Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megváltozott a gyermekem fórum

Megváltozott a gyermekem (beszélgetős fórum)


25. csingi-lingi (válaszként erre: 24. - BMariann)
2008. nov. 19. 09:11

Szia!

Elmúlt egy időre a gond, amikor szünet volt nyáron. Aztán szeptember óta ovis lett, és újra visszatértek a gondok.

Már tudom, hogy ez az ottani környezetnek szól. Illetve csak itthon tudja kiadni magából a feszültséget, mert ott nagyon jó kislány, csak dícsérik az óvónők.

Nem tudom, hogy meddig lesz ez még így, de az utóbbi 3 hétben katasztrófa volt.

Remélem, hogy ez is csak egy életkori sajátosság, és idővel ez is el fog múlni...

2008. nov. 18. 11:09

Sziasztok!

Érdekes dologról váltotok itt, nézem ez februári bejegyzés...Azóta mi történt a kislánnyal? Sikerült "kibábozni" a problémát?

Szép napot kívánok:) !

23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Csingi-lingi)
2008. márc. 2. 22:55

Ok!

Bíztasd arra, hogy ő találjon ki meséket, történeteket, válasszon szereplőket stb.

22. csingi-lingi (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2008. márc. 2. 21:39

Igen, báboztunk, de semmi érdemlegeset nem sikerült kihoznunk. Amúgy nagyon tetszett Neki, úgyhogy most napi 3-4 bábozás alatt meg sem állunk:)

A bölcsiben nagyon rendesek a gondozónők, és nagyon együttműködőek, úgyhogy biztosan a segítségemre lesznek. Ha rájövök, rájövünk valamire, leírom.

21. Zizisicc (válaszként erre: 20. - Csingi-lingi)
2008. márc. 2. 13:40

Persze, bármi lehet! Szerintem kezdj el naplót vezetni. Dátummal, eseményekkel, írd milyen a viselkedése, és egy ideig tarts szorosabb kapcsolatot a bölcsis nénikkel is. Esetleg kérdezgesd őket a többi gyerekről is, hátha valamelyikkel gond van a bölcsiben, és ez hat ki a lányodra, vagy a bölcsis nénik megváltozott viselkedése.

Próbáltátok már a bábozást?

20. csingi-lingi (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2008. márc. 2. 12:53
Nem igazán. Viszont most hétvégén, hogy nincs bölcsibe teljesen le van nyugodva. Egyáltalán nem úgy viselkedik, mint hétköznap. Lehet, hogy ott történt Vele valami?
19. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Pimpi3)
2008. márc. 1. 21:28
Nekem a fiaim nagyjából 12 és 10 évesek, veszekedésből náluk sincs hiány. Én arra tanítom őket, hogyan fogadják el a másikat. Nem egyszerű és sok türelem, meg szeretet kell hozzá.
18. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Csingi-lingi)
2008. márc. 1. 21:24
Találtál valamit?
17. pimpi3
2008. febr. 28. 22:44
Sziasztok!Nekem egy11 és egy 8 éves lányom van!Kb fél éve állandóan veszekednek!A nagyobbik nagyon lusta és flegma lett mostanába!Nehezen viselem!Mindenki mondja,hogy kamaszodik!Na de ennyire?És mi lesz késöbb?
16. csingi-lingi (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2008. febr. 27. 11:32

Minden nap mennünk kell hozzájuk, Ő szeretné. De max egy órát vagyunk ott. Én egy héten talán egyszer ha nem vagyok ott vele.

Igen, leírom a listát. Hátha találok valamilyen összefüggést ami megmagyarázhatja ezt a változást. Köszönöm, hogy segítesz!!!!!!

15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 11:24

Mi lenne, ha most egy kicsit többet lennél Te vele, és kevesebbet hagynád a nagyszülőknél? Egyébként szívesen megy hozzájuk? Ebben nincs változás?

Egyébként az nagy segítség lenne, ha írnál egy listát a változásokról. Vagy részletesen leírnád az eseteket, hátha így találsz összefüggéseket!

14. csingi-lingi (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2008. febr. 27. 10:41
Amikor én ott vagyok, akkor megy a huza-vona. Amikor nem vagyok ott, akkor állítólag imádják egymást a papával. Jaj, annyira nehéz ilyen sok mindent leírni, egyfolytában kavarog a fejemben rengeteg dolog, azt sem tudom, hogy mit írjak le. Nincs türelmem az íráshoz, bár tudom, hogy jobb lenne, ha mindent le tudnék írni.
13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 10:36
Amikor a nagyszülőknél van, Te is ott vagy? Náluk minden rendben?
12. csingi-lingi (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2008. febr. 27. 10:28
Én is arra gondoltam, hogy nem csak a fejlődésnek egy szakaszába vagyunk. Azért is írtam ide, hátha van valaki, aki már járt hasonló cipőben. Próbálom figyelni minden mozdulatát, szavát, és hátha valamit sikerül kideríteni. De nagyon félek attól, hogy valami komoly baj van a háttérben.
11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 10:06
Hát, a helyzet az, hogy nekem 3 gyerkőc van, de egyikőjüknél sem tapasztaltam ilyet vagy hasonlót, és sok kisgyerekes anyukával is kapcsolatban állok, én megkérdőjelezném, hogy ez csak életkori, és majd kinövi! Ha tényleg ennyire hirtelen és drasztikus a változás, akkor valami csak van a háttérben, amire oda kéne figyelni!
10. csingi-lingi (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2008. febr. 27. 09:46
Ez jó ötletnek tűnik. Délután megpróbálom. Hátha kiderül valami. A nagyszülőkkel minden nap találkozunk, mivel egy lépcsőházban lakunk. Egyébként nagyon szereti őket, de olyan hirtelen változásokat produkál, hogy megrémít ezzel.
2008. febr. 27. 09:41
Mi lenne, ha megpróbálnál a kislányoddal bábozni? Az ilyen kicsiktől szavakkal, beszélgetéssel általában nem sokat lehet megtudni, de biztos van 25 000 plüssállat vagy baba nálatok is, találjatok ki együtt meséket, bábelőadást. Válasszon ő szereplőket. Az ilyen játékokból sok mindent meg lehet tudni, ha figyelsz, olyanokat, amit egyébként nem tudna megfogalmazni. És így játékos módon a feszültséget is kiadhatja magából!
8. Zizisicc (válaszként erre: 7. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 09:36
Az utóbbi időben többet volt a nagyapjával, mint szokott?
7. csingi-lingi (válaszként erre: 6. - Zizisicc)
2008. febr. 27. 09:35

Nem hiszem. Bár amit én nagyon nem szeretek, az az, hogy a nagyapjával állandóan harcolnak. A papa mindig hergeli, és provokálja. Hiába mondom neki,(papának) hogy ne csinálja, nem hallgat rám.

Nagyon tanácstalan vagyok, és kétségbeesett. Nem szeretném, ha valami történne a mindig vidám, cserfes, okos kisányommal.

2008. febr. 27. 09:28
Nem történt valami a családban? Nem feltétlen vele, a gyerekek sokszor tükrözik vissza a környezet feszültségeit, változásait.
2008. febr. 27. 09:24

Nagyjából 1 hónapja, de úgy igazából nem tudom semmihez kötni. Amíg kisebb volt, köszönt mindenkinek, most még a fejét is elfordítja. Tegnap a bölcsiben pl. ebédnél kérdezte Tőle a gondozónő, hogy eszik-e még, mert ült az asztalnál, és nézett maga elé. Úgy hidd el, hogy kb. 5 perbe telt, mire kinyögte, hogy nem kér. Pedig máskor mindig meg is köszönte a kajcsit, ha végzett. Ha kérdezek valamit Tőle, mostanában úgy csinál, mint aki nem is hall. Nem teszi azokat a dolgokat, amik már rendszeressé váltak az életébe.

Volt, aki azt mondta, hogy életkori sajátosság, majd elmúlik. De nagyon aggaszt, mert ilyen idős gyereknél én még nem tapasztaltam ilyet.

4. dee7182d35 (válaszként erre: 3. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 09:12
Mióta tart?Nincs összefüggésben a kezdete valamivel?Egyébként van,hogy az én lányom is csak úgy másképp viselkedik.Most pl.feszt a nagyanyját piszkálja,még ha ő hozzá sem szól,akkor is kizavarja a szobából,rugdossa,veri.Mi sem értjük,de hamar el szokott múlni nálla egy egy ilyen korszak.
2008. febr. 27. 08:07
Szia! Ők is értetlenül állnak a dolog előtt, nem tudják hova tenni lányom viselkedését.
2. dee7182d35 (válaszként erre: 1. - Csingi-lingi)
2008. febr. 27. 07:54
A bölcsis gondozók nem tudnak tanácsot adni?Ők biztos sokat tudnak ilyesmiről.
2008. febr. 27. 07:44
Három éves lányom sokat változott az elmúl egy hónapban. És nem jó irányba. Magábaforduló lett, állandóan kötöszködik, a bölcsibe nem kommunikál senkivel, és pedig egyre jobban aggódok. Mi történhet Vele? Hogyan tudnék segíteni Neki, Rajta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook