Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás fórum

Méheltávolítás (beszélgetős fórum)


8. Muffin91 (válaszként erre: 7. - Piroka76)
2020. szept. 19. 19:18
Köszönöm, hogy megírtad 😊 Gyors gyógyulást neked, remélem mostmar minden rendben lesz veled (is). Néha írj, hogy vagy 😊
2020. szept. 19. 15:59

Szia.

Engem két hete műtöttek. A petevezetékeket és a méhemet távolították el, a petefészkeim maradtak. Laparoszkópos műtét volt. Előtte még nem műtöttek, így én is izgultam. De nem kellett volna 😁 sokkal rosszabbra számítottam. Az ébredéssel nem volt gond, kicsit kába voltam, majd vissza aludtam és utána már rendesen ébredtem. Se hányinger, se fejfájás. Fájdalomcsillapítóra egyáltalán nem volt szükség. Másnap reggel fel kellett kelni sétálni és tusolni. Kicsit kellemetlen volt, inkább azért mert féltem mozogni.

Így két hét után szinte semmi bajom, persze kímélő életmóddal 😁 sok pihenéssel.

6. Muffin91 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2020. szept. 16. 16:04
Szia! Van gyerekem. Megkerdezhetem, neked milyen eljárással csinálták a műtétet? Utána mennyire idővel lettél jobban?
5. Idhikai (válaszként erre: 1. - Muffin91)
2020. szept. 16. 10:42

Van már gyermeked?

Kb. ennyi, amit félni kell tőle... hogy utána már nem lehet.

Nekem 38 évesen távolították el a méhemet, utána következett a gyöngyélet. :) Semmi nehéz napok, fogalmam nincs, hogy túl vagyok-e a változókoron (54 éves vagyok), mert semmit nem észleltem. (A műtét után volt egy két hónapos gyenge depim, amit a környezetem úgy deffiniált, hogy naaah, most vagyok normális. ;) )

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Muffin91)
2020. szept. 16. 05:47

[link]



Ezt olvasd el! Egyik kórgázban Budapesten is végeznek ilyen műtétet.

Ha du. hazajövök rákeresek a neten. Volt a Tv-ben is egy riport erről.

2020. szept. 16. 00:33

[link]

Itt rengeteg tapasztalatot megosztottak már a lányok. Olvasgasd és kérdezd is őket, nagyon segítőkészek. Nagy kalappal!

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Muffin91)
2020. szept. 15. 22:26

Ne félj!

Bár tudom, hogy hiába mondjuk, akkor is fogsz félni.

Van már gyereked?


Nekem nem vették ki a méhemet, de voltam már altatva. Én is féltem minden alkalommal:S

Az ébredés mindenkinél más. Én nem tudok magamról még órákon át és nem is emlékszek ezekre az órákra, illetve többször ugyan azt megkérdezem, mert ugye nem emlékszek rá, hogy már megtettem. Illetve, nehezen tudnak felkelteni.

Miután felkeltem és már tudok magamról, akkor viszont képtelen vagyok aludni több, mint 1 napig, mert annyira kipihent vagyok;)


Az unokahúgomnak volt viszont méh eltávolítása. A hüvelyén keresztül vették ki. Nem volt különösebb baja a műtét után. Nem hízott meg, nem lett depressziós, stb.


Nyugi!

2020. szept. 15. 21:46
Sziasztok! Nemsokára sajnos elt@volítják a méhem, egy szerencsétlenül nőtt mióma miatt. 29 éves vagyok. Egyik orvos sem túl kommunikativ, így a mutetrol semmit nem tudok. Szóval tapasztalatokat szeretnék, ski atesett már rajta. Nagyon félek a mutettol, eddig csak egy eü kaparasom volt fél éve. Félek az altatastol, ebredestol, es ugy osszessegeben az egésztől. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook