
sziasztok,érdekelne hogyan lehet elinditani egy ilyen műtétet.Édesanyámnak volt daganat ltávolito műtétje és most szeretnénk a kettöt egy méretre hozni.van várólista?hol induljunk el?várom a válaszokat!Klinikákon műtötték,elvileg ott csinálnak rekonstrukciós műtéteket.help please
2011. nov. 4. 19:53

Nyilatkozna valaki egy női hetilap Egészség rovatában saját tapasztalatairól mellrák témában?


safarzsofia@gmail.com

2011. szept. 13. 05:49
Nekem a műtött oldalamon annyi problémám van azóta, hogy - bármennyire megvisel lelkileg - nem merek belevágni:(
8. ovics (válaszként erre: 5. - Kiccicu)
2010. dec. 7. 09:36

A helyreállító műtét kórházban TB-s. Ebbe beletartozik a másik mell hozzáigazitása is a helyreállítotthoz.

A szépészetiért kell fizetni.

2010. dec. 7. 09:34

Nekem 14 éve vették le a jobb mellemet és 12 éve rekonstruálták. Hátizomlebeny átforgatás + inplant + a bal lekicsinyitése+mellbimbó osztás.Ez 3 műtétet jelentett 3 hónapos időközönként.

TB-re csinálták !!!!!!!!!!!!!!!!! Most a barátnőm járja végig ugyanezt és Neki is TB!

Tavaly tetettem a bal mellembe is inplantátumot, ott csak ezt kellett kifizetni, a mütétet és benttartózkodást nem.

Kérdezzetek !

2010. márc. 2. 19:25
Keresztanyukámnak volt ilyen műtétje.Viszont Neki implantátummal történt a helyreállítás,és tb-re természetesen.Mindez Győrben a Kőári Péter dokinál.
5. Kiccicu (válaszként erre: 2. - Vizike)
2010. jan. 7. 11:56
Most tévedtem ide,de hátha olvasod még a fórumot. Két éve volt melleltávolító műtétem,rosszindulatú daganat miatt. Nem sürgette senki, csak én. Bár nem volt egyszerű,és engem is érdekelne, hogy mások ezt hogyan tudták tb-re megcsináltatni,mert én elég sok akadályba ütköztem. Pedig mindenféle könyörgő leveleket írogattam különféle bizottságoknak,de elég sokat vártam így is. Végül is a kórház fizette, nem a tb. Nekem nem saját szövetből, hanem implantátum beültetéssel történt a helyreállítás.Betettek egy ún. expandert, és egy szelepen keresztül minden héten sóoldattal töltötték a cicimet. kb.4 hónapig. utána kivették a szelepet, a másikba kaptam egy implit, és nagyon jó így. (azt én fizettem) Még vár rám egy cserélős műtét, de ez nem sürgős. Össze sem lehet hasonlítani ezt az érzést a két évvel ezelőttivel. lehet, hogy már nem aktuális, de a barinődnek üzenem, hogy mindenképp vágjon bele.
2009. okt. 3. 22:16

Sajnos én tudok segíteni. A cikkemből megtudod, mi volt velem. A "dolog" után elmentem Traub Alfrédhoz, plasztikai sebész. Én békéscsabai vagyok, akkor ő rendelt itt. Hosszú várakozás után volt egy műtétem, amikor a hátamból kivett bőrt és szövetet berakta a jobb mellem aljára, ahol a műtétet csinálták. Azért kellett ez, mert a besugárzás miatt összeszűkült a bőr, és kellett máshonnan, hogy az alá tudják teni az implantátumot. Ezután várni kellett, majd az inpalntátum miatt vártunk. Ami nem volt akkor, mert a kórházaknak akkor se volt pénzük, elfogyott a keret. Én meguntam, és próbálkoztunk a babával, teherbe estem. Azóta nem is jártam felé, a hátamon van egy 10 centis heg, a mellemet melltartóval korrigálom. Majd elindulok hamarosan. Csakhogy a dokim már nem rendel errefelé, és nehéz az elindulás.

Traub Alfrédet amúgy nagyon ajánlom.


Kérdezz, ha nem voltam érthető, vagy ha bármiben segíthetek.

2009. okt. 3. 21:33
hát nem úgy néz ki, hogy nyüzsögnének a tapasztalattal bíró emberek...sajnos én se tudok segíteni, csak érdekel a téma.
2009. szept. 25. 20:48

A barátnőmnek sajnos le kellett venni az eggyik mellét.Most helyreállító műtétet sürget a doki.Nem implantátummal, saját szövettel.

Valakinek van tapasztalata?Eseteleg tudnátok 1 jó plasztikai sebészt ajánlani, aki TB-re elvégezné a beavatkozást?

2009. szept. 25. 20:44
Mellrák utáni helyreállító műtét.Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook