Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11358. krasiné (válaszként erre: 11355. - Julcsi37)
2012. jan. 30. 17:03
Szia Julcsi! Legalább már most látod az alagút végén a fényt. Nem soká túl leszel a műtéten. A méhedet majd csak sikerül megmenteni, de ezt csak menet közben tudja a dokid eldönteni. Mi szorítunk Neked! Klári.
11357. krasiné (válaszként erre: 11356. - Popova4)
2012. jan. 30. 16:59
Szia Erika! November 4-én műtöttek, de még mindig nem állt helyre a székletem. A szűztea kapszulát én is szedtem, de semmi. Most este szilvalekvárt kavarok langyos tejbe, ez a legfrissebb találmányom. Tegnap ittam először, hogy attól-e nem tudom, de ma reggel sikerem volt. Már sok mindent kipróbáltam, iszom a fitt-slim teát is, de semmi hatás nélkül. Ettem már lenmagot is, sok mindent kipróbáltam, már sok ezer forintomba van, de még hosszútávú eredményt nem tudtam elérni. A savanyúkáposzta se jött be. Már nem tudom mit csináljak, semmi más problémám nincs, csak ez az egy, de ez nem kicsi gond.Puszi: Klári.
11356. popova4 (válaszként erre: 11326. - Judit6903)
2012. jan. 30. 15:57

Szia Judit!

Hát, nagyon változó, kinek, mi jön be. Nekem a dokim ajánlotta a savanyú káposzta levét, nem sokat használt. Aztán a glicerines kúp, valamivel jobb volt. A szűztea kapszulát féltem bevenni.. Nekem előtte senki nem mondta, hogy ezzel a dologgal gond lesz, nem számítottam rá, minden nap megviselt.. aztán helyreáll szépen, ne izgulj..

Gyors gyógyulást kívánok minden friss műtöttnek! Üdv. Erika

11355. Julcsi37
2012. jan. 30. 15:14
Hát most voltam előjegyzésen :( Február 21-én lesz a műtétem, azt mondta az orvos, lehet hogy ki tudják venni a miómát úgy, hogy megmaradjon a méhem. De ez majd a műtőben dől el... De jó lenne, ha így alakulna. Igaz, hogy már nem akarok szülni, de azért nem bánnám, ha megmaradna a méhem. :) Puszim...
11354. Mercike74 (válaszként erre: 11351. - Krasiné)
2012. jan. 30. 12:38
Köszönöm Klári!Puszi
11353. Mercike74 (válaszként erre: 11349. - Gyöngy324)
2012. jan. 30. 12:37

Szia Gyöngy!

Dániában,nagyon félek!:-(Üdv

11352. Ildyanya (válaszként erre: 11343. - Gyöngy324)
2012. jan. 30. 12:08

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki gondolt rám.

Tegnap óta nagyon jól vagyok, szinte nekem is hihetetlen, hogy a műtét után 3 nappal már ilyen jól érzem magam.

A varratszedéstől még kicsit félek, de majd otthon már minden jó lesz.

Még kettőt alszok és megyek haza.

Ildi

11351. krasiné (válaszként erre: 11347. - Mercike74)
2012. jan. 30. 07:46
Szia Merci! Gondolom,hogy azért műt hafalon keresztül, mert látni szeretne bizonyos dolgokat és sok mindent csak akkor lát ha feltárja a hasadat. Ne izgulj minden rendben lesz. Akárhol műtenek biztos nem az első beavatkozása a dokidnak. Vigyázni fognak Rád. Klári.
11350. Julcsi37
2012. jan. 30. 06:59
Köszönöm Annamari, kedves vagy. Köszönet az üdvözletekért mindenkinek, aki küldött, vagy írt. Hát igen... Remélem eltűnnek a kellemetlen tünetek, amiket évek óta cipelek. Puszi...
11349. Gyöngy324 (válaszként erre: 11347. - Mercike74)
2012. jan. 30. 03:48

Szia Merci!


Megírod, hogy melyik országban műtenek?


Gyöngy

11348. a268b1c726 (válaszként erre: 11336. - Julcsi37)
2012. jan. 29. 22:22
Szia, Julcsi! Ne félj. Túl leszel rajta, elműlik. megszabadulsz a kellemetlen tünetektől. Egyáltalán nem biztos, hogy akkora nagy fájdalmak várnak rád. Bátorság. :-) És itt mindig találsz valakit, aki egy kicsit tud segíteni. Jó éjt!
11347. Mercike74
2012. jan. 29. 22:07

Sziasztok Lányok ,asszonyok:-)

Tudom ritkán irok ,de mindig olvaslak titeket és szoritok mindenkiért!Látom egyre többen vagyunk:-(

Nekem méhen kivül van egy 6 cm myomám ezt miért csak ugy tudják ki venni ha fel vágnak?Hüvelyen keresztül nem lehet ,ráadásul a méhet is igen ki veszik ha nem lehet meg menteni ....???Másnak olvasom gyerekfej nagyságú van és ki veszik hüvelyen keresztül!Nekem miért nem ?Miért akar vágni minden áron a doki.Ráadásól semmit nem értek szinte itt mütenek kint külföldön .Ha minden jól alakul feb 23-án.Itt sekivel nem tudom meg beszélni a problémám és kérdéseimet.Köszönöm mindenkinek aki itt a Hoxán segit nekem lelkileg!!!!Kivánok mindenkinek jó egészséget és mi hamarabbi felépólést!!!!!Merci

11346. turkkati (válaszként erre: 11345. - ATLASZ42)
2012. jan. 29. 20:00
Jó munkát!
11345. ATLASZ42
2012. jan. 29. 19:55
Ah lányok, már olyan jól vagyok, hogy munkába kell mennem. Jaj de nem akaródzik.Három hónap pihenő után nehéz munkára kényszeriteni magam.
11344. turkkati (válaszként erre: 11334. - Ildyanya)
2012. jan. 29. 19:24
Örülök neked, most már minden nappal egyre jobban leszel:)
11343. Gyöngy324 (válaszként erre: 11334. - Ildyanya)
2012. jan. 29. 19:20

Szia Ildyanya!


A lehető legjobbakat kívánom Neked, vigyázz magadra és arra gondolj, hogy most már percről-percre jobb lesz! Nehezek ezek az elsők napok, de a műtétet követő első perctől kezdve már a gyógyulás útjára léptél. Szerdán, amikor mész haza, már hidd el, hogy sokkal jobb lesz! Utána otthon meg az otthoni légkör feltételezhető nyugalma nagyon sokban fogja segíteni a gyógyulásod!

Nagyon várunk ide a fórumra is, hogy mesélj, hogy hogyan érzed magad egyre jobban, ok?!

Addig pedig nagyon sokat pihenj!


Puszilunk és puszilok én is mindenkit, azokat is, akik még a műtét előtt állnak, semmitől se féljetek!

Gyöngy

11342. Milup2 (válaszként erre: 11341. - Kavicsné)
2012. jan. 29. 18:57
;D
11341. Kavicsné (válaszként erre: 11340. - Milup2)
2012. jan. 29. 18:47
Oké, a 2-es a neved mellett bezavart :-)
11340. Milup2 (válaszként erre: 11337. - Kavicsné)
2012. jan. 29. 18:22
Igen:D;D
11339. krasiné (válaszként erre: 11334. - Ildyanya)
2012. jan. 29. 18:10
Szia Ildi! Te is túl vagy végre rajta. Most aztán irány a gyógyulás. De csak szépen lassan, ne siettesd. Pihengessél, olvasgassál. Ha ól esik egy kis mozgás. Én katéteres zacsival a kezemben sétálgattam. De kit érdeéelt? Fő, hogy tudtam nozogni. Csak óvatosan, amennyit érzed, hogy még jó a szervezetednek. Nagyon drukkoltam Neked is, hogy minden rendben menjen. Vigyázzál Magadra és tudod: gyógyulni és pihenni!!! Puszillak: Klári.
11338. Julcsi73 (válaszként erre: 11334. - Ildyanya)
2012. jan. 29. 13:48

Szia Ildi! Örülök,hogy túl vagy rajta,hidd el napról-napra jobb lesz,csak pozitívan állj mindenhez. Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Üdv:Julcsi

11337. Kavicsné
2012. jan. 29. 12:12

Ildyanya, túl vagy rajta, és helyrejössz! Így ismeretlenül is drukkolok, hogy gyorsan gyógyulj.


Milup2, neked van a szép szőke fürtös herceged?


Julcsi, üdv. a klubban. Szintén csecsemőfejnyi mióma, méheltávolításra várok... Csak nekem Pesten csinálják majd.

11336. Julcsi37
2012. jan. 29. 11:34
Sziasztok. Már egy ideje olvaslak titeket, úgy gondoltam regizek én is. Nemsokára méheltávolításom lesz, mert csecsemőfej méretű miómám van. Holnap megyek főorvosira, utána altatóorvoshoz. Nagyon félek, hogyan leszek a műtét után, milyen fájdalmak várnak rám. Nagyon jó, hogy vannak itt sorstársak, akik lelket öntenek az emberbe. Julcsi...
11335. Milup2
2012. jan. 29. 11:26

Jó olvasni, hogy akiket már megműtöttek, azok milyen jól vannak, sikerült a műtét..

Én nagyon tartok tőle, de ki nem?!?

Bár nagy erőt ad, hogy olvaslak titeket, mégha nem is igen szólok hozzá....Nekem már olvasni is megnyugvás a soraitokat...


Akik most lábadoznak: Gyors javulást kívánok!!!

11334. Ildyanya
2012. jan. 29. 11:13

Sziasztok!

Itt vagyok a kórházban, csütörtökön megműtöttek, majd szerdán mehetek haza.

Van itt a kórházban wifi, de eddig nem tudtam kijönni. Az első nap és az első éjszaka nagyon rossz volt. Borzasztó rosszul voltam, hánytam, fájt a derekam nem tudtam hanyatt feküdni. 20 órán keresztül nyomták belém az infuziót, a másik kezemen meg a vérnyomásmérő volt. belőlem lógott a katéter meg dréncső.


Azt mondta az orvos, hogy legalább 10x akkora volt a méhem mint kellett volna, alig tudta kivenni.

De a lényeg, hogy már jól vagyok.

Ildi

11333. Kavicsné
2012. jan. 29. 10:18

Jó reggelt.

Nagyon sok jó dolgot írtok, alakul a jegyzetem. Köszönöm.

Márciusban leszek 37 éves... Ezt dobta nekem a gép. Szerencsére van egy nemsokára 6 éves kislányom. Így már nem annyira veszélyesen kavarognak bennem az érzések.

Munkahely teljesen rám épül, főnököm pánikol, hogy jaj mi lesz velük. A kórházból nem tudok nekik segítgeni, otthonról neten keresztül már könnyebb lesz, azt ágyból is tudom csinálni. Néha ugyanaz az előnye a munkámnak, mint a hátránya.


Más. Segítsetek. Kezdődő torokgyulladásom van. Egy hét múlva hétfőn kell mennem az anesztes dokihoz. Bármilyen ötletet megköszönnék. Azon kívül hétfőn irány a háziorvos.

11332. nagy49éva (válaszként erre: 11322. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 29. 07:36
Szia Murilla! Teljesen megértem a helyzeted nálunk is csak én dolgozom/dolgoztam. Nagyon siettem vissza dolgozni, mert még meg is látogatott a főnököm, hogy menjek majd segítenek. Hát bizony csak az első héten segítettek utána nem. Az akkori munkahelyem végelszámolás alá került fizetést még meg sem kaptam pedig augusztusban volt. Az új hely sem vált be itt 31.-ig dolgozok. Közben a gyerek apja is karácsonykor döntött más hölggyel folytatja az életét. Bizony még mindig érzem néha a hátrányát, hogy hamar visszamentem, de hát a pénz. Ma már biztos másképp döntenék, de az időt nem lehet visszaforgatni. Persze ugye nem mindegy a kor a testi adottságok sem. Sok-sok erőt és kitartást kívánok! Éva
11331. szisziági
2012. jan. 28. 21:23

Sziasztok Lányok!

Látom,hogy nagyon pörög a fórum,ami jó meg rossz is egyben. Rossz ,hogy egyre többen és egyre fiatalabban esünk át ezen a műtéten sajnos.Jó, hogy felkészülten mentek a műtétre azok a lányok akik idetaláltak,és könnyebb nekik a gyógyulás.Nekik sok erőt kívánok a lábadozáshoz!

Engem holnap lesz 10 hónapja,hogy hüvelyen keresztül műtöttek,és én is nagy hálával gondolok azokra a régi lányokra akik még most is rendszeresen írnak és tartják a lelket az újakban!

Nagy nagy ölelés -Rezedának, Turkkatinak és Imisznek!!!!


Murila -Te egy nagyon erős és életerős csaj vagy,de én is féltelek. A korai munkakezdéstől és a szextől is kicsit...Annak idején én is pofátlanul gyorsan és jól gyógyultam,két-három hétig a föld fölött jártam,aztán lelkileg megdöccentem. Okom is megvolt rá,az agyam is tudta,hogy örülnöm kellene, mégis nehezebben másztam ki belőle mint a fizikai megpróbáltatásokból.

Ezért intünk egy kicsit lassabb tempóra többen a régiek közül-mert átéltük a hullámvölgyek fenti és lenti csúcsait is...

Azóta fizikailag nagyon jól vagyok, a lelkem is derűs és pozitív , de sosem leszek már olyan mint a műtét előtt voltam.

Nagyon jó egészséget kívánok mindenkinek!Aki még előtte áll annak nagy adag optimizmust,aki már otthon gyógyul annak kitartást és gondoskodó szerető családtagokat kívánok!

Üdv: Ági

11330. turkkati (válaszként erre: 11326. - Judit6903)
2012. jan. 28. 20:28

A lenmagpehely kefírben, nekem bevált, igaz ettem minden este rendszeresen.

Együtt érzek veled, nekem is a lábadozás legnehezebb része a nagy dolog volt. Egyébként teljesen rendben voltam, hashajtót nem akartam szedni, de azzal sokat szenvedtem:(

11329. Rezeda63 (válaszként erre: 11322. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 28. 18:22

Szia Murilla!

Sokan sok félék vagyunk!!!! Úgy lelkület, mint fizikai teherbírás tekintetében.

Örülj neki, hogy te a starpabíróbbak közé tartozol:) Tudod nálam soha nem okozott vérzést a mióma, a fogamzásgátlással sem volt semmi gondom, hiszen modern módszerek vanank már, szülni sem akartam, és a korban is benne vagyok, ahogy írtad:))) mégis megviselt, és tudom, hogy vagyunk így ezzel jó néhányan.

Én nem csodálkozom azon aki évekig komoly vérzéssel kínlódott, hogy felszabadulásként élte meg a műtétet, de nem mindenki van vele így, még akkor sem, ha a fejében tudja, hogy így kellett döntenie.

További jó egészséget!

Üdv. Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook