Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos a kisfiam és bújik a fogacskája. Mikor kezdjem el a fogápolását, és mivel? fórum

7 hónapos a kisfiam és bújik a fogacskája. Mikor kezdjem el a fogápolását, és mivel? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 22. 23:22

Az első két fog után puha kefével lehet nekik mosni, én gabit használtam de 31 évesek,az ikreim de csak szűrővizsgálaton voltak még fogászaton.

Megszokták a fogmosást,gyönyörű egészséges fogaik vannak.Fontos a vitamin is főleg a d vitamin,a kacium,de ezt természetesen orvossal konzultálva.

2008. szept. 19. 17:52
Én az elsö fogakat pelussal törölgettem, majd mikor már volt 4-5 foga akkor már fogkefét adtam a kezébe de elöször csak olyat aminek gumis a sörtéje,aztán késöbb már rendes fogkefét.
2008. szept. 18. 23:21

Sziasztok!


Ez a dolog engem is nagyon erdekel, bar kislanyom 4 honapos megcsak, de szeretnek felkeszult lenni..Olyasmit, is hallottam, hogy szopizas utan az inyet is vegigtorlik ,ez igaz?

Amugy itt egy jo cikk errol: [link]

2008. márc. 2. 14:01
Ha a fogacskák java része már kinn van, érdemes óvatosan elkezdeni óvatosan. Gyógyszertárban is kapható bébi fogkefe és fogkrém. A kisbabák megszokják, később igénylik is. Hasznos dolog, hogy mielőbb megismerkedjen a fogápolással. Fontos a rendszeresség. Alakítsd úgy, hogy kezdetben a fürösztés után, később pedig étkezések után. Az unokám 19 hónapos és már ő kéri a fogkefét, jelzi, hogy most az következik. Kezdetben sírt tőle, de akkor 2-3 mozdulat után az édesanyja eltette a fogkefét. Másnap újra próbálkozott. Mára már megszokta.
28. bnedora (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2008. jan. 4. 19:56
Nagyon örülök, hogy a menyem már akkor megvette nekik a fogkefét, amikor kibújtak a fiúk fogai. Persze nem azért, hogy megmossák, hanem azért, hogy hozzászokjanak magához a fogkeféhez. És valóban beleteszik a szájukba, mintha játék lenne, egy kicsit harapdálják. Megszokják, és szerintem később sem fognak tiltakozni ellene.
2008. jan. 2. 19:09

-Sziasztok!

Igaz,hogy az én gyermekeim már nagyok(9-3)de van bőven érdekesség az elmúlt időkben.A nagyobbikkal nem kezdtük igazán korán a fogmosit kb.2éves volt.Sajnálom is mert útálja és nem tudom a mai napig megszerettetni vele,de azért csak rábeszélem minden nap.A kisebbik már akkor próbálkozott mikor csak négy fogacskája volt,pici fogkeféhez hasonló gumiszerű cuccal,mikor egy éves lett kapott neki való fogkefét,és először csak vízzel próbálkoztunk,utána találtam kimondottan tejfogacskákra fogkrémet,azóta is ezt használjuk(Gabi),de már a Colgétet is kipróbáltuk(2-4éves korig).Nekem az a tapasztalatom,hogy jobb minél korábban rászoktatni,bár gyermekfüggő a dolog,hiszen erőszakkal nem érünk sok mindent.Uff,már fogjam le a klaviatúrát.

2008. jan. 2. 18:00

Sziasztok!

A piciknek lehet küldön kapni olyan fogkrémet, amit ha le is nyel, nem lesz semmi baja. Sajnos a nevét nem tudtam megjegyezni, mert a tévében az egyik baba show-ban hallottam. Az én kicsikéim már olyan aranyosan teszik a szájukba rendszeresen fürdés után, mintha tudnák, mire is való. A feltett képen láthatóak, akit érdekel.

25. Kedveske (válaszként erre: 22. - Emily)
2007. okt. 30. 11:25

:-)))


Na ezért a dumáért már érdemes volt fölkelnem!!

2007. okt. 26. 14:15

Szia!

A kisfiamnak elég korán kijöttek a gogai. Most 14 hónapos és 12 foga van. Mi akkor kezdtük el a fogkefét,amikor már 2-2 foga volt alul-felül. Rendes gyerek fogkefét vettem (colgate), a fogkrém pedig elmex-kind. Mi felnőttek is ezt használjuk,nagyon jó!Igaz,hogy nem olcsó, de a fogaknál a minőség a lényeg, főleg a gyerekeknél, nem igaz?

23. katic
2007. okt. 26. 11:37
Sziasztok! Az én lányom most múlt egy éves, négy fogacskája van, most jön a következő kettő. Épp a napokban vettem neki fogkefét és fogkrémet is. Velem együtt dörzsölgeti a fogacskáit és nagyon élvezi. Apának is megmutatta :). Ha sima fogkrémet vettem csupán, és nem tanulót, akkor lehet valami baja, ha ezt elnyeli? Nagyon picit teszek csak a fogkefére.
22. emily (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 2. 11:04
Neked meg túl korán kezdték el mosni a hajad...ott is kilazult valami...
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 1. 12:49
én sem értem még most sem honnan veszed ezt....
20. Krysty (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 1. 10:18

Ezt a baromságot meg hol hallottad?

A fog akkor lazul ki ha foginysorvadása van valakinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2007. aug. 1. 08:12

Persze pédával is elöl kell járni és együtt mosni...

Szerintem minél hamarabb,de először csak vizes fogkefével,vagy az említett tanulószettel,amit csak dícsérni tudok...kapható fogkefére szoktató készlet is,ami a fogkefe-rágóka kombinációja,funkcióját tekintve...a vizes fogkefe vagy a lenyelhető nenedent adig lényeges amíg lenyelheti,nem tudja kiköpni...aztán jöhet lehelletnyi fogkrém,nekem is bejött az elmex.kicsit drágább de nagyon sokáig elég,még két gyerek esetében is,tényleg picike kell belőlle,nem a fogkrém mennyiségétöl lesz tiszta a fogacska...

Hogy csak a maradandókat?ne haragudj,háborgok!!!!a fiam 6 éves és még a tejfogai vannak...mi lenne már belőllük ápolás nélkül?

18. Krysty
2007. aug. 1. 07:16

A fogápolást a lehető legkorábban kezdheted!

Mi a 2. fogacska kibújásától mossuk a fogát napi 3x. Sőt, amikor egy hónapja voltam fogkővet leszedetni őt is vittem magammal és az orvos megnézte a fogait.

Azt mondta, 3 éves kórtól már lehet vinni fogorvoshoz hogy megszokja a rendszeres ellenőrzéseket. Annál csúnyább látvány nincs mint amikor egy kisgyereknek fekete a mosolya!!!

2007. júl. 31. 21:40

Nem kellene megvárni a maradó fogakat semmi esetre sem. Mielőbb meg kell tanulnia a babának, hogy kotorászol a szájában. És ha nem kezdjük el időben, mire suliba megy, fekete csonkok lesznek a foga helyén, amik ráadásul fájdalmasak is lehetnek, be is gennyesedhetnek. A tejfogacskák épsége is befolyásolja a rágás, így az emésztés milyenségét, hatással van a bélrendszer állapotára.

Ha a tejfogacska fogmosás miatt kiesik, elég masszív hiányosságok lehetnek a gyerek tápláltságában, vitaminozottságában. Kieshet, ha amúgyis laza, mert kinyomja a maradó fog. De addig ...

Miután van gyermekem, nem mondom azt, hogy minden étkezés után, mert az nálunk sem ment. De amikor csak tudod, töröld, mosd és mielőbb szoktasd rá a fog- és nyelvmosásra.

2007. júl. 30. 20:44
JA! És 1évesen fogkrémet is,de csak leheletnyit.Elmex
15. d@nu (válaszként erre: 14. - M_Marcsa)
2007. júl. 30. 20:36
:DDDDDDD Már akinél. Vannak "későn érő" gyerekek is, az unokaöcsém lassan 15 lesz és még van tejfoga. Nem esett ki neki, pedig erősen mossa. ;DDDDDDD
14. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 30. 19:43
Na ne. Az sztem késő. Az 5 év után van, kb.
2007. júl. 30. 18:51
DM-ben vettem 3részes készletet.babylove
2007. júl. 30. 14:18
Engem az érdekelne, hogy a pelussal való áttörlést mikor végzitek? pl. ebéd vagy vacsi után, amikor főzeléket evett? Elalvás előtt még szopizik a fiam, utána már nem igen lehet a szájába nyúlkálni. Most, hogy jön a foga főleg nem.
2007. júl. 30. 07:24
Az állandó fog kibujása után. (A tejfogak erősebb fogmosáskor idő előtt kilazulnak.)
10. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:22
mosd elötte a fogadat, hogy lássa. amit a felnőttek csinálnak, azt ő is akarja, általában :-) puha sörtéjű fogkefét a kezébe, had ismerkedjen vele :-) mikor ül a kádban, ki fogja próbálni ő is :-) addigis adni kell neki a dentocart vagy mit :-D és ott van még a gézes megoldás is.
2007. jún. 7. 21:17
amig nem lehet fogkefevel, ugy tudom, gezt erdemes az anyukanak az ujjara tekerni, es azzal megtorolgetni a fogacskakat.
2007. jún. 7. 14:29
Az első állandó fog megjelenésekor.
2007. jún. 7. 13:42
Ahogy az elsö két foga kibújt,már szoktattam a fogkeféhez.Pár másodperc simogatás,aztán mire jött sorba a többi fog,egyre jobban hasonlított a fogmosáshoz a dolog.Most 2 éves,és napi 2 fogmosást bír hiszti nélkül.
6. d@nu
2007. ápr. 10. 22:46
Én az első 4 fog után adtam neki fogkefét. Általában együtt mosunk fogat, próbál utánozni. Fogkrémet nem teszek rá, egyszerűen csak bevizezem a fogkeféjét. Mielőtt a kezébe adom, meg szoktam dörzsizni neki a fogacskáit, és ha nem tűnik elég jónak az eredmény, akkor rásegítek egy nedves törölközővel/pelussal, ahogy "csehe" is javasolta.
2007. ápr. 10. 21:00
Még azt tudom javasolni, ha még csak 1-2 foga van, akkor egy darab ruhával (pl. textil pelcsi) dörzsöld át a fogát, így lejön róla ami nem odavaló.
2007. ápr. 10. 15:58
en is rogton a kezebe adtam a kisfiamnak a fogkefet, amikor kijott(ek) a foga(i). eloszor csak ragcsalta, de nagyon hamar elleste tolunk, hogy mire valo. ekkor kb. 10 honapos volt, de mind a mai napig nagyon szeret fogat mosni. persze, en is utana szoktam nezni, hogy mennyire volt alapos a tisztitas es ha kell utana sikalok egy kicsit.
2007. ápr. 10. 15:04

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot.

Kellemes napot kívánok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook