Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
305. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 302. - Kaaskopje)
2008. jan. 4. 11:03

Hát mert apa ott dolizik,megy hétfőn megint....brühühühü.....


nemrég majdnem felétek dolgozott,azt mondta a fene egye meg a helyet:)))mármint azért mert nagy volt mindíg a dugó,és napi 2és fél órát kellett vezetnie plusszban munka előtt-után....


ügyin fejlődik neked is a fiacskád!


a lányos recit pedig várom:DD

304. kaaskopje (válaszként erre: 299. - 754c7e07c3)
2008. jan. 4. 10:55
Köszönöm :)
303. kaaskopje (válaszként erre: 301. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 4. 10:55
Hihi :) Megkérdezzem a férjemet mit csinált másképp Emmánál? :D
302. kaaskopje (válaszként erre: 300. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 4. 10:52

Sziasztok!


Jutka, miért szeretnél ideköltözni? :)


Szegény kisfiad :))) És kiszedtétek? :D

Hívtad a logopédust?


Képzeljétek, Midas már három színt mond! A pirosat ugye eddig is mondta hollandul, tegnap óta viszont mondja a kéket (most már egyértelmüen a színt érti alatta) és a zöldet, ráadásul mindkettõtt magyarul. Úgy örülök neki :)

301. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 299. - 754c7e07c3)
2008. jan. 3. 17:26

elkérjük a lánycsinálós recit tőlük?:))


apa 3 év mulva tervezi,tehát van még időm...

2008. jan. 3. 17:25

Én is meglestem.)

Sziasztok,szia Kata,nemsokára leszek többet:((csak azért szomi,mert apa megy újra dolizni....


kaaskopje,nem költözhetnék hozzád kicsit?:DD


egyébként volt hogy belecsúszott a wcbe,nem teljesen,csak popsi be,aztán nem tudott mozdulni csak kiabált:))


holnap kérek időpontot a logopédustól,nem tudom meddig kell várni hogy kapjak,ilyenkor már kezdik behívni a nagycsopisokat suliérettségi vizsgálat miatt,akit szükséges,tehát ki tudja mikor mehetünk,de kíváncsi vagyok mit mond...hordanám szivesen a tanácsadóba,mert nálunk nagyon dícsérik,sokat fejlődnek a gyerekek.

299. 754c7e07c3 (válaszként erre: 297. - Kaaskopje)
2008. jan. 3. 16:24

Megnéztem. Nagyon szép gyerekeid vannak!

Gratulálok hozzájuk. :)))

2008. jan. 3. 01:35
Nem gond! Mindennek eljon a maga ideje. A babak is kulombozok nem csak a felnotek.
297. kaaskopje (válaszként erre: 296. - 754c7e07c3)
2008. jan. 3. 01:01
Még mindig itt vagyok :) Látom te sem vagy az a korán fekvõ típus :D Tettem fel képeket az adatlapomra, ha esetleg érdekel valakit :)
296. 754c7e07c3 (válaszként erre: 295. - Kaaskopje)
2008. jan. 3. 00:20
Igen, már igen. Nemrég taliztunk először. Karácsony előtt.
295. kaaskopje (válaszként erre: 294. - 754c7e07c3)
2008. jan. 3. 00:05
Közös érdeklõdési kör :) Ti ezek szerint személyesen is ismeritek egymást, ugye?
294. 754c7e07c3 (válaszként erre: 292. - Kaaskopje)
2008. jan. 2. 23:59
Jutkával is így kezdődött a barátságunk. :)))
293. kaaskopje (válaszként erre: 287. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 2. 23:59
Ezen jót nevettem, magam elõtt látom, ahogy Máté kézzel-lábbal kapaszkodik, nehogy beleessen a wc-be :DD
292. kaaskopje (válaszként erre: 290. - 754c7e07c3)
2008. jan. 2. 23:56
Kata, bármelyik fórumba benézek, folyamatosan a te nevedbe botlok :DD
291. kaaskopje (válaszként erre: 286. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 2. 23:54

Na Midas is itt tart. A pirosat mondja, a többit meg csak mutatja :)


Milyen hasznos egy nagyobb tesó :) Midasnak csak egy húgocskája van :) Aranyos lehet a kisfiad, ahogy mondja a számokat :)


errõl a szín-formakeresõs könyvrõl jut eszembe, Midasnak van két memory játéka, az egyiken állatok fotói vannak, a másikon pedig mindenféle dolgok, és hihetetlen hogy milyen sokáig el tud velük játszani. Persze nem úgy, ahogy kéne, ahoz azért még kicsi szerintem, de szépen megkeresi a párokat, és amit tud azt mindig mondja is :)

290. 754c7e07c3 (válaszként erre: 288. - Kaaskopje)
2008. jan. 2. 23:50

Á, ez annyira változó!


Mi is gyakorolgatunk, és a számítógép előtt könnyebben megy. Abban az én manóm is profi. :)))

289. 754c7e07c3 (válaszként erre: 285. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 2. 23:48

Jé!

Te benéztél!

De jó!

Persze, megint elkerültük egymást. :((


Gyurmáztok? Nahát. :DDD

288. kaaskopje (válaszként erre: 284. - 754c7e07c3)
2008. jan. 2. 23:46

Semmi baj, ahogy látod én sem két percen belül válaszolok :)


Ügyes a kisfiad, vagy Midas nem az? :) Majd most már tényleg megpróbálom vele megértetni, hogy mindkettõnknek jobb lenne, ha a wc-be végezné a dolgát.


Este megint gyakoroltunk a színekkel... Alakulgat :)

2008. jan. 2. 13:25
Bence nekem 2évesen már éjjel-nappal szobatiszta volt,Máté kb 3 éves korára lett az éjjel,sőt...ha így gondolkozok,nyárba lógott már az éjjeli...nappal kettő fél volt mikor elhagyta a pelust,viszont bili nem kellett neki,wc szűkítő is csak ha muszáj,inkább kapaszkodik kézzel lábbal bele ne essen:),pisilni pedig kissámliról szeretett míg el nem érte...
2008. jan. 2. 13:23

a szinekkel mi úgy állunk,hogy nem mondja a szinét csak a barnát,viszont mutat olyan szinü dolgot ha megkérdezem.Viszont miótta tesó sulis,az 1,2 számot és a -,+ jelet tudja:egy.tettő,ből,meg:DDD

én most egy disneys könyvecskét találtam, neki karácsonyra,pároztatós,szin-formakeresős,valamint Bencének remdeltem anno az ovibean egy isire felkészítő könyvet,ami nem kicsiknek való szerintem,viszont azért tudok belőlle szemezgetni szintjének megfelelő feladatokat....

285. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 279. - Kaaskopje)
2008. jan. 2. 13:19
húúúú,gyurmával a mienk is,sőőőőőt még kaptunk is ajándékba a meglevő készlethez,igaz Kata?:DDDDDszóval a gyurmát imádják nálunk is....
284. 754c7e07c3 (válaszként erre: 283. - Kaaskopje)
2008. jan. 2. 11:33

Bocsi, hogy néha csak órák múlva válaszolok.


Az én kisfiam két évesen szobtiszta volt nappalra, éjjelre pedig két és fél évesen.



A színeknél nekünk is a piros a nyerő. ???

Bár mondja a nevüket a színeknek, sokszor keveri ő is. Lila csak nehezen jut eszébe, viszont az autókat színük szerint sosem keveri össze.

A szobatisztaság miatt ne aggódj szerintem. Illetve talán valahogy értesd meg vele a dolgokat. Én levettem Döméről a pelust, és csak gatya volt rajta és harisnya, és sűrűn vittem pisilni, amíg már jelezte, hogy pisi lesz.

Változó ám ez is, lehet, hogy egy pár nap alatt teljesen leszokik a pelusról.

2008. jan. 2. 10:21

Ok, elõre is köszi.


A színekkel nem állunk túl fényesen. Van pár szín, amit ha kérdezem, megmutat: piros (ezt õ maga is mondja, de persze ezt is hollandul), sárga, zöld. Tegnap este meg, mikor olvastam neki a Boribont, és ahoz a részhez értünk, hogy Boribon felvette Annipanni kék ingjét :)), akkor mondta õ is, hogy kék. Aztán hogy magát a színt értette e alatta, vagy az inget, azt nem tudom :) Ezt is kell gyakorolnunk...


Azt hiszem ezt még nem kérdeztem: nálatok mikor lettek a gyerekek szobatiszták? Midas még nem az. Nemrég vettem neki egy ilyen kis wc-s ülõkét (elõtte csak bilije volt), és azóta egyszer-kétszer belecsurgatott a wc-be, de ennyi.

282. 754c7e07c3 (válaszként erre: 281. - Kaaskopje)
2008. jan. 2. 10:02

Csupa jó híreket mondasz így reggel. :)))


Utánanéztek a címnek, meg egyebeknek, mert épp kölcsön vannak a fejlesztő könyveim, az egyik ismerősöm elkérte.


A lényeg, hogy foglalkozz vele, és beszéltetsd játékosan. Szerintem egész ügyes, ha így megtanulta a betúket, és a számokat.

Ti hogy álltok a színekkel?

281. kaaskopje (válaszként erre: 280. - 754c7e07c3)
2008. jan. 2. 09:58

Sziasztok!


Én is kívánok mindenkinek egy nagyon szép, boldog és sikerekben gazdag új évet!


Kata, szívesen fogadom a többi tippet is. Leírnád majd pontosan ezeknek a fejlesztõ füzeteknek a pontos címét, szerzõjét? Én az interneten rendeltem pár könyvecskét, csak az a baj, hogy így nem tudsz belenézni, és rendeltem pl. egyet, ami inkább nagyobb gyerekeknek van... Persze egyszer majd biztosan ennek is hasznát veszem :) A másik könyvecske pedig a Dr. Gósy Mária: A beszédészlelés és a beszédmegértés fejlesztése c. könyve. Eddig még sajnos nem volt idõm átolvasni (nemrég hozta anyukám), de hamarosan nekiállok :)


Képzeljétek, a fiam egyik napról a másikra megtanulta az ABC-t és a számokat 10-ig... Van egy kis játék computere, amit vagy úgy lehet beállítani, hogy tárgyakat kell keresnie, vagy úgy, hogy betüket és számokat, és egyszer csak arra lettünk figyelmesek a férjemmel, hogy Midas egymás után elsõre megtalált minden számot és betüt :))) És a legtöbb betüt mondja õ is :)


Most nagyon örülök. Egy perce hívott valaki az új oviból, hogy Midas január 21-én kezdhet :)

280. 754c7e07c3 (válaszként erre: 279. - Kaaskopje)
2008. jan. 1. 17:15

Van még tippem. Itthon könyvesboltban lehet kapni fejlesztő füzeteket, azokkal is lehet játszani. Vagy egyszerű feladatokat lehet kitaláléni, 20 autó közül kiválogatni a sárgákat, stb. Tehát szétválogatós játékok is vannak. Van még pár solog. Majd leírom, most ismét mennem kell. :((


Az én fiam is különcnek számít az oviban. Engem is mindig piszkálnak ezzel. Úgy, ahogy Te is leírtad.



Egyébként Boldog új évet mindenkinek!

279. kaaskopje (válaszként erre: 274. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 29. 22:24

Hihi :) Régen én sem nagyon szerettem nyilvánosságban magyarul beszélni, de már nem érdekel. Hollandia amúgyis olyan multikulturális ország, hogy az emberek nem csodálkoznak el rajta, ha valami fura nyelvet hallanak :)


Mi elvileg csak december végéig jártunk volna logopédushoz, de mivel még mindig nem tudom konkrétan mikor kezdhet Midas az új oviban, ezért kaptunk mégegy idõpontot januárra. Egyébként otthon is olyan nehéz logopédust találni? Itt általában féléves várólisták vannak... Nekünk szerencsénk van, mert az audiológiai központ, ahol Midast vizsgálták, kapcsolatban van ezzel a logopédussal; hozzá jár egy csomó Midashoz hasonló gyerek, és sikerült elintézniük, hogy soron kívül fogadjon minket.


Ti otthon mivel fejlesztitek a gyerekeket? Mi olvasunk, könyveket nézegetünk, rajzolunk, néha gyurmázunk (bár én azért annyira nem vagyok oda, mert olyankor az egész lakás tele van gyurmával :)), énekelgetek is néha, bár nem vagyok egy dalosmadár :)), ilyesmik... Van esetleg még valami tippetek?

278. kaaskopje (válaszként erre: 272. - 754c7e07c3)
2007. dec. 29. 22:11

Bocsánat, hogy ilyen hiretelen eltüntem :)

Midas (így hívják a fiamat) is ilyen... Mármint, hogy csak azt csinálja, ami érdekli, meg amihez kedve van. Az egyik óvónõje folyamatosan 'cseszegetett' is emiatt. Szinte minden egyes alkalommal azzal fogadott, mikor mentem Midasért, hogy 'de biztos nem süket?' meg 'Midas más, mint a többi gyerek' (célozva ezzel arra, hogy szerinte autista...). Hiába mondtam neki, hogy nem süket, meg hogy biztosan nem autista (a nagypapája egy pszichiátriai intézetben orvos, szóval valószínüleg már észrevette volna), õ csak hajtogatta a magáét. Szerencsére mióta kiderült mi a baja Midasnak, azóta leállította magát :)

Emiatt is lesz jobb neki a másik oviban; ott nem lesz más, mint a többi gyerek :)

277. 754c7e07c3 (válaszként erre: 275. - Hoxa)
2007. dec. 29. 16:37
Köszönöm!
2007. dec. 29. 12:31
Köszi szépen:))
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook