Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli után fórum

Méhen kívüli után (beszélgetős fórum)


1 2
16. Dadini
2011. máj. 21. 15:58

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok sajnos:( Csütörtökön műtöttek, és ki kellett venni a bal oldali petevezetékemet, 3 hónap pihit javasoltak. Mennyi esély utánna teherbe esni?

15. db8fdeb442 (válaszként erre: 14. - Db8fdeb442)
2011. máj. 3. 09:16
Nemrég beszéltük egy másik nődokival a SOTE-n, aki azt mondta, hogy a sövény szerepet játszhatott a méhen kívüliben is. Azt mondta méhen kívüli olyankor szokott lenni, amikor van valami oda nem illő, zavaró tényező(ami esetemben a sövény is lehetett) és ezért a test kilöki a terhességet méhen kívülre...
14. db8fdeb442 (válaszként erre: 13. - Baby0309)
2011. ápr. 5. 20:02
Kiderült, hogy van egy méhsövényem. Így születtem, de csak 2 hete derült ki. A méhen kívüliben valószínű nem játszott szerepet, az csak véletlen volt.
13. Baby0309 (válaszként erre: 11. - Db8fdeb442)
2011. ápr. 5. 19:22

Én is nagyon sajnálom!!!

Mi történt,ha szabad tudni???


Remélem hamarosan újra átéled a boldogságot,és születik egy gyönyörű gyereked!!!

12. Lina79 (válaszként erre: 11. - Db8fdeb442)
2011. ápr. 5. 18:38

Sajnálom....:-((

Fel a fejjel, a következő sikerülni fog!

11. db8fdeb442 (válaszként erre: 10. - Lina79)
2011. ápr. 5. 16:56
Sajnos azóta elvesztettem a babát...
10. Lina79 (válaszként erre: 6. - Db8fdeb442)
2011. márc. 31. 19:16
Gratula! Sok sikert!!!! Nincs lehetetlen:-))
9. Lina79 (válaszként erre: 7. - Bobbentyu)
2011. márc. 31. 19:15

Szia! Ha a másik oldalon minden rendben, akkor semmi akadálya a babónak.Engem márc.24-én műtöttek a harmadikkal! De az első után sikerült!!! 9 éves a nagylányom!Aztán most egy éven belül kétszer jártam úgy. mint 11 éve...

Úgyhogy nyugodtan kérdezzen bárki tőlem, tapasztalt vagyok a témában.Sajnos...

8. db8fdeb442 (válaszként erre: 7. - Bobbentyu)
2011. márc. 26. 15:18
Szia! Sikerülni fog, soha ne add fel! Kitartás!!!
2011. márc. 26. 14:58
Sziasztok. Engem most műtöttek március 14-én, laparoszkópos műtét volt, a jobb petevezetéket ki kellett venni,oda tapadt meg az embrió. A műtét utáni 4. napon hazaengedtek, utána már elég jól voltam. A varratokat már kivették 1 hét után, az első menzesz után kell mennem kontrollra a nőgyógyászomhoz. Azt mondták 3-4 menzeszt meg kell várni, utána lehet próbálkozni. A bal felemen állítólag minden rendben, remélem sikerül rendesen teherbe esnem.
2011. márc. 9. 16:36
Ide még annyit szeretnék írni, hogy a műtét után 5 hónappal ismét pozit teszteltem és ez a baba már jó helyen van :) Minden sorstársamnak kitartást és sok-sok lelkierőt kívánok, hogy legyen hite a folytatáshoz.
2010. okt. 6. 10:12

Sziasztok lányok! Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok a fórumomra. Így 1 héttel a műtét után már nem fájnak a sebeim, inkább csak ritkán belenyilal. Én 2 héttel a műtét után megyek varratszedésre, de mondták, hogy többször is kell majd mennem kontrollra. Viszont az hiszem oda a kórházba nem megyek el többször, inkább csak a saját nődokimhoz. (Amikor baj volt, a lehető legközelebbi kórházba mentünk, és a dokim sajna nem ott dolgozik.) A lelki részét érzem, hogy tovább fog tartani mint a fizikai gyógyulás.

Jó olvasni, hogy mindegyikőtöknek sikerült a méhen kívüli után teherbe esni.

4. Sicike (válaszként erre: 1. - Db8fdeb442)
2010. okt. 5. 18:29

Jelentkeznék :)

4 éve volt,februárban a műtétem,bal petevezetéket vették ki,ott ragadt meg az embrió.... :)

Akkor nagyon letört voltam,megviselt rettentően.

Aztán rá két hónap múlva már terhes voltam.

Nem szabadott volna,de így jött ki :)

Arany szívem,négy lesz januárban.

Viszont idén janártól már "gyúrunk a kis tesóra",de sehogy sem jön össze.

Decemberig várunk aztán megyünk vissza a nődokimhoz :(

Nem értem,akkor elsőre sikerül,majdnem közvetlen műtét után,most pedig mikor lehetne,nem jön.....

3. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Db8fdeb442)
2010. okt. 5. 14:33

Sziasztok

Engem 2006 októberében műtöttek méhen kívülivel.Lombik-programban vettem részt és a 2. beülti sajnos a bal petevezetékembe került.A műtét laparoszkópiának indult, ám másfél órás laparotómiával ill. egy 20 centis hasi vágással végződött.Fizikailag kb3 hét után rendben voltam de a lelki sebeket máig őrzöm.Következő év elején nekifeszültünk a 3. lombiknak, ami csodával határos módon sikerült és megszülettek az ikerlányaim.Visszatérve én kontrollon a műtét után egyszer voltam, amikor varratszedés volt, a házasélet pedig 6 hét után engedélyezve volt.

2. Baby0309 (válaszként erre: 1. - Db8fdeb442)
2010. okt. 5. 14:14
Szia! Nekem 2008 novemberében volt méhen kívülim,engem is laparoszkópiával műtöttek. Nagyon rossz volt,napokig mozogni sem tudtam a gázoktól.2 hét alatt én "felépültem" fizikailag,lelkileg nem annyira. Kontrollon én egyszer voltam,amikor kiszedték a varratokat,de akkor nem volt vizsgálat,nem is tudom mi lett az eredménye a szövettannak. Bár valószínűleg nem volt gond vele,mert nem értesítettek én meg nem kerestem azt a kórházat,ahol feküdtem. Azt hiszem egy hónap múlva már lehetett házas életet élni :-) Nekem fél évre rá sikerült rendesen teherbe esnem :-D Kitartást kívánok!!!
2010. okt. 5. 11:22
Sziasztok! Olyanokat keresek itt a hoxa-n, akiket már műtöttek méhen kívüli terhességgel. Engem 1 hete műtöttek laporoszkópiával. A petevezetékeket nem bántották, viszont az egyik petefészkemből kivettek egy darabot. Nektek mennyi idő volt felépülni a műtétből? Milyen gyakran kellett kontrollra járnotok? Mikortól kaptatok engedélyt a házas élethez és mikortól próbálkozhattatok újra a babán? Elmentetek-e utána HSG-vizsgálatra és ott mik voltak a tapasztalataitok? Előfordult-e ismételten méhen kívüli terhesség?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook