Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. fórum

Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2007. máj. 23. 20:10
Hajjaj, hova szaladt el a világ, miért kellene egyáltalán ajándékot adni?? Már ez is szokás? :( Sosem értettem... nálunk nem volt divat, kötelességünk volt iskolába járni és tanulni, nem pedig jutalom, hogy elvégeztük... :-O
10. Loni
2007. máj. 23. 18:02
Én az öcsémnek anno nyaraláshozzájárulást adtam...
9. Kék
2007. máj. 23. 17:55
Az anyagi kondíciótól függ,de néhány ezer forint,akár pénzben akár ilyen értékű ajándék mindenképpen jól esik.
2007. máj. 13. 20:52
Az érték egyébként pénztárca függő. A nagyon közeli rokonnál felénk az ovison 5, a 8-dikosra 10, a középiskolásra ált. 15 ezret szoktak adni. A szülő meg azt vesz, amire tudja, hogy a gyerek a legjobban vágyik.
2007. máj. 13. 20:48
Én annak idején biciklit kaptam. Manapság a mobiltelefon, digitális fényképező, mp3 lejátszó, aranylánc stb. a menő. Én is imádom a könyveket, de manapság már azt alig-alig adnak.
2007. máj. 10. 20:03
Hát igen,változnak az idôk!:-) Szerintem is jó ötlet kipuhatolózni,mit szeretne a gyerek,akkor biztosan örül neki,ha olyasmit kap,amire már rég vágyott!
2007. máj. 10. 08:16

Ez szerintem annyira gyerek meg pénztárca függő.

Legjobb megkérdezni a gyereket, hogy mit szeretne és abból kiválasztani, hogy mit tudsz neki megvenni.

Én speciál 100 évvel ezelőtt egy távcsövet kaptam anyuéktól. Nagyon örültem neki, azóta már a gyerekeim is használják. Viszont a mai gyerekek lehet dobnának egy hátast tőle a mostani digitális világban.

2007. máj. 9. 23:52
A nagyfiam ballagására, 5 éve volt (húúúú, de rég!) hordozható CD-t vettünk. Az akkor nagyon menő volt, azt szeretett volna nagyon. A kisebb idén ballag, hát....nem igazán tudom, mit kapjon ...
2007. máj. 9. 21:54
Nálunk,amikor én végeztem, 8.osztályos ballagásra nem volt szokás ajándékozni,esetleg a szülôk adtak virágot.De azóta sokat változtak a szokások.Szerintem ballagásra egyik legjobb ajándék a könyv,aszerint választva,hogy mi az érdeklôdési köre a ballagónak,milyen szakon készül továbbtanulni,stb.
2007. máj. 9. 21:40
Nekem is van egy elég közeli ballagó rokonom, a lányom. Ha van ötletetek, várom én is...
2007. máj. 9. 21:35
Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook