Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5199. szofi99 (válaszként erre: 5196. - Pilike)
2010. júl. 20. 10:16
Nekem a doki a fenistil sebkezelőt ajánlotta, ezt használtam , meg a contra tubex- azt hiszem igy irják - ezt is használtam. Szerintem mindekett jó, de nekem nem volt semmi a vágásommal, viszont még mindig egy vörös vonal.
5198. ametiszt73 (válaszként erre: 5189. - Margaréta68)
2010. júl. 20. 09:41

Végreeeeeeeee jajj nagyon sokat gondoltunk rád és nagyon vártunk:):)

Ugye minden rendben a bátyáddal is?:):)

De örülök,óvatos legyél tudod!

Pussz

5197. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5196. - Pilike)
2010. júl. 20. 09:23

Szia!

Nekem a gyógyszerész Betadine kenőcsöt ajánlott, és egy vékony gézréteggel befedte apa, kb tíz napig kellett ezt csinálni.

Utána semmilyen kencét nem raktam rá. Szépen gyógyult a sebem.

Üdv.

5196. pilike
2010. júl. 20. 08:52

Sziasztok, jó reggelt!

Szia Moncsina! Én is új vagyok itt, ma épp a nyolcadik napom a műtét óta. Megyek délután varratszedésre. Na erre még kíváncsi leszek...

Tényleg az első pár nap a gáz, főleg az első. Legalábbis nekem.

Lánykák, akik túl vagytok már az egészen, ti nem kentétek valamivel a sebet varratszedés után? Nekem úgy rémlik, mintha császár után körömvirágkenőcsöt használtam volna...

5195. Rezeda63 (válaszként erre: 5189. - Margaréta68)
2010. júl. 20. 08:46

Szia Margaréta!

Pihenj sokat, és nagyon vigyázz magadra. Az eleje nem könnyű, és ne hidd, hogy remekül vagy még ha úgy érzed sem. Légy óvatos. Egyébként a tv-ben ma reggel azt hallottam ma Margaréta nap van. A naptáramban viszont nincs benne. Ha ma van akkor Isten éltessen és Boldog Névnapot. (feltéve ha ez a valós neved, mert az adatlapból nem derült ki)

Üdv. Rezeda

2010. júl. 20. 07:46

Szia drága Margaréta!!!!

De jó, hogy itt vagy, jaj, nagyon sokat gondoltam Rád!!!!!!!

Ha majd lesz erőd, mesélj nekünk részletesen. Jó?

Millió puszika, ügyes, bátor csaj vagy!!!!!!!

Várunk!!

5193. Moncsina
2010. júl. 20. 07:42

Jó reggelt csajok:)

Jujj kiváncsi leszek Margaréta mit ír, neki friss az "élmény".

A magam ellátásával kapcsolatban a tisztálkodást értettem.

Hogy mitől nőtt meg ekkorára? Fogalmam sincs. 4 éve volt egy vesekőműtétem, ott az urológus kezdett el szörnyűlködni a méretén, mutogatott is akinek csak lehetett (rezidensek). Azóta három havonta járok a dokihoz ellenőrzésre, és mivel nem vérzik (számára ez hihetetlen), ezért tologattuk a dolgot. De most már nagyon nagy. Áprilisban kezdett el fájni a derekam annyira,hogy az ágyból alig tudok felkelni, valamint ott megfordulni, ezért elmentem a reumatológushoz, azt hittem megint a sérv. De nem, az az izület van begyulladva, amelyikhez a méhszalagok vannak tapadva. Így döntöttünk a műtét mellett. Most voltunk nyaralni két hetet júniusban, ott érdekes módon elmúlt a fekvési derékfájás a második héten. Mióta itthon vagyok, kicsit kezd megint. Félek, mi lesz velem műtét után a sok hanyattfekvésből hogy fogok felkelni:S

Várom Margaréta beszámolóját. puszi mindenkinek

5192. szofi99 (válaszként erre: 5179. - Pilike)
2010. júl. 20. 07:31
Jó reggelt ? Hogy telt az éjszakád? Margaréta is most jött a kórházból , igencsak egyidősek lehettek. Szép, fájdalommentes napot kivánok !:)
5191. szofi99 (válaszként erre: 5186. - Moncsina)
2010. júl. 20. 07:29

Szia !


Örülök hogy ránktaláltál kérdezz nyugodtan bármit , és irjál ki magadból mindent, már az is segit !:)

5190. szofi99 (válaszként erre: 5189. - Margaréta68)
2010. júl. 20. 07:26
Szia ! Már ugy vártunk !:) Majd légyszi. irjál részletes beszámolót, a tesőd állapotáról is ! Mielőbbi jobbulást mindkettőtöknek, és hüvös szép napot kivánok !
2010. júl. 20. 07:17

Sziasztok Lányok!!!!! Megjöttem!!!!!! Tegnap jöttem, de nem volt erőm ideülni a géphez, nagyon elfáradtam. Nem volt könnyű menet, de túl vagyok rajta, az első két napot leszámítva kibírható. Tulajdonképpen most jobban fáj a hasam, mint a kórházban, de talán a tegnapi séta a kórház területén nem tett jót neki. Megműtötték a tesómat is, őt megnéztem, mire a kocsihoz értünk már csak tyúklépésben tudtam közlekedni:-)


A meleg még kétszeresen nehezítette a dolgunkat, sokat szenvedtünk miatta.


Szerdán szedi ki a főorvos a varrataimat.


Nagyon sokszor eszembe jutottatok, sokat gondoltam rátok. Megpróbálok vissza olvasni, kivel mi történt. Puszi Mindenkinek, később leírom részletesen hogy zajlott minden.

5188. Rezeda63 (válaszként erre: 5186. - Moncsina)
2010. júl. 19. 21:46

Szia Móni!

Üdvözöllek Én is. Az hatalmas "teher" amit cipelsz. Hogyan nőtt meg ennyire? Gyorsan, vagy csupán féltél a műtéttől és mivel vérzés problémát nem okozott tologattad a dolgot? A derékfájásod műtét után biztosan csökkeni fog, 'bár' nálad nem lehet tudni mennyi a sérv és mennyi a mióma hatása.

Üdv. Rezeda

5187. 289fab1d6b (válaszként erre: 5186. - Moncsina)
2010. júl. 19. 21:22
Mit értesz a magad ellátásán?
5186. Moncsina
2010. júl. 19. 21:12

sziasztok csajszik:)


köszi a biztatást, nagyon aranyosak vagytok.

nincsenek vérzésproblémáim, pusztán tele van miómákkal a méhem, és a mérete kb. 20 cm, köldök fölött két ujjnyival van a felső széle, több mint félidős terhességnek megfelelő nagyságú és ezt cipelem 4 éve.

a derekam eléggé fáj...

felvágják a hasamat, én anno 16 éve császárral szültem, ugyanott fognak vágni, hosszába.

nagyjából el tudom képzelni mire számithatok, engem igazából a magam ellátása aggaszt utána:)))

5185. kamilla62
2010. júl. 19. 20:12
Szia, Moncsina!Én már két éve vagyok túl a méh-petefészek-ki műtéten.Ha nem olyanok az előzmények, hogy hosszas, erős vérzések ,akkor sokkal hamarabb várható a felépülés.Ha pedig a szervezetst előtte is megviselik a vérveszteségek akkor lassabb a javulás.Persze ez kortól is, egyéntől is függ.Előbb egy kis hasfájdalom, aztán sok-sok hőhullám.De kibirod, ahogyan itt mindenki.Egy egészséges, optimista hozzáállás sokat segít, meg itt a lányok.Üdv.
5184. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5180. - Moncsina)
2010. júl. 19. 19:09

Szia Moncsina!

Persze, a fájdalom attól is függ, hogy felvágják-e a pocidat, vagy hüvelyi úton műtenek.

Ha lehetséges a hüvelyi műtét, akkor az könnyebb a felépülést, a fájdalmakat tekintve.

Ha vágnak, az már nehéz dió. Megijedni nem kell, csak nem hallgathatjuk el senki elől, hogy mire kell számítani. Bizony fájni fog. Nem kicsit.

Ez persze egyéntől is függ.

Kérdezz, leendő sorstársunk, segítünk!!!!

Üdv: Jucika

5183. 289fab1d6b (válaszként erre: 5180. - Moncsina)
2010. júl. 19. 18:44

Szia Móni!

Fel a fejjel. Túl leszel rajta te is, és utána sokkal könnyebb lesz.

MI itt leírunk mindent, kinek milyen nyűgje, baja, fájdalma volt, de ez is olyan mint a gyógyszereknél felsorolt mellékhatás. Nem biztos, hogy nálad is jelentkezik, de jobb, ha felkészülsz rá.

Még mindig jobb, ha rosszra számítasz, és nem jön be, mint fordítva.

5182. 289fab1d6b (válaszként erre: 5179. - Pilike)
2010. júl. 19. 18:41

Szia kedves! Üdv a csapatban, vagyis az MNM Klubban-

a Méh nélküli Macák klubjában.

Engem április 13-án műtöttek. Hasi vágás, az egyik petefészek maradt. A méhemen férfiököl nagyságú miómák voltak, a bal petefészken pedig ciszta, de ez csak a műtét során derült ki. Az elhúzódó nagy mennyiségű vérzés miatt kellett műteni.


A felépülés elég hosszadalmas, és főleg az elején

nagyon vigyázz magadra. Kerüld a hirtelen mozdulatokat, ne hajolj, ne guggolj, ne lépcsőzz. Még három tányért sem emelhetsz egyszerre. És hidd el megéri betartani, mert később könnyebb lesz.

Bátran használd ki a segítséget, a családod érdeke is, hogy minél előbb meggyógyulj. A régieknek már biztos unalmas, de leírom neked is, mit mondott az én orvosom hazajövetel előtt: " Szilvi, mindig legyen kéznél egy ostor és egy nagy pohár víz. Az ostor, hogy hajtsa a családot, a víz, hogy ki ne száradjon."

2010. júl. 19. 17:35

Téged is üdvözlünk Moncsina !

Szegényke még a sérv is...de nem szépítünk és őszinték vagyunk,mert csak így lehet erőt és vigaszt meríteni egymásból !

Ma vagyok 6 hetes és bizony a hasam gyakran mint a beton,bekeményedik a belső varratok még mindig fájdogálnak és a hajlással is óvatosan kell bánnom, persze van aki szerencsésebb ,kevésbé fáj, de van aki még jobban szenved...

Bocsánat,de ezek a tények:(

Viszont,hatamas előnnyel indulsz,mert fel tudsz készülni,mi mindenben segítünk:)

5180. Moncsina
2010. júl. 19. 15:56

sziasztok csajok:)

Nekem is szükségem lesz majd a lelkitámaszra, engem jövő hónap 17-én fognak műteni... Most kicsit elkeseredtem mikor olvastam, hogy a műtét után 4 héttel is nehéz megfordulni az ágyban???:( hogy fogom én ezt kibirni két gerincsérvvel, amikor maga a fekvés is fáj???:(((

5179. pilike
2010. júl. 19. 15:00

Nagyon-nagyon-nagyon kedvesek vagytok! Tényleg. Köszönöm és hálás vagyok amiért ide találtam.

Legyen gyönyörű napotok!

5178. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5174. - Pilike)
2010. júl. 19. 14:12

Szia!

Én is szeretettel üdvözöllek közöttünk.

Nekem is hasi vágásom volt. Sokáig ilyen vacak lesz és fáj, de nagyon.

Én 3 hetesen éreztem azt, hogy egy kicsit jobb, addig minden mozdulat fájt. Még oldalra fordulni is az ágyban.

Négy hetesen már kifejezetten jobb volt. Légy türelmes magaddal szemben, mert hosszú lesz a felépülés. Most csak pihenj, néha sétálj, és igyál sokat, nekem ezeket kötötték a lelkemre.

Április 28.-án volt a műtétem, ha 2 kilónál többet emelek, még most is figyelmeztet a pocim.

Örülök, hogy van segítséged, mert egy ekkora műtét után nagy szükség van rá.

Ha valami kérdésed van, nyugodtan kérdezz, semmit nem kell, hogy szégyellj. Nekem, nekünk is nagyon sokat segítettek az "öregebb" műtöttek, mind lelkileg, mind testileg.

Ha éppen nem csak a műtétedről szeretnél beszélgetni, hanem más apró-cseprő dolgokról is, akkor gyere át a másik fórumra is, ott is szívesen várunk. Fórum neve: Interneten létrejött barátságok.

Jó egészséget kívánok: Jucika

5177. Rezeda63
2010. júl. 19. 13:36

Egyébként Éva szép családod van, megnéztem a képeidet. És nem is vagy duci.

Üdv. Rezeda

5176. szofi99 (válaszként erre: 5174. - Pilike)
2010. júl. 19. 13:36
Ó Te szegény !Hogy meddig ? Sokáig, még annál is tovább :):) De nem akarlak megijeszteni, napról napra jobb lesz, csak sok- sok nap kell hozzá :):)
5175. Rezeda63 (válaszként erre: 5174. - Pilike)
2010. júl. 19. 13:34

Szia !

Én is üdvözöllek a körünkben. Én nem túl sokat tudok Neked segíteni, mert Nekem hüvelyi műtétem volt, és fájdalmam alig, de a felépülés, amíg az erőd visszatér az hosszadalmas. A lányok előttem már mindent elmondtak, nem akarom ismételni. Vigyázz magadra, és a sebedre ebben a hőségben. Szörnyű, hogy mit hordoz az ember magában anélkül, hogy tudna róla. Egyébként Én is utólag találtam rá erre a fórumra, és Én is csak azt tudom mondani, nagyon sokat segített, már maga a tudat, hogy nem vagy egyedül, és ha valami nem stimmel van van kitől kérdezni hirtelen. Lelkileg nagyon sokat tud segíteni, és az már fél gyógyulás. Kitartást, és jobbulást.

Üdv. Rezeda

5174. pilike
2010. júl. 19. 12:59

Jaja, a jobb petefészkem fele maradt. Ennek is örülök. (Hormonok miatt nem mindegy, mert 41 éves vagyok) A miértről: bal petefészken ökölnyi ismeretlen természetű daganat és a méhemben a dokim szerint elég rossz helyen almányi mióma. Aztán műtét köźben jött még pár turpisság amit kívülről nem láttak, kiterjedt endometriózis rajta a méh tartó szalagoktól kezdve a beleken át a petefészkekig. Dokim berántott még maga mellé egy sebészt, mert mindenhol összenövések a szervek és endometriózis között. Ezt magyarázta utána.

Szóval meddig ilyen vacak??? A derekam már eltűnt, csak egy sajgó puffancs van a helyén. :p

Férjem és gyerkőcök nagyon rendik, meg anyósmami is segít. Főzött nekem fincsi leveskét.

5173. ametiszt73 (válaszként erre: 5171. - Pilike)
2010. júl. 19. 11:51

Üdvözlünk a csapatban és jobb későn,mint soha:)

Képzeld én pont úgy voltam,mint te a korházból kijövet a fájdalom és a vígaszkeresés hozott ide.

Hatalmas fájdalmaim voltak ,nekem a két petefészkem maradt,de a többit kivették:(

Itt komoly vigaszt és bátorítást találhatsz,nagyon komolyan mondom,hogy sokban hozzájárultak az itteni lányok a gyógyulásomhoz,ami még nekem is messze van,hisz 6 hetes vagyok csak:)

Sajnos így kell fájnia...nagyon...pokolian...sajnálom

Nekem a székletezés...az volt az igazi pokol,ordítani tudtam volna,de csak bőgtem.

Aztán néhány nap és nagyon apró léptekkel,de kezdett javulni.

Nagyon sokat pihenj és tudom a fekvés is fáj,nekem a hátam a derekam majd szétrepedt....

Ugye van melletted valaki,aki segít?

Szofika ,a nagy vonalakat elmondta hallgass rá !

Segítünk szívesen,kérdezz bátran:))

5172. szofi99
2010. júl. 19. 11:31

Szia !


Örülök hogy idetaláltál, ha már Te is közénk tartozol.:) Akkor ha jól értem egy fél petefészked maradt ? Na, jobb mint a semmi :) Miért kellett eltávolitani őket ?

Nekem is ilyen mütétem volt, csak nekem semmi nem maradt . Én is egy hétig voltam kórházban, - engem ápr.21-én mütöttek- maj d hosszu lábadozás következett .


Hosszu, türelmes, kiméletes lábadozásra készülj, ebben a hőségben meg talán még rosszabb. Nagyon vigyázz magadra, tényleg ne legyél sokat talpon, véletlenülj se emlej, ne hajlongj, ne lépcsőzz, stb.

Hidd el, megéri ha most vigyázol magadra, könnyebbek lesznek a következő hetek. Mielőbbi gyógyulást kivánok, és irjál, kérdezz bármiről szivesen válaszolok- unk. Puszi

5171. pilike
2010. júl. 19. 09:29

Sziasztok Lányok!


Én csak utólag találtam rátok, mert elég hirtelen jött az egész. :(

Pont egy hete hétfőn műtöttek. Hasi műtét volt. Csak a jobb petefészek fele úszta meg, minden mást kivettek. Szóval se méhszáj, se méh, se se...

Kinek volt ilyen műtétje? Meddig fáj ez ennyire? És olyan a hasam mint egy nagy póóóknak....

Bocs lányok, hogy zúdítottam, csak nem volt időm felkészülni az egészre és már meg is történt.

5170. szofi99 (válaszként erre: 5169. - Emma*)
2010. júl. 19. 09:06
Ti, voltatok meghatóak, ahogy naponta tudtuk az állapotodat követni.:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook