Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtakarítás 2017 fórum

Megtakarítás 2017 (beszélgetős fórum)

12. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2017. okt. 12. 11:37

Szia! Szerintem megéri a dolog. Nagyon szépen felvázolta nekünk egy ahhoz értő ember, aki pártatlan volt.

Kérdés, hogy adott időn keresztül tuti lesz-e arra keret, egyéb kiadások mellett (már amire számíthat az ember).

11. Csillag2017 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2017. okt. 12. 10:42

Köszi, kicsit én is így érzem, hogy feleslegesen pörgök ezen. :) Lehet azért, mert nem tudom pontosan a felújítás-korszerűsítés fogalmába mi tartozik bele. 2szobás téglaházban lakunk, idén nyílászárót, ajtót cseréltettünk, bővíteni sajna semerre nem lehet, napelem, hőszivattyú, ilyesmi nem jön szóba. Jövő tavasszal már lesz fűtéskorszerűsítés, így az is kilőve. Talán ezért is vagyok tanácstalan, ha nem akarunk nagyobbat, vagy újat venni, a felújítási összeget mibe lehetne belerakni.


A simán számlán gyűjtést nem a kamatok miatt választanám, hanem, hogy nehezebb hozzányúlni. Mert amikor csak simán bankszámlán gyűjtöttünk, valahogy mindig elszivágott róla a pénz, talán ha ez külön számlán lenne, nehezebben lehetne elkölteni.


Sajnos nincs ismerős, aki banki tanácsokat tudna adni, én pedig elég zöldfülű vagyok hozzá, főleg ha állampapírról, értékpapírról, ilyesmiről van szó.


De köszönöm az ötletelést!

2017. okt. 12. 10:32

Ha nem akartok lakást/házat venni, felújítani, nem értem, miért ezen a megtakarítási formán pörögsz.

Keress mást.

Simán számlán gyűjteni a pénzt, esetleg lekötni, hát, csak kicsivel jobb, mint a matrac alá tenni, mivel annyira lepkefing rá a kamat. Nekünk csak egy kisebb összeg van így lekötve, aminél nem fáj, ha feltörjük, de a nagyobb megtakarítások MEGTAKARÍTÁS formájában vannak lekötve.

Erre vannak különböző konstrukciók, keress fel egy szakembert (biztos van az ismerőseid között legalább 1, aki ilyesmivel foglalkozik). Ülj le vele, biztos fog ajánlani valami terméket (állampapír, értékpapír, stb).

De először el kellene dönteni, mit akarsz. Mire gyűjtessz, mennyi időre, mik a céljaid. Anélkül senki nem fog tudni neked értelmes tanácsot adni.


(Egyébként nem tudom, milyen lakásban laktok. De mindig van valami, amit lehet korszerűsíteni, cserélni, vagy akár megújuló energiaforrásra cserélni. Ház esetén pl napelem, hőszivattyú, stb...)

9. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 12. 10:23
Nekünk napkollektor lett az előző 4 évesből :)
2017. okt. 12. 10:18

Köszi a válaszokat. Igazából amiatt vacilálok, mert 4 év múlva nem tudom, szeretnénk-e másik lakásba menni (jelenleg a tulajdonunkban van az, amiben lakunk. Vagy lesz-e felújítani való dolog. Szépen lassan minden megcsináltunk, kicseréltünk, amit kell, egyedül a fürdő felújítása maradt még, de ahhoz pedig elég sok a 4 év alatt összegyűjtött szerződéses összeg.


Az is kérdés, megéri-e a felújítást számlára csinálni, mert tudva való, így a szakik is drágábban dolgoznak.


Ha lakásvásárlás előtt állnánk nem gondolkodnék, de így, hogy a közeljövőben nincs tervben nagyobb lakáscsere, így csak a felújítás miatt kevésbé látom értelmét az állami támogatásnak.


Most amúgy van valami akció az OTP-nél is, glamour napok alkalmából a szerződéskötési díj 20.000 Ft. Ez sem tetszik, mert úgy tudom, van, amikor ez ingyenes.


És az is tök furi, ahogyan tegnap felhívott a nő az OTP-től, még a nem férjes nevemen keresett (pedig át van írva minden adatom a banknál is) honnan tudja az elérhetőségem? Ezek lehet csak inkáb filozófiai kérdések voltak. :)

7. Csillag2017 (válaszként erre: 2. - Simple)
2017. okt. 12. 10:13
Köszi a választ. Nem gondolkodunk lakásvásárlásban egyelőre, szerencsére van egy tulajdonunk. Ha gyűjteném a pénzt, akkor már inkább magunknak vennék egy nagyobbat (akár családit) mint kiadjam, nálunk ez nem opció.
6. Mézes-Krémes (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2017. okt. 12. 10:08
Nekem is ezek a kondíciók. Hogy ebből mikor lesz lakás?! :D Na az már a jobb kérdés. :D
5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2017. okt. 12. 10:06

Nekem van fundamentám, 20 000 Ft havi befizetésnél az állam még évi 72 000 Ft-ot tesz hozzá.


Ha bankszámlát nyitsz, az kb. annyi mintha a párnahuzatba tennéd a pénzt, pl. az OTP-nél 50 000 Ft lekötésére nem jár annyi kamat, ami fedezné azt az összeget, ami a kézpénzfelvét díja...


Azt pedig Te tudod eldönteni, hogy szeretnél-e lakást venni, felújítani, mert a lakástakarékot tényleg csak erre tudod felhasználni.

4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2017. okt. 12. 10:06
A fiamnak Fundamenta van, havonta a fizetéséből automatikusan utalja a munkáltatója. Nálunk tuti arra lesz felhasználva, amire megy a spórolás. :)
3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2017. okt. 12. 10:03

Szia! Nekem OTP lakáskasszám van. Havi 20 ezret teszek bele, itt is ennyi a maximálisan betehető összeg, 150 a szla vezetési díj, szóval nulla.


Anno volt egy olyan akció, hogy ingyenesen lehetett ltp-t nyitni, ha van OTP-s folyószámlád. Egyébként elég borsos összeg volt, talán 10-20 ezer...?! De nem vagyok ebben már annyira biztos! Mivel nem OTP-s vagyok, így én gyorsan nyitottam egy ingyenes szlát, így ingyen kaptam pénztárat is, majd rá pár hétre megszűntettem a folyószámlát. :D

Ha ilyesmit nyitsz az ilyeneknek szerintem érdemes utána nézni, hogy hol érdemesebb most, illetve milyen feltételekkel tudsz ingyen nyitni, stb.


Én 4 évre kötöttem, jövőre jár le, de ha nem tudom lakáscélra felhasználni, akkor lehet hosszabbítani minden gond nélkül.


Illetve ki is vehetem bármikor belőle a pénzemet, viszont abban az esetben nyilván bukom az állami támogatást rá.


Szerintem ez a szerződéses cucc azért jobb, mert erre kapsz még valamennyi támogatást is (ha a megbeszélt összeget havonta beteszed. Ha nem, akkor az adott hónapra arányosan nem jár támogatás), illetve nem tudsz olyan egyszerűen hozzányúlni a berakott pénzedhez. Ha pl. egy bankszámlán rakosgatod, akkor sokkal könnyebb felélni apránként. Tapasztalat. -_-

2. simple (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2017. okt. 12. 10:01
Én gyűjtöm bankszámlán is, és a fundamentát is fizetem, azt jövőre fogom tudni kivenni, mivel mindenképpen szeretnék venni ingatlant így nekem nem probléma, hogy csak erre lehet felhasználni. Ha veszel belőle lakást, az mindenképpen jó befektetés, mert ki tudod adni, nekem már majdnem visszajött egy lakás ára a bérleti díjból.
2017. okt. 12. 09:40

Sziasztok,


Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, ki milyen megtakarítása formát ajánl.


Sosem volt még sem lakástakarékom, sem egyéb megtakarításom, legalábbis olyan nem, ami szerződéshez kötött. Ha elterveztem/elterveztünk valamit, azt mindig hitel nélkül, tudatos spórolással sikerült megvennünk. (kivéve a lakás)


Most mégis gondolkodom valami olyasmin, mint a lakástakarék, hogy x összeget befizetve, x évre lekötve, később állami támogatással együtt igénybe véve tudjam majd évek múlva felhasználni az általan befizetett összeget.


De!! Alapvetően nagyon tartok az ilyen pénzügyi termékektől. Pl. gondolkodom egy 4 éves ltp-ben, a maximálisan befizethető 20.000 Ft-os összeggel. De mi van, ha a célok változnak, nem tudom elkölteni, másra kell, amire nem lehet felhasználni, ilyesmi. Ilyen esetben is megéri megkötni?


Nektek van valamilyen megtakarításotok? Szerintetek jobb az, ha ilyen szerződéses megtakarítást vállalok, vagy elég ha nyitok egy bankszámlát, és ott gyűjtögetem a pénzem? Mi a tapasztalatotok?


Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook