Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. fórum

Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
41. 0c97fbb607 (válaszként erre: 40. - F72d419d5f)
2007. jún. 5. 10:49

Tudom!Már írtam,hogy nem is mentünk el.mert rendes ballagást csináltak,nem kis búcsúztatót!

nem voltam hajlandó ekkora baromságba belemenni!

Teszek egy nagyot a hülye fejükre!

40. f72d419d5f (válaszként erre: 38. - 0c97fbb607)
2007. jún. 5. 06:37
és még ha tudnád ,hogy az oviban mit művelnek !!!
2007. jún. 4. 16:31
10000. Ez a mai (hülye) minimum.
2007. jún. 4. 16:23
a röhej az hogy ballagást csinálnak ki az általánosból!!!!
2007. jún. 4. 14:56
A sógoenőm lnya most fog ballagni és én is 10-15 ezerre gondoltam.
36. nono80
2007. jún. 4. 13:43
Mi 15000-et adtunk a sógorom lányának!De megmondom őszintén röhejesnek tartom,hogy egyáltalán adni kell valamit!Mi még egy meleg kézfogást sem kaptunk mikor kijártuk a 8 általánost!Vicc az egész!
2007. jún. 4. 13:39

Tavaly volt a családban több ballagás is a férjem unokatestvérének az ikrei ballagtak 5000-5000 ft kaptak tőlünk.Az én lányom is ballagot ők szintén 5000 ft adtak a lánynak.

Szerintem ez reális összeg ,nem szabad a másikat kellemetlen helyzetbe hozni hogy túl sokat adunk.

34. 5464505f6a (válaszként erre: 30. - Edb6c38cef)
2007. jún. 3. 20:10

Micsoda???ÉN összesen általánosban meg gimiben mindent összeadva nem kaptam ennyit!Te jó ég!

Idejében tesznek róla,h ne a pénz számitson mJd a gyereknek és késöbb felnöttnek.

33. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - Zse pi)
2007. jún. 3. 20:05

Én is,no meg azt ,hogy mindenből nagy ügyet csinálnak!Mint pl az ovis ballagás(valóban nem mentünk el)Meg a Valentin nap,meg már a húsvétból is karácsonyt csinálnak...stb.Tiszta őrület ami itt folyik.

Majdnem összevsztünk a férjemmel a húsvéton,mert játékokat is akart venni a gyerekeknek,én meg mondtam ,hogy nem!

32. 3cbdff671e (válaszként erre: 30. - Edb6c38cef)
2007. jún. 3. 19:53

100ezer??? egy ballagásra??? Úristen!

Ennyit az emberfia-lánya a testvérének, keresztszülő a keresztgyerekének vagy nagyszülő az unokának ad lagziba, legalábbis mifelénk.

2007. jún. 3. 19:14
Ki mennyit akar.Felénk már nagyon el vannak szállva az emberek ajándékozással kapcsolatban.Senki sem szeretne lemaradni a másiktól.Így mi is kénytelenek vagyunk azonos értékben adni,vagy vásárolni.
2007. jún. 3. 11:58

41 éves vagyok, én nyolcadikban igencsak jelképszerű ajándékokat kaptam.

Viszont: férjem gyereke 95-ben ballagott általános suliból. Hát, jöttek az anyuka rokonai, volt, aki 100 ezer forintot adott borítékba a gyereknek, azt hittem, padlót fogok.

2007. jún. 2. 21:50

Tényleg nagyon elszálltak... már nekeem is és a hugomnak is volt ballagási bulink ált. isk. is, néha túlzásnak tűnik :) gyűrű, lánc, óra, könyv, 10 ezer Ft értékben "illik" szerintem, legalábbis mifelénk + min. 1 torta....

A nagylányom most ballagott oviből, elhívtuk a nagyszülőket, a tesómékat+ férjem tesóját, háát írjak az ajándékokról is? Anyuék: forgószék (a már korábban kapott íróasztalhoz)+2 féle süti; anyós: 10000 Ft+torta, hugim: iskolatáska, sógornőm: karóra+2000 Ft, és természetesen a csokrok (kabalából). Tényleg túlzás, de imádják az unokát, és mindent megadnak ők is neki....

28. dobos
2007. jún. 1. 06:03
Szerintem már nagyon elszálltak a lovak ajándékozás terén sajnos.
2007. máj. 31. 06:30
Én anno gyűrűt kaptam, mert azt szerettem volna már rég. Örültem neki, igaz ma már nincs meg (becserélem), de az jó ajándék volt, és még pénz is csúszott hozzá:)
26. lamoni (válaszként erre: 25. - Zse pi)
2007. máj. 25. 21:55
Teljesen igazad van. De vannak olyanok, akiknek ha ajándékot veszel, akkor is egyből az árát nézik. A legrosszabb az, amikor még meg is kérdezi, hogy mennyiért vetted azt a valamit. Ezt nevezem igazi pofátlanságnak.
25. zse pi
2007. máj. 25. 14:13

annyira útálom már ezt az elanyagiasodott világot...


Mekkora érték illik??? Ajándék, nem? Hasznos legyen, vagy meglepi, ez a lényege, nem? Vagy veszünk egy jó drága "még egy" étkészletet, aztán le van tudva a dolog???


Én spec. egy kiskutyát kaptam anno...

2007. máj. 25. 11:14
Akkora értékben érdemes vásárolni ballgásra vagy akármilyen más alkalomra amewkkora értékben tudjuk ,hogy a közeli rokon maga is megteheti anyagi helyzete megengedi Ballagásokra eljegyzésre esküvőre stb. Mert ha a rokon nagyobb értékben kap mint ő tud adni az neki kellemetlennséget jelent.
23. Venes
2007. máj. 25. 07:25
Szerintem egy ékszert lehet ilyen esetben venni az illetőnek, vagy szettet. De igazából nem a pénz számít. Én jobban örülnék egy könyvnek, ami akár 1000 Ft sincs de érdees, mint egy aranyláncnak.
2007. máj. 24. 18:43
Szüleimtől nem kaptam semmit nyolcadikos ballagásomra, volt egy kis eszem-iszom itthon, de nem több. Esetleg egy hasznos számológép, ami jó esetben 4 éven keresztül segíti majd matek órán? :)
21. Loni
2007. máj. 24. 18:40

Amikor én ballagtam, akkor a családtól egy láncot kaptam. Annak nagyon örültem. (Őszintén szólva én a gimis érettségi-bhallagás-bankett stb.-től voltam kiakadva. Minden héten egy rakat pénzt kellett beszállítanom ilyen virágra, olyan teremfoglalásra. Egy halom pénz ment el a bankettre, amire igazából nem is emlékszem, annyira unalmas volt.)

Visszatérve az alapkérdéshez: mit szólsz egy jópofa társasjátékhoz? Nem tudom, ez most a fiatalok között menő-e. Mi családon belül sokszor ajándékozunk egymásnak logikai-stratégiai játékokat. Ma már nagyon okos, értelmes és szép kivitelű játékokat lehet kapni. És ugye játszani jó!

2007. máj. 24. 17:44
hajlandó*
2007. máj. 24. 17:43

A lányom most fog ballagni,de én nem várok el ajándékot senkitől,sőt vendéglőbe sem megyünk ebédelni.Itthol lesz majd egy kis ebéd,olyan mint amit szülinapkor szoktunk tartani,de semmi vendéglő,meg asztalfoglalás..stb.Persze tőlünk,meg a nagymamáktól biztosan fog kapni valamit,meg a tesóimtól,de mástól tuti nem.

A fiam meg az oviból ballag,mivel ösznépi rendes ballagást fognak csinálni,és nem csak búcsuztatót a saját csoportjukba,ezért már 2 hete nem mennek oviba a kölkök,még arra a 4 órára sem.

Gusztustalannak tartom,és nem vagyok halylandó résztvenni benne!Az ovonénineka dadusnak,és a szakácsnéninek természetesen beszáltunk az ajándékába,és majd külön megköszönjük a munkáját valamikor.

2007. máj. 23. 21:49

10000 ft.Ha vennél is bár mit,olcsóbban nem úsznád meg.Semmi értéke a pénznek.

Ezelőtt ez nem volt divat,egy csokor virág,egy szép könyv.Nagyon örültünk neki.Ezt is mi rontottuk el,úgy mint a húsvétot,karácsonyt,meg sorolhatnám még.

17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - 4726e582cf)
2007. máj. 23. 21:38
A szomoru nem ez, hanem az hogy a testverem viszont teljesen mashogy nevelodott. Az egyetemrol kirugtak, most csak a felvetelire keszul, es ha felveszik ujabb 5 evet fog a szulokon eldegelni, es ok fedezhetik a tandijat (mert mar elso diplomaert is kell fizetni, amit meguszhatott volna, ha nem cseszi el), alberletet es egyeb koltsegeit, mert eszebe sem jut egymaga megoldani. Na puff. Nekem elsoert nem kellett fizetni, elvoltam koleszban par ezer forintert, a masodikat en kuliztam ossze.
2007. máj. 23. 21:36
Szerintem ma már 1 ballagás ha közeli rokon akkor legalább egy tízezres.
15. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 23. 21:18
Hát ez így szomorú :(. Azért van harag, mert nem itthon élsz?
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - 4726e582cf)
2007. máj. 23. 21:16

Nekem nagybatyamektol az emlitett konyv jutott alt. sulis ballagasra, szuloktol virag. Kozepiskolasra viragot kaptam azoktol, akik eljottek.

Az elso diplomamat postaztattam, mert tudtam nem jonnek el a szuleim (vitak, harag hasonlok), a masodikra pedig elmentem csak azert is tok egyedul. Egyikert sem szoltak hozzam egy jo szot sem, nemhogy egy gazat hozzamvagjanak :)))

Mellesleg nem miattuk tanultam, hanem magamert.

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 23. 20:39
ugyanezt gondolom a középiskola elvégzéséért "járó" jutalomért. Nekem megveregették a vállam aztán annyi, az osztálytársam a kettes érettségiért kapott egy kocsit, mert olyan "sokat" tanult... nevetséges.... ha esetleg diplomát is szerez valahogy, akkor meg kap majd egy házat? Hah... bár a diploma megszerzése már valami, de az általános és az érettségi... szerintem kötelesség nem valami nagy dolog, amiért jutalom jár...
2007. máj. 23. 20:30

Meg szep, hogy elvegezte az altalanost :)

Egy csokor virag (bar az elhervad, igy penzkidobas) vagy egy erdeklodesnek megfelelo konyv. Szerintem feleseleges tulzasba vinni.

En ezeket kaptam es mivel nem voltam nagy igenyu elkapatott gyerek, azota is halas vagyok azert a kepes lexikonert, amit akkor kaptam. Igaz a konyvek is dragak manapsag mar.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook