Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismer valaki olyan vírusos betegséget, ami hasonló kiütésekkel jár, mint a bárányhimlő, de mégsem az? fórum

Ismer valaki olyan vírusos betegséget, ami hasonló kiütésekkel jár, mint a bárányhimlő, de mégsem az? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 17. 20:13
A herpesz is hólyagos kiütés, de az általában kis területen jön ki. A csalán kiütés Lehet étel allergiától is ezek is nehezen múlnak el, vagy nem csíphette meg valami?
2009. okt. 17. 18:49
Ha nem hamar elmúló piros pöttyök esetleg hólyagocskákkal ami csalánkiütés akkor a herpesz vírus is csinálhat ilyet!
7. Mariann7533 (válaszként erre: 6. - Aidababa)
2009. okt. 15. 21:58
Szia.Nekem a három gyerkőcöm tavasszal esett át bárányhimlőn.A kicsi lányom hat hónapos volt még csak,és ő lázasodott.Azután a nagylányom következett,őneki hőemelkedése volt.A fiam volt az utolsó.Neki semmi láza nem volt.És egyik gyereket sem lepték el a pöttyök,olyan közepesen voltak pöttyösek.Ha erős az immunrendszer/ezt mondta a doki/,akkor előfordulhat,hogy minden kísérő tünet elmarad.És a bárányhimlő folyamatosan jön ki.Kb. 1 hét mire kijönnek a pöttyök,aztán elkezdenek leszáradni.Írtak rá hintőport,vagy valamit?
6. Aidababa (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2009. okt. 14. 19:14
Nem tudom, én is gondoltam rá. Bár az inkább csalánkiütés, az viszont el szokott múlni hamar, ezek viszont nagyon lassan múltak el, és nem is egyszerre jöttek ki, ahogy az allergiánál szokott, hanem pár nap alatt folyamatosan.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Aidababa)
2009. okt. 14. 18:33
Ha olyan, mint egy szunyogcsípés, akkor ez nem inkább allergia? Nekem akkor jön ki ilyen.
4. Aidababa (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2009. okt. 14. 16:47
Potosan milyenek voltak a kiütések? Nálunk úgy néztek ki, és kb. akkorák is voltak, mint egy szúnyogcsípés és viszkettek. Főleg az arcán és a karján voltak, de nem a hajlatokban.
2009. okt. 14. 16:37
A fiamnak egyszer volt azt hiszem rózsás bőrhámlása. Ezt is vírus okozza, csak kiütés, nincs láz, nem fertőz, stb. Ezek a kiütések föleg a hajlatokban voltak.
2009. okt. 14. 16:33
4 éves kisfiam az orvos szerint bárányhimlős volt, bár egy picit bizonytalan volt, mert kevés kiütése volt és más tünete nem volt, láza sem. Az óvodában még egy gyereknek volt hasonló, neki azt mondta az orvosa, hogy nem bárányhimlő volt, hanem vmi más vírusfertőzés.
2009. okt. 14. 16:29
Ismer valaki olyan vírusos betegséget, ami hasonló kiütésekkel jár, mint a bárányhimlő, de mégsem az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook