Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megszűnik az adójóváírás fórum

Megszűnik az adójóváírás (beszélgetős fórum)

1 2 3
69. siba22
2014. júl. 10. 15:34
nem tudom olvassátok-e még,e hátha :) ha a családi adókedvezmény az adójóváírás az még idén is működik,nem szüntették meg :) páromnak magasabb a fizetése így ő veszi igénybe nálunk.nem rég töltöttük a 12.ik terhességi hetet,a doktornénink ki is adta a megfelelő papírokat hozzá a héten :)
68. f77a773716 (válaszként erre: 67. - F298247b9c)
2010. jún. 22. 13:22

dehogy haragudtam meg :)

Igen, elvileg nyilas lesz.

2010. jún. 22. 13:05
Jaj,örülök:-D Meg annak is hogy nem hargudtál meg,tényleg félreértettem:-)Nyilas lesz ,ezek szerint?
2010. jún. 22. 13:03

nem-nem. azt nem arra írtam.

és köszi. dec 1 elvileg az időpont, de ez még változni fog.

2010. jún. 22. 12:58
Jaj,ne haragudj,akkor félreértettem.Mert gratuláltam a babához,és kérdezetm mikorra várod,és azt hittem erre írtad.Bocsi
64. f77a773716 (válaszként erre: 63. - F298247b9c)
2010. jún. 22. 12:31
Ez nekem szólt?
2010. jún. 22. 12:28
ó...Sorry,csak láttam a képeidet...:-(
62. f77a773716 (válaszként erre: 60. - F298247b9c)
2010. jún. 22. 12:21
:(
61. f298247b9c (válaszként erre: 59. - F77a773716)
2010. jún. 22. 12:16
Gratula a bébihez!Mikorra várod?
60. f298247b9c (válaszként erre: 56. - F77a773716)
2010. jún. 22. 12:14

Tudom,sajnos,tudom.De ez jó:-) Egyikőtök azt írja"nem kell előre pánikolni",más meg azt "felejtsd el hogy jobb lesz ".Mindegy is,mert úgysem tudunk mit csinálni,a rendszer áldozatai vagyunk.

Én sajnos nem állami cégnél vagyok,hanem egy multinál.Az egyetlen plusz juttatás az adójóváírás volt(nálunk a bérpapíron így szerepel).Se étkezési csekk,se 13.havi,se ruhapénz,se kamatmentes kölcsön,csak ez.

Most gyeden vagyok,és 65-67 ezret kapok adójóváírással együtt!Csak a csekkekre elmegy 40-45 és akkor még nem fizettem be mindent.

2010. jún. 22. 12:04
Na jó, abbahagytam :)))
2010. jún. 22. 12:04

Én nem közalkalmazottként/köztisztviselőként dolgozom, hanem állami cégnél. Minket érint a korábban beharangozott 15%-os bértömegcsökkentés. Én nem panaszkodom, mert jól keresek, de van olyan kollégám, aki 30 év után br. 125t kap. Ha ebből elvonnak 15%-t, mennyit fog hazavinni??? Mindez fizikai munkáért. Siralmas!

Megint nem azokat büntetik, akiket kellene, hanem mindenkit...

57. f77a773716 (válaszként erre: 49. - Syria)
2010. jún. 22. 12:00
Emlékeim szerint az nem adójóváírás volt, hanem adókedvezmény. De javítsatok ki, ha rosszul emlékszem.
56. f77a773716 (válaszként erre: 48. - F298247b9c)
2010. jún. 22. 11:58
Nem akarlak elkeseríteni, de az elkövetkező 2 év nem a szebb jövőről fog szólni. Ami valahol természetes is, mert először a globális gazdaságot kell helyrerakni és utána jöhetnek az egyének. csak nem mindenki így gondolkodik.
55. f77a773716 (válaszként erre: 52. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 22. 11:56

Szerinted egy nyugdíjközeli gondozónőt milyen szinten érinthet a családi adózás? Gyermekei kirepültek, tehát vagy egyedül él vagy férjével. Vagy egy fiatal, egyedülálló pályakezdő tanárt?

Nem tudom elképzelni, h hogyan fogják visszacsepegtetni az ő esetükben az elvett adójóváírást.

Én nem igazán hallottam még adókedvezményekről. Sőt, úgy tudom, hogy nem igazán lesznek.

Közszféra alatt kit értesz? Közalkalmazottat vagy köztisztviselőt? Mert nem ugyanaz a bértábla vonatkozik rájuk. Sajnos!


Ja és igen, azzal is tisztában vagyok vele, h 2 év alatt akarják az adójóváírást elvenni.

54. syria (válaszként erre: 52. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 22. 06:45
Irigylem az optimizmusod. :)
53. f298247b9c (válaszként erre: 51. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 21. 14:19
Köszi a bókot:-)és a bíztatást.Tudom,hogy megérzik,sajnos tapasztalom.A párom januártól május végéig nem melózott,egyszerűen sehol nem talált munkát.Ettől eléggé kikészültünk.Egy gyerekkori barátság végét is jelentette a munka elvesztése,mert egy volt baráttal dolgozott,az volt a munkaadó,aztán egyik napról a másikra nem hívta!Egy rohadt szemét bunkó!Senkit nem gyűlölök úgy ,mint azta mocskot,aki nem volt tekintettel a gyerekemre,tulajdonképp a szájából vette ki a kajtá.Pedig neki is van családja,két gyerek,feleség.Csak annyira behitelezte magát,hogy már sok volt neki a páromat is fizetni.De hazafelé mindig megáll az út szélén egy cigire...arra van pénze...meg gyomra.
52. a26b2a1b7e (válaszként erre: 47. - F77a773716)
2010. jún. 20. 19:33

Írtam már többször, hogy ez többlépcsős folyamat, és nem is egyik napról a másikra veszik el, hanem fokozatosan két év alatt...

És eközben hatósági energiaárakkal is lehet számolni (ami eddig nem volt, és a kiadásainkat nyilván valamelyest megfékezi a rezsi oldaláról), illetve lesznek még adókedvezmények, illetve családi adózás, de arról is volt már szó, hogy a közszfére bérezésében is lesz változás...

Ezeknek a többsége nagyjából körvonalazott változtatás csak.

A bértáblában mindenképpen kellene változtatni... reménykedni kell, hogy rájönnek odafent ennek a fontosságára...

Persze, nyilván a munkáltató nem fogja önszántából felemelni a béreket... de addig nem kell pánikolni, amíg nem látjuk a gyakorlatban a változást...

Nehezen tudnám elképzelni, hogy így durrbelebumm elvennének bárkitől is 15 ezer forintot anélkül, hogy valamilyen más formában vissza ne csepegtetnék.... és itt nem csak a minimálbéresekre gondolok, hanem mindenkire, aki ebben érintett...

De egyelőre még nem lehet tudni a konkrétumokat. Nyilván ennek is megvan az oka. A korábbi években pl. eléggé elszúrták, hogy előre minden konkrétumot leközöltek, és nem várták meg a társadalmi visszacsatolást stbstb.... így aztán nem győzték visszavonni a vizitdíjtól a melegétkezési jegy szigorításáig egy csomó dolgot...

51. a26b2a1b7e (válaszként erre: 48. - F298247b9c)
2010. jún. 20. 19:17

Nem vagyok sokkal idősebb Nálad, úgyhogy én is ebbe a társadalmi struktúrába nőttem bele...

Mi sem tudunk egyelőre félretenni pénzt.

Reménykedni azért szerintem mindenképpen érdemes!

Pánikolni viszont nem érdemes... majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok... igazából még most kezdődött el egyfajta átalakulás... egy-két évet érdemes várni, hogy jobban átláthassuk, hogy jó irányba haladunk-e... előre aggódni sztem. nem éri meg... árt a szépségnek ;)

Te most leginkább a gyönyörű babócáddal foglalkozzál! És ne aggódj semmin! Mert a kicsik megérzik az aggodalmaskodást. Ezek a korai évek sokat számítanak a lelkiviláguk fejlődése szempontjából is.

50. a26b2a1b7e (válaszként erre: 49. - Syria)
2010. jún. 20. 19:10

2004-bem vezették be. Az lehetett az elképzelés, hogy nem akartak elmaradni az előző két évben történt elég magas minimálbér emeléssel...

Azzal a jelszóval vezették be az adójóváírást, hogy "adómentessé teszik ezzel a minimálbért"... később ez a "jelszó" már elfelejtődött... azaz, elvileg az adójóváírásnak az eredeti elképzelés szerint folyamatosan alkalmazkodnia kellett volna a mindenkori minimálbérhez, hogy az adómentes maradjon... na, ebből végül nem lett az, aminek elméletileg szánták...

Szóval annyira azért nem régi "intézmény" az adójóváírás...

49. syria (válaszként erre: 45. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 20. 16:21

Hát igen. (Egyébként sok dolgot nagyon jól látsz.)


Nem tudom, mikor vezették be az adójóváírást, csak gyanítom, akkor, amikor bizonyos rétegnek jobban ment. (Ne felejtsük el, hogy törvényeket többnyire úgy hozzák, hogy az a hatalmon lévőknek kedvezzen.) Az adójóváírás érvényes volt pl. biztosítással egybekötött, hosszú lejáratú befektetésekre is. Egy kolléganőm 2006-ban befizetett 150.000 Ft-ot egy évre, amiből harmincat visszakapott. Egyébként nem kötötte volna meg. Ez volt a mézesmadzag. És nem ő volt az egyedüli. Aztán jött a pofára esés, amikor a következő évben emelték a bruttó határát, amin túl már nem lehetett igénybe venni. Most meg szaladhat a pénze után, mert ha nem akar veszíteni, még néhány évig be kell fizetnie az azóta is folyamatosan emelkedő éves összeget.

48. f298247b9c (válaszként erre: 8. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 20. 12:55

Igen,igazad van,nekem is az a véleményem hogy nem ilyen piti dolgokkal kéne kiszúrni a szemünket.

De tudod én ebben nőttem, fel.Egy olyan társadalomban,ahol nincs megfizetve,megbecsülve a dolgozó ember.Sem a gyermeket vállaló anya,aki ugye a jövő generációját,a jövő magyar nemzet részét képező embert hozza a világra,aki majd adót fizet az államnak.Ausztriában a gyes)gyed) átszámítva 180ezer forint!

Szóval az aggodalmam,a parám azért van,mert olyan eddig még nem volt,hogy a kormány nem verje át folyamatosan az embert ott,ahol csak tudja.Csak reménykedni tudok,hogy most végre eljött a változás,de tudod,29 év alatt belém vésődött,hogy eddig jót nem kaptunk a rendszertől.

Most gyeden vagyok,1 éves lesz a kislányom.A mostani munkahelyem az első,ahol az adójóváírás fogalmával találkoztam.Tavaly abból fizettem a szülést.Nagyon keveset keresek,mellette hitel,gyerek stb,félretenni 1000ft-ot sem tudunk,ezért jött jól az adójóváírás.Ennyi.

És csak erménykedek a SZEBB JÖVŐben!

2010. jún. 20. 07:37

Sziasztok

Az adójóváírás eltörlésével bizonyos szinten egyetértek.

VISZONT, az, h ezzel párhuzamosan emelik a minimálbért, rendben van. De mi van azokkal, akik 110eFt bruttót keresnek? Ők jogosultak a teljes adójóváírásra. Ha elveszik tőlük, akkor 15eFt-tal kevesebbet fog kapni. Ezt, hogy adják vissza nekik?

Nem hiszem, h a munkáltató a 110eFt-ből 125eFt-ot fog csinálni.

Jóóó, persze, ez így kicsit tulzó, mert a szuperbruttót is eltörlik, de az arányok nagyrészt maradnak.

Ja, és mindez egy bölcsiben 40 éve dolgozó gondozónő bére (tehát bértábla...). Szerintem iszonyatos!

JAAA, és azt is vegyétek hozzá, hogy 16% lesz (elvileg) az SZJA januártól (bár a bruttó 110es bérből jelenleg csak 17%-t vonnak, tehát nem jelentős a különbség).

46. KriszTom (válaszként erre: 34. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 19. 23:48

Szia Leni!

Sajnos nálunk is ugyanez a helyzet. Tomitól annyit vonnak le,mint amennyi gyed-et én kapok. Pedig 14 év munka van a hátam mögött.

Teljesen egyet értünk a meglátásaiddal!

2010. jún. 19. 22:09
Húúúú, azt hiszem rendesen off-ok vagyunk már....
44. a26b2a1b7e (válaszként erre: 43. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 19. 22:09
Vagy legalábbis nem felelősséggel....
43. a26b2a1b7e (válaszként erre: 40. - Homokóra)
2010. jún. 19. 22:09
Igen, ha a férjem is annyit keresne mint én, akkor mi is rohadtul elégedettek lennénk... így viszont éppen megélünk. Kevesebből már nem tudtunk volna gyereket vállalni...
42. a26b2a1b7e (válaszként erre: 40. - Homokóra)
2010. jún. 19. 22:07

Én csak öt éve keresek ennyit... azaz csak kettő, mert másfél év itt töltött munka után terhes lettem, és veszélyeztetett terhesként táppénzen voltam... utána GYED két évig... majd szeptemberben lesz egy éve, hogy visszajöttem dolgozni....

Azelőtt én is hetven körül vittem haza nettóba... évekig... és persze tele vagyunk lakáshitellel, diákhitellel, személyi kölcsönnel, miegymással... mivel diplomát szereztem, házat vettünk, és azt még fel is kellett újítani, és be kellett bútorozni nagyjából... szóval nem vagyunk eleresztve anyagilag cseppet sem, mert a férjem fizetése a hitelekre megy egy az egyben, az enyém fele meg a rezsire + a vidéki + a városi buszbérleteinkre (igaz, a vidékinek a 80%-át térítik...) + bölcsifizetés + enni valamiből stbstb.

Mint a legtöbb magyar család általában...

41. homokóra (válaszként erre: 39. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 19. 20:40
Még lesz néhány, bízom benne.
40. homokóra (válaszként erre: 37. - A26b2a1b7e)
2010. jún. 19. 20:39
Csak vicceltem...azzal az összeggel már rohadtul elégedett lennék..mármint a 13o-al...pont a felénél kicsit többet keresek-DDD De már valóban csak röhögni tudok rajta...nyilván mondhatják, hogy menjek máshová, ha nem tetszik...de én akkor is maradok, mert ez nem csak a pénzről szól..persze akkor lennék meglőve, ha nem lenne a vállalkozásunk...na akkor mehetnék a sóhivatalba, azt gondolom....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook