Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megtermékenyítés donor spermával fórum

Megtermékenyítés donor spermával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. Marjann (válaszként erre: 8. - 2df174aa9c)
2009. máj. 26. 18:26

Erről az jutott eszembe, hogy milyen lehet:

- örökbefogadott gyerek: tudod, hogy egyikőtöknek sincs köze hozzá, nem keresed benne a szemed, a szád, csak szereted azért, hogy van

- donor: szar lehet, hogy látod a feleséged száját, de nem tudod kié a szeme.


Nem akarok állást foglalni, mert amíg nem vagyok ilyen helyzetben, addig nem tudom, hogy reagálnék. Valahol mindkét felet megértem. Abban mondjuk igazad adok nektek, hogy ha a nő ragaszkodik a terhességhez, akkor legyen inkább donor, mintsem hogy egy ilyen miatt tönkremenjen egy házasság. Úgyis a végeredmény számít,meg az utána következő 50év:)

8. 2df174aa9c (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. máj. 26. 15:58
Önzőség a pasi részéről, ha nem engedi, hiszen nem jobb lenne egy olyan gyereket nevelnie, akiből legalább a feleségéből van, ha már belőle nem lehet sehogysem, inkább egy tök idegent?!
2009. máj. 26. 15:57

Igen, én is úgy gondolom, hogy a büszkeség az ok.

Nálunk is gond volt a férjem spermiogrammjával és láttam rajta(bár nem mondta, sőt tagadta, hogy kellemetlen neki)holott nem tehet róla. Mi lombik programra jártunk és szerencsére sikerült is a 2. De eljátszottam a gondolattal, hogy mi lesz ha nem sikerül. Ő is először sz örökbefogadást találta jobbank, de utána meggyőztem(úgy látszódott legalább is)hogy a donor tulajdonságai hasonlítanának az övéihez, én pedig ha kihordom a gyereket az mégis más, mintha azt sem tudod, ki hogyan élt terhesen, milyen a család

2009. máj. 26. 15:56
Volt egy férfi betegem, akinek a felesége donor apukától szült babát. Elmesélte, hogy még az utcán is mindenki azt mondja: tiszta apja! Mire ő azt szokta válaszolni: hááát, nem tudom (és ő tényleg nem tudja).
5. drnéni (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. máj. 26. 15:54

Már sok férfit hallottam erről nyilatkozni, a legtöbben azt mondják, természetesen beleegyeznének. De én is azt gondolom, más az, ha az ember benne van, mint ha kívülállóként nyilatkozik.

Azért is érdekel ez a kérdés, mert egyedül ezzel a témával kapcsolatban merült fel bennem, hogy ha érintett lennék, és a férjem nem egyezne bele, nem biztos, hogy kitartanék mellette.

2009. máj. 26. 15:52

én mint meddö nö és aki lombikra jár nem tudom,szerintem a férj nem gondolta át teljesen.

nem mindegy hogy van gyereke,miért fossza a meg a feleségét a szülés örömétöl.

az örökbefogadott gyerek mégis másabb mint a spermadonoros,mert egy kis része a nöből benne van ha megszületik.

és ha szereti örülni kéne a donoros gyereknek.

hisz nem tudni ki az apa,és nem egy átmulatott éjszaka eredménye.

egy spermadonoros babában menne van az anya jelleme,lehet hogy a szeme,az arca stb.

lehet önzöség tölem ,de nekem is inkább donor kellene igy minthogy örökbefogadott gyermek.

2009. máj. 26. 15:50

Fontos téma érdemes beszélni erről.

Ezért váltam el az elsőtöl. Nem lehetett volna közös gyerekünk. Csak az örkbefogadás, vagy a mesterséges megtermékenyítés jöhetett volna szóba. Pedig szerintem egy elfogadott dolog. Csak a pasik büszkesége ez hogy nem akarják...

2009. máj. 26. 15:47

Érdekes kérdés, én is kíváncsi vagyok, mások erről mit gondolnak.

Racionálisan nem tudom megmagyarázni, de valahol értem mi a férj problémája. Azt is értem, hogy a nő nagyon szeretett volna teherbe esni. Nem tudom, én most azt mondanám, hogy a páromnak nem lehetne gyereke, akkor én is inkább örökbefogadnék (annak ellenére, hogy nagyon szeretnék saját babát és megtapasztalni a terhességet.) Szerintem ez tipikusan olyan téma, aminél senki sem tudja, hogyan döntene ha nincs benne a szituációban.

2009. máj. 26. 15:44
Én nem vagyok érintett, de a baráti körünkben volt egy házaspár, akik amiatt mentek szét, mert a férj csak az örökbefogadásra lett volna hajlandó, a donor spermás inszeminációra nem adta áldását, pedig a felesége egészséges volt. Azóta az ex-feleségének van 2 kislánya a második férjétől, a férj pedig válófélben van a második feleségétől (ugyanilyen ok miatt). Ha szóba kerülnek társaságban, mindig nagy vita alakul ki, elfogadható-e ez a hozzáállás a férj részéről, különösen második házasságában, amikor már tudott a problémájáról. Ti mit gondoltok?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook