Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melanin:Kínában a tápszerben találták meg. Magyarországon a Nestlé termékei között is találtak. MERJEK nestléTÁPSZERT ADNI A GYERMEKEMNEK? fórum

Melanin:Kínában a tápszerben találták meg. Magyarországon a Nestlé termékei között is találtak. MERJEK nestléTÁPSZERT ADNI A GYERMEKEMNEK? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 8. 20:36

Ime a Nestlé által küldött levél:


Kedves Borosné V. Ildikó,


köszönjük szépen, hogy megkeresett minket. Kérésére a következőkről szeretnénk tájékoztatni:


A Nestlé Coffee Mate termékében a melamin nem kimutatható - három független laboratórium erősítette meg az eredményt


Egy rutinszerű, termékbevezetés előtti, a Nestlé Hungária által kezdeményezett önellenőrzés során a felkért magyar laboratórium kis mennyiségű melamint talált a thaiföldi gyártású Coffee Mate termék egy kiszerelésében, ezért a termék teljes mennyiségét a Nestlé és a hatóságok zárolták. A Coffee Mate még nem került bevezetésre Magyarországon. A termék többi kiszerelésében nem találtak melamint, ezek zárlatát a Fővárosi és Pest Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósága 2008. október 6-án feloldotta.


A Nestlé értetlenül áll a magyar laboratórium eredménye előtt, ugyanis három, egymástól független külföldi laboratóriumban újra bevizsgáltatta a terméket, melynek eredménye nem mutatott ki melamint a kérdéses, még zárolt termékben sem. A Nestlé kapcsolatba lép a hatóságokkal annak érdekében, hogy az ügy tisztázódjon.


A Nestlé Hungária Kft. bizonyos abban, hogy termékei nem tartalmaznak melaminnal hamisitott tejet és valamennyi terméke biztonságosan fogyasztható. Általánosságban elmondható, hogy a melamin az élelmiszerláncban minimális mennyiségben mindenhol megtalálható anyag, mely ilyen alacsony mennyiségben nem jelent veszélyt a fogyasztókra. A termékei minősége és biztonságossága a Nestlé számára elsődleges fontosságú.


Nestlé tápszerek


A német Élelmiszer Ellenőrzési Hivatal közleményében kiadta, hogy a csecsemőtápszerek biztonságosságának igazolása érdekében bevizsgáltak 23 csecsemőtápszert különböző gyártóktól, és egy esetben sem találtak melamint. A vizsgált termékek között 7 Nestlé tápszer volt, ami megerősíti az eddigi vizsgálatokat, mely melamin jelenlétét Nestlé bébiételben, tápszerben kizárja nemcsak Németországban, hanem más országokban is. A BEBA tápszerek és Nestlé bébiételek továbbra is biztonsággal adhatók a kisbabáknak.



Amennyiben további információra van szüksége, kérem, forduljon hozzánk ismét bizalommal, mindig szívesen segítünk.


Üdvözlettel


Marschalkó Zsófia

a Nestlé Fogyasztói Szolgálatának vezetője

1013 Budapest, Ybl Miklós tér 8.

Nestléinfo: 06 40 / 214 200

info@hu.nestle.com

www.nestle.hu

2008. okt. 7. 22:58
köszi:)
12. ZSU1980 (válaszként erre: 10. - Memme)
2008. okt. 7. 22:58
kösi a felvilágosítást!:)
11. ZSU1980 (válaszként erre: 7. - Swallow18)
2008. okt. 7. 22:57
miért?
10. Memme
2008. okt. 7. 22:35

Sziasztok!


Az én gyerekorvosom már kapott egy gyártói nyilatkozatot, hogy minden Nestlé termék biztonságos. Mivel külföldön gyártják őket, ezért Németországban vizsgálták be őket, és semmiben nem találtak melamin-t, úgyhogy minden tápszer és bébiétel biztonságos. Én tovább használom a Bebát és az üveges bébiételeket, mert nagyon beváltak, és bízom bennük - és a gyerekorvosomban is...

9. contu (válaszként erre: 6. - 39f5f6877d)
2008. okt. 7. 00:58
Az említett csokik egy része nem is Nestlé.
8. 39f5f6877d (válaszként erre: 7. - Swallow18)
2008. okt. 6. 23:31
Sajnos mi rá vagyunk kényszerülve. De szivem szerint én is ezt tenném.
2008. okt. 6. 23:17
Hát én a babapudingjukat simán kivágtam a kukába.
6. 39f5f6877d (válaszként erre: 5. - ZSU1980)
2008. okt. 6. 23:02
Hát amikor én láttam a riportot, akkor a igen ismert csokikról volt szó. K.t K.t, Sni...s, Ma.s,. Hogy a bébi dolgokba is legyen arről nem modtak semmit. De jobb félni, mint megijedni én azt mondom. Én ma küldtem e-mailt a Nestlének tápszer ügyben és remélem fognak válaszolni.
2008. okt. 6. 22:06
Én nemigen nézek tévét!Milyen Nestlé termékekben találtak ilyen alapanyagot?Csak mert kisfiam Nestlés bébiételt is eszik!Vagy csak tápszerre vonatkozik?!És csak a Nestlésekre?Mi milupásat iszunk abba is lehet?!Légyszives ha valaki tudja válaszoljon!:(
2008. okt. 6. 21:15

A Nestlé azért kérte a bevizsgálást az adott termékre (nem tápszer), mert az egyik alapanyag távolkeletről érkezett hozzá.


Valószínűleg azért (is) vizsgáltatták be, mert így le tudják mondani a megrendeléseiket az adott cégtől kártérítési kötelezettség nélkül.


Azt mondjuk nem értem, hogy a cég miért nem ad ki az anyukáknak egy megnyugtató nyilatkozatot, hogy a tápszer hozzávalói kizárólai EU-ból származnak vagy valami hasonló...

2008. okt. 6. 21:08
nálam is ez a szitu, beba 2-őt kap a picur, bár igaz csak reggel iszik kb. 2dl-t de akkor is. :S nem tudom
2008. okt. 6. 21:06

Szia.


Én is ezen görcsölök tegnap óta, mikor láttam a tv-ben azt hittem rosszul leszek. Mi hónapok óta Nestlé Al110 tápszert eszünk. Ja és az én kisfiam elvileg nem is ehet mást, tejcukor érzékeny és a többi hypoallergán táptól is volt kiütése. Csak ezt birja. Hát rohadtul idegesít ez a dolog.

2008. okt. 6. 21:02
Melanin:Kínában a tápszerben találták meg. Magyarországon a Nestlé termékei között is találtak. MERJEK nestléTÁPSZERT ADNI A GYERMEKEMNEK?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook