Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam két hónapos és nagyon nyáladzik, sokat sír, az öklét nyalogatja. A foga jöhet? fórum

A kisfiam két hónapos és nagyon nyáladzik, sokat sír, az öklét nyalogatja. A foga jöhet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 9. 09:18
jo reffelt! volt valaki deveny tornan mar? nekunk ma kell menni, nem hallottam tul sok jot rola...
35. vapi
2013. jan. 28. 11:56

Sziasztok!


Nekünk kétés fél hónaposan ugyanezek voltak a "tünetek". Doki azt mondta, hogy nem a foga.

Alig 4 hónaposan már kint volt az egyik, alig 5 hósan már kettő van.

34. Dimák 23 (válaszként erre: 30. - Yvett880903)
2012. okt. 26. 19:54
nekem is ezt csinálja a kislányom ő is 2,5 hónapos annyi a különbség,hogy miután megnyugszik elalszik
2012. febr. 16. 21:42

Nálunk ugyan ez kezdődött 3 hósan, és mindenki azt mondta, hogy jön a foga.

Ma 8 és fél hós, és egy darab foga nem jött még ki, de még nyoma sincs az ínyén, hogy jönne.

Pedig a nyáladzás, rágcsálás, stb tünet még mindig ugyan úgy megvan.

32. xti_ (válaszként erre: 31. - Sajert)
2012. jan. 22. 10:00

nálunk is pont így volt,azzal a különbséggel, hogy pont az 5. hónapos "szülinapján" jöttek ki a fogacskák.

az elsők jönnek ki a legnehezebben, aztán a többit szinte észre sem vettük, nem volt előtte több hónapig tartó készülődés...

31. sajert
2012. jan. 21. 20:47

A fiam annó két hónaposan kezdett el nyáladzani. 5 hós, 1 napos volt, mire kijött alul kettő egyszerre, plusz felül kettő egyszerre. Megfigyeltük, hogy a fiamnak négyesével jöttek a fogak. Ahhoz képest nem is szenvedett sokat.


Így elképzelhető, hogy elkezdődött Neki :-).

2012. jan. 21. 17:36

Sziasztok !


Kislányom most 2,5 hónapos és nagyon jön a nyála és az ökle a szájában mindig ! Néha hirtelen felsír mintha megijedne és akkor nagyon keserves sírásba kezd de ha sétálok vele megnyugszik aztán megint és... így tovább! Lehetséges ,hogy jön a foga és az fájdul meg neki hirtelen vagy megijed vagy valami más fáj neki ! Gondoltunk a pocifájásra de az más sírás és az vigasztalhatatlan úgyhogy azt kizártuk ! Amúgy nagyon kiegyensúlyozott mosolygós baba ez mostanában kezdődött nála és nagyon aggaszt a doktornő azt mondta nem a foga és nagyon egészséges vidám babuci nincs ok az aggodalomra !

2011. nov. 11. 22:26
nekem 2és fél honapos és fura modon felül megjelent az első 2 furcsa volt hogy folyik a nyála állandoan gondoltam is rá hogy nem e a foga jön mert a cumit is rágja de furcsának gondoltam ijen korban.Aztán mikor aludt a levegőn nyitott szájal akkor láttam meg a 2pici fogat ami már kivan bujva.Nem hittem volna el ha nem látom:D:D:D
28. danina
2011. okt. 21. 20:58
Bizony!Elkezdődhet a fogzás!Beninek is ekkor kezdődött,mint nálatok,és 6 hónaposan bújt ki az első!Már elmúlt 7 hónapos,de még nincs kinn a második...De már mindjárt! :-)
2011. okt. 21. 20:27
Ugyan ezzel a problémával küzködünk, de a nyugtatócumit elfogadja hellyel közzel. Mondjuk nekünk a csalàdban mindenkinek hamar nőtt a foga, például testvéremnek annak idején két hónaposan bújtak ki a fogai. Szóval kitartást neked!
26. a3028ee38c (válaszként erre: 25. - A3028ee38c)
2010. márc. 11. 08:53
betévedtem
2010. márc. 11. 08:53

Jó régi, de ha már tévedtem,...

Legkiesebb gyermekemnél 2 hós korban megduzzadt így, 4 hósan 2.5 fog. Én 2 foggal születtem. :)

2008. aug. 27. 18:11
Előfordulhat nekem a második babámnak is korán jött a foga 2honapossan 2 foga volt , egy hat gyermekes anyuka.
23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Apisz)
2008. aug. 19. 12:59

Ugyanazok a napok: Ezt még sehol nem hallottam, de meg fogom figyelni, mert tényleg könnyebb lenne, ha fel tudnánk rá készülni. Persze "lelkiekben", mert amúgy már sajnos nagyon rutinosak vagyunk a fogzást állítólag könnyítő szerek terén...:(


A fáradtságtól leginkább úgy tűnik, hogy folyamatosan fogzik.:)

22. apisz (válaszként erre: 21. - 39f5f6877d)
2008. aug. 19. 08:40
Szia! nem tudom mennyire aktuális még, de a fogcsírák minden hónapban, általában uazokban a napokban indulnak be, és növekednek, hoyg majd pár hónap múlva kibújjanak. természetesen lehet a foga, ezt kifigyelheted, hogy melyek azok a napok, és homeós kúppal, kenőcsökkel cseppekkel csillapíthatod a Baba kellemetlenségeit. Neki, Nektek is könnyebb lesz.
2008. aug. 18. 17:59
Mi voltunk vele a doktornéninél, aki megse nézte. Azt mondta, hogy ez még korai, biztos nem a fog. De honnan tudja ha megsem nézte. Elmesélte, hogy nemrég született egy baba két foggal a praxisába. Ennyivel lettem okosabb. A nyál még folyik, de a sírás és az állandó ököl nyalogatás alább maradt. Azt hallottuk azért van mert a fogzási fájás szakaszosan jön.
2008. aug. 18. 16:54

Sziasztok!

Nálunk is ez a helyzet, 14 hetesek vagyunk, ökle állandóan a szájában és ömlik a nyála. A fogzást korainak tartanám még, de ahogy írjátok előfordulhat, hogy már a kis fogcsírái mocorognak.Holnap megyünk úgyis doktornénihez, hátha Ő majd mond valami okosságot..

19. Danica16 (válaszként erre: 15. - Davider)
2008. aug. 14. 18:02
nálunk is ez volt 3 hós kora óta mondogatta az orvos meg a védőnő, hogy meg van duzzadva az ínye biztos jön a foga, ehhez képest egy hónappal ezelőtt látott napvilágot az első foga majd nem sokkal később a második is, akkor 9 hós volt a fiam.
2008. aug. 14. 14:41
Köszönöm a segitségeket, remélem hamar túl leszünk ezen az időszakon. Az éjszaka alig aludtunk. Mindenkinek kitartást, akik most élik ezt az időszakot. Akik még nem aazoknak sok szerencsét.
17. lp0722
2008. aug. 14. 11:51
KINBABY nevő krém a fogzásra! Nagyon bejött mindkét fiamnál!
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Davider)
2008. aug. 14. 11:46
Mintha az én lányomról írtad volna....:(
15. davider (válaszként erre: 13. - 39f5f6877d)
2008. aug. 13. 23:14

Volt már rá példa,hogy foggal született a baba:)))



Ott már mozgolodnak helyezkednek a fogacskák van aki szenved vele van aki szerencsés nem:))


Mi szenvedünk 6 honapja:........:(


És többször elvittem dokihoz 3-4 hos kora ota megis van duzzadva de fog sehol:(

2008. aug. 13. 22:27
nekünk szakaszosan jön,és olyankor mikor nagyon fogzik a széklete is higabb lessz,és kicsípi a seggét a savasság miatt.
13. 39f5f6877d (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 13. 22:25
A barátnőm kislányának nyolv hetesen bújt ki az első két foga.
2008. aug. 13. 22:23
A védőnőnk az olyan sötét, mint az éjszaka. Tőle még én is többet tudok. Nem szopizik már. Nem éhes, nem szomjas, mert rápróbáltunk már többször is. Egész nap az öklét és nyelvét nyalogatja felváltva. Ez a dolog kb. három napja kezdődött. Sajnos nem kell neki a cumi, rájön tőle a hányinger és azonnal kiköpi. Ez a fogzasi fájdalom ( ha az )folyamatos lesz vagy szakaszosan jelentkezik?
2008. aug. 13. 22:19
nekünk 2hósan már bevolt gyulladva a fogín,4 hósan kibujt az alsó kettő.Most 10 hónapos a fiam,és most jön neki a 6-7.De mndegyikkel megszenved szegény.De igazuk van a többieknek,érdems megnézetni orvossal,hátha nem az a baj!Nekünk is az orvos adott "engedélyt"anno,hogy elkezdjük a gélt használni!
10. inci-finci (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 13. 22:13
Dettó
2008. aug. 13. 22:11

Nálunk ugyanez volt, most 15 hónapos a lányom és még csak 2 foga van, azok is az egyéves szülinapja körül bújtak ki, viszont a fogzási fájdalom folyamatos 3-4 hónapos kora óta.


Azt olvastam, hogy ilyentájt kezd beindulni a normális nyáltermelés, amit meg kell tanulnia a babának, hogy le kell nyelni.

Emellett a fogzási tünetek is teljesen "normálisak" ebben a korban, de az esetek többségében még csak készülődnek a fogacskák, nem bújnak elő általában 6 hónapos korig. (Persze vannak kivételek.)


Nálunk a Dentinox csak azóta válik be, amióta az ínye is duzzadt, és úgy tudom, hogy azt még nem is lehet nektek, a kora miatt.


A Dologél nagyon jó, illetve a homeopátiás szerek (Chamomilla Vulgáris 15 CH, ha nagyon fáj Viburcol kúp)

A homeós bogyóknak van egy kis hátránya csecsemőknél, mert kicsi korban még jobb feloldani vízben és kis kanállal adagolni lassan, hogy szopogassa olyan sokáig, ameddig csak tudja, ugyanis nyálkahártyáról szívódnak fel, akkor hatnak megfelelően.

2008. aug. 13. 22:08
2 hónaposan még korai a fog, de a gyermekorvos biztos okosabbat tud mondani, mint mi látatlanban
2008. aug. 13. 22:03
Nem hiszem ,hogy a foga , nemtudom szopizik még? Mert lehet hogy gyenge a tej , vagy éhes , vagy probálj neki megfelelő cumit venni, vagy rágokát olyat amiben folyadék van és egy kicsit lehütheted a hütőben , és az jól esik neki ha hüsiti az inyét nálam be vált,de kérdezd meg a védőnőt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook