Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megmaradhat így a kisfiam foga? fórum

Megmaradhat így a kisfiam foga? (tudásbázis kérdés)


8. anya4005 (válaszként erre: 7. - Pankakukac)
2014. máj. 9. 13:17
Ha meg tudja állni,h ne piszkálja,akkor szerintem szépen megmarad! :-)
7. Pankakukac (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2014. máj. 9. 08:28

Köszönöm a választ!

Én abban bízok, hogy nem sorvadás és nem korai fogváltás, hanem ahogy a ropi beleállt az ínyébe és kirántotta, azzal lazult meg a foga és majd szépen beékelődik újra.

6. anya4005 (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2014. máj. 9. 00:46

Anyosom fogaszati maganrendeloben dolgozik,az ottani dokineni mondta: a csokinal es cukornal sokkal jobban rongaljak a fogakat a lisztes dolgok,illetve a gyumolcs,ha fogyasztasa utan azonnal fogat mostok.

En nem vagyok szakember,de ha sorvadas lenne,azt az inyen is latni lehetett volna,ugyhogy szerintem marad a korai fogvaltas.

Amugy a kisebbik fiam megfejelte a kad szelet egyszer,elkezdett mozogni az elso foga (verzett is nagyon,meg fel is duzzadt). Nem nyultunk hozza,nem is esett ki,szepen vissza erosodott.

2014. máj. 8. 18:49
Szerintem is korai,de ennek ellenére hallottam már ilyet.
4. 569a7df0cf (válaszként erre: 3. - Pankakukac)
2014. máj. 8. 17:50
De nem lehetetlen.
3. Pankakukac (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. máj. 8. 17:45
4,5 évesen? Korai lenne még. Az orvos szerint is.
2014. máj. 8. 17:42
Kiesik,mert jön az új.Nem nagy kaland.Mindenki átesik ezen.
2014. máj. 8. 17:34

Ma a 4,5 éves kisfiam ropit evett, majd kétségbe esetten szaladt hozzám, hogy ropi beszorult a fogai közé és nem tudja kivenni. Nem akartam a szájába nyúlni, ezért mondtam, hogy gyorsan mossuk meg, hátha akkor kijön. Megmostuk, közben láttam, hogy picit vérzik is neki és furcsán áll. Mozog. Elszaladtunk a gyerekfogászatra, ott azt mondta a nagyon kedves doktornő, hogy lehet korai fogváltás, de az is lehet, hogy elsorvadt és kiesik magától. Igaz, ez utóbbit kétli, mert minden foga gyönyörű egészséges. Vigyázunk is rá, soha nem eszik cukorkát, nyalókát, csokit nagyon keveset, ellenben rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és tisztán is tartjuk a fogacskákat.

Kérdésem az lenne, hogy megmaradhat ez a fog még? Volt valaki ebben a helyzetben?

Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook