Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. fórum

Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2007. aug. 21. 06:57

Egy fősulis tanárom mondta egyszer:

Ő a gyerekeinek a következőt adta ajándékba: Mind a három a diploma megszerzésekor megkapta az utolsó ösztöndíját, ami még egy hónapig kitartott. Elkezdtek dolgozni, de az első havi bérükre 1 hónapot kellett várni. Így ő az első havi bérüket gyűjtötte össze, s adta ajándékba a gyerekeinek az első hónapra.:)))

Azt hiszem, én is így szeretnék majd tenni.

70. pencil
2007. aug. 21. 06:52

Átmásoltam a "Mit vennél a gyerekednek diplomája megszerzésekor ajándékba" című topikból a véleményemet.



Az én gyerekeim semmit sem kaptak.

Illetve a diplomát, aminek a megszerzésében nekem is nagy részem volt.

A kicsit egyedül taníttattam, pontosabban annyit dolgozott az egyetem mellett, és úgy tanult, hogy az árvaellátásból+ösztöndíj+szociális támogatásból el tudta látni magát.

Tudta, hogy nincs miből támogassam, de akaraterővel megoldotta egyedül. Neki az volt az ajándék, hogy bőgtem örömömben.

A lányom felnőttként szerezte meg, neki az volt a fő segítség, hogy 4 évig havonta 1 hétig enyém volt az akkor 2 majd három ill. 4 majd 5 éves kicsi.

Na jó, a szakdolgozatot én gépeltem, és tartalmilag is segítettem kicsit :)

Neki az volt az ajándék, hogy amikor jött haza az államvizsga napján, akkor a vasútállomáson vártuk, párja, kislánya, öccse, szóval mindenki, és egy nagy csokor virágot kapott.


Én azt gondolom, hogy örök emlék mindenkinek maga a diploma!


Nem cirkuszoltunk az érettségi után és a középiskolás ballagáskor sem.

Egy közös ebéd étteremben, szülők+gyerek. És kész.

Nem beszélve a nyolcadik osztályos ballagásról. Azért, mert méltóztatott eleget tenni a törvény által előírt tankötelezettségnek? Na ne!


Rokon és ismerős gyerekek én csak virágot és könyvet vettem.

2007. aug. 8. 07:10
Sajnos ez is szokás lett. Általában borítékban 5000 Ft.
2007. aug. 7. 19:45
Én ajándékot csak a szüleimtől,keresztszüleimtől és mamámtól kaptam...a rokonaimtól virágot kaptam.
2007. aug. 6. 22:50
Én 2 aranygyűrűt is kaptam a 8.-os ballagásomra. Az egyiket a nagybátyáméktól, másikat anya keresztanyjától, az egy nyugdíjába került mint utólag kiderült. De azért nem kell nagyon drága ajándék, akkor mit vesznek neki ha esetleg diplomaosztóra mennek??
2007. jún. 28. 09:05

Szerintem elég nagy baj, hogy már a 8.-ik után is extra ajándékot kapnak a gyerekek, sőt mivel obiba dolgoztam már ott megkezdődik a túllicitálás.

Igaz az én gyerekelm már családosok de se 8..i ballagásra, se szakmunkásképző, illetve az útánna letett érettségi és főiskolai ballagásukra nem kaptak csak egy szép virágcsokrot, és az unokáim is a csokor mellé 5000 ft.Nem a méregdrága ajándékért kell, hogy tanuljon valaki? többet ér a együtt töltött idő és beszélgetés.

Igaz négy gyereket becsülettel felnevelni nem kis dolog volt régen se.

Szerintem mindenki olyan ajándékot ad amirre futja .

2007. jún. 28. 08:28

Én is teljesen ki vagyok az általános iskolai ballagás miatt. Tesóm lány ballagott és megkérdezték szerete-e vmit: ja fehéraranyat. A végén az lett, hogy vagy 400 ezer Ft értékű fuxxal jár középiskolába :(

Na persze jöhetne az irígység is belőlem, hogy anno és az érettségi után is csak anyáéktól kaptam egy gyűrűt, de nem ez a gond...

Mi lesz, ha majd ez a lány leérettségizik? Lakást kér? Na és értelmes dolog egy ilyen fiatal lánynak ennyi értékű arannyal iskolába járni?!

szóval nem normális a világ...

64. Reszti Ria (válaszként erre: 62. - Szanád)
2007. jún. 20. 09:02

Kedves Szanád !

Ezek szerint mégis egyetértünk. Az "odalökött" véleményemim dühümből, felháborodásomból fakadtak.

Lehet, hogy valamiért rossz napom is volt és érzékenyebb voltam.

63. szanád (válaszként erre: 62. - Szanád)
2007. jún. 19. 18:44

Mé valami.

sajnos az emberek egymást viszik bele a licitálásba.

A múltkor nem messze tőlünk szülinap volt ,nagy buli volt zenekarral.Rá két hétre már egy másik helyen is zenekar játszott.

még tudnám sorolni a példákat

Valamelyik nap itt valami fórumon olvastam hogy keresztelőre 100 fős vendégsereget hívtak,mennyi vendéget hív ha a gyerek ballag vagy esküdik?

Lehet hogy olvastál Te is itt olyanokat hogy már az ovódai ballagásra is milyen nagy cécót rendeznek,még jó hogy az a gyerek ki tudta járni az ovódát.

Ez is már licitálásba megy át,és ha esetleg kilógsz a sorból akkor lenéznek ,nekem volt benne részem,de nagyívben lex@rtam őket

62. szanád (válaszként erre: 61. - Reszti Ria)
2007. jún. 19. 18:38

Szia

Én sem vagyok híve a túllicátásnak,normál keretek között igyekszem az ilyen dolgokat intézni.

Tudnék neked mesélni ilyen dolgokrol amik a közelemben történtek.Én csak jót röhögtem magamban míg a többiek próbálták egymást licitálni.Szánalmasak voltak,azt hitték hogy attól nagyobb emberek lettek mert náluk ennyi meg annyi dolog volt

61. Reszti Ria (válaszként erre: 60. - Szanád)
2007. jún. 19. 17:05

Kedves Szanád !

Nem vagyok (sajnos !) harcias, de ez a téma tényleg azzá tesz. Licitálások (ilyen esetekben is), mindíg kiborítanak. Ez a portál pedig azért van, hogy "koborulhassunk".

Egyébként ritkán szólok hozzá, de most valamiért muszály volt.

Attól lesz valaki "kisebb vagy nagyobb" ember, hogy mekkorát tud adni, mégha "belepusztul" is??

Ez az "én is megmutatom, hogy tudok annyit adni mint x vagy y". Kell ez ???!!!! Légy önmagad, azt add amit jónak látsz, ne másnak akarj megfelelni, csak saját magadnak. Üdvözölek: Ria

2007. jún. 16. 13:13
kEDVES rIA nagyon harcias vagy !!!!!
59. Reszti Ria (válaszként erre: 16. - Bdb6d4d307)
2007. jún. 16. 11:53
EGY KÖNYV, VAGY VIRÁG !! (VAGY!!!!!!! NEM ÉS)
58. Reszti Ria (válaszként erre: 27. - Kristof2003)
2007. jún. 16. 11:49
ÉS MILYEN ÖNZŐ VAGY !
57. Reszti Ria (válaszként erre: 27. - Kristof2003)
2007. jún. 16. 11:48
NA ENNYIT AZ AJÁNDÉKRÓL ! MÉG EMLÉKBE SEM TARTOTTAD MEG ! íGY AZ A VÉLEMÉNYEM, NEM IS ÉRDEMELTED MEG !
56. Reszti Ria (válaszként erre: 36. - Nono80)
2007. jún. 16. 11:46
ÉS MILYEN ROSSZ VICC !!!
55. Reszti Ria (válaszként erre: 37. - Doboska.p)
2007. jún. 16. 11:45
ROSSZUL ! EGY CSOKOR VIRÁG, EMLÉKÜL PRÉSELJEN LE EGY SZÁLAT BELŐLE !
54. Reszti Ria (válaszként erre: 43. - Szemmelver)
2007. jún. 16. 11:43
Egyetértek! De az érettségi is Ti(IS) érdemetek lesz. KÖSZÖNJE MEG !!
53. Reszti Ria (válaszként erre: 47. - Szanád)
2007. jún. 16. 11:36

Ez is érdekes. Ez esetben mindenki tartsa meg az ötezrét, aztán mindenki azt vesz rajta amit akar!

Mi értelme kicserélni ugyanazt az összeget más sorszámjegyüre ????????????????

52. Reszti Ria (válaszként erre: 49. - Szanád)
2007. jún. 16. 11:34
Ezek a túllicitálások rontják el a gyerekeket, felnőtteket, a világot !!!! Adj szeretetet és szimbólikus ajándékot, ami kellemes emlék marad.
2007. jún. 16. 11:32

Szimbolikus ajándék. plD. egy KÖNYV (!!!!) Nem érdem, hogy tette a kötelességét, amihez a szülei (feltételezem), mindent megadtak. Köszönje meg, hogy taníttaták és gondolom tovább taníttatják. Ajándék legyen hasznos, a középiskola kezdéséhez új táska, vagy hasoló !!!!!!!!!!!!!!!

Ajándék plusz: garatulálok, szép eredményt értél el. Vagy nem, hát tenulhattál volna sokkal jobban is.

2007. jún. 12. 13:35
Szerintem mindenki ismeri nagyjából családon belül a másik anyagi kereteit, ezért nem gondolom, hogy az sértődés vagy kellemetlenség tárgya lehet hogy ki mennyit ad.
49. szanád (válaszként erre: 48. - Szma0401)
2007. jún. 11. 10:15

És itt jön a kellemetlenség: mert pl .én 5000 terveztem adni ,dae a másik meg 10ezret ad,akkor ez kellemetlen.

Én már jártaym így Húsvétkor is. xy.gyereknek adtam x összeget az ő anyja meg az én fiamnak a duopláját adta,kellemetlen ,nem ?

2007. jún. 11. 09:16
az unokatesom(anyukám testvérének a fia) és mi 5000ft-t adtunk neki.amikor én ballagtam anno akkor én sem kaptam többet.persze aki megteheti az ugyis 10000-ket fog adni.sajnos a család másik ágán ez van a nagyzási hobort.
2007. jún. 11. 07:54
Mi ötezer ft -ot adtunk .a férjem unokahugának a fiának....ők ugyanannyit adtak az én gyerekemnek
2007. jún. 10. 21:08
Mikor nővérem lánya ballagot 2005 ben 5000 adtam neki!!Tavaly meg idén a férjem unokaöccsei ballagtak adtunk nekik 3-3 ezret meg 2000 volt egy csokor!!Ilyen ez a mai világ!!:((((
2007. jún. 10. 07:00

Az első lányom ballag. Szinte hihetetlen. Mi nem szoktunk nagy ünneplést rendezni.

Szeretek vele vásárolni. Tegnap láttunk valamit, amire azt mondta, azt szeretné ballagásra kapni. kb 5000 Ft-nyi összegű.

44. Peori
2007. jún. 10. 06:49
nekem ballag a lányom, és két keresztgyerekünk. Szerintem nem kell sok pénzt adni- sőt nem is kéne, de ugye amilyen világban élünk, ezt már meg se tehetjük. A lányomnak nem lesz nagy bulja, a barátaivel megy el. Kb 5 e Ft fejenként amit kapnak.
2007. jún. 9. 17:04

Az én fiam most 8.-os..nem lesz ballagás..ez nem érdem, hogy elvégez 8 osztályt..

majd az érettségi!!

42. edb6c38cef (válaszként erre: 34. - 5464505f6a)
2007. jún. 5. 19:59
Igen, egyik nagynénitől 100 ezer, és tetejébe, ahogy írtam, mindez 1995-ben (!!) Szerintem is durva.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook